5 ogos 15
DESCRIPTION
wTRANSCRIPT
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN BAHASA MALAYSIA SK ABANG MAN
MATA PELAJARANBahasa MalaysiaTAHUN4 Cerdas
TARIKH5 Ogos 2015MASA1135-1235 (60 Minit)
TEMAPotret Malaysia TAJUKPekerti Mulia Amalan Kita
STANDARD KANDUNGAN1.4Bertutur, berbual dan menyatakan permintaan tentang sesuatu perkara daripada pelbagai sumber dalam situasi formal dan tidak formal secara bertatasusila.
STANDARD PEMBELAJARAN1.4.2Berbual tentang sesuatu perkara menggunakan kata gelaran yang sesuai dalam situasi tidak formal secara bertatasusila.
OBJEKTIFPada akhir pengajaran dan pembelajaran, 80 peratus murid dapat berbual tentang sesuatu perkara menggunakan kata gelaran yang sesuai dalam situasi tidak formal secara bertatasusila dengan betul.
SISTEM BAHASA1. Ayat gramatis2. Berdialog3. Kata gelaran
PENGISIAN KURIKULUMIlmuPendidikan Kesihatan
TMK
NilaiKerjasama, hormat-menghormati, kesungguhan, tolong-menolong,
Kreativiti & Inovasi
BCB
BAHAN BANTU BELAJARKad gambar, Teks dialog, Lembaran kerja
PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
SHALMAN BIN PAUMIE | PRAKTIKUM 2
LangkahIsi KandunganAktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
Catatan
Set Induksi (5 minit)
1. Guru menunjukkan 6 keping gambar yang berbeza situasi kepada murid.2. Murid diminta menyatakan di mana situasi seperti dalam gambar tersebut berlaku.3. Guru menyatakan tajuk pembelajaran pada hari tersebut.BBM :Kad gambar
Langkah 1(10 minit)
Kata gelaran :Tuan, puan, pak cik, mak cik, cik, abang, kakak1. Guru menerangkan tentang cara penggunaan kata gelaran yang sesuai.
Langkah 2(20 minit)1. Murid dibahagikan kepada 6 kumpulan.2. Setiap kumpulan diberikan 1 teks dialog dan melengkapkan tempat kosong.3. Setiap kumpulan memilih dua orang wakil daripada setiap kumpulan untuk melakonkan dialog di hadapan kelas. BBM : Teks dialog
Langkah 3(20 minit)1. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada setiap orang murid.2. Guru membimbing murid melengkapkan soalan lembaran kerja.BBM :Lembaran kerja
Penutup(5 minit)1. Guru bertanya kepada murid tentang apa yang telah dipelajari pada hari tersebut. 2. Guru memberi respon kepada jawapan murid dan menyimpulkan apa yang telah dipelajari.
REFLEKSI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
KEKUATAN / KELEBIHANPERANCANGAN DAN PELAKSANAAN SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
KELEMAHAN / KEKURANGANPERANCANGAN DAN PELAKSANAAN SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
CADANGAN MENGATASI KELEMAHAN DAN KEKURANGAN(HASIL PERBINCANGAN)
CATATAN PENSYARAH / GURU PEMBIMBING
Disemak oleh Guru PembimbingDisemak oleh Pensyarah Penyelia
TandatanganTandatangan
NamaNama
Tarikh Tarikh