rph 1 dan 2 april 2016
Post on 11-Jul-2016
232 Views
Preview:
DESCRIPTION
TRANSCRIPT
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KSSR
Hari : Jumaat Tarikh : 1/4/2016
MATAPELAJARAN MatematikKELAS 5 BestariMASA 9.40 pagi – 10.40 pagiBILANGAN MURID 37 orangTEMA Nombor dan OperasiTAJUK PerpuluhanSTANDARD KANDUNGAN
Penambahan perpuluhan.
STANDARD PEMBELAJARAN
Menambah tiga nombor perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan
OBJEKTIF PENGAJARAN
Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat Menambah tiga nombor perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan dengan 80% ketepatan menggunakan soalan yang diberi
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN:1) Murid ditunjukkan dengan nombor perpuluhan segingga tiga tempat peepuluhan2) Murid menambah perpuluhan dengan menyusun titik dan nombor perpuluhan
dengan betul3) Murid buat latihan dalam buku Yakin
BBM Buku yakinEMK KeusahawananPENILAIAN P&P Murid dinilai melalui:
(i) Keupayaan murid untuk menjawab 3 daripada 5 soalan yang dikemukakan
REFLEKSI 1) Kekuatan :
2) Kelemahan :
3) Berdasarkan bil. Murid Hadir :
4) Tindakan susulan murid tidak menguasai :
KEHADIRAN MURID
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KSSR
Hari : Isnin Tarikh : 4/4/2016
MATAPELAJARAN MatematikKELAS 5 CemerlangMASA 9.40 pagi – 10.40 pagiBILANGAN MURID 34 orangTEMA Nombor dan OperasiTAJUK PerpuluhanSTANDARD KANDUNGAN
Penolakan perpuluhan
STANDARD PEMBELAJARAN
Menolak berturut-turut dua nombor daripada sebarang nombor hingga tiga tempat perpuluhan.
OBJEKTIF PENGAJARAN
Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat menolak berturut-turut dua nombor daripada sebarang nombor hingga tiga tempat perpuluhan.dengan 80% ketepatan menggunakan soalan yang diberi
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN:1) Murid ditunjukkan dengan nombor perpuluhan sehingga tiga tempat perpuluhan2) Murid menolak perpuluhan dengan menyusun titik dan nombor perpuluhan dengan
betul.3) Tambah no ‘0’ pada tempat perpuluhan yang ke 2 dan ke 3.4) Murid buat latihan dalam buku Yakin
BBM Buku yakinEMK KeusahawananPENILAIAN P&P Murid dinilai melalui:
(ii) Keupayaan murid untuk menjawab 3 daripada 5 soalan yang dikemukakan
REFLEKSI 5) Kekuatan :
6) Kelemahan :
7) Berdasarkan bil. Murid Hadir :
8) Tindakan susulan murid tidak menguasai :
KEHADIRAN MURID
top related