История

Кока-Кола е изобретена през 19в от американеца Джон Пембъртън, който я замисля като лекарство, което се купува без рецепта. Благодарение на агресивна маркетингова политика от страна на бизнесмена Ейза Григс Кандлер, напитката става лидер на световния пазар за безалкохолни напитки през 20в, като продължава да е такава и до днес. Кока-Кола е посочена като най-престижната търговска марка в света в изследване от 2011. По настояване на потребителите, желаещи по-естествен продукт, компанията е в процес на постепенно извеждане от употреба на хранителната добавка E211, наричана още натриев бензоат.Гигантът "Кока-Кола" започна първата в историята си телевизионна рекламна кампания, която е насочена към намаляване на наднорменото тегло на клиентите си. В двеминутен клип компанията представя нискокалоричните си продукти и напомня на зрителите, че всички храни съдържат калории. Компанията не за пръв път се занимава със затлъстяването в рекламите си, но за пръв път го прави по телевизията.

Page 3: Интерактивна рекламна кампания

,,Купата на Coca-Cola 2015”

Във връзка с телевизионната реклама, чиято цел е намаляване на наднормените тегла, Кока-Кола организира в България футболен турнир с цел да популяризира активния и здравословен начин на живот на подрастващите. Инициативата е насочена към социалното развитие на учениците чрез спортни активности , поднесесни по забавен за тях начин. Целта на проявата е да стане най-големия футболен турнир и празник за 12-14-годиншните тийнейджъри. В кампанията ще бъдат привлечени както учителите, така и семействата на учениците.

Page 4: Интерактивна рекламна кампания

Facebook страница

Page 5: Интерактивна рекламна кампания

Първи етап: 21.03.15 – 21.04.15Вътрешно-училищните турнири се провеждат през март месец, като участват отбори от училищата, подали заявка за участие в „Купата на Coca-Cola” за градовете от областите Бургас, Варна, Пловдив, София, Стара Загора, Благоевград, Велико Търново и Русе.Графикът се предоставя на отговорния координатор. Системата на провеждане на турнира се определя от учителя по физическо възпитание , съобразно броя на отборите в училището, заявили желание за участие, материалната база и заетостта на учениците. Отборът-победител се класира за следващия етап на турнира. Училище, което не е провело вътрешен турнир и не е предоставило съответните документи в срок губи, правото на участие в следващия етап. В зоналните турнири - Пловдив, Бургас и Варна, Благоевград, Стара Загора, Велико Търново и Русе участват отборите победители от всички училища в градовете в съответната област. Системата се определя в зависимост от участващите отбори, като срещите са на директна елиминация до излъчване на победител за финала.При равенство в резултата в редовното време се изпълняват по 5 дузпи. След пълен жребий на техническата конференция всички отбори се разпределят в осем групи. Във всяка група отборите ще се състезават помежду си на принципа на директна елиминация до излъчването на два отбора от всяка група. Шестнадесетте отбори победители продължават в следващия /зонален/ етап. В зона „ София“ участват първите два отбора от осемте групи на районните турнири – общо 16. След пълен жребий отборите играят на директна елиминация до излъчване по 4 отбора групирани във финална четворка. При пълен жребий отборите играят по системата на директна елиминация, като победителите от срещите директно печелят 2 квоти за участие във финала, а загубилите играят допълнителен мач за 3 място – за третата квота за финала.

Page 6: Интерактивна рекламна кампания

Втори етап 25.04.15 – 06.06.15Финалът

Участват отборите победители от седемте зони и 3 отбора от зона „София“, които чрез пълен жребий на техническата конференция се разпределят в две групи А и Б /по 5 отбора във всяка група/. В групите отборите играят всеки срещу всеки. При победа отборът победител получава 3 точки, а победеният 0. При равенство отборите получават по 1 точка. Първите три отбора от всяка група се класират за финален етап, като чрез жребий се разпределят в две групи по три отбора където играят по системата всеки срещу всеки. Победителите в групите играят съответно за 1 и 2 място, класиралите се на второ място в групите играят за 3 и 4 място, а третите в групите играят за 5 и 6 място.

Page 7: Интерактивна рекламна кампания

Награди Класираните на първо, второ и трето място на зонални турнири се

награждават с купи и грамоти. Класираният на първо място отбор на Финала става носител на „Купата на

Coca-Cola” 2015 и получава специална награда – участие в международен лагер.

Класиралите се отбори на второ, трето и четвърто място получават купи и предметни награди.

Page 8: Интерактивна рекламна кампания

Как се осъществява рекламата?

С промотиране на страницата в Facebook

С промотиране на поста, в който се споменава кампанията

Page 9: Интерактивна рекламна кампания

Финансиране и бюджет

Продължителност на кампанията – 3 месеца. Организаторът предоставя за нуждите на вътрешно-училищния турнир по 1 купа и 5 футболни топки на всяко училище, заявило желание за участие в срок. Разходите, свързани с районните, зонални и финалните турнири са за сметка на организатора.

Бюджет за промотиране на страницата за 3 седмици преди началото на кампанията и 2 седмици след нейното начало - по 20$ на денОбщо: 700$

Page 10: Интерактивна рекламна кампания

Промотиране на пост за всяка една седмица от кампанията ( общо 5 седмици) – по 7$ на ден Общо: 245$

Подаръци с логото на Кока-Кола:7 купи – 189лв (27лв бр.)35 футболни топки – 525лв (15лв бр.)3 флашки – 39лв ( 13 лв бр.)3 грамоти – 6лв (2лв бр.)3 чаши – 37.50лв (12,50 бр.)3 тениски – 39лв (13 лв бр.)Общо: 835,50 лв (483.91$)

Обща стойност на кампанията: 1 428,91$