45minut › 2016 › 11 › d181d…  · web view2016-11-01 · Өткенді пысықтау...

7

Upload: others

Post on 25-Jun-2020

6 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: 45minut › 2016 › 11 › d181d…  · Web view2016-11-01 · Өткенді пысықтау Сабақтың мақсаты : а) Оқушыларға көп таңбалы сандарды
Page 2: 45minut › 2016 › 11 › d181d…  · Web view2016-11-01 · Өткенді пысықтау Сабақтың мақсаты : а) Оқушыларға көп таңбалы сандарды

Батыс Қазақстан облысыОрал қаласы

№5 орта жалпы білім беретін мектебінің І санатты бастауыш сынып мұғалімі Бижанова А.А.

Математика 4 «В» сынып

Сабақтың тақырыбы: Өткенді пысықтау

Сабақтың мақсаты: а) Оқушыларға көп таңбалы сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктеуге, өлшем бірліктерге өрнектеуге, көбейту кестесін дұрыс пайдалана білуге байланысты білім дағдыларарын кеңейту .

ә) Ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту, тиянақты жауап беруді талап ету.

б) Оқушыларды өз бетінше жұмыс істеуге, шығарпмашылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Топтық жұмыс.

Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап, қайталау.

Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру. (оқушыларды сабаққа ұйымдастыру )

- Бәріміз орнымыздан тұрып, шеңбер жасаймыз.

- Бізде қандай сабақ?

- Олай болса, сабағымыздың ұранымен бастайық.

Page 3: 45minut › 2016 › 11 › d181d…  · Web view2016-11-01 · Өткенді пысықтау Сабақтың мақсаты : а) Оқушыларға көп таңбалы сандарды

Сабақтың ұраны: «Математика үлкен патшалық,

Сандықты ашып, сырын ұқ!»

(топқа бөліну)

I – топ «Масса»

II – топ «Ұзындық»

III – топ «Уақыт»

IV- топ «Аудан»

Осы топ бойынша орналастыру. Әр топ өздерінің аттарына сай өлшем бірліктерін еске түсіреді.

II. Өткенді қайталау.

(үйге берген тапсырманы сұрау, бағалау)

III. Математикалық диктант

• 630 бен 6- ның бөліндісінің мәніне 78 бен 2-нің көбейтіндісін қос.

• 500 бен 106-ның айырмасынан 99-ды азайт.

• 55 пен 2-нің көбейтіндісін 10 есе кеміт.

(енді диктантымызды аяқтасақ, көршілерімізге тексертеміз, жауабы тақтада)

Page 4: 45minut › 2016 › 11 › d181d…  · Web view2016-11-01 · Өткенді пысықтау Сабақтың мақсаты : а) Оқушыларға көп таңбалы сандарды

IV. Топпен жұмыс

I-топ II- топ

120 кг ꞊ г 145000 жыл ꞊ ғасыр

5 ц ꞊ кг ꞊ г 6 м² ꞊ дм² ꞊ см²

5 апта ꞊ тәулік 72 сағ ꞊ тәулік

III – топ IV- топ

10 см² ꞊ мм² 36000 см ꞊ мм

5 м² ꞊ дм² ꞊ см² 3см² ꞊ мм²

2 га ꞊ м² 45254 г ꞊ кг г

V. Оқулықпен жұмыс

№8. Теңдеуді шеш.

х : 5 ꞊ 540 : 9 954 – 78 – а ꞊ 277 305 + х + 55 ꞊ 1000

х : 5 ꞊ 60 876 – а ꞊ 277 360 + х ꞊1000

х ꞊ 60 * 5 а ꞊ 876 - 277 х ꞊ 1000- 360

х ꞊ 300 а ꞊ 599 х ꞊ 640

300 : 5 ꞊ 540 : 9 954 – 78 -599 ꞊ 277 305 + 640 + 55 ꞊ 1000

60 ꞊ 60 277 ꞊277 1000 ꞊ 1000

Page 5: 45minut › 2016 › 11 › d181d…  · Web view2016-11-01 · Өткенді пысықтау Сабақтың мақсаты : а) Оқушыларға көп таңбалы сандарды

VI. Топшамамен жұмыс.

VII. Жеке жұмыс.

Берілген кесінділердің қайсысы радиус, қайсысы диаметр? Е

Д

Е К

. А К В

В

С А Д

VIII. Логикалық есептер.

1) Анасы тәтті нан пісіріп, оны үлкен пышақпен 3 рет кесті. Тәтті нан неше бөлікке бөлінді. Ал егер 4 рет кессе ше?

2) Жыл он екі ай ішінде 30 және 31 сандары ауысып отырады, ал 28 саны қай ацда кездеседі?

3) 12 бала 2 сағат футбол ойнады, олардың әрқайсысы неше сағаттан ойнады?4) Қиылысатын түзулер қалай аталады? ( перпендикуляр ) 5) Қиылыспайтын түзулер қалай аталады? (параллель)

IX. Қорыту, бағалау

Не білдік, не үйрендік?

X. Үйге тапсырма. № 8 ( теңдеуді аяқтау )

Page 6: 45minut › 2016 › 11 › d181d…  · Web view2016-11-01 · Өткенді пысықтау Сабақтың мақсаты : а) Оқушыларға көп таңбалы сандарды