Розробка квесту Діти...

36
2Відділ освіти,культури, молоді та спорту Хмельницької районної державної адміністрації Районний Методичний Кабінет Розробка квесту "Діти Шпигуни"

Upload: others

Post on 15-Jun-2020

3 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

2Відділ освіти,культури, молоді та спорту

Хмельницької районної державної адміністрації

Районний Методичний Кабінет

Розробка квесту

"Діти Шпигуни"

Page 2: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Укладач: Ацегейда В.Г. – вчитель образотворчого мистецтва та художньої

культури Водичківської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів

Рецензент: Заграйчук Л.М. методист РМК відділу освіти, культури,молоді та

спорту Хмельницької РДА

У посібнику розроблені цікаві завдання з розвитку мислення, уяви,

фантазії молодших школярів, які допоможуть учителю забезпечити краще

розуміння, активне осмислення навчання, розвивати стосунки співпраці,

формувати навички міжособистісного спілкування. Розробка квесту

розрахована на учнів 1-4 класів та може бути використана вчителями

початкових класів, образотворчого мистецтва для проведення гурткової

роботи з образотворчого мистецтва та в позакласній роботі.

Друкується згідно рішення ради РМК ( Протокол №1 від 22.01.2019р.)

Page 3: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Вступ.

Із стрімким розвитком технологічного прогресу, у дозвіллі школярів

все більшу роль відіграють гаджети: телефони, смартфони, приставки,

комп’ютери, планшети і т.д. Сучасних дітей стає все важче здивувати або

чимось зацікавити. Це сприяло реформуванню в області освіти. На

сьогоднішній день у школах активно втілюють Концепцію нової української

школи. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка

даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння

застосовувати їх у житті.

Тому вчитель повинен іти в ногу з часом і вдаватися до нових методик

та технологій, оригінальних форм проведення учнівського дозвілля. Однією

із таких форм організації дозвілля школярів може бути квест.

Квест- заняття у ігровій формі, яке передбачає застосування розумових

зусиль, знань, кмітливості, творчих здібностей і вияву винахідливості.

Діти проявляють більшу зацікавленість до всього нового та незвичайного,

тому використання квесту як форми організації дозвілля школярів сприятиме

переключенню уваги, змінні ходу думок. У нестандартній ситуації, як під час

проходження «місій», учень починає мислити не лише логічно, а й

абстрактно, творчо, що, в свою чергу, сприяє розвитку мислення.

Коли ми говоримо про сучасну людину, яка має бути креативною,

гнучкою, уміти нестандартно вирішувати поставлені завдання, то ми

розуміємо, що для розвитку цих умінь необхідно застосовувати

ірраціональне мислення.

Розвинути у дітей вищезгадані якості, які необхідні в сучасному світі,

ефективно можна саме за допомогою образотворчого мистецтва.

Page 4: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Уроки образотворчого мистецтва мають широкі можливості для

здійснення міжпредметних зв’язків. Особливо, якщо мова йде про молодших

школярів, важко знайти предмет, який би мав такі широкі можливості в

цьому аспекті.

КВЕСТ «ДІТИ ШПИГУНИ»

Місія 1 «Вступ у секретну організацію»

Мета:

Розвивати нестандартне мислення, вміння швидко приймати рішення;

Розвивати інтерес і допитливість учнів;

Формувати здатність працювати у команді;

Сприяти розвитку творчих здібностей дітей;

Створювати мотивації до навчання.

Завдання:

пройти усі необхідні етапи, передбачені квестом;

правильно та швидко виконати усі завдання;

зібрати якомога більше зірок;

перемогти у першій місії квесту.

ОПИС КВЕСТУ

І частина.

Передісторія: Вчитель розповідає про секретну шкільну організацію «Діти

шпигуни».

Після цього дітям пропонують вступити у ряди шпигунів, пройшовши

спеціальне навчання.

ІІ частина. Легенда гри: Таємна шкільна організація в небезпеці. Школу

закінчили останні шпигуни і тепер немає кому берегти її секрети. «Міністр

асамблеї Шпигунів» надіслав завдання, які зможуть пройти лише обрані. У

зв’язку із цим розшукуються нові учасники, діти які стануть найвправнішими

шпигунами в історії школи.

Page 5: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

ІІІ частина. Зміст першої місії: За день до проведення першого міні-квесту

із серії «Діти шпигуни», вчитель непомітно кладе у рюкзаки учнів конверт із

грифом «надзвичайно секретно». У листі дітей запрошують до вступу в

таємну організацію, і вказують дату та місце зустрічі.

Діти вступають у секретну організацію. Але перед тим як вони стануть

повноцінними шпигунами, вони повинні навчитися майстерності

шифрування, маскування, логіки, мислити нестандартно. Для цього їм

потрібно виконати завдання, які надіслав «Міністр асамблеї Шпигунів».

ІV частина.

Підсумок гри: Коли всі завдання пройдені, діти дізнаються дату та час

наступної місії. За виконання кожного завдання діти отримують зірочку, яку

вони вклеюють в імпровізований табель шпигуна.

ХІД КВЕСТУ

І частина. Введення

1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

- Добрий день! Друзі, усі ви були скликані на термінову зустріч.

Із листа вам відомо, що у нашій школі діє таємна організація « Діти

Шпигуни».

Це об’єднання є найбільшим шкільним секретом. Проте останні агенти уже

закінчили школу, не залишивши наступників.

Тому таємною радою було вирішено навчити нових шпигунів, і підготувати

до виконання місій.

ІІ частина. Легенда гри

1. ВСТУПНА БЕСІДА

- Давним-давно було створено секретну організацію «Діти Шпигуни», агенти

якої захищали секрети школи. Діти майстерно шифрували послання, вміло

розгадували головоломки, і володіли надзвичайною фантазією та не менш

приголомшливою логікою.

Минулого року школу закінчили останні шпигуни і організацію можуть

розсекретити.

Page 6: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Міністр асамблеї Шпигунів надіслав нам завдання які у короткий термін

допоможуть навчити нових членів таємного об’єднання.

ІІІ частина. Зміст першої місії

ОСНОВНА ЧАСТИНА.

- Згодні на запрошення? Готові стати справжніми шпигунами?

- Тепер треба розібратися з інструкцією від міністра.

Інструкція до квесту

1. Команда повинна працювати злагоджено та дружньо.

2. По успішному закінченню кожного етапу учасники отримують зірку,

яку потрібно вклеїти в табель успішності шпигуна.

3. Участь в етапах повинні приймати всі учасники.

4. За порушення гри чи грубе порушення дисципліни учасник отримує

штраф, його зірка за виконання етапу анулюється.

- Інструкція зрозуміла? Тоді хутчіш до справи!

Етап 1 «Я не знаю, що малюю»

- Перше чому має навчитись шпигун - це передавати таємні посилання.

Готові до повірки?

На стіл ставиться чорна коробка із записками. Кожен учасник квесту

витягаєте напис предмета, який потрібно зобразити і намалювати. Далі діти

по черзі відгадують, що зобразили інші. Перший починає, продовжує другий,

третій і т.д. Той, хто правильно називає намальований предмет отримує зірку.

Сумка/книга/ручка/лист/коробка…

Етап 2. «Запитайлик»

- Першими в світі агентами таємних спілок були художники. Саме вони

у своїх картинах могли непомітно передавати послання. Митці також

чудово володіли техніками шифрування. Як наприклад знаменитий код

Да Вінчі. Тому міністр вирішив перевірити ваші знання з мистецтва.

Дайте відповіді до запитань, щоб перейти до наступного етапу?

Які кольори називають теплими?

Які кольори називають холодними?

Page 7: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Які інструменти необхідні під час малювання фарбами?

Якими бувають лінії?

Де у природі ми зустрічаємо лінії та плями?

Після того як діти дали відповіді на всі запитання, їм дається конверт з

підказкою до наступного завдання.

Етап 3. «Лист загадка»

Учасники квесту повинні здогадатись, що підказка знаходиться у годівничці.

На дні годівнички діти знаходять вказівку, у якій вказано де пройде наступне

завдання.

Записка вказує на кабінет іноземної мови.

Етап 4. «Англознавець»

- Ну що ж, діти, ви дістались до фінального на сьогодні етапу.

Де птахів годуєш ти

Серед лютої зими,

Там вказівку знайде той,

Хто в душі справжній герой

Де веселий чути гомін,

Де усім кричать «Good morning»,

Там знайдеш нове завдання-

Тож не трать час на вагання

Page 8: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Проте попереду ще декілька цілком секретних місій. Ви хочете знати де і

коли наступна?

- В такому разі, виконавши наступні завдання, ви дізнаєтесь де ми

зустрінемося наступного разу.

- Наша секретна організація часто співпрацює з іноземними послами,

тому важливо, щоб наші агенти володіли англійською.

Завдання 1. З’єднай пари літер

Ті, хто швидше знайдуть пари до літер, отримують зірочку.

Завдання 2. Розташуй у правильному порядку

E

А R

D M

r I

o d

m

O а

i e

Page 9: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Для цього завдання усі учасники квесту поділяються на 2 команди з

однаковою кількістю гравців. Кожна команда отримує набір карток. Діти

повинні розташувати дні тижня у правильному порядку, починаючи з

понеділка. Виграє та команда, яка швидше правильно виконає завдання.

Завдання 3. «Малюнок з підказкою»

Sunday

Friday

Saturday

Monday

Wednesday

Tuesday Thursday

Page 10: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Команди отримують по одній розмальовці. Дітям необхідно якомога швидше

розмалювати його за підказкою. Команда, котра швидше виконає завдання

правильно, отримує зірочки.

1-blue 2-yellow 3-red 4-green

5-orange 6-violet 7-brown

- Сьогодні ви усі проявили себе як дуже вправні і кмітливі діти. Давайте

поглянемо у кого найбільше зірочок.

Учитель з дітьми підраховують нагороди та визначають переможця

першої місії.. Переможець отримує грамоту та право прочитати

лист від «Міністра асамблеї шпигунів», у якому вказано де і коли

відбудеться наступна зустріч.

Page 11: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

- Отже, зустрінемося______________, але пам’ятайте ця інформація

секретна. Ніхто не повинен дізнатися про місце та час наступних

зборів.

- До нових пригод !

КВЕСТ «ДІТИ ШПИГУНИ»

Місія 2 «Приховані камери»

Мета:

Розвивати нестандартне мислення, логіку та просторову уяву;

Розвивати інтерес і допитливість учнів;

Формувати естетичний смак;

Сприяти розвиткові творчих здібностей дітей;

Виховувати інтерес до вивчення різних дисциплін.

Завдання:

пройти усі необхідні етапи, передбачені квестом;

правильно та швидко виконати усі завдання;

зібрати якомога більше зірок;

перемогти у другій місії квесту.

ОПИС КВЕСТУ

І частина.

Передісторія: У школу проникли шпигуни із організації «Лютень». Агенти

ворожого об’єднання встановили приховані камери у нашій будівлі.

Завданням противника є: вияснити усе про нових членів таємної організації

«Діти шпигуни».

ІІ частина.

Легенда гри: «Міністр асамблеї Шпигунів» дізнався про приховані камери

на території нашої школи. Він відправив листи із підказками, де їх знайти.

ІІІ частина.

Page 12: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Зміст другої місії: Організатор квесту завчасно роздруковує фото

відеокамер, розміщує по території школи відповідно до етапів. Після того як

камери розміщені, він робить фото. Фото і стане підказкою де шукати

пристрій.

У цій місії завданням дітей є: знайти та знешкодити приховані камери

спостереження.

ІV частина. Підсумок гри: Коли всі завдання пройдені діти дізнаються дату

та час наступної місії. За виконання кожного завдання діти отримують

зірочку, яку вони вклеюють у імпровізований табель шпигуна.

ХІД КВЕСТУ

І частина. Введення

1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

- Добрий день! Як добре, що всі ви прийшли ! Стало відомо, що за нами

ведеться спостереження. Агенти ворожого об’єднання «Лютень» незаконно

проникли у стіни нашої школи і встановили прихованні камери.

ІІ частина. Легенда гри

1. ВСТУПНА БЕСІДА

- Завданням членів об’єднання «Лютень» є розвідати усю інформацію про

нових учнів таємної організації «Діти шпигуни», та завадити їхньому

навчанню.

«Міністр асамблеї Шпигунів» якимось чином дізнався про план противників

і надіслав нам підказки, де шукати камери.

ІІІ частина. Зміст першої місії

ОСНОВНА ЧАСТИНА.

- Діти,ви готові до першої справжньої місії?

- Тоді не будемо втрачати час, усі до справи!

Етап 1. «Кодове ім’я»

- У кожного шпигуна повинне бути кодове ім’я, щоб захистити свою

особистість та персональні дані. Тому зараз ми з вами будемо над цим

працювати.

Page 13: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

- Щоб вигадати псевдонім, добре подумайте з ким або чим ви себе

асоціюєте.

Діти називають вигадані ними імена.

Координатор квесту роздає дітям шаблони, за якими вони виготовляють

беджі. На беджах учні записують свої кодові імена і залишають відбиток

пальця.

- Ви отримали таємні прізвиська і тепер готові знайти першу камеру.

Діти отримують конверт із фото першої камери. За фотом діти здогадуються,

куди їм прямувати, знаходять та знешкоджують пристрій.

Етап 2. «Мега пам'ять»

- Шпигуни - це люди з фотографічною пам’яттю, вони з легкістю

можуть відтворити побачену ними мапу чи код. Тому перед тим як

отримати наступну вказівку, «Міністр» вирішив перевірити ваші

здібності.

Учням у довільному порядку демонструються 4 ряди по 4 види

геометричних фігур, але щоразу різного кольору. Після перегляду діти

повинні замалювати у таблицю кожен ряд фігур у правильному порядку

та з відповідним кольором.

Page 14: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Для виконання цього завдання дітей можна поділити на 2 команди. По

завершенню цього етапу учасники отримують зірочки та фото з

місцезнаходженням наступної камери.

Етап 3. «Портрет шпигуна»

Для виконання цього завдання усі учасники квесту діляться на дві команди.

Кожній команді надається лист А3 формату з контуром обличчя. Дітям

необхідно домалювати частини обличчя (очі, ніс, рот …).

Page 15: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Після виконання завдання діти розповідають чому, на їх думку, портрет

виглядає саме так. Далі діти колективно вирішують, у якої команди портрет

вийшов вдалішим. Переможці отримують зірочки і наступний конверт з

фото.

Етап 4. «Неочікувана вказівка»

Під фото камери відеоспостереження на четвертому етапі кріпиться також

конверт із вказівкою, куди далі повинні вирушити діти.

(Актова зала)

До одного із сидінь кріпиться наступний конверт із підказкою.

В конверті знаходиться наступне фото із місцезнаходженням відеокамери.

Але цього разу фото порізане на частини так, щоб вийшов пазл. Склавши

малюнок до купи, діти дізнаються куди прямувати.

Етап 5. «Невидиме послання»

- Що ж, мої юні друзі, вам вдалося знешкодити останню камеру.

Сьогодні ви врятували нашу організацію від розсекречення.

- Ось вам останній лист від «Міністра асамблеї Шпигунів». Наступне

завдання потрібно пройти у класі малювання.

Координатор квесту дає дітям останню підказку другої місії.

Там завжди проходить свято, Де сидить гостей багато. Подивись хутчіше вниз, Там тобі наступний лист

Білий лист тебе чекає Зміст його ніхто не знає.

Щоб секрет той прочитати, Мусиш чорну фарбу мати

Page 16: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Вчитель попередньо готує аркуш із датою наступної зустрічі. Напис робиться

парафіновою свічкою, і проявиться після того, як малюнок зафарбують

чорною фарбою.

Діти знаходять білий аркуш у класі, із підказки стає ясно, що потрібно його

замалювати.

Заповнивши лист фарбою, діти дізнаються про дату та час наступної місії.

- На сьогодні наша пригода завершена. Ви уже побачили, коли ми

зустрінемось наступного разу?

- Але не говоріть це вголос, можливо нас підслуховують. Тому т-сс-с

Вчитель з дітьми підраховують нагороди та визначають переможця другої

місії. Переможцю вручають грамоту.

КВЕСТ «ДІТИ ШПИГУНИ»

Місія 3 «Викрадені послання»

Мета:

Розвивати логічне мислення;

Розвивати комунікативні уміння і навички, що забезпечують спільну

діяльність в групі;

Заохочувати доброзичливе ставлення один до одного;

Сприяти розвиткові творчих здібностей дітей;

Створювати мотивації до навчання.

Завдання:

пройти усі необхідні етапи, передбачені квестом;

правильно та швидко виконати усі завдання;

зібрати якомога більше зірок;

перемогти у третій місії квесту.

Page 17: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

ОПИС КВЕСТУ

І частина.

Передісторія: Навчання нових шпигунів під загрозою. Після того як діти

знешкодили камери відео спостереження, ворожа організація «Лютень»

пішла на крайні міри. Противники замінили усі підказки від «Міністра

асамблеї Шпигунів» шифрами та кодами. Чи зможуть юні шпигуни дістатись

останнього етапу і дізнатись про дату та час наступної місії.

ІІ частина.

Легенда гри: Проходячи місії квесту, діти освоюють майстерність

шпигунів. Цього разу усе не так просто, бо замість звичайних вказівок та

листів від «Міністра «у дітей будуть лише шифри та коди.

ІІІ частина.

Зміст третьої місії: Учні вступили у секретну організацію. Але перед тим як

стати повноцінними шпигунами, вони повинні пройти навчання. У третій

місії на учасників чекають справжні головоломки та важкі завдання.

ІV частина.

Підсумок гри: Коли всі завдання пройдені, діти дізнаються дату та час

наступної місії. За виконання кожного завдання діти отримують зірочку, яку

вони вклеюють в імпровізований табель шпигуна. Також визначається

переможець третьої місії.

ХІД КВЕСТУ

І частина.

Введення

1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

Діти збираються у визначений день у визначеному класі. На дошці вони

помічають приклеєний конверт та запис- «Вчитель у нас. Щоб його знайти,

розгадайте шифр».

Етап 1. «Крок до вчителя»

У конверті, котрий був приклеєний до дошки, діти знаходять лист. У тексті

листа замість букви а вставлена *, а замість букви е символ ₴

Page 18: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

( шкільна столова )

Діти прямують до шкільної їдальні, де знаходять свого вчителя. Для

правдоподібності полоненого можна зв’язати.

ІІ частина. Легенда гри

1. ВСТУПНА БЕСІДА

- Як добре, що ви прийшли. Ви ж мої рятівники!

- Після того як минулої місії ви знешкодили камери відео

спостереження, ворожа організація «Лютень» пішла на крайні міри.

Вони будь-якою ціною бажають завадити вашому навчанню. На жаль

вони встигли замінити усі підказки від «Міністра асамблеї Шпигунів».

Проте, одна була у моїй коробці і її не відібрали.

ІІІ частина. Зміст третьої місії

ОСНОВНА ЧАСТИНА.

Етап 2. «Модель світу»

Учитель дістає зарання сховану коробку з-під стола. У коробці є клей та уже

готові шаблони з номерами, які необхідно склеїти до купи. Для шаблонів

можна використати стару непотрібну мапу або кольоровий друк.

Діти разом із координатором виготовляють макет.

Щоб полон₴ного зн*йти т* врятув*ти від біди Іди туди д₴ см*чно пахн₴ їж*

Н₴ тр*ть ч*су поспіши

Мож₴ вч*сно встигн₴ш ти

Page 19: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

- Давайте поглянемо, що у нас вийшло?

- Глобус

- Хм глобус?. Цікавий натяк. А куди нам іти?

- Клас географії

Етап 3. «Таблиця з перестановкою»

У класі географії діти знаходять дивну таблицю.

Завдання: поміняти колонки, щоб прочитати підказку. Учасників можна

поділити на 2 команди, переможе та, котра швидше розшифрує послання

1 2 3 4 5 6 7 8

н а с т у п н е

з а в д а н н я

н а т е б е ч е

к а є у з а л і

д е с п о р т у

с і м у п р а в

л я є

Наступне завдання на тебе чекає, у залі, де спорт усім управляє.

Команда, яка швидше знайде відповідь перемагає та отримує зірочки.

Page 20: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Етап 4. «Переплутані реквізити».Завчасно до вершка канату кріпиться

конверт із завданням. Від входу в спорт зал до канату клеяться сліди або

стрілки.Обирається сміливець, котрий дістане листа, залізши на канат.

Для виконання цього завдання усі учасники квесту діляться на дві команди.

Кожна отримує однакове зображення. Діти повинні здогадатись, що у тварин

переплутанні спортивні реквізити. Перемагає та отримує зірки команда, к

отра швидше правильно виконає завдання.

Роздивись усіх звірят

З ними явно щось не так.

Якщо відповідь вгадаєш-

То підказку отримаєш!

Page 21: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Після проходження цього етапу діти, отримують наступну підказку

Етап 5. «Код Да Вінчі»

Наступне завдання у 1 класі. Воно перевірить вашу інтуїцію, адже ви нічого

не будете бачити. Удачі шпигуни!

У конверті з підказкою діти також знаходять дзеркало.

Той хто першим здогадається використати дзеркало, отримує зірочку.

Етап 6. «Малювання наосліп»

Діти знову поділяються на 2 команди, кожна отримує своє завдання.

!инугипш, ічадУ .итичаб етедуб ен огочін ив еждА. ,юіцїутні ушав ьтирівереп оноВ .ісалк

1 у яннадваз енпутсаН

Page 22: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Складність завдання полягає у тому, що намалювати тварин потрібно із

зав’язаними очима. Виграє команда, котра перша справиться із малюнками.

Діти разом із вчителем розглядають та коментують малюнки.

– Ви гарно справились з усіма, поставленими завданнями. Залишилося

підрахувати ваші зірки і визначити переможців.

- Наступного разу на нас чекає нова пригода. А щоб шпигуни Лютня не

довідались про нашу зустріч, «Міністр» віддав листи вашим батькам.

- Тому, де і коли зустрінемося, дізнаєтесь вдома.

КВЕСТ «ДІТИ ШПИГУНИ»

Місія 4 «Набір шпигуна»

Мета:

Розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення;

Розвивати комунікативні уміння і навички, що забезпечують спільну

діяльність в групі;

Формувати вміння учнів орієнтуватися за допомогою підказок;

Сприяти розвиткові творчих здібностей дітей;

Розвивати пізнавальний інтерес до навчання.

1 команда

кішка 2 команда

собака

Page 23: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Завдання:

пройти усі необхідні етапи, передбачені квестом;

правильно та швидко виконати усі завдання;

зібрати якомога більше зірок;

перемогти у четвертій місії квесту.

ОПИС КВЕСТУ

І частина.

Передісторія: Учням школи відкрилася таємниця секретної шкільної

організації.

Проект «Діти шпигуни» оголосив набір нових учнів. Юні агенти уже

зіткнулися з першими труднощами та з ворожим об’єднанням «Лютень».

ІІ частина.

Легенда гри: Останні шпигуни закінчили школу минулого року і не

залишили для наступників жодних пристроїв, які б допомогли їм у скрутних

ситуаціях.

ІІІ частина.

Зміст четвертої місії: Цього разу діти повинні відшукати у школі необхідні

предмети, щоб скласти базовий набір шпигуна.

ІV частина.

Підсумок гри: Коли всі завдання пройдені, діти дізнаються дату та час

наступної місії. За виконання кожного завдання діти отримують зірочку, яку

вони вклеюють в імпровізований табель шпигуна. Також визначається

переможець четвертої місії.

ХІД КВЕСТУ

І частина. Введення

1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

- Вітаю на проходженні четвертої місії. Ви були справжніми молодцями на

попередніх завданнях, «Міністр асамблеї Шпигунів» враженний вашими

здібностями.

Page 24: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

- Ну що ж, агенти, готові до нових пригод?

ІІ частина. Легенда гри

1. ВСТУПНА БЕСІДА

- Вам уже відомо, що останні шпигуни закінчили школу минулого року. На

жаль вони забрали з собою усе шпигунське спорядження. Але дещо все таки

ще можна знайти у школі. Перед нами стоїть завдання: знайти необхідні

предмети і скласти базовий шпигунський набір.

- Розпочинаємо пошукову операцію!!

ІІІ частина. Зміст четвертої місії

ОСНОВНА ЧАСТИНА.

Етап 1. «По буквах»

- Щоб дізнатись, який перший предмет ми мусимо знайти, розгадайте 6

загадок.

Із кожної відповіді потрібно взяти вказану букву і утворити з неї слово.

Коли хочеш ти читати, (5-та буква)

То повинен мене знати,

А коли мене не знаєш,

То нічого не вчитаєш.

(Абетка)

Він скрізь: у полі і в саду, (2-га буква)

А в дім не попаде,

І я тоді лиш з дому йду,

Коли вже він не йде.

(Дощ)

Хто крилатий, гарний, гожий,

На красиву квітку схожий, (1-ша буква)

Має довгий хоботок,

П’є нектар ним із квіток?

Page 25: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

(Метелик)

Шепчу я веселі сни,

Тільки ти скоріш засни.

(1-ша буква)

Всі кладуть мене під вушко,

Бо на те я і …

(Подушка)

Спритний майстер у

стрибках:

На деревах, по гілках.

Вся руда, пухнастий хвіст,

(5-та буква)

Рідний дім для неї – ліс.

(Білка)

Плине він, біжить, минає,

Нам його не вистачає. (3-тя буква)

Щойно осінь – вже зима,

Ось він був, а вже – нема.

(Час)

Склавши усі букви, діти отримують слово – КОМПАС

- Діти, як ви вважаєте, у кого слід шукати компас

- У вчителя географії

Якщо діти не здогадаються, можна дати підказку.

Етап 2. « Відповідь у малюнку»

Вчитель географії дає дітям компас і зображення наступного предмета.

Діти уважно вивчають зображення. По фото вони мають здогадатись, що це

лупа.

- Друзі, ви здогадались який предмет ми шукаємо?

- Так ..

Page 26: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

- І що ж це ?

- Лупа

Якщо діти не здогадались можна задати навідні питання.

- Як ви гадаєте, у кого є ця річ?

- У вчителя біології

- Впевненні ?

- Тааак

- Ну що ж, ходімо перевіримо !

Етап 3. «Квіточки»

Вчитель біології погоджується віддати дітям лупу, якщо вони виконають

його завдання.

- Лупа -дуже цінний предмет! Ви її отримаєте, якщо виконаєте моє

доручення.

Учасники діляться на дві команди. Кожна отримує аркуш із зображенням.

Завдання: домалювати зображення по крапках та розфарбувати кольоровими

олівцями. Перемагає команда, яка у коротший термін виконає завдання

вчителя. Переможці отримують зірочки. Додаткові зірки можна отримати за

охайність.

Page 27: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Після виконання завдання вчитель віддає дітям лупу.

Етап 4 «Експеремент»

Крім лупи діти отримують свічку та два аркуші. Один із аркушів пустий ( на

нього молоком нанесене зображення окулярів), а на другому - фотопідказка.

Діти розглядають фото і обговорюють з вчителем.

- Як ви думаєте, що означає ця

підказка?

- Можливо треба зробити так,

як на картинці

- Ну що ж, давайте

проекспериментуємо.

Діти під наглядом вчителя

нагрівають малюнок над свічкою. На

аркуші проявляється зображення

окулярів.

Page 28: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

- Цей предмет має бути у того, хто багато читає , але у кого?

- Вчителя літератури

Етап 5. «Хто, що, чому?»

Вчитель літератури погоджується віддати окуляри лише справжнім

знавцям казок. Тому влаштовує опитування- перевірку.

1. Як звали Півника в казці «Колосок»?

Голосисте горлечко

2. Чим пригощала Лисичка Журавля?

Молочною кашею

3. Кого купив дід на базарі за три копи?

Козу-Дерезу

4. У якій казці «битий небиту» віз?

. «Лисичка-сестричка і Вовк-панібрат»

5. У відомій казці дід загубив річ, яка згодом стала житлом для лісових

звірів. Це була...

Рукавичка

6. Що не міг зробити ані дід, ані баба, а змогла зробити лише маленька

сіра миша?

Розбити яйце

7. Кому з героїв української народної казки у скрутну хвилину допомогло

Гусенятко?

«Івасик-Телесик»

8. Кому в казці треба було відчинити двері, через поріг пересадити,

нагодувати і спати покласти?

Кобилячій голові

9. Кого в казці «Рукавичка» називали Іклан?

Кабана

10. Чому Котигорошко має таке ім'я?

Перед його народженням мама проковтнула горошинку

Page 29: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

За кожну правильну відповідь діти отримують зірку. Після завершення цього

етапу вчитель дає учасникам окуляри та наступну підказку у вигляді

зображення.

Дітям потрібно здогадатись, що за

предмет зображений на малюнку.

- Як ви вважаєте, який предмет

нам потрібно знайти?

- Бінокль …

- А в кого він може бути? Хто

постійно слідкує за всіма у школі і

завжди в курсі всіх справ?

- Ми думаємо це директор школи.

- Що ж давайте перевіримо.

Діти разом із вчителем прямують до

кабінету директора.

Етап 6. «Школа майбутнього»

Всі думки директора лише про школу. Він погоджується віддати дітям

бінокль, якщо вони допоможуть йому із проектом «Школа майбутнього».

Завдання дітей намалювати школу, якою вони її

бачать через 100 років. Учасники поділяються на 2-3

команди. Кожній видається ватман та фарби. Виграє

та команда, яка швидше і якісно виконає завдання.

Page 30: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Після виконання завдання обирається найкращий малюнок, переможці

отримують зірочки. Директор віддає бінокль та останню підказку.

З малюнкА діти здогадуються, що їм

потрібно знайти рацію.

- Діти, хто у нашій школі дружить з

електронікою ?

- Вчитель інформатики

- Тоді хутчіш до нього, рація наш

останній об’єкт !

Етап 7. «Що наступне»

Вчитель інформатики погодився віддати рацію, але спочатку він хоче, щоб

діти вирішили його завдання.

Учні поділяються на 2-3 команди, кожна отримує аркуш із завданням.

Перемагає команда, котра першою правильно виконає завдання.

Page 31: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

- Ну що ж мої, талановиті агенти, місія пройдена, ви щойно отримали

останній предмет.

- Давайте поглянемо, що входить у базовий набір шпигуна?

- Компас, лупа, окуляри, бінокль, рація.

- Як ви гадаєте для чого ці предмети шпигуну?

Діти діляться своїми думками…

Вчитель з дітьми підраховують нагороди та визначають переможця

четвертої місії.. Переможець отримує грамоту та право прочитати лист

від «Міністра асамблеї Шпигунів», у якому вказано де і коли відбудеться

наступна зустріч.

- Бувайте, друзі, зустрінемося на фінальній місії.

Page 32: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

КВЕСТ «ДІТИ ШПИГУНИ»

Місія 5 «Вітаю, ти - шпигун»

Мета:

Розвивати логічне мислення;

Розвивати комунікативні уміння і навички, що забезпечують спільну

діяльність в групі;

Заохочувати доброзичливе ставлення один до одного;

Сприяти розвиткові творчих здібностей дітей;

Створювати мотивації до навчання.

Завдання:

пройти усі необхідні етапи, передбачені квестом;

правильно та швидко виконати усі завдання;

зібрати якомога більше зірок;

перемогти у п’ятій місії квесту.

ОПИС КВЕСТУ

І частина.

Передісторія: У школі діє секретна організація «Діти шпигуни».

Після закінчення школи останніми шпигунами було прийнято рішення

терміново навчити нових агентів. Щоб стати членами таємної спілки, дітям

довелось подолати багато труднощів.

ІІ частина.

Легенда гри: Проходячи місії квесту, діти освоїли майстерність шпигунів.

Вони навчились розгадувати шифри та коди, знаходити втрачені предмети та

діяти в нестандартних ситуаціях.

ІІІ частина.

Зміст п’ятої місії: П’ята місія є фінальною у серії. Діти уже за крок до того,

щоб офіційно стати шпигунами. Але потрібно пройти останні випробування,

щоб підтвердити свій статус.

Page 33: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

ІV частина. Підсумок гри: Коли всі завдання пройдені, діти отримують

диплом шпигуна і запрошуються на випускну дискотеку.

ХІД КВЕСТУ

І частина. Введення

1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

- Усім привіт! Вітаю на фінальній місії. Саме сьогодні ви можете стати

офіційними агентами секретної організації.

- Ви готові до останніх випробувань?

- Так…

ІІ частина. Легенда гри

1.ВСТУПНА БЕСІДА

- Не так давно ви і не здогадувались про існування секрету нашої школи, але

сьогодні, пройшовши стільки випробувань, ви виглядаєте справжніми

героями. Ви показали себе справжніми розумниками, які можуть справитись

із будь-якими завданнями.

- Отже, вперед до пригод!

ІІІ частина. Зміст третьої місії

ОСНОВНА ЧАСТИНА.

Етап 1. «Читаємо обличчя»

- Справжні шпигуни мають уміти читати

по обличчю. Дуже часто саме емоції

видають секрети. Тому давайте

перевіримо, як ви розумієтесь на почуттях

та емоціях.

-Діти, як ви вважаєте, які з цих емоцій є

позитивними, а які-негативними? Поясніть

свою думку?

Page 34: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

За кожну правильну відповідь діти отримують зірки.

Після проходження завдання, діти отримують підказку до наступного.

Етап 2. «Силует

Діти діляться на 2 команди, кожна з яких отримує свій аркуш із завданням.

Необхідно проявити уяву і домалювати малюнки. Перемагає команда, котра

першою впорається із завданням.

Після завершення етапу учасники отримують підказку до наступного.

Тобі може здатися, що це лише пляма.

Але розібратися допоможе уява !

Page 35: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

Етап 3. «Танцюй зі мною»

Діти прямують до 1 класу, так як там є інтерактивна дошка, якщо такої

немає, можна використати проектор. Учасникам квесту вмикають ролик з

танцювальними рухами, які потрібно повторити. У цьому етапі всі діти

отримують зірки. Можна скористатись роликом за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=C1hheoqQOM4

Після

виконання завдання діти отримують

наступну підказку.

Етап 4. «Пам’ятний відбиток»

У класі, де є інтерактивна дошка,

Повторюйте за мною і будьте активні!

Хутчіше до класу, де завжди малюють,

Де фарби усім натхнення дарують.

Там на листі залиште сліди,

Щоб вас пам’ятали у школі завжди

Page 36: Розробка квесту Діти Шпигуниhm-raivo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/navchalni/квест у поч... · Квест- заняття у ігровій формі,

У класі вішається ватман А1, на ньому, якщо є можливість, приклеюються

смішні фото учасників квесту. Якщо фото немає, можна роздрукувати та

приклеїти імена чи беджі, які діти виготовляли в одній із місій. Біля свого

фото діти залишають відбиток руки і побажання наступникам та отримують

наступну підказку.

Етап 5. «Маскування»

У актовій залі діти знаходять велику картону коробку з різними речами

( окуляри, одяг, різні аксесуари…). За 1 хвилину їм потрібно змінити свій

образ. Перемагають ті, хто встиг виконати завдання за визначений час.

Далі несподівано для дітей у зал входить учитель у солідному костюмі.

- Вітаю. Ви впорались з останньою місією! Тепер усі ви офіційно

вважаєтесь шпигунами!

Під урочисту музику кожному учаснику квесту вручається диплом

шпигуна.

- Дякую за співпрацю, агенти! Тепер час для свята.

- Покажемо як ми вміємо веселитись?

- Тааак…

Оголошується святкова дискотека.

Кожен шпигун завжди пам’ятає,

Що маскування то перше завдання.

Давайте поглянемо на ваші уміння.

Актовий зал вам у володіння,

Там шукайте усе необхідне.

На перевтілення буде хвилина!