урок 10

2
Урок 10 Народні музичні інструменти Мета: 1. Поглибити знання учнів про українські народні інструменти. 2. На прикладі української народної казки підкреслити позитивну роль музики як носія добра, щастя, справедливості. 3. Виховувати кращі моральні якості особистості. Обладнання: ноутбук, проектор, екран, фонотека, відеотека, презентація теми уроку. Хід уроку: Вступ (слайд 1) Знайомство з народною музичною культурою важко уявити без опису самих музичних інструментів. В сівіті існує величезна кількість народних інструментів. Вони різні за формою.створені з різних матеріалів,по- різному оздоблені. Які українські інструменти ви знаєте? Назвіть.(слайд 2) Інструменти багатьох народів світу часто подібні. Давайте прочитаємо інформацію про кобзу,волинку,скрипку на с. 53-54. (Після прочитаного йде обговорення, щодо подібності кобзи в різних країнах світу, слайди(3,4,5,6). Українська народна казка „Чарівна скрипка”(ППЗ) Існує також казка про чарівну скрипку. Вона народилася на Буковині – у співучому краї, що славиться різноманіттям чудових і своєрідних народних пісенних мелодій, а також запальними танцювальними ритмами. Слухання. Запитання після слухання(слайд 7) Подумайте, чому музика надавала людям силу? Чи був у вашому житті випадок, коли б вам допомогла музика? Розкажіть; Про який музичний інструмент йдеться у казці?

Upload: natyiay

Post on 11-Jul-2015

576 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: урок 10

Урок 10

Народні музичні інструменти

Мета:

1. Поглибити знання учнів про українські народні інструменти.

2. На прикладі української народної казки підкреслити позитивну роль

музики як носія добра, щастя, справедливості.

3. Виховувати кращі моральні якості особистості.

Обладнання: ноутбук, проектор, екран, фонотека, відеотека,

презентація теми уроку.

Хід уроку:

Вступ (слайд 1)

Знайомство з народною музичною культурою важко уявити без опису

самих музичних інструментів. В сівіті існує величезна кількість

народних інструментів. Вони різні за формою.створені з різних

матеріалів,по- різному оздоблені.

Які українські інструменти ви знаєте? Назвіть.(слайд 2)

Інструменти багатьох народів світу часто подібні. Давайте прочитаємо

інформацію про кобзу,волинку,скрипку на с. 53-54. (Після

прочитаного йде обговорення, щодо подібності кобзи в різних

країнах світу, слайди(3,4,5,6).

Українська народна казка „Чарівна скрипка”(ППЗ)

Існує також казка про чарівну скрипку.

Вона народилася на Буковині – у співучому краї, що славиться

різноманіттям чудових і своєрідних народних пісенних мелодій, а

також запальними танцювальними ритмами. Слухання.

Запитання після слухання(слайд 7)

Подумайте, чому музика надавала людям силу?

Чи був у вашому житті випадок, коли б вам допомогла музика?

Розкажіть;

Про який музичний інструмент йдеться у казці?

Page 2: урок 10

Яку мелодію грав Петрик у казці «Чарівна скрипка»?

Назвіть місцевість, у якій відбувалися події казки.

Важливу роль українського села відігравали троїсті музики.

Тестові запитання(ППЗ)

Слухання троїстої музики, визначення характеру

який характер музики троїстих музик?;

які засоби виразності більш виражені в троїстих музиках?;

Виконання коломийки «Підійдемо до калини»

Підсумок уроку

Невідомі творці казок та оповідань, в яких виражено народну

мудрість, прекрасно розуміли, як впливає музика на людину,

тому з любов'ю та захопленням розповідали про народних

умільців, котрі майстерно володіли мовою музики та грою на

музичних інструментах. Це — свідчення того, що народ

завжди високо цінував і з великою повагою та особливою

любов'ю ставився до музикантів-аматорів, які силою свого

мистецтва допомагали творити добро, несли людям радість та

розраду.

Домашнє завдання: опрацювати за підручником с.53-58,

вміти відповідати на питання зі с. 58.