JUDr. Václav Prošek Na Zlatnici 28, 147 00 Praha 4 IČO: 12601276 DIČ: CZ520524151 Tel., zázn. [+420] 241 431 006 E-mail: [email protected] www.prosekant.wdr.cz 50°3'28.98"N; 14°25'27.88"E 115. AUKCE - internetová Knihy a tisky 17. - 20. století www.prosekant.wdr.cz pátek - sobota 28. - 29. IX. 2018 Výstava v Antikvariátu Prošek pondělí 24. 9. - čtvrtek 27. 9. / 14. - 18. hod. UPOZORNĚ U grafických listů se rozměrem rozumí tištěná plocha v milimetrech, výška před šířkou (u kreseb a tisků z plochy je nutné počítat s drobnými odchylkami); u portfolií resp. bibliofilií či cyklů s různými formáty grafických příloh je rozměr přibližný a co nejblíže průměrné velikosti. U fotografií se rozměrem rozumí (není- li uvedeno jinak) celý formát fotografického papíru. Formáty knih se rozumí: Fol. = (folio), nad 35 cm výšky; 4° = 25 - 35 cm; 8° = 15 - 25 cm; 16° = do 15 cm. Podél. = delší strana formátu na šířku. Není - li uvedeno, jedná se vždy o formát 8°. Položky v rámečcích nahrazují subjektivní pojmy „vzácné“, „nedostupné“, „unikátní“ apod. Otazník ? u bibliogr. záznamu vyjadřuje pochybnost či naši subjektivní domněnku. Položky označené jsou vyobrazeny na obálce resp. přílohách katalogu. Antikvariát Prošek - bankovní spojení / Bank account : Česká spořitelna, Rytířská 29, Praha 1, č. ú. 1925895349/ 0800 IBAN CZ49 0800 0000 0019 2589 5349, BIC GIBACZPX 100 CZK = Ca. 4 EURO

Upload: others

Post on 01-Aug-2021

1 views

Page 1: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

JUDr. Václav Prošek Na Zlatnici 28, 147 00 Praha 4 IČO: 12601276 DIČ: CZ520524151 Tel., zázn. [+420] 241 431 006 E-mail: [email protected] www.prosekant.wdr.cz

50°3'28.98"N; 14°25'27.88"E

115. AUKCE - internetová Knihy a tisky 17. - 20. století

www.prosekant.wdr.cz

pátek - sobota 28. - 29. IX. 2018

Výstava v Antikvariátu Prošek pondělí 24. 9. - čtvrtek 27. 9. / 14. - 18. hod.

UPOZORNĚNÍ U grafických listů se rozměrem rozumí tištěná plocha v milimetrech, výška před šířkou (u kreseb a tisků z plochy je nutné počítat s drobnými odchylkami); u portfolií resp. bibliofilií či cyklů s různými formáty grafických příloh je rozměr přibližný a co nejblíže průměrné velikosti. U fotografií se rozměrem rozumí (není- li uvedeno jinak) celý formát fotografického papíru. Formáty knih se rozumí: Fol. = (folio), nad 35 cm výšky; 4° = 25 - 35 cm; 8° = 15 - 25 cm; 16° = do 15 cm. Podél. = delší strana formátu na šířku. Není - li uvedeno, jedná se vždy o formát 8°. Položky v rámečcích nahrazují subjektivní pojmy „vzácné“, „nedostupné“, „unikátní“ apod. Otazník ? u bibliogr. záznamu vyjadřuje pochybnost či naši subjektivní domněnku. Položky označené jsou vyobrazeny na obálce resp. přílohách katalogu.

Antikvariát Prošek - bankovní spojení / Bank account: Česká spořitelna, Rytířská 29, Praha 1, č. ú. 1925895349/ 0800

IBAN CZ49 0800 0000 0019 2589 5349, BIC GIBACZPX

100 CZK = Ca. 4 EURO

Page 2: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

PROGRAM 115. AUKCE

Ukončování dražeb jednotlivých položek (u každé uvedeno) od pátku 28.9. od 9,00 do soboty 29.9. do 20,25

Část I. - položky č. 1 - 155 (pátek 28.9. / 9,00 - 21,55)

Stará a dekorativní grafika, mapy, knihy o umění................................ ........... 1 - 22 Historické dokumenty, legie, varia ............................................................... 23 - 34 KNIHY - místopis .. ............................................................................................. 35 - 68 - historie, kulturní historie, pomocné vědy historické .................................. 69 - 86 - militaria ............................................................................................................ 87 - 96 - svobodné zednářství, mytologie, judaika, náboženství ............................. 97 - 142 - jazykověda ......................................................................................................143 - 155

Část II. - položky č. 156 - 293 (sobota 29.9. / 9,00 - 20,25)

- medicína, psychoanylýza, zvěrolékařství ................................................... 156 - 170 - přírodní vědy, hospodářství ......................................................................... 171 - 202 - kouzelnictví, magie, spiritismus ................................................................. 203 - 221 - technika, doprava ......................................................................................... 222 - 231 - literatura starší, česká i přeložená, cizí .................................................... 232 - 258 - dětská a dobrodružná literatura ................................................................. 259 - 293

VÝŇATEK Z AUKČNÍHO ŘÁDU A PODMÍNKY INTERNETOVÉ AUKCE

Znění celého aukčního řádu internetové aukce naleznete na našich webových stránkách nebo přímo v Antikvariátu - Aukční agentuře Prošek, kde Vám budou poskytnuty i veškeré další informace (adresa viz str. 1 tohoto katalogu).

Obecně se internetová aukce řídí stejnými pravidly jako aukce sálová s tím rozdílem, že se draží do posledního nejvyššího podání či limitu elektronickou formou přes připojení na internet.

Dražba jednotlivých položek začíná zveřejněním na našich internetových stránkách. Od tohoto momentu mohou registrovaní dražitelé na ně přihazovat nebo si na ně zadávat své limity. Položky v této aukci budou draženy v 5 minutových intervalech podle pořadí v katalogu. Přesná hodina a minuta ukončení dražby je u každé z nich uvedena.

Bude-li učiněn příhoz či zadán limit 5 minut před uvedeným koncem té které položky, čas jejího ukončení se automaticky prodlužuje o 3 minuty a to až do doby posledního (nejvyššího) podání.

Uvedené ceny jsou cenami vyvolávacími v Kč. K vydraženým cenám je připočítávána aukční přirážka ve výši 15% zaokrouhlená na celých 10 Kč směrem nahoru.

Způsob počítání příhozů je následující:

do 400 Kč - 20 Kč; 400 - 1 000 Kč - 50 Kč; 1 000 - 4 000 Kč - 100 Kč; 4 000 - 10.000 Kč - 500 Kč; 10 000 - 30.000 Kč - 1 000 Kč; 30.000 - 50.000 Kč - 2000 Kč; nad 50.000 - 5 000 Kč.

Při výstavě dražených exponátů si lze věci zařazené do dražby prohlédnout. Stavy věcí, odpovídající stáří a tím i spojeným s běžným opotřebením či přírodním vlivům, nemusí být v popisu uvedeny, odchylky jsou potom popsány podle nejlepšího svědomí a vědomí, v jakém byly v době převzetí do aukce resp. v momentě jejich popsání pro účely tohoto katalogu. Údaje uvedené v popisech přesto nelze považovat za právní ručení.

Věci lze reklamovat pouze do okamžiku jejich převzetí vydražitelem.

Písemné nabídky - limity. Dražit v nepřítomnosti lze pomocí plné moci - limitního listu, přiloženého na konci tohoto katalogu. Limity lze zaslat poštou, elektronicky či předat osobně a to do 18,00. hod. dne ukončení dražby první položky. Takto zadané limity budou okamžitě zadány do systému pod jménem zadavatele limitu. Není-li dohodnuto jinak, spolu s limitem musí zájemce složit přiměřenou zálohu nebo podat jiné záruky. Neupotřebené finanční či jiné zálohy budou vráceny okamžitě po aukci, v případě poštovního resp. bankovního styku snížené o poplatky té které instituce.

Limity jsou drženy v tajnosti a začíná se dražit od uvedené vyvolávací ceny, byť je nabídka (limit) vyšší. V případě dvou či více limitů na stejnou věc se začíná vyvolávat o příhoz více než činí druhý nejvyšší limit. V případě shodnosti limitů má přednost limit podaný dříve.

Z technických důvodů a logiky internetové aukce nelze dražit po telefonu.

Lhůta pro zaplacení ceny dosažené vydražením činí 20 dnů vč. částek, přesahujících 500 000 Kč.

Page 3: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

Část I. - pátek 28. 9.

Stará a dekorativní grafika, mapy, knihy o umění

1. Mapa Moravy - MARKGRAFTHUM MAEHREN samst oesterreichisch Schlesien... Wien, Mollo, b.d. (1809?). Mědiryt. mapa, 455 x 330, kolor. hranice (pravý dolní roh mírně zašpiněný).

300,- 28.IX. 9,00

2. Poštovní mapa Německa, Čech a Moravy ad. - Neueste und vollständige Postkarte von ganz Deutschland, Böhmen, Mähren, Ober und Niederschlesien und aller angränzenden Länder. Prag, 1804. Jos. Koch gestochen. 400 x 550, červeně vyznačené hranice Čech. Sestavená z 12 částí, podlepená plátnem, složená (vodní mapy).

300,- 28.IX. 9,05

3. Praha - Pharusův - Plán král. hlav. města Prahy. 1 : 11.500. Berlin - Praha, Pharus - Řivnáč, nedat. (první léta 20. stol.) Bar. lito, 430 x 600. Sestavený z 18 částí, podlepený plátnem, složený (mírně zašlý, na rubu na plátně vodní mapy).

200,- 28.IX. 9,10

4. Schedelova kronika - vystříhané, staře kolor. dřev. z díla: Hartmann Schedel: Das Buch der Chroniken, Nürnberg, 1493: a) neurčené město, 140 x 205, na rubu fragment textu a drobných portr. dřev. (nahoře a na okraji trhliny, na rubu v rozích stopy po nalepení); b) neurčené město, 200 x 220, nalepeno na podkladovém kart., po straně nalepené dva drobné portr. (veduta dole s trhlinou); c) neurčené město, 190 x 225, nalepeno na podkladovém kart., po straně nalepené tři drobné portr.

500,- 28.IX. 9,15

5. Veduta - 2 x: a) Oslo - Christiania - Fiorden, veduta s plachetnicemi, kol. 1840, tónovaná tečkovaná lito, 195 x 275, lito Laurent, tisk Lamercier, Paris. Mont. v paspartě (velmi dobře zachováno!); b) Benátky - Venezia, suvenýrový list, kol. 1850, 160 x 230, lito A. Fesca. 2 listy.

360,- 28.IX. 9,20

6. Kunžvart - GREGER, JAN ŘEHOŘ (1802 - 1835). Ansicht des Wartthurmes nächst Kuschwarta an der Gränze bei Passau in Böhmen, 1833 - 35, lito, 245 x 319. List z alba Mahlerische Darstellung aller vorzüglicher Schloesser und Ruinen der oesterreichischen Monarchie.

600,- 28.IX. 9,25

7. Heraldika - konvolut 77 ks., především evropská šlechta, 18. - 19. stol. - 38 x mědirytiny (z toho 6 kolor.), 4 x ručně malované, 24 x bar. tisky, 11 x bar. lito (z lexikonů Mayers, Brockhaus). Volné listy, mont. v paspartách.

1.500,- 28.IX. 9,30

8. Napoleon - konvolut: a) 2 x portréty (lito); b) 16 x výjevy ze života a bitev, ostrov Sv. Heleny (vesměs ocelorytiny); c) 10 x různé osobnosti a výjevy (ocelorytiny); d) 9 x pohlednic; e) různé časopisecké výstřižky (různé formýty, různé stavy, některé rytiny s vodními mapami. Vše mont. v paspartách či na listech v „růžkách“).

400,- 28.IX. 9,35

9. Militaria - 2 x mědirytiny: a) Bataille de Tunis entre Yantippe et Regulus / Schlacht bey Tunis zwischen den Xantipp und dem Regulus, cca pol. 18. stol., 205 x 305 (vertikálně přeloženo); b) neurčeno, bitevní plán, kolor., 205 x 345, Palle cs. (na dvakrát vertikálně přeloženo). 2 listy

500,- 28.IX. 9,40

10. KOLOWRAT, J. - 6 x: Situations Zeichnung der öconomischen und Militair Plan vorkomenden Gegenständen. Tab. II - VII. 1809 - 11, kolor. kresby tuší na listech 240 x 370, dole sign. a část. dat. 6 listů (3 listy v horním rohu s vodní mapou).

600,- 28.IX. 9,45

11. Habsburkové - konvolut: a) 5 x Franz Josef I a Alžběta - pamětní listy k výročím panování (3 x bar. lito cca A6 a 2 x světlotisk cca A4); b) 3 x různí (vizitková fota); c) Kaiser Josef - Monument, Wien (kabinetní foto, 1882); 7 x různí (2 x mědiryt. a 5 x ocelorytiny - různé formáty); d) 10 x různí (xylografie z časopisů aj.) 26 ks.

500,- 28.IX. 9,50

12. Francouzské šlechtičny středověku v dobových kostýmech - 8 x mědirytiny 155 x 95 - kol. 1800, znač. L. Massard. 8 ks.

360,- 28.IX. 9,55

13. HOGARTH, WILLIAM (1697 - 1764). The Bench, 1758, mědiryt, 310 x 210, znač. a dat. v desce.

2.500,- 28.IX. 10,00

14. BERGLER, JOSEF ? (1753 - 1829) 2 x: - a) (připisováno). Muž s dítětem, kresba tužkou, 195 x 180 (celý list 265 x 190), neznačeno; b) (podle Berglera). Studie dvou mužů, kresba perem, 150 x 195, dole pozn. tužkou „“Federz. n. Bergler“ (pravý horní roh listu odstřižený). 2 ks.

600,- 28.IX. 10,05

15. HOFNER, JOHANN BAPTIST (Německo, 1832 - 1913). Studie ovcí, nedat., kresba tužkou, 240 x 320, dole sign. „Hofner“ (vertikálně přeloženo, několik drobných skvrn).

500,- 28.IX. 10,10

16. Snímání z kříže, lavírovaná kresba tuší, 80 x 138, dole znač. „Saily 87“. 300,- 28.IX. 10,15

17. Anonym - Nedat., skicář, 15 listů formátu 195 x 310, jednostranně pokreslených, figurální výjevy, lavírované kresby tuší (listy uprostřed vertikálně slepované, místy skvrny); - přiloženo: SCHÖPF, JOSEF (Rakousko, 1745 - 1822). 2 x figurální výjevy, kresby tuší na listech 115 x 85 a 135 x 90, staře mont. na podkladových papírech.

500,- 28.IX. 10,20

18. HILBERT, JOSEF (1821 - 1897) - 5 x kresby tužkou, všechny sign. a dat. 1846, částečně lavírované (zřícenina hradu; kostel; zvonice; stavení; kameny) + 1 x nesign. a nedat. (sedící postava); kresby na listech cca A5. Celkem 6 ks.

950,- 28.IX. 10,25

Page 4: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

19. Monogramista JM. Bez názvu, akvarel, 225 x 145, dole sign. „JM“ (list na horním okraji s výraznými skvrnami).

300,- 28.IX. 10,30

20. MONOGRAMY. Jména, iniciálky a monogramy v moderní umělecké úpravě akademického malíře Oskara Seifartha. Praha, Všetečka & spol., b.d. (1. republika). Podél. 8°, nestr. (52 s.), tisk na průhledném papíru. OBr.

120,- 28.IX. 10,35

21. Hollar - EZOP VÁCLAVA HOLLARA. Praha, Sfinx, 1936. 4°, 233 s., celostr. il. Václav Hollar, ex. 29/50 na hollandu. Ilustr. (O?)Pl. (velmi dobře zachováno).

300,- 28.IX. 10,40

22. LEITCH, R. P.: A COURSE OF SEPIA PAINTING. London ad., Petter & Galpin, b.d. (kol. 1880). Podél. 4°, 32 s., 24 tónovaných lito příl. OPl. Ukázky sépiové malby na 24 litografických přílohách.

500,- 28.IX. 10,45

Historické dokumenty, legie, varia

23. Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn).

360,- 28.IX. 10,50

24. Opočno, 1810 - List vandrovní - My Přjseznj Starssý a ginssý Mistři Poctiwého Ržemesla Ržezniczkeho vyswědčugeme timto, kterak přitomný Towaryss ... wandrowal, také zde u nás ... List formátu 240 x 370, tištěný a českým švabachem, s dopsanými údaji o tovaryšovi, podpisy, pečeti, razítka; v horní části veduta Opočna (Miesto Oppoožna), mědiryt. kolor. miniatura, 60 x 95, znač. Jos. Szuzek del.

800,- 28.IX. 10,55

25. Funerália - 142 ks.: parte, poděkování za upřímnou soustrast, památky a výročí úmrtí, pozvánky ad.; církevní hodnostáři, malíři, literáti, hudebníci, politikové, knihkupci, nakladatelé a typografové aj., šlechta; 30. - 90. léta 20. stol. Z pozůstalosti nakladatele a knihkupce Bohuslava Ruppa (1904 - 1995). Podrobný soupis viz vyobrazení k položce.

2.500,- 28.IX. 11,00

26. Rok 1848 - ŘÁD WOLEBNJ PRO NEJBLIŽŠÍ ČESKÝ SNĚM ZEMSKÝ. WAHLORDNUNG... Praha, 20. května 1848. 4°, (10) s., text česky a něm., podepsán Lew hrabě Thun.

240,- 28.IX. 11,05

27. Tyrš, Miroslav - vizitkové foto, nedat., atl. C. Papp. 100,- 28.IX. 11,10

28. 1. světová válka - PROVOLÁNÍ! C. k. rakouského vojenského vdovského a sirotčího fondu, ohledně válečného pojištění a možnosti jeho převedení na životní pojištění; list cca A2, na vícekrát přeložený (nahoře a dole ve skladech trhliny).

200,- 28.IX. 11,15

29. Potravinové lístky z let 1916 - 17 (resp. 1 x 1920) - 12 ks. - chleba, mouka (brambory). Všechny aršíky s obecními razítky, nepoužité, nevystříhané.

240,- 28.IX. 11,20

30. ČESKOSLOVENŠTÍ DOBROVOLNÍCI SRBSKÉ ARMÁDY 1914 - 1918. Praha, Volné sdružení čsl. legionářů ze srbské armády, b.d. Podél. 4°, titl. + 15 listů s nalepenými fotogr. „tably“, každé s 10 portréty a jmény zobrazených. Spojeno šňůrkou.

500,- 28.IX. 11,25

31. Ruské legie - Deník legionáře Josef Kubína (30. 1. 1883 - 20. 2. 1973), psaný od června 1917 do ledna 1920 během cesty z Borispolu u Kyjeva po sibiřské magistrále do Vladivostoku, pak lodí přes Suez do Terstu a vlakem přes Prahu do Jičína. Boje, život a krajina kolem magistrály, politický, sportovní a kulturní život v legiích, čekání na loď ve Vladivostoku, poměry na lodi, zastávky v přístavech a ve vlaku z Terstu. Formát 175 x 105, popsáno 312 str.; - přiloženo: a) dopis (zálepka Červeného kříže) od dcery z Jičína, asi 1917; b) 2 x kopie fotografií společných portrétů vojáků v Rusku.

2.000,- 28.IX. 11,30

32. Vznik ČSR 1918 - 35 fotogr. pohlednic - legionáři, TGM a další politici, slavnosti k vzniku ČSR apod. Vložené v albu na listech s prořezávanými růžky.

300,- 28.IX. 11,35

33. T. G. Masaryk (a neurčený), portrét vsedě, čb. foto pohlednicového formátu. 100,- 28.IX. 11,40

34. První republika - 9 x alba fotografií z pozůstalosti ministra obrany a premiéra Františka Udržala (1866 - 1938) + soubor volných fotografií (celkem 404). Klasická fotografická alba podélných formátů (folio či A4), spojených šňůrkami, individuálně zhotovená, s nalepenými fotografiemi různých formátů, vesměs momentky, většinou neznačená resp. některé agenturní. Ručně psané či tištěné titulními listy:

1) Z pražského hradu. [1921 - 1925]. 18 foto. Kartónové desky. Masaryk, Beneš, Udržal, vláda, důstojnictvo; 4 kopie zdravic generality T. G. Masarykovi k pětasedmdesátinám.

2) a) Zahradní slavnost na Lánech 7. III. 1923; b) Krojová slavnost na americkém vyslanectví v května 1923. Celkem 13 foto. Kartónové desky.

3) Program zájezdu pana presidenta republiky do Domažlic a Klatov dne 2. a 3. května 1923. Strojopisný program vč. seznamu účastníků + 24 foto. Kartónové desky.

4) Cesta po Francii v září 1924. 25 foto + 5 pohlednic (památníky padlých v 1. svět. válce). Kartónové desky. Vojenská návštěva Fr. Udržala, návštěva leteckého pluku, kladení věnce.

50.000,- 28.IX. 11,45

Page 5: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

5) Manevry u Topolčanek na Slovensku - září 1924. 92 foto. Kartónové desky. Manévry, vojenská technika, vojáci, důstojnictvo, účast T. G. Masaryka.

6) a) Návštěva rum. prince Karla v Československu - září 1925; b) Pan president na Brdech 22./X. 1925; c) Členové mafie dostávají revoluční medaile od. m. N. O. [ministra národní obrany] 11./X. 1925. Celkem 20 foto. Kartónové desky.

7) Závěrečná cvičení ZVV. v Brně 1929. 35 foto. Kž. desky s aplikací malého státního znaku. T. G. Masaryk a franc. generalita, olomoucký biskup, vojáci při cvičení.

8) Závěrečná cvičení na Moravě 1929. 123 foto. Kž. desky s aplikací malého státního znaku. Čsl. a francouzské důstojnictvo, T. G. Masaryk, Fr. Udržal, účast maršála Petaina.

9) 70. ČTK 3. 1. 1936. (Album k sedmdesátinám Fr. Udržala). 29 foto z let 1913 - 1932, na konci tištěný seznam fotografií.

10) Udržalova krabice od doutníků Habana s vloženými 29 fotografiemi. Politický život, T. G. Masaryk, Beneš, Udržal, důstojnictvo, letecké snímky + strojop. dopis s podpisem Jana Bati z 15. 11. 1932 adr. Fr. Udržalovi.

Místopis

35. Čechy - LANGHANS, VICTOR: DAS KÖNIGREICH BÖHMEN. (Die Länder Oesterreich - Ungarns in Wort u. Bild, Band 7.) Prag, Graeser, 1881. 192 s., xylogr. vyobr. (dvoubar. pohled na Prahu ve front. a četná v textu). Dob. PKž. (velmi dobře zachováno!) .

450,- 28.IX. 11,50

36. DLABAČ, BOHUMJR JAN: KRÁTKÉ WYPSÁNJ ČESKÉHO KRÁLOWSTWÍ, pro pauze českau sskolnj mládež. Praha, 1818. 516 (2) s. Dob. PPl. (chybí mapa?) Jungmann VI / 1147.

300,- 28.IX. 11,55

37. Brno - ELVERT, CHRISTIAN d´: BEITRÄGE ZUR GESCHICHTE DER KÖNIGL. STÄDTE MÄHRENS, INSBESONDERE DER K. LANDESHAUPTSTADT BRÜNN. I. Band. Brünn, 1860. 597 (14) s., lito ve front. (pohled na Špilberk). Dob. PPl. (dobře zachováno).

500,- 28.IX. 12,00

38. Dvůr Králové - VITÁK, ANTONÍN KONST.: DĚJINY KRÁLOVSKÉHO VĚNNÉHO MĚSTA DVORA KRÁLOVÉ NAD LABEM. K oslavě padesátileté památky nalezení rukopisu Kralodvorského. Praha, nákl. vl., 1867. 242 (2) s., oceloryt. ve front. (pohled na město), 2 celostr. xylogr. na příl. (portr. V. Hanky a jeho rodiště), 1 lito (faksimile strany Rukopisu Královéhradeckého). PPl. (dob. převazba).

450,- 28.IX. 12,05

39. Roudnice n. L. - ALMANACH NA PAMĚŤ SEDMDESÁTILETÉHO TRVÁNÍ A PŮSOBENÍ ROUDNICKÝCH HOSPODÁŘSKÝCH ŠKOL 1864 - 1934. Roudnice n. L., Spolek absolventů, 1936. 284 s., vyobr. na příl., 1 sklád. příl.; - přivázáno: VÝROČNÍ ZPRÁVA Zemské vyšší hospodářské školy v Roudnici nad Labem za školní léta 1932...- 36.115 s., vyobr. na příl. Váz. spol. v 1 sv. Dob. PPl.

300,- 28.IX. 12,10

40. Jindřichův Hradec - VOLFOVÁ, ADÉLA: SVÉMU RODIŠTI. Praha, Šolc, 1913. 249 s., vyobr. na příl., podpis a ded. autorky na titl. PPl. (dob. převazba, vlepeno exlibris, vlastnický podpis na titl. pod dedikací autorky). Autorka (1846 - 1940): jindřichohradecká rodačka, překladatelka a spisovatelka, herečka Nár. divadla.

300,- 28.IX. 12,15

41. Krkonoše, Kladsko (a Praha) - HERLOSSSHN, H.: WANDERUNGEN DURCH DAS RIESENGEBIRGE UND DIE GRAFSCHAFT GLATZ. Leipzig, Wigand (Das malerische und romantische Deutschland, Bd. 6), b.d. (kol. 1840). 244 (2) s., 30 oceloryt. příl. Dob. PKž. (hřbet lehce vybledlý, listy se skvrnami, vpředu na okrajích s vodním mapami; přílohy skvrnité méně). Obsahuje též kapitolu Praha a okolí.

600,- 28.IX. 12,20

42. DURYCH, VÁCLAV: KRKONOŠE. Pardubice, Kmínek, 1898 (3. vyd.) 4°, 162 s., il. a fotogr. v textu a na příl. (např. V. Jansa, F. Engelmüller, J. Eckert, J. F. Langhans). Ilustr. OPl. (vazba zašlá, se skvrnami). Historický a místopisný obraz jednoho z našich nejpopulárnějších regionů před více než stoletím.

300,- 28.IX. 12,25

43. Plzeň - SEDLÁČEK, JOZEF WOJTĚCH: PAMĚTI PLZENSKÉ, gež ku poctě slawných Wladyk, slowůtných měssťanů, a obywatelů král. kragského weysadnjho města Plzně sepsal a wydal. Plzeň, Rayner, 1821. X - [VIII] - 143 - [III] s., rytina ve front. OBr. (očteno, ob. zašlá, otřepená, druhá poloviny tisku dole a v rozích se skvrnami, místy výraznějšími). Jungmann VI, 1014.

300,- 28.IX. 12,30

44. Polička - HÁJEK, ANTONÍN P.: KRÁLOVSKÉ VĚNNÉ MĚSTO POLIČKA DO ROKU 1838. Polička, Popelka, 1890. Fol. (350 x 260), 107 (2) s. OBr. (očteno, ob. zašlá, se skvrnami).

300,- 28.IX. 12,35

45. Praha - AMBROS, AUGUST: DER DOM ZU PRAG. Prag, André, 1858. VIII, 375 s., 12 ocelorytin (podle Würbse ryl Rybička), 2 notové příl., dvoubar. titl. OPPl. s nalep. Ob. (titl. poškoz. - s odstřiženou částí u hřbetu; místy skvrny a vodní mapy úměrné stáří).

1.200,- 28.IX. 12,40

46. Praha - RUTH, FRANTIŠEK: KRONIKA KRÁLOVSKÉ PRAHY A OBCÍ SOUSEDNÍCH. Díl I. - III. Praha, Körber, 1903 - 04. 4°, 1244 s. (str. průběžně), text. vyobr., bar. a tónovaná vyobr. na příl., sklád. plán Prahy v díle I. Ilustr. PKž. (dob. převazba; sklád. plán Prahy na okraji s trhlinou a skvrnou, jinak dobře zachováno). 3 sv.

900,- 28.IX. 12,45

Page 6: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

47. Praha - TOMEK, WÁCLAW WLADIWOJ: ZÁKLADY STARÉHO MÍSTOPISU PRAŽSKÉHO. Oddíl I. - V. + Rejstřík (v 1 sv.) Praha, král. česká spol. nauk, 1866 - 1875. I.: Staré město Pražské. 288 s.; II.: Nowé město Pražské. 356 s.; III. - V.: Malá strana. Hrad Pražský a Hradčany. Wyšehrad. 252 s.; Rejstřík. 187 s. Váz. spol. v 1 sv. Dob. PKž. (velmi dobře zachováno!)

1.500,- 28.IX. 12,50

48. Praha - OBECNÍ ŘÁD MĚSTA PRAHY daný dne 27. dubna 1850. Praha, nákl. vl., 1888. 58 s. OPl. zlacená ražba.

120,- 28.IX. 12,55

49. Praha - ALMANACH HASIČSKÉ ŽUPY PRAŽSKÉ - DEMARTINIHO. Praha, Propag. Družstvo hasičské, 1930. 4°, 71 s., četná vyobr. v textu. OBr. (dobře zachováno).

240,- 28.IX. 13,00

50. Praha - AUTENTICKÝ UKAZATEL ULIC A NÁMĚSTÍ I ČÍSEL DOMOVNÍCH KRÁL. HL. MĚSTA PRAHY dle nového, starého i nejstaršího číslování, s dodatkem předměstí Karlína, Smíchova a horního města Vyšehradu. Sestavil Karel Jar. Erben. Praha, Fuchs, (1870¨. 206 s.Dob. PPl. (velmi dobře zachováno!)

300,- 28.IX. 13,05

51. Praha - HERRMANN, IGNÁT - JOSEF TEIGE - Z. WINTER: PRAŽSKÉ GHETTO. Praha, Unie, 1902. Podél. fol., 144 s., fotogr. vyobr., bar. a čb. il. Adolf Kašpar. OBr. (očteno, ob. otřepená, zašlá, s trhlinami; místy skvrny, pod fotogr. vyobr. ručně dopisované poznámky tužkou). Kulturně - historické, faktografické i beletristické rozloučení s asanovaným židovským městem. Doplněno četnými fotografickými vyobrazeními této zmizelé svérázné pražské čtvrti.

400,- 28.IX. 13,10

52. JEŘÁBEK, LUBOŠ: STARÝ ŽIDOVSKÝ HŘBITOV PRAŽSKÝ. Praha, Kočí, 1903. 4°, 38 s., 1 bar. příl. (Václav Jansa) a 22 čb. fotogr. tab. Pl. (převazba).

300,- 28.IX. 13,15

53. Praha - SOUTĚŽNÉ NÁVRHY NA PŘESTAVBU A DOSTAVBU RADNICE KR. HL. MĚSTA PRAHY. Autoři: architekti Jan Vejrych, Kamill Hilbert, Jan Koula, Fr. Blažek, Al. Dlabač, Ant. Balšánek. Praha, péčí I. odboru spolku arch. a inženýrů v král. Českém, 1903. Fol. (365 x 270), (14) s. + 60 tab. s vyobr. plánů a návrhů. Dob. PKž. (hřbet s drobnými odřeninami, jinak velmi dobře zachováno!)

600,- 28.IX. 13,20

54. Pražský telefonní seznam 1938 - SEZNAM TELEFONNÍCH ÚSTŘEDEN, HOVOREN A ÚČASTNÍKŮ SÍTĚ PRAŽSKÉ. 1938. Praha, Řed. pošt a telegrafů. LII, 1059 s. OPl. (dobře zachováno).

500,- 28.IX. 13,25

55. Praha - Smíchov - BÖHM, JOS.: MONOGRAFIE DER STADT SMICHOV. Smíchov, 1882. (8), 276 s., 2 sklád. bar. lito plány v příl. OPPl. (dobře zachováno; místy razítkováno). Obsahuje dva barevné litografické plány Smíchova, jeden velkoformátový.

500,- 28.IX. 13,30

56. Praha - Petřín - KRBEC, JOHANN: GESCHICHTLICHE NACHRICHTEN VON DER KIRCHE DES. HEIL. LAURENTIUS AUF DEM BERGE PETŘIN IN PRAG. Prag, 1844. 47 s., rytina ve front. OBr.

300,- 28.IX. 13,35

57. Pražské hřbitovy - 4 x: a) HRUŠKA, E. A.: ROMANTICKÉ OLŠANY. Reportáže o hřbitově, hrobech a mrtvých. Praha, Zrubecký, 1940. 237 s., 14 fotogr. příl. OPPl. s Ob.; b) SÍS, VLADIMÍR: OLŠANSKÉ HŘBITOVY. Praha, PAT, 1929. 226 + 6 s., sklád. plán. OBr. Obsahuje index jmen nejvýznamnějších osobností a podrobnější popis jednotlivých oddělení; c) SOKOL, MICHAL: MALOSTRANSKÝ HŘBITOV. Praha, Klub přátel starého Smíchova, 1940 (2. vyd.) 79 s., 55 fotogr. vyobr. na příl. OBr.; d) NECHVÁTAL, BOŘIVOJ: PRŮVODCE VYŠEHRADSKÝM HŘBITOVEM. Praha, Správa NKP Vyšehrad, 1981. 77 s., fotogr. vyobr. OBr. 4 sv.

450,- 28.IX. 13,40

58. Švýcarsko - ZSCHOKKE, HEINRICH: DIE KLASSISCHEN STELLEN DER SCHWEIZ UND DEREN HAUPTORTE... II. Abth. Karlsruhe - Leipzig, Kunst - Verlag [u.a.], b.d. (kol. 1840). Str. 217 - 423, rytý titl. + 39 oceloryt. příl. OPKž. (dobře zachováno, prakticky čistý exemplář, drobné skvrnky jen minimálně místy).

800,- 28.IX. 13,45

59. KOLLBACH, KARL: VON DER ELBE ZUR DONAU. (Wanderungen durch die deutschen Gebirge. Band III.) Köln a. Rh., Neubner, (kol. 1899). VIII, 293 s., 38 celostr. fotogr. příl. Ilustr. OPl.

240,- 28.IX. 13,50

60. Tyroly - STAMPFER, CÖLESTIN P.: SCHLOSSER AND BURGEN IN MERAN UND UMGEBUNG. Innsbruck, Wagner, 1909. VI, 191 s., il. v textu W. Humer. Ilustr. OPl. (velmi dobře zachováno!)

240,- 28.IX. 13,55

61. Švédsko - ŠTOLBA, JOSEF: ZA POLÁRNÍ KRUH. Črty z druhého výletu do Švédska. Praha, Otto, b.d. (konec 19. stol.) (6), 226 s., il. v textu a na příl. Ilustr. OPl. (dobře zachováno).

300,- 28.IX. 14,00

62. NORDLAND - FAHRTEN. Erster Band: Malerische Wanderungen durch Norwegen, Schweden, Irland und Schottland. Leipzig, Hirth & Sohn, (1881). Fol. (320 x 250), VI (2), 192 s., četné xylogr. il. v textu i celostr., 1 oceloryt. příl. Ilustr. OPl. (titl. s drobnými skvrnami, ocelorytina - pohled na Edinburgh, tištěná na odlišném papíru - celoplošně pokryta výraznými skvrnami; jinak listy čisté).

600,- 28.IX. 14,05

63. PRÁŠEK, JUSTIN V.: ATHÉNY. Črty cestopisné a vzpomínky z minulosti. Praha, Otto, (1890). 392 s., četná vyobr. v textu a na příl., mapka. Ilustr. OPl. (velmi dobře zachováno!)

300,- 28.IX. 14,10

Page 7: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

64. Japonsko - EARTHQUAKE PICTORAL EDITION. Part One. The Osaka, Mainichi, 1923. Podél. 4°, nestr. (40 listů), fotogr. vyobr., popisky japonsky a anglicky. OBr. (na ob. skvrna). Obrazový dokument následků ničivého zemětřesení v Japonsku.

200,- 28.IX. 14,15

65. Paraguay - CHARLEVOIX, P. FRANCISCUS de: GESCHICHTE DER PARAGUAY, und den Missionen der Gesselschaft Jesu in diene Ländern. Band I. - II. Wien, Mechiterischen - Congregations - Buchhandlung, 1830. [VIII] - VI, 332 - [IV] + 370 - [VIII] s., rytá sklád. mapa Paraguaye v příl. Dob. Pap. (velmi dobře zachováno!) 2 sv.

500,- 28.IX. 14,20

66. KOŘENSKÝ, JOSEF: AMERIKA. Kulturní obrázky z Ameriky střední a jižní. Praha, Storch, 1925 (2 vyd. - novými články rozhojněné). 302 s., 70 fotogr. vyobr. v textu a na příl., mapka. Ilustr. OPl. s veváz. Ob.

200,- 28.IX. 14,25

67. STOKES, PHELPS - DANIEL C. HASKELL: AMERICAN HISTORICAL PRINTS EARLY VIEWS OF AMARICAN CITIES, ETC. 1497 - 1891. New York, Public Library, 1933. XXXIII, 235 s., 118 obr. tab. OPl. (velmi dobře zachováno!) Soupis map, plánů a grafických pohledů na americké města a místa

300,- 28.IX. 14,30

68. (Harrisse, H.) - A DESCRIPTION OF WORKS RELATING TO AMERICA PUBLISHED BETWEEN THE YEARS 1492 AND 1551. Additions. Paris, Tross, 1872. XL, 199 s. PPl. (převazba, velmi dobře zachováno!) Bibliografie inkunábulí a paleotypů o Americe.

500,- 28.IX. 14,35

Historie, kulturní historie, pomocné vědy historické

69. Nová Guinea - MALINOWSKI, BRONISLAW: DAS GESCHLECHTSLEBEN DER WILDEN IN NORDWEST - MELANESIEN. Liebe / Ehe und Familienleben bei den eigeborenen der Trobriand - Inseln / Britisch - Neu - Guinea. Leipzig - Zürich, Grethlein & Co., b.d. (1929?) XIX, 442 s., 90 fotogr. vyobr. na příl., mapky. OPl. s Ob. (dobře zachováno).

300,- 28.IX. 14,40

70. VLACH, JAROSLAV: ŽENA VE ZVYCÍCH A MRAVECH NÁRODŮV. Praha, Kober, 1927. 486 s., 340 vyobr. na 196 příl. (z toho 1 bar.) Ilustr. OPl. (vazba lehce uvolněná).

400,- 28.IX. 14,45

71. Orient - LECOQ, F. PAUL: ORIENTÁLNÍ LÁSKA. Synthesa Kama Sutry a Kama Sastry s papyrem Merisovým. Mangalore, Knihovna „Astaré“ sv. 1, 1929. 147 s., bar. il. ve front. a dřev. výzdoba Sedláček - Hauptmann, trojbar. tisk, ex. 176 / 285. OBr. Soukromý tisk pouze pro subskribenty.

300,- 28.IX. 14,50

72. NEKUDA, V. - REICHERTOVÁ, K.: STŘEDOVĚKÁ KERAMIKA V ČECHÁCH A NA MORAVĚ. Brno, Moravské museum - Musejní spolek, 1968. 4°, 462 s. vč. 102 obr. tab., 144 vyobr. v textu, cizojaz. resumé, ded. a podpisy autorů na pat. OPl. (lehce očteno). Významné a na trhu prakticky nedostupné dílo na dané téma.

300,- 28.IX. 14,55

73. Heraldika - BERNDT, CHRISTIAN SAMUEL THEODOR: DIE HAUPTSTÜCKE DER WAPPENWISSENSCHAFT. Abth. I.: Das Wappenwesen der Griechen und Römer und anderer alter Völker...; Abth. II.: Die Allgemeine Wappenwissenschaft in Lehre und Anwendung. Bonn, Weber, 1841 - 1849. XVI, 468 s. + X, 558 s., 17 + 17 rytých tab. Dob. Pap. (hrany vazeb s odřeninami, jinak velmi dobře zachováno!) 2 sv.

1.200,- 28.IX. 15,00

74. DOCUMENTA HERALDICA - 8 x. Praha, Heraldika (Heraldický klub a Česká numismatická spol.), 1978 - 80. Řada I., sv. 1 - 4; a řada II., sv. 1 - 5. Rozsah 8 - 16 s., hektografováno, náklady 160 - 200 výt. 8 seš. v OOb.

100,- 28.IX. 15,05

75. HOUDEK, V.: MORAVSKÉ VÝVODY ERBOVNÍ. Brno, Musejní spolek, 1917. 72 s., 3 obr. příl. Pl. (nová převazba; text místy podtrhaný červenou tužkou).

300,- 28.IX. 15,10

76. Dějiny kostýmu - FALKE, JACOB von: COSTÜMGESCHICHTE DER CULTURVÖLKER. Stuttgart, Spemann, b.d. (konec 19. stol.) 4°, IV, 480 s., 377 vyobr. v textu, bar. lito ve front. OPKž. (velmi dobře zachováno!) Obsáhlé dílo o dějinách oblékání a módy od starého Egypta po konec 19. stol.

800,- 28.IX. 15,15

77. WINTER, ZIKMUND: KULTURNÍ OBRAZ ČESKÝCH MĚST. Život veřejný v XV. a XVI. věku. Díl I. - II. Praha, MČ, 1890 - 92. XVI, 795 + XII, 902 s. PKž. (novější převazba, velmi dobře zachováno!) 2 sv.

500,- 28.IX. 15,20

78. JAMNICKÁ - ŠMERGLOVÁ, ZDEŇKA: DĚJINY NAŠICH CIKÁNŮ. Praha, Orbis, 1955. 108 s., ob. a il. Pavel Lisý. PPl. (dob. převazba), ob. veváz vpředu. Historie cikánů na našem území, konče jejich začleněním do budování socialismu.

200,- 28.IX. 15,25

79. České a moravské zemské zřízení a práva městská - SERPONTE ET BREGAZIIS, FRANCISCUS FERDINANDUS de: In Nahmen der Aller-Glorwürdigst- vnd heyligsten Dreyfaltigkeit VIVat GLorVIrDIgster KaIJser, KönIg, Ertz-Hertzog, gnäDIgster Erb-Herr LEOPOLDVS I., unter welcher Kays: vnd Kön: May: glückseligster Regirung Dieses PROMPTUARIUM, Daß ist Ein Leichter Einfund In die Königl: Verneüerte Böhmische vnd Mährische Lands - Ordnung... sambt Böhmischen Stadt - Rechten... Prag, Swoboda, 1678. 4°, [VIII] - 448 - [XXXIII] s., rytý front., dřev. viněty a inic. Dob. Kž. (hřbet nahoře utržený; místy skvrny, na začátku vodní mapy v rozích u hřbetu - úměrné stáří).

3.500,- 28.IX. 15,30

Page 8: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

80. PICK, FRIEDEL (Herausgeg.): DENKSCHRIFT DES REKTORS JOHNNES JESSENIUS VON GROß-JESSEN AN DEN GENERALLANDTAG VON 1619 ÜBER ERNEUERUNG DER PRAGER UNIVERSITÄT. Prag, Gesellschaft deutscher Bücherfreunde in Böhmen (Ed. Pragensia, Band II), 1920 130 s., dob. vyobr., 5 příl., z toho 2 sklád. a 1 bar.); na začátku faksimile tisku: JESSENIUS, JOHNNES: AD REGNI BOEMIAE SIMULQUE CONIVNCTARUM… K GICHMILOSTEM STAWŮM KRÁLOWSTVJ CŽESKÉHO… AN DEß KÖNIGREICHS BÖHEIMB… Pragae, 1619. (40) s. Ex. 66/300. OPap. (zdob., zlacená ražba; dobře zachováno).

400,- 28.IX. 15,35

81. Šafařík - SCHAFFARIK, PAUL JOSEPH: ÜBER DIE ABKUNFT DER SLAWEN nach Lorenz Surowiecki. Ofen, Kön. Ung. Universitäts - Schriften, 1828. 212 s. Dob. PPl. (kus hřbetu utržený, jinak velmi dobře zachováno!)

500,- 28.IX. 15,40

82. Rok 1848 - ZSCHALER, JOH. GOTTF.: DAS EWIG UNVERGEßLICHE JAHR 1848 oder eine Chronik und eine Gedekbuch für jede Familie und zur Erinnerung ihrer Nachkommen. Dresden, Lohse, b.d. (1848 - 1849). 516 s., 48 lito příl. Dob. PKž. (skvrny v celém tisku, místy výraznější, listy 147 - 162 a přílohy v nich s výraznou temnou skvrnou na okrajích). Textová a obrazová kronika revolučního roku 1848.

500,- 28.IX. 15,45

83. DAS WEINEN UND WEHKLAGEN DER BÖHMISCHEN KRONE. Prag, Stieblo, [1848]. 15 s. OBr. Dílo anonymního autora, podepsaného „ Einer aus dem Volke“.

500,- 28.IX. 15,50

84. KOTÍK, ANTONÍN (anonymně): PLÁČ KORUNY ČESKÉ čili upřjmna slowa Staro-Čecha propowěděná milým kraganům léta bjdy 1866. Berlín, tisk Trowič a syn. 16 s. OBr. (velmi dobře zachováno!) Drobná, ale obsahově významná brožůrka, vyšla krátce po prusko - rakouské válce a poprvé je v ní vyjádřena myšlenka české samostatnosti. Pro rakouské úřady se tak stala velezrádnou a většina nákladu byla dobovou cenzurou zabavená.

500,- 28.IX. 15,55

85. HISTORISCH - BIOGRAPHISCHES UNIVERSUM. Eine Bilder - Chronik von denwürdigen Ereignissen und berühmten Menschen. Stuttgart, Scheible & Sauler, b.d. (kol. 1843). Podél. 8°, 190 (2) s., rytý titl. + 48 oceloryt. příl. Dob. PKž., zlacená ražba na hřbetu (vazba mírně odřená, listy místy s skvrnami).

800,- 28.IX. 16,00

86. ZUR ERRINNERUNG AN DAS VIERZIGJÄHRIGE REGIERUNGS - JUBILÄUM SEINER KAISERLICHEN UND KÖNIGLICHEN APOSTOLISCHEN MAJESTÄT FRANZ JOSEF I. Prag, Chvapil, 1888. Nestr. (26 s.) + 10 bar. lito příl. s vyobr. vojáků v uniformách. OPl. (listy uvolněné).

240,- 28.IX. 16,05

Militaria

87. ŠEMBERA, A. W.: WPÁD MONGOLŮ DO MORAWY. Se starší historií Mongolů, jich powahopisem a popsáním Hostýna. Holomouc, Škarnicl, 1841. IV, 102 (1) s., 3 litogr. příl. Dob. PKž.

300,- 28.IX. 16,10

88. RÜFFER, EDUARD: VÁLKA SLOVANSKO - TURECKÁ. Praha, Hynek, (1876). 4°, 398 (2) s., četná xylogr. vyobr. v textu. Dob. PPl. (dobře zachováno).

500,- 28.IX. 16,15

89. RÜFFER, EDUARD: VÁLKA RUSKO - TURECKÁ. Praha, Hynek, (1877). 4°, 572 (2) s., četná xylogr. vyobr. v textu, 2 sklád. mapy s kolor. vyznačeným územím (kolorování druhé mapy rozpité). Dob. PPl. (dobře zachováno).

600,- 28.IX. 16,20

90. SCHLACHT BEI KÖNIGGRÄTZ. Einzeldarstellungen über Schlachten in Böhmen und Mähren. Heft IV. Prag, 1941, 40 s., 3 + 12 bar. sklád. příl. OBr.

200,- 28.IX. 16,25

91. SCHNEIBERT, J.: DER KRIEG ZWISCHEN FRANKREICH UND DEUTSCHLAND IN DEN JAHREN 1870 / 71. Berlin, Paul, 1894. 314 s., mapky a portr. v textu. OPl. (předsádky vytržené).

200,- 28.IX. 16,30

92. BREIT, JOSEF: DER RUSSISCH - JAPANISCHE KRIEG 1904 - 1905. Beilagen 1 - 30. Bez vroč. 30 sklád. bar. map a plánů. Volné listy v OPap. pouzdře.

200,- 28.IX. 16,35

93. Válečné zbraně - DEMMIN, AUGUST: DIE KRIEGSWAFFEN IN IHREN GESCHICHTLICHEN ENTWICKLUNGEN VON DEN ÄLTESTEN ZEITEN BIS AUF DIE GEGENWART. Eine Encyklopädie der Waffenkunde. Gera - Untermhaus, Köhler, 1891 (3. Aufl.) IV, 1110 s., přes 4500 vyobr. a přes 650 značek v textu. Ilustr. OPl. (dobře zachováno) .

1.200,- 28.IX. 16,40

94. Palné zbraně - SCHMIDT, RUDOLF: DIE ENTWICKLUNG DER FEUERWAFFEN UND ANDERER KRIEGSWERKZEUGE seit Erfindung des Schießpulvers bis zur Neuzeit. Der Schweizerischen Miliz gewidmet. Schaffhausen, Brodtmann, 1868 (- 1869). 355 s., 106 lito. tab. Dob. Pl. (dobře zachováno).

1.200,- 28.IX. 16,45

95. LUGS, JAROSLAV: RUČNÍ PALNÉ ZBRANĚ. Soustavný přehled ručních palných zbraní a dějin jejich výroby. Díl I. - II. Praha, NV, 1956. 401 + 404 s. vč. obr. příl. OPl. s Ob. (velmi dobře zachováno!) 2 sv.

800,- 28.IX. 16,50

96. Šermířství - HERGSELL, GUSTAV: DIE FECHTKUNST. Wien ad., Hartleben, 1892. XIII - (3) - 415 s., 25 obr. příl. Ilustr. OPl. (velmi dobře zachováno! Na titl. novější ded. bez souvislostí).

600,- 28.IX. 16,55

Page 9: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

Svobodné zednářství, mytologie, judaika, náboženství

97. STARÉ POVINNOSTI SVOBODNÝCH ZEDNÁŘŮ. 1723 - 1926. Praha, Richter (ed. Trojúhelník, sv. 3), 5931 (= 1931). 127 s., vyobr. na příl. O(?)Pl. (velmi dobře zachováno!)

200,- 28.IX. 17,00

98. KONRÁD, RUDOLF: LÉTA UČŇOVSKÁ. Kapitoly o symbolice. Praha, Sedmík (ed. Trojúhelník, sv. 5), 1934. 136 s., vyobr. na příl., podpis a ded. autora proti titl. O(?)Pl. (velmi dobře zachováno!)

200,- 28.IX. 17,05

99. SENSAČNÍ ODHALENÍ TAJEMSTVÍ ZEDNÁŘSKÝCH LÓŽÍ. Dle posledních pramenů sestavil A. Omega. Praha, Slovanská strana protižidovská, b.d. (cca poč. 20. let 20. stol.) 159 s. PPl. (dob. převazba; text místy podtrhaný červenou tužkou).

200,- 28.IX. 17,10

100. ZÁHORSKÝ, JURAJ: ŽIDOVSKÁ OTÁZKA. Skazená viera a mravouka Žida - talmudistu. Komunizmus. Slobodné murárstvo. Trnava, nákl. vl., 1937. 96 s., vyobr. OBr.

200,- 28.IX. 17,15

101. NERUDA, JAN (anonymně): "PRO STRACH ŽIDOVSKÝ". Politická studie. Praha, Grégr s Dattel, 1870 (1. vyd.) 28 s. Pl. (novější převazba). Polemická studie antisemitsky laděná, jedna vůbec z prvních v naší literatuře.

500,- 28.IX. 17,20

102. MRAVOUKA TALMUDU čili Záhubné působení židovstva za naší doby. Přeloženo z němčiny. Praha, Mourek, 1876. 112 s. PPl. (dob. převazba. Na titl. vlastnický podpis, text místy podtrhaný tužkou).

300,- 28.IX. 17,25

103. Röhling - MRAVOUKA ŽIDOVSKÁ V TALMUDU. Vydal J. Nebeský. Praha, nákl. vl., b.d. (cca konec 19. stol.) 15 s. OBr. Na titl.: Výňatky podle doktora Augusta Rohlinga, jenž přislíbil 1000 tolarů tomu, kdož by mu dokázal jen jediného nepravého dokladu v této mravouce obsaženého.

120,- 28.IX. 17,30

104. ENGELHARDT, E. Frhr. v.: JÜDISCHE WELTMACHTPLÄNE. Die Entstehung der sogenannten Zionistischen Protokolle. Leipzig, Fritsch, 1936. 103 s. OBr. (zadní str. obálky chybí).

120,- 28.IX. 17,35

105. FLEURY, CLAUDIUS: DIE SITTEN DER ISRAELITEN, und diejenigen der Christen. Augsburg, Wolff, 1774. [XIV] - 613 - [IX] s., rytý portr. autora ve front. Dob. Kž. (hřbet nahoře s trhlinou, jinak dobře zachováno).

500,- 28.IX. 17,40

106. GÖLL, HERMANN: ILLUSTRIERTE MYTHOLOGIE. Göttersagen und Kultusformen der Hellener, Römer, Ägypter, Inder, Persen und Germanen. Leipzig, Spamer, 1901. XII, 410 s., 184 vyobr. v textu. Ilustr. OPl. (velmi dobře zachováno! Text místy podtrhaný červenou tužkou.)

200,- 28.IX. 17,45

107. HARANT KRIŠTOF, z Polžic a Bezdružic: CESTA Z KRÁLOVSTVÍ ČESKÉHO DO BENÁTEK, odsud do země Svaté, země Judské a dále do Egypta... Díl I. - II. (váz. v 1 sv.) Předmluva K. J. Erben. Praha, Čes. museum (Staročes. bibliothéka IV), 1854 - 55. XXXII, 294 (2) + 296 (2) s., rytý portr. autora ve front. (podle Sadelera ryl Rybička) a dřev. (pohled na Jerusalem) v příl. PKž. (novější převazba), ob. obou dílů veváz. vzadu (velmi dobře zachováno!)

500,- 28.IX. 17,50

108. Prefát z Vlkanova, Oldřich - CESTA Z PRAHY DO BENÁTEK, A ODTUD POTOM PO MOŘI AŽ DO PALESTÝNY, to gest do kraginy někdy Židowské, země swaté, do města Geruzaléma k Božjmu Hrobu. Kteraužto cestu ssťastně wykonal Woldřich Preffát z Wlkanowa Léta Páně 1546... Praha, Diesbach, 1786. [XVIII] - 586- [XI] s. Dob. Pap. (na prvních a posledních listech vodní mapa na okraji stránek, jinak dobře zachováno). Knihopis 14354, Jungmann IV, 643.

400,- 28.IX. 17,55

109. CHMELÍČEK, JOSEF: CESTA DO SWATÉ ZEMĚ, již wykonal a sepsal... Díl I. - II. Brno, 1865 - 67. [VII] - IV, 660, VI + [XII] - 600 s., xylogr. vyobr. v textu a 2 na sklád. příl. Pl. (novější převazby). 2 sv.

300,- 28.IX. 18,00

110. Bible - HISTORISCHE VOLKS - BILDER - BIBEL FÜR KATHOLISCHE KIRCHE. Von A. A. Waibel - (Th. Nelk). Theil I. - II. Altes Testament. Neues Testament. Grätz, Fersts, 1839. [XIV] - 356 + [II] - 588 s., 300 + 170 dřev. vyobr. Dob. Kž. (několik listů se skvrnami, jinak dobře zachováno!) 2 sv.

500,- 28.IX. 18,05

111. SEEBURG, FRANZ von: DER ÄGYPTISCHE JOSEPH. Regensburg - Rom, Puslet, 1916. 28 s., 12 celostr. bar. lito. OPPl. s nalep. bar. liti Ob.

240,- 28.IX. 18,10

112. 62 mědirytin v knize: HÝBL, JAN: JEŽÍŠ, SPASITEL SWĚTA, aneb Ewangelia swatá nedělnj a swátečnj s wyswětlenjm obraznjm a slownjm. Díl I. - II. (v 1 sv.) Praha, Rubl a Pospíšil, 1828 - 29. 116 + 109 s., 62 mědiryt. příl. Dob. PKž.

500,- 28.IX. 18,15

113. Ručně psaná modlitební kniha - BOŽSKA PROSŘETEDLNOST NEB KŘESTIANKE KATOLYCKE MODLYTBY... Přepsane od France Zlatohlawka z Pořitče Léta Panie 1816. 153 (1) s., text psaný českým švabachem, ozdobné bar. iniciály, nadpisy kapitol a viněty, na části listů bar. ornamentální lemování, v textu vlepené 4 kolor. ryté svaté obrázky. Dob. Kž. (vazba odřená). Krásně zdobená knížka.

2.500,- 28.IX. 18,20

114. Modlitební kniha - VITÁSEK, JIND. ERAZ. P.: MARIA. Potěšení zarmoucených. Úplná křesťansko - katolická kniha modlitební pro vznešené panny a paní. Praha, Cellerin, 1871. 368 s., bar. lito titl., 2 rytiny. OVáz., semišový potah, ozdobné kovové aplikace, funkční spona, zlaté ořízky (listy místy se skvrnami, jinak velmi dobře zachováno!)

300,- 28.IX. 18,25

Page 10: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

115. Modlitební kniha - DES EHRWÜRDIGEN LEONARD GOFFINE... Gebet- und Erbauungsbuch für fromme katholische Christen. Würzburg - Wien, Etlinger - Wenedikt, b.d. (2. pol. 19. stol.) 392, VIII s., rytý titl., 3 rytiny. OVáz., semišový potah, ozdobné kovové aplikace, zlaté ořízky (chybí spona; listy místy se skvrnami, jinak velmi dobře zachováno!)

300,- 28.IX. 18,30

116. Duchownj Krzestianske Katolicke GADRO Wssech Modliteb S przipogenymi Rannj a Weczernj: ke Mssy, a k Spowiedi k Przigjmanj, a k rozlicžnym Swatym Modlitbama a Letanyema s Hodinkama Bozke Prozrzetedlnosti... [Praha], František Jeřábek, b.d. (přelom 18. - 19. stol.) 226 [spr. 224 - chybné číslování - str. 116 a 117 vynechány] - [I] s., rytý titl. (ryl Balzer), text českým švabachem. Dob. Kž., na předních deskách ražený monogram FL, na zadních dat. 1837 (velmi dobře zachováno! Na nepotištěných listech - proti titl., na rubu titl. a na rubu posl. strany - razítkem tištěná novější exlibris). Knihopis 3417; Jungmann V, 1598 - uvádí rok 1782 a autora Kaspara Neumanna..

500,- 28.IX. 18,35

117. MÜLLER, ANTONJN - CHYLIÁN HRONN: WELMI UŽITEČNÁ K UTĚSSE NEMOCNÝCH A UMJRAGJCÝCH KNJŽKA, k wsseobecné potřebě wssech na winicy Páně pracugjcých. Praha, Buchler, 1807. 231 (6) s., rytina ve front. Dob. Kž.

240,- 28.IX. 18,40

118. HUS, JAN: POSTILLA. V novou češtinu převedl Dr. Václav Flajšhans. Praha, Vilímek, (1900). 4°, 400 s., il. (čb. v textu a bar. na příl.) Ladislav Novák, ornamenty a dekorace M. Skrušný, dvoubarevný tisk. Ilustr. OPl. Vzhledem i typografií navozuje starobylou úpravu.

300,- 28.IX. 18,45

119. Faksimile - PIESNĚ CHWAL BOŽSKYCH. Piesně Duchownie Ewagelitské / znowu přehlédnuté... Praha, Severýn z Kapí Hory, 1541. 4°, kustody Aij - dd(vij), il. na rubu titl., notové zápisy, zdob. inic., dvoubar. titl. Faksimile: Praha, Tobolka (Monumenta Bohemiae typographica, sv. 3), 1927. OKž., replika gotické vazby (velmi dobře zachováno!); vložena brožura - text Zd. Tobolky, česky a angl., 13 + 15 s., obr. příl.

1.500,- 28.IX. 18,50

120. Koniáš, Antonín - INDEX BOHEMICORUM LIBRORUM PROHIBITORUM, ET CORRIGENDORUM ORDINE ALPHABETI... S. R. I. Principis… Antonii Petri…Pragae, Typis J. C. Hraba, [1770?]. 316 [IV] s., dřev. viněty, texty latinsky a česky. Dob. Kž., zlacená ražba na hřbetě (chybí [LXXX] stran předmluvy). Index zakázaných knih.

600,- 28.IX. 18,55

121. ABRAHAM Á S[ANCTA] CLARA: JUDAS DER ERTZ - SCHELM / Für ehrliche Leuth / ... Theil I. - II. (Der Anderte Theil) (in 1 Bd.) Bonn, Franckenberg, b.d. + Saltzburg [Salzburg], Haan, 1689. Díl I.: [XVIII] - 410 - [X]; díl II.: [VI] - 489 - [XXXI z ? /chybí konec jednoho z rejstříků/], dva ryté front., dvoubar. titl. dílu II. Dob. Kž. (mírně očteno, titl. a front. dílu I. s chybějícími částmi - restaurované, několik listů s trhlinami, knižní blok dílu I. dole mírně seříznutý).

800,- 28.IX. 19,00

122. CEREMONIEL DES RÖMISCHEN HOFES / Worinnen der Päbstliche Staat accurat beschreiben... Ingleichen eine kurtze Lebens - Beschreibung Aller Jetzlebenden und ohnlängst verstorbenen Cardinäle mit beygefüget. Franckfurt, Braun, 1711. [X] - 300 - [VIII] s., rytý portr. ve front., dřev. viněta na titl., dvoubar. titl. Dob. Kž. (na vazbě nalepený štítek, titl. s inkoustovými skvrnami, vstupní str. v přeškrtaným textem).

240,- 28.IX. 19,05

123. Duchovní řády - VERZEICHNÜß DER GEISTLICHEN ORDENS - PERSONEN IN DER STREITENDEN KIRCHEN; in nette Abbildungen und einer Kurtzen Erzehlung verfasset... In Lateinisch - und Italiänischer Sprach übergeben von P. Philipp Bonanni... Theil II. - III. (in 1). Nürnberg, Weigel, 1724 - 1720. [IV] - 113 - [I], rytý front., 108 mědiryt. tab. (č. 1 - 108) + [VIII] - 94 - [II] s., 71 mědiryt tab. (č. 1 - 60, 65 - 75). Dob. Kž. (vazba s vydřenými místy, u hřbetu prasklá, horní část hřbetu utržená; na listech a přílohách místy skvrny. Chybí 4 mědiryt. tab. ve 2. dílu č. 61 - 64, tab. č. 22 v dílu I. natržená). Soupis duchovních řádů ženských i mužských doprovázený 179 mědirytinami s vyobrazeními jejích přestavitelů v řádových rouchách.

900,- 28.IX. 19,10

124. WASSERBURGER, PATRITIUS: EIN LOBS-NACH-SCHALL FRANCISCI CAMACHO: Oder Kurtzer, in Reim verfaster Lebens - Begrieff... König - Gratz [Hradec Králové], Tibelli, b.d. (kol. 1750). (66) s., rytý front. (ryl Rentz), dvoubar. titl. Dob. Pap. (velmi dobře zachováno!)

300,- 28.IX. 19,15

125. Jan Nepomucký - HABEL, EDUARD: JOHANN VASIL VON NEPOMUK. Gedicht in zwei Abtheilungen. Wien - Prag, Calve, 1829. XV, 111 s. PPerg. (novější převazba; na listech místy skvrny). Báseň k oslavě Jana Nepomuckého.

300,- 28.IX. 19,20

126. Jan Nepomucký - SCHOTTKY, JULIUS MAX: JOHANNES VON NEPOMUK und seine oder die Karolinische Zeit... Prag, Mayregg, 1830. (2) - XII - 492 s., 3 mědiryt. na příl. Dob. Pap. (místy skvrny).

500,- 28.IX. 19,25

127. Jan Nepomucký - PUBITSSKA, FRANCISCO: VNVSNE AN DUO ECCLESIEA METROPOLITANAE PRAGENSIS CANONICI IOANNES DE NEPOMVK NOMINE. Pragae, Hraba, b.d. (1790). 127 s., sklád. mědiryt ve front.; - přivázáno: a) PUBITSCHKA, FRANZ: EHRENRETTUNG DES HL. JOHANN VON POMUK ODER NEPOMUK wider zwei Gattungen neuer Skribenten… Prag, Diesbach, 1791. [II] - 91 s.; b) MENTZ, RAYMUND JOSEPH: EHRENREDE AUF DEN HEIL. JOHANN VON NEPOMUK… Prag, 1791. 32 s. Váz. spol. v 1 sv., dob. Kž.

500,- 28.IX. 19,30

Page 11: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

128. Jan Nepomucký - FAMA POSTHVMA IOANNIS NEPOMVCENI, CATHEDRALIS ECCLESIAE S. VITI IN ARCE PRAGENSI CANONICI, VNIVERSITATIS CAROLI QVARTI STVDIOSI, ET MAGISTRI, &c. LAVDE SANCTITAtis Et Miraculorum apud Suos, & Exteros Clari Æterni. CIVILI, CIVICA, DEBITA NEPOMVCENSIVM PIETATE DEDVCTA, Dictata, Dicata. Anno Christiano: M.DC.XLI. A Demersione B. JOANNIS NEPOMVCENI 258. Pragae, Typis Academicis, 1641. 43 listů vč. 5 celostr. mědiryt., dřev. inic. a viněty. lemování str., texty latinsky, česky a něm. Dob. Kž. (vazba mírně odřená, listy mírně zahnědlé, první se skvrnami).

500,- 28.IX. 19,35

129. AGENDA SEU RITUALE OLOMUCENSE, AD USUM ROMANUM, … SUB … JACOBI ERNESTI, … EPISCOPI OLOMUCENSIS, … Reginae - Hradecii [Hradec Králové], Typis Joannis Clementis Tibelli, M. DCC. XLV [= 1745]. Dvoubar. titl. - 466 s., 9 mědiryt. příl. (ryl Birckart), dvoubarevný tisk. Dob. Kž. (vazba mírně odřená, na zadních deskách výrazná skvrna, posledních cca 50 listů dole v rohu s temnou skvrnou. Na předs. dobový přípis. Chybí - jako u všech popsaných exemplářů - str. 37 - 82).

1.200,- 28.IX. 19,40

130. MARTYROLOGIUM Aneb Passyonal Swaté Ržjmské Cýrkwe, To gest: Weyročnj Památky Swatých Mučedlníkůw, a giných Swatých… Nákladem Dědictwj Swatého Wáclawa… Praha, 1760. 4°, [VIII] - 192 - [XXXI] s., dvoubar. titl. Dob. Kž.‚ vazba na hranách odřená, mírně uvolněná, na začátku listy zahnědlé). Knihopis 5394.

1.200,- 28.IX. 19,45

131. SURIUS, LAURENTIUS - VITAE SANCTORUM, to gest: Žiwotowe / Skutkowe / Mučedlnjctwj / Smrt a Památka / Neypředněgssých Swatých a Swětic Božjch / ze wssech Národůw / Stawůw / Řádůw / Zemi a Časůw / na wssecky Dni / Dwanácti měsýcůw přes celý Rok / pěkně spořádánj a rozdělenj / Předně od Ctihodného Kněze Wawřince Surya… složenj / Pak od Welebného Pátera Albrechra Chanowského… na Česko přeloženj / … Nákladem Urozeného a Statečného Rytjře Pána Krysstoffa Chanowského z Dlouhé Wsy / … wydanj … Díl I. - II. Praha, (na titl. 1696, v závěru: Dokonáno dne 4. Cžerwna / Léta 1742). Rytý front., titl. - 626 + titl. - 598 s. Kž. (novější převazby z cca konce 19. stol., vazby odřené, knižní bloky seříznuté těsně k textu, listy zažloutlé; u prvního dílu chybí 8 str. předmluvy, rytina ve front. ostřižená, v torzu, titl. a první 3 listy s chybějícími rohy a částečně i okraji, vše neodborně vyspraveno). Knihopis 15807.

500,- 28.IX. 19,50

132. ZINGERLE P.: PRAWÉ DĚJINY SWATÝCH MUČENÍKŮ WÝCHODNÍCH. Přel. Anton Dudík. Brno, Dědictví sw. Cyrilla a Methodia, 1858. 381 s. OPap.

240,- 28.IX. 19,55

133. Životy svatých patronů českých - SCHÄFER, MATERN (herausgeg.): GESCHICHTE DER HEILIGEN BÖHMISCHEN LANDESPATRONEN zum Unterricht, und zur Erbauung der Christen. Prag, Buchler, 1800. 243 s., 13 mědiryt. příl. Dob. Pap. (vazba odřená).

600,- 28.IX. 20,00

134. Schiffner, Josef - WYPSÁNJ ŽIWOTŮ SWATÝCH PATRONŮ ČESKÝCH, podlé hystoryckého wěku od Jozefa Ssiffnera w Německém jazyku wydáno… w Český jazyk přeloženo od Jana Kuljka… Díl III. - IV. (v 1 sv.) Praha, Buchler, 1802. 135 (4) + 231 s., 12 + 6 mědirytin. příl. Dob. PKž. Knihopis 15.369; Jungmann VI,2172.

1.500,- 28.IX. 20,05

135. POHOŘELÝ, JOSEF M.: POPSÁNJ ŽIWOTA A SKUTKŮ SWATÝCH A SWĚTIC BOŽJCH. Díl I. - IV. Hradec Králové - Praha, Pospíšil, 1844. Rozsah cca á 400 s. Dob. PKž. (velmi dobře zachováno!) 4 sv.

500,- 28.IX. 20,10

136. Životy svatých - ABBILDUNGEN UND KURZGEFAßTE VERKLÄRTER DIENER UND FREUNDE GOTTES. Erster Jahrgang. Prag, Bohman, 1817. Nestr., 24 mědiryt. tab. Dob. PKž.

600,- 28.IX. 20,15

137. Životy svatých - ABBILDUNGEN UND KURZGEFAßTE VERKLÄRTER DIENER UND FREUNDE GOTTES. Dritter Jahrgang. Prag, Bohmans Erben, 1819. Nestr., 24 mědiryt. tab. Dob. PKž.

600,- 28.IX. 20,20

138. Životy svatých - ABBILDUNGEN UND KURZGEFAßTE VERKLÄRTER DIENER UND FREUNDE GOTTES. Sechster Jahrgang. Prag, Bohmans Erben, 1821. Nestr., 24 mědiryt. tab. Dob. PKž.

600,- 28.IX. 20,25

139. Svatá Ludmila - STEJSKAL, FRANTIŠEK: SV. LIDMILA, JEJÍ DOBA A ÚCTA. Praha, Dědictví sv. Jana Nepomuckého, 1918. 130 s., 7 vyobr., sklád. mapka. Um. Kž. (velmi dobře zachováno!)

200,- 28.IX. 20,30

140. Svatý Izidor - NEUMANN, PANTALEON: PŘJBĚHY RODINY IZIDOROWY. Zábawné čtenj pro lid hospodářský. Praha, Bratrstvo Dědictví Svatojanského, 1853. VIII, 446 (14) + 40 s. OPap. (velmi dobře zachováno!)

300,- 28.IX. 20,35

141. Svatý Jan - GOUVEIA, ANTONIO de - HIERONYMUS HAINN: LEBEN, TOD, UND WUNDER-WERCK DEß HEILIGEN JOANNIS DEI, STIFFTERS DEß H. ORDENS FF. MISERICORDIAE, DER BARMHEZIGEN BRÜDER. Prag, Benneck, 1711. [XII] - 145 - [II] s., rytý front. Dob. Pap.

400,- 28.IX. 20,40

142. Ignác z Loyoli - BOUHOURS, R. P.: LEBEN DEß HEYLIGEN VATTERS IGNATII VON LOYOLA STIFFTERS DER SOCIETÄT IESU. Cöllen, Metternich, 1693. [VI] - 416 - [VIII] s. PKž. (novější převazba; horní a dolní okraj hřbetu utržený, přední předs. vytržená).

240,- 28.IX. 20,45

Page 12: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

Jazykověda

143. KOMENSKÝ, JAN AMOS: JANUA LINGUARUM reserata aurea, sive seminarium linguarum et scientiarum omnium ... / a Joanne Amos Comenio... ZLATÁ BRÁNA GAZYKŮW OTEWŘENÁ... NEU ERÖFFNETE GOLDENE SPRACHENPFORTE... [Text paralelně latinsky, česky a německy]. Herausgegeben von Karl Ignatz Tham. (Praha), Haase, (1805 - 6. vyd.) XXII, 253 s., rytý portr. J. A. Komenského ve front. (ryl J. Balzer). PKž. (novější převazba; portr. ve front. na okraji mírně oříznutý, na posledním listu inkoustové skvrny).

400,- 28.IX. 20,50

144. POHL, JOHANN WENZEL: NEUVERBESSERTE BOEHMISCHE GRAMMATIK, mit all erforderlichen tuechtigen Grundsätzen, gut, und verlaeßlicher Rechtschreibung, Ableitung, und zufolge dieser verschiedener Bedeutung der boehmischen Woerter bewehrt; denn mit einem eigentlich bohmischen Worterbuch... Wien, Edlen v. Trattnern, 1783. [XII] - 558 - [IV] s. Kž. (novější převazba; rub titl. a str. [III] razítkovány, ořízka s inkoustovou skvrnou, na titl. rkp. pozn.) Příspěvek k barokní češtině. Kniha obsahuje, v duchu doby, řadu novotvarů (puristických neologismů).

450,- 28.IX. 20,55

145. DOBROWSKY, JOSEPH: AUSFÜHRLICHES LEHRGEBÄUDE DER BÖHMISCHEN SPRACHE. Prag, Haase, 1809 (1. vyd.) XVII - [VI], 399, [I] s., 3 sklád. tab. Dob. Pap. (dobře zachováno; razítko na titl., vlepeno exlibris V. Tille). Jungmann VI, 73c. Dobrovského dílo (Zevrubná mluvnice jazyka českého) je považováno za stěžejní dílo bohemistiky, bez něhož by čeština měla jiný vývoj a v současnosti výrazně jinou podobu.

500,- 28.IX. 21,00

145a. SCHIEßLER, IGNAZ JOHANN: PRAKTYCKÁ ČESKO - NĚMECKÁ GRAMATYKA PRO ČECHY... Prag, Enders, 1839. [VIII] 334 s. Dob. PKž.

300,- 28.IX. 21,05

146. FRYČAJ, TOMÁŠ: ORTOGRAFIA aneb prawidla prawopisemnosti morawsko - slowanské řeči. Brno, 1820. [XXXVI] - 239 - [VIII] s. Br. (chybí titl. list!) Jungmann VI, 50.

300,- 28.IX. 21,10

147. HLASOWÉ O POTŘEBĚ JEDNOTY SPISOWNÉHO JAZYKA PRO ČECHY, MORAWANY A SLOWÁKY. Praha, Nákl. Českého museum (Spisů mus. č. XXII), 1846. VII, 240 - [IV] s. OBr. (na začátku a na konci na listech skvrny, jinak velmi dobře zachováno - nerozřezáno!!!) Jungmann VI, 7.

450,- 28.IX. 21,15

148. Jungmann, Josef - JOSEFA JUNGMANNA SLOWESNOST aneb Náuka o wýmluwnosti básnické i řečnické se sbírkau příkladů newázané i wázané řeči. Praha, České museum (Nowočeská bibliothéka č. 5), 1845 (2. vyd.) XXX, 836 s. PKž. (novější převazba; velmi dobře zachováno!) Jungmann VI, 171.

800,- 28.IX. 21,20

149. JUNGMANN, JOSEF: SLOWNJK ČESKO - NĚMECKÝ. Díl I. - V. Praha, Pomocj Českého museum, 1835 - 39. 4°, ve front. dílu I. oceloryt. podobizna autora (znač.: Po Machkovi Hellich, w oceli Döbler). Dob. PKž. (listy mírně zahnědlé, se skvrnami). Jungmann VI, 165; LČL, díl II./1: "(Slovník)...obsahuje na 120 000 lexikálních hesel... jež jsou dokládány citáty z textů. Zachycuje slovní fond češtiny v jejím historickém vývoji... Za Slovník se J. dostalo množství poct vědeckých... i vládních (Leopoldův řád)... a dal národní kultuře základní jazykovou pomůcku...". 5 sv.

5.000,- 28.IX. 21,25

150. Faksimile - SLABIKÁŘ CŽESKY / a gyných náboženstwij počátkowé: Kterýmžto wěcem Dijtky Křestianské hned zmladosti vděčny magij. MDXLVII [= 1547]. (W Prostěgowě / Skrze Jana Günthera). 12 listů [XXIII s.], dřev. na titl. a na rubu titl. Faksimile: bez vroč., pravděpod. Praha, Státní nakl., 1928. OPPerg. Jungmann IV,1; Knihopis 15441 (uvádí u originálu pouze jediný známý exemplář).

400,- 28.IX. 21,30

151. KNIHA K ČTENJ pro druhau třjdu wenkowských sskol w cýc. král. rakouzských zemjch. Brno, Častl, 1834. 229 (1) s. Dob. PKž.

300,- 28.IX. 21,35

152. KUBÁLEK - HENDRICH - ŠIMEK: NAŠE SLABIKÁŘE. Od nejstarší doby do konce století XVIII. Praha, Školní nakl., 1929. 531 s., text. vyobr. OBr.

28.IX. 21,40

153. Polský slabikář - FALSKI, MARIAN: ELEMENTARZ. Warszawa, PZWS, 1955. Podél. 8°, 164 s., ob. a bar. il. Tadeusz Gronowski. OBr. (dobře zachováno).

300,- 28.IX. 21,45

154. KURTIN, JAN V.: VŠEOBECNÝ SEKRETÁŘ. Naučení o spisování listův a dělání soukromých listin s přehojným výběrem nejrozmanitějších listův a listin. Brno, Bušák a Jrrgang, 1865. [VI] - 408 s. Dob. PKž. (listy místy zahnědlé, na titl. vlastnická raz. a podpisy).

240,- 28.IX. 21,50

155. SEDLÁČEK, JAROSLAV: ZÁKLADOVÉ HEBREJSKÉHO JAZYKA BIBLICKÉHO obsahující první českou mluvnici hebrejského jazyka biblického... Praha, Stýblo, b.d. (cca konec 19. stol.) 219 s. Pl. (novější převazba).

300,- 28.IX. 21,55

Page 13: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

Část II. - sobota 29. 9.

Medicína, psychoanylýza, zvěrolékařství

156. UEBER DEN KUß UND DAS KÜSSEN. Eine historisch- juridisch- medizinische Abhandlung. Wien, Pichler, 1802. [VI] - 122 s. Dob. Pap. (titl. se skvrnou).

200,- 29.IX. 9,00

157. FREUD, SIGM.: DAS ICH UND DAS ES. Leipzig. ad., Inter. Psychoanal. Verlag. 1925 (E.A. - 1. vyd.) 77 s. PPl. (novější převazba; v textu četná místa podtrhaná tužkou, na více místech razítkováno).

180,- 29.IX. 9,05

158. FREUD, SIGM.: TOTEM UND TABU. Einige Übereinstimmungen im Seelenleben der Wilden und der Neurotiker. Leipzig. ad., Inter. Psychoanal. Verlag., 1922 (3. Aufl.) V, 216 s. PKž. (dob. převazba, velmi dobře zachováno!)

200,- 29.IX. 9,10

159. Psychologie - esoterika - BERNHEIM, H.: DIE SUGGESTION UND IHRE HEILWIRKUNG. Autorisierte deutsche Ausgabe von Dr. Sigm. Freud. Leipzig - Wien, Deuticke, 1888 (E. dt. A.). XXVI, 414 s. PPl. (dob. převazba).

240,- 29.IX. 9,15

160. Kneipp - PFLANZEN - ATLAS ZU SEB. KNEIPP´S "WESSER - KUR", enthaltend die Beschreibung und naturgetreue bildliche Darstellung... Heil - Pflanzen. Ausgabe II. - Farben - Lichtdruck. Kempten, Küsel, 1892. XVII s. + 41 bar. světlotisk. tab. + nestr. doprovodné texty. Ilustr. OPl. (velmi dobře zachováno!)

300,- 29.IX. 9,20

161. Medicína - GORTER, JAHANNE de: MEDICINAE COMPENDIUM, in usum exercitatonis domesticae. Pars I. - II. (v 1 sv. + přívazek). Francofurti et Lipsiae, Jahn, 1749. [12] - 284 + [8] - 220 s. + index; - přivázáno: GORTER, JAHANNE de: ORATIO DE PRAXIS MEDICAE REPURGATAE... Dtto, 1749. 32 s., sklád. rytina ve front. Dob. Kž., zlacená ražba na hřbetě (hřbet naprasklý, vnitřek zachovalý).

500,- 29.IX. 9,25

162. Medicína - HUFELAND, WILÍM: UMĚLOST PRODLAUŽENJ ŽIWOTA LIDSKÉHO... zčesstěna Girjm Palkowičem. Díl I. - II. (váz. spol. v 1 sv.). Wacow, nákl. překladatele, 1802. [XVI] - 178 + 133 [VIII] s. Dob. PKž. (dobře zachováno). Jungmann neuvádí resp. uvádí (VI, 1597) vyd. z r. 1800 s mírně odlišným názvem.

500,- 29.IX. 9,30

163. Medicína - LAUDA, THOMAS JOSEPH: DAS HYDROPATHISCHE HEILVERFAHREN BEI DER HÄUTIGEN BRÄUNE ODER DEM SOGENANNTEN CROUP. Prag, Haase, 1842. VIII - [II] - 319 s., sklád. lito ve front. Dob. Pap. (na rubu lito vlastnický podpis).

300,- 29.IX. 9,35

164. Medicína - TONSORIS, JOHANNES (Ján): SANA CONSILIA MEDICA, aneb Zdrawá Rada Lékařská, podáwagjcý z křesťanské Lásky užitečné Lékařstwj, na wětssjm djle domácý, z hodnowěrných Doktorů lékařských proti rozličným Nemocem lidského Těla; s připogenou Domownj Apatečkou ... wydal Joannes Tonsoris. Skalice, Škarnycl, 1877. 264 - (VI) s. Dob. PPl. (jednoduchá vazba bez tisku). Tištěno českým švabachem a v rozsahu jako vydání předchozí počínaje rokem 1771.

400,- 29.IX. 9,40

165. Medicína - WEIßBACH, CHRISTIAN: WAHRHAFTE UND GRÜNDLICHE CUR ALLER DEM MENSCHLICHEN LIEBEZUSTOSSENDEN KRANCKHEITEN… Straßburg, Dulßecker, 1759. [II] - 82, 569 s. + Register. Dob. Perg. (vazba zašlá, uprostřed proražená, stejně tak prvních cca 100 listů).

400,- 29.IX. 9,45

166. Porodnictví - BUSCH, D. W. H. (herausgeg. von): ATLAS GEBURTSHÜLFIGER ABBILDUNGEN, mit Bezugnahme auf das Lehrbuch der Geburtskunde. Berlin, Hirschwald, 1851. XIII, 147 s., XXXXIX lito tab. OBr. (hřbet s trhlinami; stránky a tabule ve střední části zpřeházené).

500,- 29.IX. 9,50

167. Medicína - farmacie - LÖSEKE, JOHANN LUDWIG LEBERECHT: MATERIA MEDICA oder Abhandlung von den auserlesenen Arzneymitteln... Siebente Auflage verbessert... von Johann Friedrich Gmelin. Berlin u. Stettin, Friedrich Nicolai, 1800. 16 + 600 - [XXII] s. Dob. PKž. (na hřbetě zbytky štítků, roh vazby odřený).

500,- 29.IX. 9,55

168. Medicína - farmacie - SPINA, DAVID de: MANUALE SIVE LEXICON PHARMACEUTICO - CHYMICUM... editio secunda... Francofurti [Frankfurt a. M.], Knoch, 1715. [XII] - 1179 - [LI] - 63 s., rytina ve front., dvoubar. titl. Dob. Kž., dřevěné desky (chybí spony, listy zahnědlé, se skvrnami).

2.500,- 29.IX. 10,00

169. Koňské lékařství - ručně psaná kniha. Bez vroč. (cca konec 18. - poč. 19. stol.), česká provenience, psáno českým kurentem. 220 x 175, stránkováno od str. 9 do 254 (str. 1 - 8 volné listy), na str. 232 - 240 popisy a kresby různých koňských potřeb, na konci rejstřík. Dob. Kž. (velmi dobře zachováno!)

3.000,- 29.IX. 10,05

170. NÁSTROJE A PŘÍSTROJE ZVĚROLÉKAŘSKÉ. Pomůcky pro chov a ošetřování hospodářského zvířectva. Nabídkový katalog a. s. pro jemnou mechaniku, dříve Jetter & Scheerer, Tuttlingen. Předkládá firma bratří Čížkové. Praha, (1930). 4°, 450 s., vyobr. a německé popisy. OPPl. s nalep. Ob.

300,- 29.IX. 10,10

Page 14: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

Přírodní vědy, hospodářství

171. PRESL, CAROLO BOŘIWOGO (Karel Bořivoj): CYPERACEAE ET GRAMINEAE SICULAE. Pragae, Hartmann, 1820. XXII, 58 s. Dob. Pap. (velmi dobře zachováno!)

600,- 29.IX. 10,15

172. MERNE, H. H.: UEBER DIE ANZAHL DER ELEMENTE. Ein Beytrag zur allgemeinen Naturlehre. Berlin u. Leipzig, Decker, 1786. 116 s. Dob. Br. (neoříznuto, listy mírně zahnědlé; na titl. razítko zednářské lóže Zu den drei Weltkugeln).

500,- 29.IX. 10,20

173. Živočišná monstra a zrůdy - SCHOTTI, P. GASPARIS: PHYSICA CURIOSA, SIVE MIRABILIA NATURAE ET ARTIS LIBRIS XII. COMPREHENSA... Herbipoli [Würzburg], Endteri & Wolfgangi, 1667. [54] - 1389 - [23] s., 61 mědiryt. tab. (z toho 7 sklád.) PKž. (chybí rytý titl. Novější převazba, knižní blok uvolněný od hřbetu, jinak dobře zachováno). Obsáhlá kuriosní přírodopisná kniha o monstrech a zrůdách lidských i zvířecích, bizarních živočiších, démonech, andělích apod. Na jedné z tabulí je např. vyobrazen sv. Jiří v boji s drakem.

12.000,- 29.IX. 10,25

174. PĚT DÍLŮ SVĚTA V OBRAZECH čili Atlas obsahující význačné typy lidí, zvířat a rostlin pro každý světadíl zvlášť. Sestavil František Šafránek. Tábor, Janský, 1881. Fol (330 x 245), (4) s. + 15 dvoustr. tab. OPl., zlacená ražba (vazba na hranách lehce odřená, na titl. razítkováno. Tabule čisté a dobře zachované, resp. jedna ze skvrnkou).

300,- 29.IX. 10,30

175. STARÝ, KAREL: OBRAZY Z PŘÍRODY. Svazek I. - III. (v 1 sv.) Praha, Libiš - Kober, 1862 - 63. 132 + 127 + 128 s., 10 + 6 + 6 (= 22) lito příl. Váz. spol. v 1 sv. Dob. PPl.

300,- 29.IX. 10,35

176. STARÝ, KAREL: VESELÉ PRÁZDNINY. Přírodovědecké obrázky z českých luhů a lesů. Praha, Otto, b.d. (cca přelom 19. - 20. stol.) 240 s., il. (v textu na 4 příl.) Karel Maixner. OPPl. s nalep. Ob.

200,- 29.IX. 10,40

177. JOHN, JAN: PŘÍRODOPIS ŽIVOČIŠSTVA. Praha, Kober, b.d. (cca přelom 19. - 20. stol.) 158 s., 284 vyobr. v textu, 6 bar. lito příl. OPPl. s nalep. bar. lito Ob. (na titl. vlastnický podpis. V dosud spatřených exemplářích zhruba stejný počet příloh, patrně použity pro každý exemplář vždy některé z většího počtu vytištěných, zde čísla: 7, 8 (2 x - odlišné), 13, 14 a 19).

240,- 29.IX. 10,45

178. ŠULC, P. J.: PŘÍRODOPIS. Soustavný přehled nejdůležitějších rostlin a nerostů, jejich vlastností škodlivých i užitečných. Praha, Kuranda, b.d. (konec 19. stol.) 78 s., 8 bar. lito a kolor. příl. s 57 vyobr. Dob. PPl. (mírně očteno, jedna tab. natržená).

300,- 29.IX. 10,50

179. NATURLEHRE FÜR DIE JUGEND... Zur Gebrauche der deutschen Normal- und Hauptschulen in den k. k. Staaten. Wien, 1831. 190 s., 10 sklád. mědiryt. tab. Dob. PKž. (listy se skvrnami úměrné stáří, skvrna na tab. č. 1).

500,- 29.IX. 10,55

180. Botanika - VILMORIN'S BLUMENGÄRTNEREI. Beschreibung, Kultur und Verwendung des gesamten Pflanzenmaterials für deutsche Gärten. 3. neubearb. Aufl., unter mitwirkung von A. Siebert ... hrsg. von A. Voss ... Band I. - II. Berlin, Parey, 1896. 4°, VIII, 78, 1264 + (4), 244 s., 1272 vyobr. v textu, 100 bar. chromolito tab. se 400 vyobr. Ilustr. OPKž. 2 sv.

1.200,- 29.IX. 11,00

181. Botanický atlas - HARTIG, THEODOR: VOLLSTÄNDIGE NATURGESCHICHTE DER FORSTLICHEN CULTURPFLANZEN DEUTSCHLANDS. Berlin, Förstner, 1851. 4°, (12) - XVII, str. 11 - 580, (34) s., 120 mědiryt. kolor. tab. Dob. PPl. (vazba s vodní mapou, na titl. vlastnické raz.; text místy se skvrnami, tabule zčásti se „stíny“ po prokopírované koloraci na předchozí tabuli. Dole pod německými názvy ručně dopsané názvy české, bez rušivého účinku).

2.500,- 29.IX. 11,05

182. JOHN, JAN: ATLAS ROSTLIN. Praha, Kober, b.d. (cca přelom 19. - 20. stol. - 3 vyd.) 4°, 178 s., 279 vyobr. v textu + 86 bar. lito tab. OPl. (dobře zachováno).

800,- 29.IX. 11,10

183. Atlas jedovatých rostlin - AHLES, Dr. von: UNSERE WICHTIGEREN GIFTGEWÄCHSE ... Eßlingen u. München, Schreiber, b.d. (konec 19. stol. - 4. Aufl.) 4°, (8), 16 s. + 18 dvoustr. bar. lito tab. OPPl. s nalep. Ob. (velmi dobře zachováno - intaktní!)

800,- 29.IX. 11,15

184. DLOUHÝ, FRANTIŠEK: LÉČIVÉ ROSTLINY. HERBÁŘ. Praha, Kober, b.d. (4. vyd. - poč. 20. stol.) XXVI, 218 s., 86 bar. tab. příl. Ilustr. OPl., pův. ochranný přebal (velmi dobře zachováno!)

500,- 29.IX. 11,20

185. Atlas motýlů - HOFMANN, ERNST: DIE SCHMETTERLINGE EUROPAS. (chybí titl. - pravděpod.: Stuttgart, Hoffmann, konec 19. stol.) 4°, XXXI, 240 s., vyobr. v textu + 71 bar. lito tab. s vyobr. cca 2000 motýlů. OPl. (chybí titl., v textu několik skvrn, první tab. s vepsanými poznámkami).

600,- 29.IX. 11,25

186. HOFMANN, F.: DER KÄFERSAMMLER. Unsere größeren Käferkarten in Wort und Bild. Stuttgart, Nitzsche - Brettinger, b.d. (konec 19. stol.) 141 s., 20 bar. lito tab. s více než 500 vyobr. brouků. OPPl. s nalep. Ob.(velmi dobře zachováno!)

400,- 29.IX. 11,30

187. Atlas ptáků - JEHLIČKA, PAVEL: NÁZORNÝ PŘÍRODOPIS PTACTVA. Praha, Kober, 1892 (2. vyd.) Fol. (335 x 225), 24 (2) s. + 30 dvoustr. bar. lito tab. s vyobr. 195 ptáků. OPPl. s nalep. bar. lito Ob. (hřbet dole s trhlinou, lehce uvolněno z vazby, tabule čisté, neporušené).

1.200,- 29.IX. 11,35

Page 15: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

188. Rybářství - EPHEMERA: TASCHENBUCH DER ENGLISCHEN ANGELFISCHEREI, enthaltend eine praktische Anleitung zur Ausübung des Fanges der Flußfische mit der künstlichen Fliege, ... Uebersetzt von Dr. W. Weißenborn. Weimar, Voigt, 1848. XXVI, 298 s., mědiryt. kolor. mapka ve front., 26 xylogr. vyobr. v textu. Dob. Pl.

400,- 29.IX. 11,40

189. NEUER TITULATUR - UND WIRTSCHAFTS KALENDER AUF DAS JAHR 1775. Prag, Elsenwanger. [LV] (+ veváz. volné čisté listy) - 84 + 40 s., dvoubar. tisk na titl. a v kalendáriu, dřev. na titl. Dob. Kž., slepotisk. ražba, zlacené rohy ořízek (vazba mírně odřená).

400,- 29.IX. 11,45

190. NEUER WIRTHSCHAFTS - KALENDER FÜR DAS SCHALTJAHR 1844... Prag, Haase Söhne. 120 (2) s. (+ veváz. volné čisté listy v kalendáriu), ve front. lito Die Kaiser Ferdinand - Brücke bei Beraun, dvoubar. tisk na titl. a v kalendáriu. Dob. Pap. (hřbet natržený; na vazbě a titl. razítkované evidenční číslo, v rohu vazby kus vydřený).

300,- 29.IX. 11,50

191. NEUER WIRTHSCHAFTS - KALENDER FÜR DAS GEMEINE JAHR 1845... Prag, Haase Söhne. 119 (1) s. (+ veváz. volné čisté listy v kalendáriu), ve front. lito Stadt Rakonitz (Rakovník), dvoubar. tisk na titl. a v kalendáriu. Dob. Pap. (vazba s vybledlým pruhem a hřbetem, na hranách lehce odřená; na vazbě a na titl. razítkované evidenční číslo).

300,- 29.IX. 11,55

192. NEUER WIRTHSCHAFTS - KALENDER FÜR DAS GEMEINE JAHR 1846... Prag, Haase Söhne. 120 s. (+ veváz. volné čisté listy v kalendáriu), ve front. lito Der k. k. Staats - Eisnbahnhof in Prag [dnešní Masarykovo nádraží], drobné dřev. v kalendáriu, dvoubar. tisk na titl. a v kalendáriu. Dob. Pap. (vazba s vybledlým pruhem a hřbetem; na vazbě a na titl. razítkované evidenční číslo).

300,- 29.IX. 12,00

193. NEUER WIRTHSCHAFTS - KALENDER FÜR DAS GEMEINE JAHR 1847... Prag, Haase Söhne. 119 (1) s. (+ veváz. volné čisté listy v kalendáriu), ve front. lito Viadukt der k. k. Prag - Dresner Staatseisenbahn bei Karolinenthal [Negrelliho viadukt], drobné dřev. v kalendáriu, dvoubar. tisk na titl. a v kalendáriu. Dob. Pap. (na vazbě a na titl. razítkované evidenční číslo). Negrelliho viadukt byl postaven v letech 1846 - 49 a uveden do provozu 1850 (viz Wikipedie). Zde uveřejněný pohled na něj s jedoucím vlakem je tedy vizí budoucnosti. O viaduktu samotném pojednává článek na str. 67 - 69.

300,- 29.IX. 12,05

194. NEUER WIRTHSCHAFTS - KALENDER FÜR DAS SCHALT - JAHR VON 366 TAGEN 1864... Prag, Haase Söhne. 116 s. (+ veváz. volné čisté listy v kalendáriu), ve front. lito Die Gegend des Franzesquai in Prag vor fünf und zwanzig Jahren a Der Franzensquai in Prag [ve dvou pásech nad sebou - dnešní Smetanovo nábřeží v minulosti a současnosti], drobné dřev. v kalendáriu, dvoubar. tisk na titl. a v kalendáriu. Dob. Pap. (hrany vazby a hřbetu odřené; na vazbě a na titl. razítkované evidenční číslo).

300,- 29.IX. 12,10

195. NEUER WIRTHSCHAFTS - KALENDER AUF DAS GEMEINE JAHR VON 365 TAGEN 1866... Prag, Haase Söhne. 118 s. (+ veváz. volné čisté listy v kalendáriu), ve front. lito Kamf mit den Passauern an der Prager Brücke am 15. Feber 1611, drobné dřev. v kalendáriu, dvoubar. tisk na titl. a v kalendáriu. Dob. Pap. (hřbet s utrženým částmi, desky oddělené; na vazbě a na titl. razítkované evidenční číslo).

240,- 29.IX. 12,15

196. LHOTA, VÁCLAV: BUDÍČEK. Věrný hlasatel užitečných věd a vynálezů hospodářských... Praha, Renn, 1863. XIII, 334 (2) s. PPl. (novější převazba; dobře zachováno). Polní a domácí hospodářství, léčitelství, zvěrolékařství ad.

300,- 29.IX. 12,20

197. Domácí rádci - 3 sv. v 1 sv.: a) Psí vzteklina - (MEDERER EDLER VON WUTHWEHR, MATTHAEUS): OBECNÁ ZPRÁWA S GAKÝMI PROSTŘEDKY PSÝ WZTEKLOST PŘEDGJTI a odkud pochazegjcý rozlični nedůhowé hogiti se magj. Praha, Beránek, 1787. 62 (1) s. Knihopis 5449, Jungmann VI, 1659; b) Hubení hmyzu - WERNER, JAN: ZPŮSOB GAKBY SE WYPLENIL WSSECHEN HMYZ BEZ GEDU, neb pochopitedlné naučenj, gakby se vyplenily malé y německé myssi (krysy), stěnice, blechy, mauchy, wssi... Praha, Buchler, 1810. 52 (4) s. (titl. a první list restaurovány, zpevněny); c) Sadařství - BAMBERGER, JAKUB: O SSTĚPOWÁNJ STROMŮ. Praha, Wydána od sadařské gednoty nákladem c. k. hospodářské společnosti české, 1835. 102 (2) s., 4 ryté tab. v příl. (1 x kolor., s utrženým rohem, restaurovaná). Váz spol. v 1 sv. PKž. (nová převazba).

600,- 29.IX. 12,25

198. AMERLING, KAREL: LUČEBNÍ ZÁKLADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ A ŘEMESLNICTVÍ. Lučba minerální. Praha, 1851. XXIII, 580 s., 192 xylogr. vyobr. v textu, portr. ve front., sklád. tab. Dob. PKž.

300,- 29.IX. 12,30

199. EVINY PŘEDPISY. Bez vroč. (1. republika). Volné lístky s tištěnými recepty, vložené v krabičce 120 x 180 x 85, rozdělené na tématickými oddíly na způsob katalogizace.

200,- 29.IX. 12,35

200. KEJŘOVÁ, ANUŠE: ÚSPORNÁ VÁLEČNÁ KUCHAŘKA. 1914 - 1915. Praha, Šolc, b.d. (1915?). 186 s. PPl. (dob. převazba), ob. veváz. vpředu.

240,- 29.IX. 12,40

201. ŠROUBEK, KAREL: JAK SE VAŘÍ U ŠROUBKA? Sbírka kuchařských receptů jídel, v restaurantu Šroubek denně střídavě upravovaných. Praha, nákl. vl., (1935). 4°, 239, XV s. + rekl. příl., il. Pl. (nová převazba).

240,- 29.IX. 12,45

Page 16: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

202. Ruční práce - DILLMONT, THÉRÉSE de: ENCYKLOPAEDIE DER WEIBLICHEN HANDARBEITEN. Dornach, Dillmont, b.d. (poč. 20. stol.) 605 s., 888 text. vyobr. OPl. (Na vazbě drobná skvrna, jinak dobře zachováno!) Encyklopedie ručních prací s ukázkami na četných vyobrazení.

240,- 29.IX. 12,50

Kouzelnictví, magie, spiritismus

203. KOUZELNÍK. Rychlost nejsou žádné čáry. Sepsal X. Y. Praha, Šolc, b.d. (poč. 20. stol.) 188 s. OBr. (ob. lehce pomačkaná).

240,- 29.IX. 12,55

204. BAUŠE, BOHUMIL: ZÁBAVNÁ VĚDA. Sto silozpytných pokusů k zábavě a poučení mládeže i dospělých. Praha, Šimáček, b.d. (konec 19. stol.) 192 s., 116 xylogr. vyobr. v textu. Ilustr. OPl., zlacená ražba (vazba lehce uvolněná).

300,- 29.IX. 13,00

205. KURZ, VILÉM: PROZRAZENÁ KOUZLA A DIVADELNÍ TAJNOSTI. Praha, Šimáček, 1900. 96 s., 53 vyobr., dvoustr. sklád. příl. OPl. (vazba mírně zašpiněná, sklád. příl. s drobnou trhlinou na okraji).

200,- 29.IX. 13,05

206. PONREPO, VIKTOR: MODERNÍ SALONNÍ KOUZELNICTVÍ. Praha, Storch, b.d. (přelom 19. - 20. stol.) 217 s., 122 vyobr. v textu. OPl. (několik vlastnických razítek na začátku).

240,- 29.IX. 13,10

207. LEHMANN, ALFRED: ABERGLAUBE UND ZAUBEREI. Von den ältersten Zeiten an bis in die Gegenwart. Stuttgart, Enke, 1908 (2. Aufl.) XII, 656 s., 67 vyobr. OPPl. (chybí 2 tab.)

200,- 29.IX. 13,15

208. Kouzla - KRASNIJ - ČERVENÝ, GN.: MAGICKÉ DEMONSTRACE. Telč, Šolc, b.d. (přelom 19. - 20. stol.) 100 s., četná vyobr. v textu. OBr.

120,- 29.IX. 13,20

209. LASENIC, PIERRE de: ALCHYMIE, JEJÍ TEORIE A PRAKSE. Praha, Universalia, 1936. 112 s., vyobr. v textu. OBr. (dobře zachováno).

200,- 29.IX. 13,25

210. KARDEK, ALLEN: CO JEST SPIRITISMUS? Praha, Sezemský, b.d. (kol. 1900). 122 s. PPl. (dob. převazba).

180,- 29.IX. 13,30

211. SPIRITISMUS VE SVĚTLE PRAVDY A ZKUŠENOSTÍ. Z prací a ročenek československých spiritistů. Praha, Kodym, 1933 (ad.) Praktické příručky - svazek XI (ad). 12 seš., rozsah á cca 60 s., vyobr. v textu a na příl. Váz. spol. v 1 sv. (ob. či titl. listy nejsou veváz.) Dob. Pap.(vazba mírně zašlá).

400,- 29.IX. 13,35

212. DONNELLY, IGNATIUS: ATLANTIS. Svět předpotopní. Díl I. - II. (váz. spol. v 1 sv.) Praha, Lukavský, 1924. 207 + 154 s., il. v textu, 3 mapky. PKž. (dob. převazba), zlatá ořízka (velmi dobře zachováno!)

240,- 29.IX. 13,40

213. POHÁR, J.: DESET EGYPTSKÝCH RAN A ZRCADLO PRVOROZENÝCH. Odhalená ohromující biblická proroctví na dnešní i budoucí dobu. Místo a nakl. neuveden, 1932. 60 s. OBr.

100,- 29.IX. 13,45

214. SÉDIR, PAVEL: MAGICKÁ ZRCADLA. Přerov, Ústř. nakl. okkultních děl, 1921. 63 s. OBr. 120,- 29.IX. 13,50

215. ENCAUSSE, GÉRAD: PRAKTICKÁ MAGIE. Praha, Ústř. nakl. okkultních děl (Knihovna Isis sv. II. - IV.), b.d. (cca přelom 19. - 20. stol.) 408 s., 15 příl. se 146 vyobr. Pl. (novější převazba).

240,- 29.IX. 13,55

216. LÉVY, ÉLIPHAS: DOGMA A RITUÁL VYSOKÉ MAGIE. Díl I. - II. (váz. spol. v 1 sv.) Přerov, Ústř. nakl. okkultních děl, 1919. 146 + 193 s., vyobr. v textu. PPl. (dob. převazba).

240,. 29.IX. 14,00

217. BOR, D. Ž. (= Vladislav Zadrobílek): ABECEDA STVOŘENÍ. Komorní soubor mýtoetymologických esejů o povstání člověka, jazyků, náboženství, kultury a civilizace. Praha, Trigon, 1993. 221 s., vyobr. v textu. OBr. (velmi dobře zachováno!)

240,- 29.IX. 14,05

218. KALLENBERG, FRIEDRICH: OFFENBARUNGEN DES SIDERISCHEN PENDELS. Die Leben auströmende Photographie und Handschrift. München, Huber, 1921 (2. Aufl.) 143 s. vč. fotogr. obr. příl., vyobr. v textu. OPl.

120,- 29.IX. 14,10

219. ROUČKA, VOJTĚCH: SIDERICKÉ KYVADÉLKO V PRAKTICKÉM ŽIVOTĚ. Rosice u Chrasti, nákl. vl., 1939. 124 s., vyobr. v textu, 2 vložené příl., podpis a ded. autora na titl. OPl. (velmi dobře zachováno!)

180,- 29.IX. 14,15

220. KERNER, JUSTINUS: JASNOVIDKA PREVORTSKÁ. Zprávy o vnitřním životě lidském a zasahování duchovního světa do světa našeho. Praha, Bayer, 1930. 352 s., fotogr. portr. autora s faksimile jeho podpisu ve front. OBr. (hřbet přelepený papírovou páskou).

200,- 29.IX. 14,20

221. TAROT. Kabalistická methoda k poznání budoucnosti. Klíč k tajným vědám. Zpracoval... A. Kodym. Praha, Kodym (ed. „Prana“), 1938. 126 s., vyobr. v textu, digramy, tabulky. OBr. (mírně očteno).

200,- 29.IX. 14,25

Technika, doprava

222. ZPRÁVY VEŘEJNÉ SLUŽBY TECHNICKÉ. Jubilejní číslo k 28. říjnu 1928. Praha, Min. veřejných prací, 1928. 4°, 39 s., četná vyobr. v textu a na příl., obsáhlá reklamní část. OBr. (dobře zachováno). Četná vyobr. technických staveb, strojních zařízení apod. v tehdejší ČSR.

300,- 29.IX. 14,30

Page 17: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

223. KURZ, VILÉM: ELEKTŘINA V PRŮMYSLU, V OBECNÉM ŽIVOTĚ A V DOMÁCNOSTI. Díl. I. - III. (váz spol. v 1 sv.): Zdroje elektřiny - Elektrické hybostroje; Elektrické teplo a světlo - Elektrolysa; Telegrafie - Telefonie. Praha, Šimáček, 1898. 128 + 114 + 121 s., 44 + 44 + 67 vyobr. v textu, 2 sklád. příl. PPl. (dob. převazba bez tisku).

300,- 29.IX. 14,35

224. STREHBLOW, JINDŘICH: ZDOBENÍ SKLA. Hradec Králové, Sklářský ústav, 1927. 134 s., 152 vyobr. v textu a na příl. OBr. (hřbet utržený, ob. otřepená, vnitřek dobře zachovaný).

200,- 29.IX. 14,40

225. Hodinářství - FORSTMANN, CHRIST. WILH.: AUSFÜHRLICHER UNTERRICHT VON ZEIGENDEN UND SCHLAGENDEN TASCHENUHREN, zur Käntniß und Ausbesserung aller vorkommenden Arten derselben. Für solche, die nicht von der Feile, sondern von der Feder Profession machen. Halle, Weisenhases, 1779. [XVI] - 516 s. + Register, 8 (z 10) mědiryt. tab. PPl. (novější převazba; chybí poslední 2 rytiny; titl. s vlastnickým razítkem).

500,- 29.IX. 14,45

226. AUTO. Oficielní orgán Autoklubu Republiky Československé a sdružených automobilních klubů. Roč. V / 1923, č. 1 - 12. 4°, 740 s., četná vyobr. Dob. PPl.

500,- 29.IX. 14,50

227. Automobily - DESOTO DER NEUE 6 CYL. Chrysler´s Genie bringt den Luxus des Autofahrens einem grösseren Publikum! Antwerpen, b.d. (cca 30. léta). Podél. 4°, nestr., 9 obr. příl., 1 sklád. příl. OKart. (hřbet s trhlinami, ob. s vydřenými skvrnami, některé příl. se skvrnami); - přiloženo: PŘEDKLÁDÁME VÁM K VÝBĚRU... OSOBNÍ VOZY ŠKODA. Ml. Boleslav, b.d. (1. republika). 16°, skládačka, (12 s.), vyobr.

240,- 29.IX. 14,55

228. SMOLAŘ, VÁCLAV: LETECKÉ PŘÍSTROJE. Praha, Spol. inženýrů letectví, 1937. 99 s., 105 vyobr. v textu. OBr.

200,- 29.IX. 15,00

229. VANĚK, OLDŘICH FRANTIŠEK: PLAVBA VZDUCHEM. Rozhled po dosavadních projektech i pokusech. Praha, Vilímek, 1888. 109 s., text. vyobr., il. na příl. Pavel Körber. PPl. Dobře zachováno. Balónové létání, počátky letectví.

600,- 29.IX. 15,05

230. Reprint - BROCKETT, PAUL: BIBLIOGRAPHY OF AERONAUTICS. Washington, Smithsonian Inst., 1910. (Reprint nedat., náklad 150 výtisků). XIV, 940 s. OPl. Obsahuje přes 13 tisíc bibliografických záznamů z oboru vzduchoplavby.

600,- 29.IX. 15,10

231. DARMON. J. E.: DICTIONNAIRE DES ESTAMPES & LIVRES ILLUSTRÉS SUR LES BALLONS & MACHINES VOLANTES des débuts jusque vers 1880. Montpellier, Barral, 1929. 129 s., 20 vyobr. v textu a celostr., 1112 výt., ex. 86/100 na Hollandu Van Gelder. OBr. (dobře zachováno). Bibliografie vzduchoplavby.

800,- 29.IX. 15,15

Literatura starší, česká i přeložená, cizí

232. KOMENSKÝ, JAN AMOS: LABIRYNT SWĚTA A RÁG SRDCE. To gest, Swětlé Wymalowánj... Praha, Jeřábek, 1809 (5. vyd.) 226 - [II] s. Dob. Pap. (dobře zachováno). Soupis děl J. A. K. č. 458; Zíbrt V,19525.

450,- 29.IX. 15,20

233. Hanka - KRALODWORSKY RUKOPIS. Zbjrka staročeskych zpiewo - prawnych basnj... KÖNIGINHOFER HANDSCHRIFT.... Nalezen a wydan od Walava Hanky. Praha, Calve, 1829 (3. vyd.) XXVIII, 244 s.,text paralelně česky a něm., 1 příl. (faksimile "původního" rukopisu). Dob. PPl. (dobře zachováno). Jungmann I/17, Doucha s. 212.

500,- 29.IX. 15,25

234. NEBESKÝ, VÁCL[AV] BOL[EMÍR]: PROTICHŮDCI. Báseň. Praha, Pospíšil, 1844 (1. vyd.) 16°, 44 s., 3 dřev. viněty. Dob. PPl. (okraje listů s vodními mapami; na til. razítkováno). První vydání jediné knižně vydané autorovy básně. Vedle Máchova Máje se řadí ve své době k nejvýznamnějším básnickým počinům.

1.200,- 29.IX. 15,30

235. TYL, J. K.: KRWAWÝ SOUD, aneb: Kutnohorští hawíři. Praha, Witák, 1848 (1. vyd.) 97 (2) s. Dob. PPl. (listy zažloutlé, se skvrnami, první a poslední dvojlist uvolněný, na titl. vlastnické raz.)

300,- 29.IX. 15,35

236. TYL, JOS. KAJ.: SWÁTKY NA WYŠEHRADĚ. Obraz dáwnowěkosti české. Praha, Pospíšil, 1838 (1. vyd.) 146 s. Dob. PKž. (vazba odřená, listy se skvrnami). Doucha s. 266.

200,- 29.IX. 15,40

237. Havlíček - SLOVAN. Časopis věnovaný politickým a vůbec veřejným záležitostem slovanským, zvláště českým. Odpovědný redaktor a vydavatel Karel Havlíček (Borovský). Kutná Hora, Procházka. Roč. I / 1850, 1950 s. (chybí titl. a str. 257/258); roč. II / 1851, 560 + 568 + 272 s. (chybí konfiskovaná čísla 12, 16, 45 a 50). Časopis, "...v němž ostře protestoval proti absolutistické vládě a katolické hierarchii a kde vystupoval jako mluvčí českých lidových vrstev. Slovan byl zabavován, Havlíček měl zakázán pobyt v Praze, a tak v roce 1851 raději sám noviny zastavil dříve, než přišel zákaz úřední..." (citace ze serveru PIS). Viz též Novák: Dějiny literatury české, 1939, s. 441. Vzácně se vyskytující časopis, kromě dvou stran a konfiskovaných čísel kompletní - vše co vyšlo! Vycházel od 8. května 1850 do 14. srpna 1851. Roč. I. ve 3 svazcích (stránkováno průběžně), roč. II. ve 2 svazcích (číslováno po kvartálech). 5 sv. v jednotné dob. PKž. (místy skvrny, úměrné stáří).

2.500,- 29.IX. 15,45

238. Havlíček - Borovský, Karel - SEBRANÉ SPISY KARLA HAVLÍČKA. Svazek I. (více nevyšlo.) Praha, Svatobor, 1870. XII, 240 s. PPl. (novější převazba; velmi dobře zachováno!), ob. veváz. vzadu. První H. sebrané spisy, zde poprvé tištěny Epigramy a básně Tyrolské elegie a Král Lávra. LČL 2/I, s. 115; - přivázáno: NA PAMÁTKU KARLA HAVLÍČKA A SLAVNOSTI BOROVSKÉ dne 19. srpna roku 1862. Praha, 1862. 34 (1) s., 2 lito příl. (portr. Havlíčka a jeho

500,- 29.IX. 15,50

Page 18: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

rodný dům).

239. HAVLÍČEK - BOROVSKÝ, KAREL: KŘEST SV. VLADIMÍRA. Legenda z ruské historie. Praha, nákl. vl., (1876 - 1. vyd. - tzv. "Liškovo"). 107 s., 93 il. E. Liška. Dob. PPl. (velmi dobře zachováno!) První vydání, vyšlo posmrtně.

1.500,- 29.IX. 15,55

240. HAVLÍČEK BOROVSKÝ, KAREL: EPIGRAMY. Nezkrácené vydání. Chicago, Ill, Knihovna „Literárního kroužku“ sv. V, 1911. 179 s., podobizna autora s faksimile jeho podpise ve front. OBr. (velmi dobře zachováno!)

300,- 29.IX. 16,00

241. Homér - HOMEROWA ILIADA. Z Řeckého gazyka přeložená do Českého od Jana Negedlého. Praha, Geřábek, 1802. [VI] - X, 37 - [II] s., kolor. rytina ve front. (ryl Jan Berka). Pl. (nová převazba, na titl. razítkováno a stopy po pečeti. Vnitřek čistý, velmi dobře zachovaný). Jungmann VI, 917.

400,- 29.IX. 16,05

242. SWOBODA, W. A.: SBÍRKA ČESKÝCH NÁRODNÍCH PÍSNÍ. SAMMLUNG BÖHMISCHER NATIONAL - LIEDER. Prag, Hasse Söhne, b.d. (1845). 4°, [XXIV] - (2), 22 s. + notová část 10 s., texty česky a něm., il. v textu anonym. PPl. (novější převazba/?/; dobře zachováno). Jungmann VI, 531, Doucha str. 218.

500,- 29.IX. 16,10

243. ČESKÁ PŘÍSLOWÍ A POŘEKADLA. Sebral a sestawil Jan Slawibar Liblinský. Praha, Hess, 1848. 16°, XXX, 236 - [XXIV] s. Dob. PKž. (hrany vazby lehce odřené, jinak velmi dobře zachováno!) Doucha s. 125.

300,- 29.IX. 16,15

244. HUBR, JOSEF: IZYDOR, SEDLÁK LHOTSKÝ. Usslechtilý příběh pro lid wenkowský, y městský. Sepsaný od ... a Josefem Megstřjkem ... w česstinu uwedený. Díl I. - II. Praha, Fetterlová, 1821 - 22. XII, 235 + 302 - [II] s. Dob. Kž. (dobře zachováno). Jungmann VI, 819. 2 sv.

400,- 29.IX. 16,20

245. FERINA LIŠAK Z KULIFERDY A NA KLUKOVĚ čili Kratičká historye zlopověstných kousků starého Reineke již vydal dle mnohých rukopisů slovanských Dr. J. P. Jordan [resp. František Klácel]. Lipsko, v Expedicí letopisů slovanských, 1845. (2) - II - 170 - (4) s. PPl. (nová převazba, ob. veváz. vpředu; listy mírně zahnědlé, v druhé polovině s vodní mapou v rohu). Doucha s. 42.

300,- 29.IX. 16,25

246. HAIß, FRANT.: TRUCHLIWÁ PJSEŇ O WELIKÉ POWODNI, která byla od 1 - 3 unora w roce 1862 w Praze a po českém králowstwj. Praha, Spurný, 1862. Dvojlist (4 s.), na titl. dřev. plachetnice.

360,- 29.IX. 16,30

247. MELCHER HEDLOFFS sonst Schütze - Melcher genannt … Mord - Thaten welche er innerhalb 15. Jahren ... verrichtet. Auch wie er den 19. Januarii dieses 1654 Jahres ... den Lohn empfangen. Breßlaw, Kloßmann, 1654. Nestr. (22 s.), rytina ve front. Br. Vraždy loupežníka Melchera Hedloffa v dobovém tisku.

800,- 29.IX. 16,35

248. HISTORIE O DOKTORU FAUSTOVI, slavném černokněžníku... Dle starých kronik a pamětí opakuje Ignát Herrmann. Praha, Topič, b.d. (1936). 74 s., 13 dřev. v textu Josef Mánes. OPerg., zlatá ořízka (velmi dobře zachováno!)

300,- 29.IX. 16,40

249. NOVÝ PALEČEK. Humoristický týdenník nepolitický. Roč. III / 1889, č. 1 - 52. Praha, Šimáček. Fol. (345 x 260), 416 s., četná vyobr. Pl. (novější převazba).

500,- 29.IX. 16,45

250. LIBUSSA, oder: Das Wahl auf dem eisernen Tische. Leitomischel [Litomyšl], Turecke´schen Erben, (1845?). 93 s., dřev. viněta na titl. Pap. (novější převazba, titl. s vodní mapou v rohu; vlepeno exlibris).

240,- 29.IX. 16,50

251. NITRA. Dar dcerám a synům Slowenska, Morawy, Čech a Slezska obětowaný. Wydáwaná od Miloslava Jos. Hurbana. Ročnjk I. Prešpork [Bratislava], 1842. [VIII] - 309 - [II] s. OBr. (ob. mírně zašlá). Antologie básní a povídek. Viz též další položky.

300,- 29.IX. 16,55

252. ŇITRA. Dar drahím krajanom slovenskím obetuvání, vidávaná od Miloslava Jozefa Hurbana. Ročník II. Prešpork [Bratislava], 1844. [IV] - 312 - [II] s. Br. (alternativní ob. - „slepá“).

300,- 29.IX. 17,00

253. ŇITRA. Dar drahím krajanom slovenskím obetuvání, vidávaná od Miloslava Jozefa Hurbana. Ročník III. Pešť, 1846. VIII, 223 s. O(?)Pap, zlaté ořízky.

300,- 29.IX. 17,05

254. ŇITRA. Dar drahím krajanom slovenskím obetuvání, vidávaná od Miloslava Jozefa Hurbana. Ročník IV. Skalica, 1847. XIII, 258 - [V] s. O(?)Pap, zlaté ořízky.

300,- 29.IX. 17,10

255. PALKOVIČ, JIŘÍ: MUZA SE SLOVENSKÝCH HOR. Swazeček prwnj. Wacow, Gottlíb, 1801 (1. vyd.) [IV] - 104 - [I] s. Dob. Pap. (horní rohy listů mírně vyhlodány hlodavcem). Jungmann VI, 280.

300,- 29.IX. 17,15

256. KLÍČ, K. (= Karel): OBRÁZKY PRO STARÉ MLÁDENCE. Uspořádal E. M. Vacano. Sv. I. - II. Vídeň - Praha - Lipsko, Stern, 1883. 107 + 102 s., celostr. il. autora doplněné satirickými texty. OPl. s nalep. Ob. (v díle 1. listy uvolněné, vcelku dobře zachováno). Autor (1841 - 1926), malíř, kreslíř a grafik ve Vídni, vynálezce hlubotisku. 2 sv.

300,- 29.IX. 17,20

257. Klíč - VACANO, EMILE MARIA: DER ROMAN DER ADELINA PATTI. Wien, Klíč & Spitzer, 1875. 84 s., lito ve front. a il. v textu Karl (= Karel) Klíč. OPPl. s nalep. Ob.(dobře zachováno).

300,- 29.IX. 17,25

Page 19: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

258. DOEPLER, E. - W. RANISCH: WALHALL. Die Götterwelt der Germanen. Berlin, Oldenbourg, b.d. (přelom 19. a 20. stol.). Fol., 59 (5) s., bar. il. (individ. na každé str.) E. Doepler. OPl., zdob., tlačená, zlacená ražba (velmi dobře zachováno!) Bohatě vypravená kniha s barevnými ilustracemi na každé straně, secesní dekor, tisk na těžkém, křídovém papíru.

800,- 29.IX. 17,30

Dětská a dobrodružná literatura

259. PADESÁTE BAJEK. (Uvedeno na hřbetě, na předs. rkp. pozn.: Upravil Karel Vinařický). Bez vroč. (cca pol. 19. stol. - chybí titl.) 49 listů tištěných po 1 str., na každém v záhlaví drobná rytina + část II.: Wážnější básničky. [24] s. Dob. PKž. (výrazné vodní a občas inkoustové (?) skvrny na větší části listů.)

240,- 29.IX. 17,35

260. Památníček. Bez vroč., (cca přelom 19. - 20. stol.) (24) s., na každé str. bar. či tónované lito il., kromě jedné str. nepopsáno, čisté. OPPl. s nalep. bar. lito Ob. (uvolněno z vazby, jinak dobře zachováno).

300,- 29.IX. 17,40

261. BUCHLOVAN, BEDŘICH BENEŠ: ZA NAŠÍM HUMÉNKEM. Brno, DMKS, 1935. 93 s., il. Adolf Kašpar. OPPl. s nalep. Ob.

200,- 29.IX. 17,45

262. GROSSMANNOVÁ - BRODSKÁ, L.: MILÁ ŠKOLA DÍTKY VOLÁ. Praha, Šolc a Šimáček, b.d. (cca poč. 20. stol.) 4°, (20) s., bar. lito il. anonym. OBr. (ob. potrhaná, odborně restaurovaná).

120,- 29.IX. 17,50

263. HACKER, KÁJA: ZVÍŘÁTKA. Praha, Svěcený, b.d. (poč. 20. stol.) 4°, nestr. (48 s.), 24 bar. il. Václav Náhlíček. OBr. (velmi dobře zachováno! Na prvním listu dole ded. bez souvislostí).

400,- 29.IX. 17,55

264. HRAŠE, J. K.: NÁRODNÍ POHÁDKY, POVĚSTI A HISTORICKÉ OBRÁZKY. Praha, Otto, (1902). 58 s., il. (tónované na příl. a čb. v textu) St. Hudeček. OPPl. s nalep. Ob. (dobře zachováno).

300,- 29.IX. 18,00

265. HURTOVÁ, PAVLÍNA: ZE ŽIVOTA PRO ŽIVOT. Čtrnáct povídek hodným dívenkám. Praha, Storch, b.d. (cca konec 19. stol.) 110 s., 6 bar. litogr. il. na příl. OPPl. s nalep. bar. lito Ob. (velmi dobře zachováno! Na rubu il. ve front. ded. bez souvislostí)

240,- 29.IX. 18,05

266. KASLOVÁ, JARMILA: HRDINA KVÁČEK. Praha, Smolíková - Mečířová, b.d. (40. léta). 23 s., ob. a bar. il. Jan Černý - Klatovský. OPPl. s nalep. Ob. (lehce očteno, na předs. ded. bez souvislostí).

100,- 29.IX. 18,10

267. KRÁSNOHORSKÁ, ELIŠKA - A. SLUKOVÁ: POHÁDKY NAŠÍ BABIČKY. Praha, Vilímek, 1934. 168 s., bar. ob. a il. (4 bar. na příl. a čb. v textu) Artuš Scheiner. OPPl. s nalep. Ob. (vazba na přední předs. naprasklá).

200,- 29.IX. 18,15

268. KRIŠTOFA SCHMIDA RŮŽENKA Z JEDLOVA A ČTYŘI JINÉ POVÍDKY PRO MLÁDEŽ. Upravil Fr. A. Zeman. Praha, Storch, b.d.(cca konec 19. stol.) 112 s., 4 bar. chromolitogr. il. na příl. OPPl. s nalep. s bar. chromolitogr. Ob. (dobře zachováno).

450,- 29.IX. 18,20

269. LAUDA, RICHARD: RODIČE A DĚTI. Deset původních litografií pro mládež. Olomouc, Promberger, 1907. 10 s. s bar. lito a texty. OPap. (velmi dobře zachováno!) Krásně vyzdobená a tištěná dětská knížka.

500,- 29.IX. 18,25

270. Muttich - NEJKRÁSNĚJŠÍ POHÁDKY. Kytičku pěkných pohádek vybral Jan Krajinský. Praha, Storch, b.d. cca konec 19. stol.) 127 s., 12 bar. lito il. na příl. K. V. Muttich. OPPl. s nalep. bar. lito Ob.

200,- 29.IX. 18,30

271. NOVOTNÝ, FR. J.: NOVÉ POHÁDKY. Bavorský Brod, Schaller, b.d. (cca poč. 20. sto.) 79 s., 2 bar. lito il. na příl. OPPl. s nalep. bar. lito Ob.

140,- 29.IX. 18,35

272. Panuška - 2 bar. lito v knize: ŘÍHA, V.: LETNÍ NOC. Praha, Kočí, b.d. (1905). 4°, 39 s., il. (lepené 2 bar. lito [!], 7 bar. a 2 tónované, čb. inic. a závěrečná kresba v textu, 1 bar. lepená na ob.) Jaroslav Panuška. OPPl. s nalep. bar. il. (očteno, uvolněno z vazby, ob. zašlá, se skvrnami). Jedno z nejkrásnějších Panuškových ilustračních děl (z toho 2 bar. litografie!)

400,- 29.IX. 18,40

273. TOMEK, V. V.: MEZI SKŘÍTKY - ČARODĚJI. Romantické pověsti z našich českých hor. Praha, Körber, 1917. 87 s., bar. ob. a čb. il. v textu Stanislav Hudeček. OPPl. s nalep. Ob. (mírně očteno).

120,- 29.IX. 18,45

274. Scheiner - BAAR, JINDŘICH Š.: CHODSKÉ POVÍDKY A POHÁDKY. Řada II. Praha, ČSPVT, 1922. 76 s., ob. a il. (8 bar. na příl. a čb. v textu) Artuš Scheiner. OPPl. s nalep. Ob., ilustr. přebal (přebal s trhlinami, jinak velmi dobře zachováno!)

300,- 29.IX. 18,50

275. Scheiner - ERBEN, KAREL JAROMÍR: TŘI ZLATÉ VLASY DĚDA VŠEVĚDA. Praha, Praha, Dědictví Komenského, 1914. 16 s., ob. a bar. il. na každé str. Artuš Scheiner. OBr. (velmi dobře zachováno!); - přiloženo: PERNÍKOVÁ CHALOUPKA. Praha, Dědictví Komenského (příloha sborníku), 1917 - 18. (16) s., il. Rudolf Mates. OBr. 2 sv.

120,- 29.IX. 18,55

276. Scheiner - HRUŠKA, J. F.: VO TŘECH PRINCEZNÁCH. Praha, ČGU, b.d. (1. republika). 15 s., ob. a bar. lito il. Artuš Sceiner. OBr.

120,- 29.IX. 19,00

277. Scheiner - KUBÁLEK, JOSEF: RADOST. Díl I. Praha, Hynek, b.d. (poč. 20. stol.) 64 s., il. (4 celostr. na příl. s čb. v textu) Artuš Scheiner. OPPl. s nalep. Ob.

180,- 29.IX. 19,05

Page 20: 115. AUKCE - internetová · 2018. 9. 18. · Středoevropská šlechta - 22 x tištěné vizitky - cca 60. léta 19. stol. (např. Auersperg, Galitzin, Prinz Woldemar, Thun, Thurn)

278. Scheiner - KUBÍN, JOS. Š.: POHÁDKY MLÁDÍ. Praha, Novina, 1930. 121 s., ob. a il. (bar. na příl. a čb. v textu) Artuš Scheiner. OPPl. s nalep. Ob.

120,- 29.IX. 19,10

279. Scheiner - KUBÍN, JOS. Š.: V MOCI KOUZLA. Původní pohádky z podkrkonoší. Z úst lidu zapsal... Praha, ČSTPV, 1924. 110 s., il. (bar. na příl. a čb. v textu) Artuš Scheiner. Ilustr. OPl. (velmi dobře zachováno!)

300,- 29.IX. 19,15

280. Scheiner - ŘÍHA, V.: - 4 x: a) LIDKA; b) BERONA; c) BOLENKA; d) LILIANA. Praha, Dědictví Komenského, 1920 - 21. Nestr. (á 16 s.), bar. il. Artuš Scheiner. OBr. (velmi dobře zachováno - resp. d) Bolenka se skvrnami na ob.) 4 sv.

360,- 29.IX. 19,20

281. SRBSKO - CHARVATSKÉ POHÁDKY. Díl I. Praha, Hynek, b.d. (poč. 20. stol.) 79 s., ob. a il. (bar. na příl. a čb. v textu) Stanislav Ulmann. Ilustr. OPl. (velmi dobře zachováno!)

240,- 29.IX. 19,25

282. O HLOUPÉM MEDVĚDU. Ruská pohádka. Praha, Dědictví Komenského, 1929. 4°, 13 s., ob. a bar. il. na každé str. Č. Klásek. OBr., spojeno šňůrkou (na ob. drobná skvrna, zadní sta. ob. s drobnější trhlinou).

120,- 29.IX. 19,30

283. RUKAVIČKA. Ukrajinská pohádka. Kijev, Družstvo „Čas“, b.d. Podél. 4°, (8) s., bar. il. na ob. a na každé str. anonym. OBr.

120,- 29.IX. 19,35

284. Ukrajinské lidové pohádky - 3 x: a) DĚDEČEK A BABIČKA; b) MATKA - KOZA; c) LIŠKA, KOČIČKA A KOHOUT. Kijev, Vydavatelské Družstvo „Čas“ - Praha, Dědictví Komenského, 1919. Podél. 8°, rozsah á 8 s., bar. ob. a čb. il. v textu Petr Lapyn. OBr. s Ob. (vše velmi dobře zachováno!) 3 sv.

400,- 29.IX. 19,40

285. VERNE, JULIUS: DER FINDLING. Wien, u.a., Hartleben, 1895. 420 s., 85 il. OPl. (standardní na edici), zlacená ražba (dobře zachováno).

1.200,- 29.IX. 19,45

286. VERNE, JULIUS: REISESTIPENDIEN. Wien, u.a., Hartleben, 1904. 404 s., 72 il. OPl. (standardní na edici), zlacená ražba (dobře zachováno).

1.200,- 29.IX. 19,50

287. VERNE, JULIUS: DIE GROSSEN SEEFAHRER DES XVIII. JAHRHUNDERTS. Wien, u.a., Hartleben, 1881. 520 s., 103 il. OPl. (standardní na edici), zlacená ražba (dobře zachováno).

1.200,- 29.IX. 19,55

288. COOPER, J. FENIMORE: DER WILDTÖTER. Eine Erzählung für die Jugend. Frei bearbeitet von Paul Moritz. Stuttgart, Thienemann, b.d. (cca konec 19. stol.) 160 s., 4 bar. lito příl. G. Franz. OPPl. s nalep. bar. lito Ob. (dobře zachováno).

200,- 29.IX. 20,00

289. MURRAY, CH. A.: PRÄRIEBLUME UNTER DEN INDIANERN. Eine Erzählung aus dem Westen Nordamerikas... Für die Jugend bearbeitet von Wilhelm Stein. Breslau, Trewendt, b.d. (cca konec 19. stol.) 281 s., 8 bar. chromolitogr. příl., sklád. mapka. Ilustr. OPl. (místy drobnější skvrny, na titl. ded. bez souvislostí).

240,- 29.IX. 20,05

290. Marryat - BREMSKÝ KORMIDELNÍK MILOSLAV VLNOVSKÝ aneb: Ztroskotání korábu „Pacifik“. Podle kapitána Marryta pro mládež upravil Josef Zimmermann. Praha, Stýblo, b.d. (konec 19. stol. - 3 vyd.) 354 s., il. v textu, 4 bar. lito příl. OPPl. s nalep. bar. lito Ob.

240,- 29.IX. 20,10

291. VOJTĚCHOVSKÝ, V.: TAJEMNÁ LETKA 22 - ASSS. Válečná dobrodružství mladého českého dobrovolce u RAF. Praha, Šeba, 1948. 228 s., ob. a il. v textu F. Fiala. OPPl. s Ob. (ob. na okraji mírně odřená).

200,- 29.IX. 20,15

292. PAVEL, JOSEF: JUNÁCI NA OTAVĚ. Příhody z prázdninové osady junáků. Praha, Hokr, 1946. 193 s., ob. a il. v textu M. Novák. Ilustr. OPPl. s Ob. (dobře zachováno).

240,- 29.IX. 20,20

293. AMICI, EDMONDO de: SRDCE. Praha - Plzeň, Kobes, b.d. (40. léta). 246 s., ob. a il. v textu V. Čutta. OPPl. s Ob. (ob. nahoře s trhlinou).

180,- 29.IX. 20,25

Ukončení dražby