покинуте кошеня Сухомлинський

8
Смолінське НВО Урок читання у 2-Б класі В.О. Сухомлинський «Покинуте кошеня» Вчитель Діхтяренко Л.В.

Upload: -

Post on 13-Apr-2017

448 views

Category:

Education


2 download

TRANSCRIPT

Page 1: покинуте кошеня Сухомлинський

Смолінське НВО

Урок читання у 2-Б класі В.О. Сухомлинський «Покинуте кошеня»

Вчитель Діхтяренко Л.В.

Page 2: покинуте кошеня Сухомлинський

Тема. В.О. Сухомлинський «Покинуте кошеня».

Мета:удосконалювати навички правильного свідомого та виразного читання тек- сту ,вчити аналізувати твір, розвивати зв’ язне мовлення під час висловлю- влювання власних думок,вчити працювати в групі; виховувати бережне ставлення до природи, викликати бажання стати її захисником.

Обладнання:складові таблиці, картки «Плутанка», таблиця словникових слів, картки для характеристики героїв, план з порушеною послідовністю,сигналь- ні картки, виставка малюнків, виставка поробок, маркери. Хід уроку.

I Організація учнів до уроку. 1) Розминка. -Урок почнемо з розминки, яка буде підказкою до нової теминашого уроку.( Учні повторюють вірш за опорними малюнками). «Падав сніг на поріг,Кіт зліпив собі пиріг.Поки смажив, поки пік, А пиріг водою стік.Кіт не знав, що на пирігТреба тісто, а не сніг!»

II. Перевірка домашнього завдання.1) Захист проекту « Брати наші менші». 1.Група «Інформатори». 2.Група «Дослідники».3.Група «Літературознавці».4.Група «Умілі рученята».

Група «Інформатори» презентує свою роботу».

2

Page 3: покинуте кошеня Сухомлинський

Група«Літературознавці» проаналізувала твори художньої літератури, героями яких є кіт. Зібрані матеріали оформила у вигляді «Картинної галереї»..

Група «Умілі рученята» виготовила поробки котика в різних техніках. Свою роботу оформили у вигляді виставки.

ІІІ.Актуалізація опорних знань.1) Бесіда.

- Яку велику тему вивчаємо? («Рідна домівка, рідна сім я- тут виростає доля моя»)

3

Page 4: покинуте кошеня Сухомлинський

- А як ви гадаєте, чому кошеня пов’ язане з цією темою?- А які клички можуть мати котики?- А в нашого буде Мурко.- Доберіть до кожної літери слова «Мурко», слова, які показують, якими повинні

бути учні на уроці.М-мудріУ-уважніР-розумніК-кмітливіО-охайні

2)Фізкультхвилинка«Сірий котик міцно спавНавіть пісню не співав.Та нарешті пробудивсяІ довкола обдивився (повороти голови вліво, вправо).Став смачненько потягатись ( потягування).І чистенько умиватись (поглажування обличчя).Порозчісував він вусаДовгі-довгі, русі-русі (нахили тулуба).Ми, як котик, відпочили»Щоб зміцніли наші сили (ходьба на місці).»

IY.Повідомлення теми і завдань уроку.-Сьогодні будемо працювати над оповіданням В.О.Сухомлин-ського «Покинуте кошеня».

Y.Робота над темою уроку.1)Бліц-опитування- Що знаєте про В.О. Сухомлинського?2) Розчитування за складовою таблицею.

3)Робота за картками «Плутанка» ( пари)4) Опрацювання оповідання В.О.Сухомлинського «Покинуте кошеня».а) Робота над заголовком.

4

Page 5: покинуте кошеня Сухомлинський

-Як ви гадаєте, хто б міг покинути тваринку? Сподіваюсь, що до кінця уроку ми це дізнаємось.б)Первинне читання вчителем.- Як кошенятко опинилось на дорозі?в)Словникова робота. НявчитьТремтитьКошеняткоПригорнулося

г) Читання тексту учнями вголос.-Яким було кошенятко?

д)Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.-Чому кошенятко нявчало?-Прочитайте, куди воно хотіло?-Прочитайте, як люди відносились до котика?-Чи допоміг хтось із цих людей тваринці?-У яких людей найзліше серце? Чому ви так думаєте?-Прочитайте, як стало відчувати себе кошенятко з настанням вечора?-Прочитайте, як вчинила Наталка?- Які почуття ви переживали, читаючи оповідання?

е)Фізкультхвилинка.«Кіт збирався до роботи,Та завадили турботи:Треба висушить хвоста,Накрутити вусик.І зчесати з животаПозапічний трусок.Цілий день такі турботиЩо й не встигнеш до роботи!»

ж) Робота в групах.1 група.- Оберіть риси характеру, притаманні дівчинці і поясніть, чому так думаєте.ДобраЗлаЖалісливаМилосерднаБездушна

5

Page 6: покинуте кошеня Сухомлинський

2 група - Оберіть риси характеру, притаманні людям. Поясніть свій вибір.

ДобріЗліБезсердечніЖорстокіЧерстві

3 група- Доберіть пестливі слова до слова «кіт» (котик, кошеня, кицюня, кицюнька)

4 група - Відновіть план з порушеною послідовністю О- Настав вечір.О- Хтось виніс з хати кошеня.О- Наталочка забрала тваринку.О- Людять проходять мимо.

5 група

- Яке прислів я відповідає темі твору?«Пташка красна пір ям, а людина своїми знаннями».«Хочеш їсти калачі, не сиди на печі».«Добре діло роби сміло».«Під лежачий камінь вода не тече».

6 група- Позначте кольором своє ставлення до героїв. Обґрунтуйте свій вибір.

Кошенятко Люди Дівчинка з) Бесіда.- Якби ви вчинили з кошенятком?- Так хто ж виніс з хати кошеня?

6

Page 7: покинуте кошеня Сухомлинський

YI.Підсумок уроку.1)Бесіда.- Що вдалось? Що було важким? 2) Домашнє завдання.- Придумати кінцівку до оповідання.

7