урок природознавства 1 клас

6
Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 ім. М. Решетняка Урок природознавства 1 клас Підготувала вчитель початкових класів Платана С.О.

Upload: pr1nc1k

Post on 24-Jul-2015

58 views

Category:

Documents


2 download

TRANSCRIPT

Page 1: урок природознавства 1 клас

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 ім. М. Решетняка

Урок

природознавства

1 клас

Підготувала

вчитель початкових класів

Платана С.О.

2012 рік

Page 2: урок природознавства 1 клас

Тема уроку. Які бувають рослини Мета:

формувати поняття «дерево», «кущ», «трав’янисті рослини»; ознайомити з характерними ознаками кожної групи рослин; розвивати вміння порівнювати, аналізувати; виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: предметні малюнки (рослини,органи рослин),відеоролик з рослинами, підручник для 1 класу «Природознавство» авторів Т.Г.Гільберг, Т.В. Сак, зошит з природознавства видавництва «Генеза», фішки, кольорові серветки. Хід урокуІ. Організаційний момент

Доброго дня вам, малята, Любі хлопчики й дівчатка. Сьогодні на уроці нам потрібні: голова – щоб думати, вушка – щоб слухати, оченята – щоб спостерігати, ротик – щоб висловлювати думки, носик – рівномірно дихати, серце – любити, посмішка – щоб наш урок розпочався з гарного настрою. Давайте подаруємо один одному посмішку.

IІ. Хвилинка спостережень.- Яка зараз пора року?- Який місяць?- Якого кольору небо?- Чи є надворі вітер? - Тепло чи холодно? - Чи ясний день?III. Актуалізація опорних знань.

- Діти, до нас звернулися упорядники енциклопедії Вікіпедія. Підступний вірус знищив сторінку «Рослини» в інтернеті. Допоможемо відновити інформацію. ( Рослини - жива чи нежива природа? З яких частин складаються рослини? Як одним словом назвати частини рослини? Розташуйте органи рослини по порядку (малюнки). Чи однаковий мають вигляд?)

ІV. Повідомлення теми і завдань уроку. - На електронну адресу сайту дописувачі надіслали запитання:

- І чому це одні рослини мають товсте стебло і ростуть такі високі? А чому інші значно нижчі, але

мають по кілька стебел, деякі навіть переламати можна? А чому найнижчі рослини досить малі, а стебло мають м’яке і соковите.

- Сьогодні на уроці ми спробуємо знайти відповідь на ці питання.

- На які групи їх поділяють та за якими ознаками.

Якимибуваютьрослини?

Page 3: урок природознавства 1 клас

V. Спільне відкриття нових знань1. Робота над створенням колажу «Загадкові лісники». - Хто з вас відгадає загадку, має право знайти малюнок-відгадку і «посадити» рослину у лісі.

Гарне дерево, міцне,Листя різьблене, рясне,А на гілочках крислатихБуде жолудів багато.        (Дуб)

Весною росте, літом цвіте,Восени осипається,Зимою відсипається.А квіти – на медок!Лікує від грипу, кашлю та хрипу.     (Липа)

Стрімко  вибігли на горуДві подружки білокорі.Дощик їм полоще кіски.Звуть подружок цих ….      (берізки)  І маленькі, і старенькіВлітку, взимку, навесніВсюди вдягнені гарненько У зелені сукні всі.      (Ялинки).

Запитання- Що об’єднує всі ці назви? ( Це дерева) Що спільного у будові?У вінку зеленолистім, у червоному намисті,Видивляється у воду на свою хорошу вроду.   (Калина)Листочки довгенькі, вузенькі, гостренькіДивляться у воду на свою плакучу вроду.   (Верба)Червона кожушинка, всередині вітамінка.  (Шипшина) В лісі росту, сам малий, а шубка дерев’яна.  (Ліщина)

Запитання- Як можна одним словом назвати калину, вербу, шипшину, ліщину? Що скажете про будову?Стала на поляні в жовтім сарафані. Підросте – всміхнеться, для вітрів вбереться  В платтячко біленьке, пишне та легеньке. (Кульбаба)

 На стрункій високій ніжцібіля річки на лужку,у хустинці білосніжнійстрів я квіточку таку.Ясним оком жовтуватимусміхнулася мені.Я хотів її зірвати,а бджола сказала: - Ні!          (Ромашка)Повна діжка жита, п’ятачком накрита. (Мак)

Запитання- Як назвати одним словом цю групу рослин?

- На скільки груп розподілено рослини?

- Чим відрізняються кущі від дерев?

- Чим трав’янисті рослини відрізняються від інших?

2. Гра-руханка «Рослини».Умови гри: коли називається дерево‚ то руки потрібно піднімати вгору‚ коли кущ — опускати вниз, трав’янисті рослини – присісти.Ведучий може назвати дерево‚ а руки опустити, або назвати кущ - підняти руки. Учнів‚ що помилились, виводять з гри.

3. Робота з підручником (за завданнями підручника). С. 46-471. Читання статті «Які бувають рослини» 2. Розгляд ілюстрацій та відповіді на питання.

Page 4: урок природознавства 1 клас

3. Робота над завданням з фішками. Накрити зеленим кружечком - дерево, червоним – кущ, синім – трави.

VI.Фізхвилинка.                       В нас тоненькі стовбурці  (встають)                       Ми в стрункі стаєм ряди,                       Виправляєм гілочки.          (руки перед собою)                       Ледь зіп’явшись з корінців,                       Дістаємо промінці.              (руки вгору)                       Хилять свіжі вітерці                       Вліво-вправо стовбурці.     (нахили тулуба)                       Ще й верхівки кожен ряд                       Нахиля вперед-назад.          (вправи для шиї)

VIІ. Закріплення вивченого. 1. Робота в зошиті с. 20 2. Робота над діаграмою Вена. - Що спільного є у будові рослин? ( Діти лаштують малюнки органів рослин (корінь, стебло,

стовбур, листки,гілки та інш. на діаграмі у відповідних місцях).

3. Перегляд відеоролика.Говорять підсніжник, конвалія та кульбаба.Підсніжник:

- Ми – красиві квіти, запашні. Від цього страждаємо. Рвуть нас люди без ліку. Продають букетики і ставлять їх у вази. Конвалія:

- Чи надовго вистачить нашої краси і запаху, якщо ми без основи нашої, без корінців, без живлення стоїмо в затхлій воді? Ми повсякчас намагаємося сховатися чимдалі від людей. Але боємося, що і там знайдуть.Кульбаба:

- Мене і моїх подружок дівчата вплели у віночки. Ми зразу ж похилили голівоньки.Підсніжник:

- А нещодавно зрубали красеня дуба, на якому так гарно виспівували пташки. І калинонька постраждала, її смачні ягідки зірвали разом з гілочками. Першокласники, допоможіть нам… Вчитель:

Дерева

Трав'янисті рослиниКущі

Page 5: урок природознавства 1 клас

- Як Ви думаєте про що хотіли попросити нас рослини? (Складання правил поводження з рослинами у природі)

4. Робота в групах. Створення рваної аплікації різних груп рослин із кольорових серветок.

VIІІ. Підсумок уроку. Гра «Мікрофон»- Чи дізналися відповідь на питання уроку? Чого навчилися?

- Я стверджую, що яблуня – кущ. Доведіть, що я говорю правильно.

- Скільки видів рослин росте на шкільній клумбі? Які?

- Як треба ставитися до рослин?

- Чи знаєте ви казки, у яких зустрічаються назви дерев, кущів, трав’янистих рослин? («Івасик Телесик», «Казка про молодильні яблука та живу воду», «Червоненька квіточка», «Квітка-семицвітка»)