rph kssr thn2 nombor bulat
Post on 23-Oct-2015
306 Views
Preview:
TRANSCRIPT
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR-PERDANA
Mata Pelajaran dan Kelas : Matematik Tahun 2 Orkid
Tajuk : Nombor Bulat Hingga 1000
Masa : 60 minit
Standard Pembelajaran : 1.4 Menentukan nilai tempat bagi sebarang nombor.
(i) Menamakan nilai tempat bagi setiap digit dalamsebarang nombor hingga 1000.
(ii) Menyatakan nilai digit bagi sebarang nombor hingga 1000.
Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat:
Menamakan nilai tempat dan nilai digit bagi setiap digit dalam sebarang nombor hingga 1000
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:
1: Persediaan –menyediakan situasi/konteks pembelajaran yg kondusif Guru sediakan gambar rumah teres kembar 4. Guru memilih 3 orang murid dan memberikan kad nombor setiap
seorang yang bernilai 8, 6 dan 3.
2:Imaginasi-penjanaan idea dan sintesis idea Murid menyebut nombor yang ditunjukkan oleh 3 orang murid
dihadapan kelas. Murid meletakkan nombor pada rumah yang disediakan. Guru meminta murid sebut nilai nombor tersebut.
3:Perkembangan-wujudkan situasi/konteks baru utk menguji kefahaman Guru sediakan kad nombor 0-9 dan carta nilai tempat. Guru minta murid ambil kad nombor satu persatu kemudian tuliskan
nombor mengikut nilai tempat yang disebut: sa, puluh, ratus Contoh nombor yang dicabut oleh murid: 2, 4, 9
2=sa4=puluh9=ratusJawapan yang betul 249.
4:Tindakan:pentaksiran terhadap perubahan kefahaman,kemahiran dan sikap
Edarkan lembaran kerja kepada setiap murid.
Bincangkan hasil kerja murid.
Elemen Merentas Kurikulum(EMK):
Keusahawanan, pemerhatian
Bahan Bantu Belajar:
Kad nombor, model kad rumah,carta nilai tempat dan lembaran kerja
Penilaian P&P:
Penilaian melalui pemerhatian dan perbincangan
Refleksi:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN(Berserta Program LINUS - Numerasi)
Mata Pelajaran dan Kelas : Matematik Tahun 2 Orkid
Tajuk : Nombor Bulat Hingga 1000
Masa : 60 minit
Standard Pembelajaran : 1.4 Menentukan nilai tempat bagi sebarang nombor.
(iii) Menamakan nilai tempat bagi setiap digit dalamsebarang nombor hingga 1000.
(iv) Menyatakan nilai digit bagi sebarang nombor hingga 1000.
Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat:
Menamakan nilai tempat dan nilai digit bagi setiap digit dalam sebarang nombor hingga 1000
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:
1: Persediaan –menyediakan situasi/konteks pembelajaran yg kondusif Guru sediakan gambar rumah teres kembar 4. Guru memilih 3 orang murid dan memberikan kad nombor setiap
seorang yang bernilai 8, 6 dan 3.
2:Imaginasi-penjanaan idea dan sintesis idea Murid menyebut nombor yang ditunjukkan oleh 3 orang murid
dihadapan kelas. Murid meletakkan nombor pada rumah yang disediakan. Guru meminta murid sebut nilai nombor tersebut.
3:Perkembangan-wujudkan situasi/konteks baru utk menguji kefahaman Guru sediakan kad nombor 0-9 dan carta nilai tempat. Guru minta murid ambil kad nombor satu persatu kemudian tuliskan
nombor mengikut nilai tempat yang disebut: sa, puluh, ratus Contoh nombor yang dicabut oleh murid: 2, 4, 9
2=sa4=puluh9=ratusJawapan yang betul 249.
4:Tindakan:pentaksiran terhadap perubahan kefahaman,kemahiran dan sikap
i) Murid Perdana Memberi lembaran kerja.
ii) Murid Linus
Memberi lembaran kerja yang lebih mudah. Bincangkan hasil kerja murid.
Elemen Merentas Kurikulum(EMK):
Keusahawanan, pemerhatian
Bahan Bantu Belajar:
Kad nombor, model kad rumah,carta nilai tempat dan lembaran kerja
Penilaian P&P:
Penilaian melalui pemerhatian dan perbincangan
Refleksi:
LEMBARAN UNTUK MURID PERDANA
NOMBOR BULAT HINGGA 1000
(B2D2E1)
NAMA : __________________________ KELAS : _____________
MENENTUKAN NILAI TEMPAT. sk 1.4 ( i,ii )
Tulis nilai tempat dan nilai digit bagi digit yang bergaris.
NomborNilai
TempatNilai Digit
435
158
263
379
495
LEMBARAN UNTUK MURID LINUS
NOMBOR BULAT HINGGA 1000
(B2D2E1)
NAMA : __________________________ KELAS : _____________
MENENTUKAN NILAI TEMPAT. sk 1.4 ( i,ii )
Tandakan ( √ ) nilai tempat bagi digit yang bergaris.
NomborNilai Tempat
Ratus Puluh Sa
435
158
263
379
495
LEMBARAN UNTUK MURID LINUS
NOMBOR BULAT HINGGA 1000
(B2D2E1)
NAMA : __________________________ KELAS : _____________
MENENTUKAN NILAI TEMPAT. sk 1.4 ( i,ii )
Bulatkan nilai digit bagi digit yang bergaris.
Nombor Nilai Digit
435 300 30 3
158 800 80 8
263 200 20 2
379 700 70 7
495 500 50 5
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR - PERDANA
Mata Pelajaran dan Kelas : Matematik Tahun 2 Orkid
Tajuk : Nombor Bulat Hingga 1000
Masa : 60 minit
Standard Pembelajaran : 1.1 (i) (a) (b) (c)
Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat:
i) Menamakan dan menulis nombor dalam perkataan hingga 1000(a)Membaca sebarang nombor yang diberi alam perkataan.(b)Menyebut sebarang nombor yang diberi dalam bentuk angka.
(c)Memadan angka dengan namanya dalam perkataan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:
1. Persediaan - menyediakan situasi/konteks pembelajaran yang bermakna. Menyanyikan lagu anak ayam turun sepuluh sambil menunjukkan kad
nombor yang dipamerkan pada papan putih. Menyebut nombor yang ditunjukkan oleh guru.
2. Imaginasi-penjanaan idea dan sintesis idea. Guru menyediakan kotak yang berisi nombor 0 hingga 9. Tiga orang murid diminta mencabut satu nombor setiap seorang. Nombor tersebut dilekatkan pada papan putih Murid menyebut nombor tersebut.
3. Perkembangan - wujudkan situasi / konteks baru untuk menguji kefahaman Aktiviti:
3.1 Aktiviti permainan kotak beracun 3.2 Murid diminta menyebut dengan perkataan nombor-nombor yang
ditunjukkan.3.3 Guru membimbing murid memadankan nombor dengan perkataan.
4. Tindakan – pelaksanaan / amalan berterusan. Mengedarkan lembaran kerja kepada setiap murid. Perbincangan hasil kerja murid
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK): Kreativiti, Muzik.
Nilai murni Bekerjasama, jujur
TMK Laptop, cd
Bahan Bantu Belajar:
Kad nombor, kad perkataan, lembaran kerja ( B1D1E1)
Penilaian P&P:
Penilaian melalui pemerhatian dan perbincangan
Refleksi:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR – PERDANA + LINUS
Mata Pelajaran dan Kelas : Matematik Tahun 2 Teratai
Tajuk : Nombor Bulat Hingga 1000
Masa : 60 minit
Standard Pembelajaran : 1.1 (i) (a) (b) (c)
Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat:
ii) Menamakan dan menulis nombor dalam perkataan hingga 1000(a) Membaca sebarang nombor yang diberi alam perkataan.(b)Menyebut sebarang nombor yang diberi dalam bentuk angka.
(c) Memadan angka dengan namanya dalam perkataan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:
1. Persediaan - menyediakan situasi/konteks pembelajaran yang bermakna. Menyanyikan lagu anak ayam turun sepuluh sambil menunjukkan kad
nombor yang dipamerkan pada papan putih. Menyebut nombor yang ditunjukkan oleh guru.
2. Imaginasi-penjanaan idea dan sintesis idea. Guru menyediakan kotak yang berisi nombor 0 hingga 9. Tiga orang murid diminta mencabut satu nombor setiap seorang. Nombor tersebut dilekatkan pada papan putih Murid menyebut nombor tersebut
3. Perkembangan - wujudkan situasi / konteks baru untuk menguji kefahaman Aktiviti:
3.1 Aktiviti permainan kotak beracun3.2 Murid diminta menyebut dengan perkataan nombor-nombor yang ditunjukkan.3.3 Guru membimbing murid memadankan nombor dengan perkataan.
4. Tindakan – pelaksanaan / amalan berterusan.
Murid Perdana. Mengedarkan lembaran kerja kepada murid Perbincangan hasil kerja murid.
Murid Linus Mengedarkan lembaran kerja yang lebih mudah kepada murid. Perbincangan hasil kerja murid.
Elemen Merentas Kurikulum(EMK):
Kreativiti, Muzik
Nilai murni Bekerjasama, jujur
TMK Laptop, cd
Bahan Bantu Belajar:
Kad nombor, kad perkataan, lembaran kerja( B1D1E1), lembaran kerja linus
Penilaian P&P:
Penilaian melalui pemerhatian dan perbincangan
Refleksi:
LEMBARAN UNTUK MURID PERDANA
NOMBOR BULAT HINGGA 1000
(B1D1E1)
NAMA : __________________________ KELAS : _____________
MENAMAKAN NOMBOR sk1.1 ( i )
Padankan angka dengan nama perkataan.
1.
342 Enam ratus dua puluh
148707200620511433
2.
3.
4.
5.
6.
7.
LEMBARAN UNTUK MURID LINUS
NOMBOR BULAT HINGGA 1000
(B1D1E1)
NAMA : __________________________ KELAS : _____________
MENAMAKAN NOMBOR sk1.1 ( i )
Padankan angka dengan nama perkataan.
2.
Dua ratus
Tiga ratus empat puluh dua
Empat ratus tiga puluh tiga
Lima ratus sebelas
Seratus empat puluh lapan
Tujuh ratus tujuh
42 Enam puluh dua
58772006211033
2.
3.
4.
5.
6.
7.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR-PERDANA
Mata Pelajaran dan Kelas : Matematik Tahun 2 Orkid
Tajuk : Nombor Bulat Hingga 1000
Masa : 60 minit
Standard Pembelajaran : 1.5 Membundarkan sebarang nombor kepada puluh dan ratus yang terdekat.
(v) Membundarkan sebarang nombor hingga 1000 kepada puluh dan ratus yang terdekat.
Objektif Pembelajaran:
Dua ratus
Empat puluh dua
Tiga puluh tiga
Seratus sepuluh
Lima puluh lapan
Tujuh puluh tujuh
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat:
Membundarkan sebarang nombor hingga 1000 kepada puluh dan ratus yang terdekat.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:
1: Persediaan –menyediakan situasi/konteks pembelajaran yg bermakna Guru panggil 3 orang murid ke hadapan kelas. Guru tentukan kedudukan murid sebaris. Guru tanya murid, anatara murid A dan C siapa yang paling hampir
dengan murid B.
2:Imaginasi-penjanaan idea dan sintesis idea Guru tunjuk garis nombor. Guru terangkan tentang konsep bundar beserta contoh.
3:Perkembangan-wujudkan situasi/konteks baru utk menguji kefahaman Guru sediakan kad nombor Guru minta murid nyatakan jawapan bagi soalan yang diberikan.
4:Tindakan:pentaksiran terhadap perubahan kefahaman,kemahiran dan sikap
Edarkan lembaran kerja kepada setiap murid. Bincangkan hasil kerja murid.
Elemen Merentas Kurikulum(EMK):
Keusahawanan, pemerhatian
Bahan Bantu Belajar:
Kad nombor, kad garis nombor dan lembaran kerja
Penilaian P&P:
Penilaian melalui pemerhatian dan perbincangan
Refleksi:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR-PERDANA + LINUS
Mata Pelajaran dan Kelas : Matematik Tahun 2 Orkid
Tajuk : Nombor Bulat Hingga 1000
Masa : 60 minit
Standard Pembelajaran : 1.5 Membundarkan sebarang nombor kepada puluh dan ratus yang terdekat.
(vi) Membundarkan sebarang nombor hingga 1000 kepada puluh dan ratus yang terdekat.
Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat:
Membundarkan sebarang nombor hingga 1000 kepada puluh dan ratus yang terdekat.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:
1: Persediaan –menyediakan situasi/konteks pembelajaran yg bermakna Guru panggil 3 orang murid ke hadapan kelas. Guru tentukan kedudukan murid sebaris. Guru tanya murid, anatara murid A dan C siapa yang paling hampir
dengan murid B.
2:Imaginasi-penjanaan idea dan sintesis idea Guru tunjuk garis nombor. Guru terangkan tentang konsep bundar beserta contoh.
3:Perkembangan-wujudkan situasi/konteks baru utk menguji kefahaman Guru sediakan kad nombor Guru minta murid nyatakan jawapan bagi soalan yang diberikan.
4:Tindakan:pentaksiran terhadap perubahan kefahaman,kemahiran dan sikap
i) Murid Perdana- Edarkan lembaran kerja kepada setiap murid.
ii) Murid Linus- Lembaran yang lebih mudah diberikan kepada kumpulan
murid ini.
Elemen Merentas Kurikulum(EMK):
Keusahawanan, pemerhatian
Bahan Bantu Belajar:
Kad nombor, kad garis nombor dan lembaran kerja
Penilaian P&P:
Penilaian melalui pemerhatian dan perbincangan
Refleksi:
LEMBARAN KERJA MURID PERDANA
NOMBOR BULAT HINGGA 1000
(B3D2E1)
NAMA : __________________________ KELAS : _____________
MEMBUNDARKAN NOMBOR sk 1.4 ( iv )
Bundarkan nombor berikut kepada puluh terdekat.
1. 4.
2. 5.
3.
487
434
546
688
296
Bundarkan nombor berikut kepada ratus terdekat.
3. 4.
4. 5.
3.
LEMBARAN KERJA MURID PERDANA LINUS
NOMBOR BULAT HINGGA 1000
(B3D2E1)
NAMA : __________________________ KELAS : _____________
MEMBUNDARKAN NOMBOR sk 1.4 ( iv )
Bundarkan nombor berikut kepada puluh terdekat.
1.
2.
3.
235
430
208
359
980
124
123
110
Bundarkan nombor berikut kepada ratus terdekat.
1.
2.
3.
LEMBARAN KERJA MURID PERDANA LINUS
NOMBOR BULAT HINGGA 1000
(B3D2E1)
NAMA : __________________________ KELAS : _____________
MEMBUNDARKAN NOMBOR sk 1.4 ( iv )
Bundarkan nombor berikut kepada puluh terdekat.
1.
2.
3.
235
130
248
126
108
119
Bundarkan nombor berikut kepada ratus terdekat.
1.
2.
3.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN(Berserta Program LINUS - Numerasi)
Mata Pelajaran dan Kelas : Matematik Tahun 2 Mutiara
Tajuk : Nombor Bulat Hingga 1000
Masa : 60 minit
Standard Pembelajaran : 1.3 (i) a,b,c,d,e
Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat:
Membilang nombor dalam lingkungan 1000 secara:
a. Seratus-ratusb. Sepuluh-sepuluhc. Satu-satud. Dua-duae. Lima-limaTertib menaik dan menurun
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran:
270
160
254
Murid Perdana
1: Persediaan - menyediakan situasi/konteks pembelajaran yg bermakna Guru meminta murid menyayikan lagu ’sayang semua’
2:Imaginasi-penjanaan idea dan sintesis idea Murid diberi kad-kad nombor yang disediakan dan menyebut nilai
nombor tersebut dan menyusun mengikut tertib menaik dan menurun. Ulang aktiviti yang sama tetapi melibatkan membilang seratus-seratus, sepuluh-sepuluh, satu-satu,dua-dua dan lima-lima.
3:Perkembangan-wujudkan situasi/konteks baru utk menguji kefahaman Aktiviti: murid dibahagikan kepada kumpulan dan menjalankan
aktiviti menyusun kad-kad nombor mengikut arahan sama ada tertib menaik atau tertib menurun. Hasil murid disemak.
4:Tindakan:pentaksiran terhadap perubahan kefahaman,kemahiran dan sikap
Murid-murid membuat lembaran kerja yang lebih mudah.
Elemen Merentas Kurikulum(EMK):
Kreativiti, pemerhatian, nilai murni
Bahan Bantu Belajar:
Garis nombor, kad-kad nombor, lembaran kerja
Penilaian P&P:
Penilaian melalui pemerhatian dan perbincangan
Refleksi:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR- PERDANA
Mata Pelajaran dan Kelas : Matematik Tahun 2 Anggerik
Tajuk : Nombor Bulat Hingga 1000
Masa : 60 minit
Standard Pembelajaran : 1.1 (ii) (b)
Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat:
Menentukan nilai nombor 1000:
Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang disebut dengan menggunakan objek dan gambar.
Memadankan kumpulan objek dengan nombor.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:
1: Persediaan –menyediakan situasi/konteks pembelajaran yang bermakna
Membilang guli-guli dalam bekas kaca dan menyatakan jumlahnya.
2:Imaginasi-penjanaan idea dan sintesis idea Menyebut nilai nombor yang ditunjukkan. Membilang nilai nombor.
Memadan kad nombor dengan kad gambar.
3:Perkembangan-wujudkan situasi/konteks baru untuk menguji kefahaman
Aktiviti: Membandingkan dua nilai nombor Menyusun kad-kad nombor dalam kumpulan
4:Tindakan:pentaksiran terhadap perubahan kefahaman,kemahiran dan sikap
Membincang hasilan murid Mengedarkan Lembaran Kerja.
Elemen Merentas Kurikulum(EMK):
Kreativiti (pelbagai pola) pemerhatian, nilai murni: bekerjasama
Bahan Bantu Belajar:
Guli, bekas kaca, kad nombor dan kad gambar
Penilaian P&P:
Penilaian melalui pemerhatian dan perbandingan
Refleksi:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR- PERDANA + LINUS
Mata Pelajaran dan Kelas : Matematik Tahun 2 Anggerik
Tajuk : Nombor Bulat Hingga 1000
Masa : 60 minit
Standard Pembelajaran : 1.1 (ii) (b)
Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat:
Menentukan nilai nombor 1000:
Menunjukkan kuantiti bagi nombor yang disebut dengan menggunakan objek dan gambar.
Memadankan kumpulan objek dengan nombor.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:
1: Persediaan –menyediakan situasi/konteks pembelajaran yang bermakna
Membilang guli-guli dalam bekas kaca dan menyatakan jumlahnya.
2:Imaginasi-penjanaan idea dan sintesis idea Menyebut nilai nombor yang ditunjukkan. Membilang nilai nombor. Memadan kad nombor dengan kad gambar.
3:Perkembangan-wujudkan situasi/konteks baru untuk menguji kefahaman
Aktiviti: Membandingkan dua nilai nombor Menyusun kad-kad nombor dalam kumpulan
4:Tindakan:pentaksiran terhadap perubahan kefahaman,kemahiran dan sikap
Membincang hasilan murid Mengedarkan Lembaran Kerja yang lebih mudah.
Elemen Merentas Kurikulum(EMK):
Kreativiti (pelbagai pola) pemerhatian, nilai murni: bekerjasama
Bahan Bantu Belajar:
Guli, bekas kaca, kad nombor dan kad gambar
Penilaian P&P:
Penilaian melalui pemerhatian dan perbandingan
Refleksi:
LEMBARAN KERJA MURID PERDANA
NOMBOR BULAT HINGGA 1000
(B2D1E1)
NAMA : __________________________ KELAS : _____________
MENENTUKAN NILAI NOMBOR. sk 1.1 ( ii )
1.
1.
2.
3.
200 60 3
BISKUT
100 .
BISKUT 20
200
.
4.
5.
LEMBARAN KERJA MURID LINUS
NOMBOR BULAT HINGGA 1000
(B2D1E1)
NAMA : __________________________ KELAS : _____________
PADANKAN sk 1.1 ( ii )
1.
1.
2.
3.
300 50
100 60
122200 60 3
263BISKUT
100
.BISKUT
20
250200
.
4.
5.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR-TANPA LINUS
Mata Pelajaran dan Kelas : Matematik Tahun 2 Merah
Tajuk : Nombor Bulat Hingga 1000
Masa : 60 minit
Standard Pembelajaran : 1.3 (i) a,b,c,d,e
Objektif Pembelajaran:
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat:
Membilang nombor dalam lingkungan 1000 secara:
a. Seratus-ratusb. Sepuluh-sepuluhc. Satu-satud. Dua-duae. Lima-limaTertib menaik dan menurun
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:
1: Persediaan - menyediakan situasi/konteks pembelajaran yg bermakna Guru meminta murid menyanyikan lagu ’sayang semua’
2:Imaginasi-penjanaan idea dan sintesis idea Murid diberi kad-kad nombor yang disediakan dan menyebut nilai
nombor tersebut dan menyusun mengikut tertib menaik dan menurun. Ulang aktiviti yang sama tetapi melibatkan membilang seratus-seratus, sepuluh-sepuluh, satu-satu,dua-dua dan lima-lima.
3:Perkembangan-wujudkan situasi/konteks baru utk menguji kefahaman
210
160200 50
100 60
Aktiviti: murid dibahagikan kepada kumpulan dan menjalankan aktiviti menyusun kad-kad nombor mengikut arahan sama ada tertib menaik atau tertib menurun. Hasil murid disemak.
4:Tindakan:pentaksiran terhadap perubahan kefahaman,kemahiran dan sikap
Murid-murid membuat lembaran kerja.
Elemen Merentas Kurikulum(EMK):
Kreativiti, pemerhatian, nilai murni
Bahan Bantu Belajar:
Garis nombor, kad-kad nombor, lembaran kerja
Penilaian P&P:
Penilaian melalui pemerhatian dan perbincangan
Refleksi:
LEMBARAN KERJA MURID PERDANA
NOMBOR BULAT HINGGA 1000
(B2D1E1)
NAMA : __________________________ KELAS : _____________
MEMBILANG NOMBOR sk 1.3 ( i, ii )
1. Bilang nombor ikut turutan menaik. Isi tempat kosong.
200 400 600
110 115 125
201 203 204
506 508 512
345 355
LEMBARAN KERJA MURID LINUS
NOMBOR BULAT HINGGA 1000
(B2D1E1)
NAMA : __________________________ KELAS : _____________
MEMBILANG NOMBOR sk 1.3 ( i, ii )
2. Bilang nombor ikut turutan menaik. Isi tempat kosong.
100 300 500
5 10 20
21 23 24
20 22 26
40 44 56
LEMBARAN KERJA MURID PERDANA
NOMBOR BULAT HINGGA 1000
(B2D1E1)
NAMA : __________________________ KELAS : _____________
MEMBILANG NOMBOR. ( sk 1.3 i, ii )
3. Bilang nombor ikut turutan menurun. Isi tempat kosong.
800 600 400
110 105 95
207 205 204
506 504 500
345 335
LEMBARAN KERJA MURID LINUS
NOMBOR BULAT HINGGA 1000
(B2D1E1)
NAMA : __________________________ KELAS : _____________
MEMBILANG NOMBOR. ( sk 1.3 i, ii )
4. Bilang nombor ikut turutan menurun. Isi tempat kosong.
500 300 100
60 80 90
72 64 60
56 52 50
25 15 5
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR - PERDANA
Mata Pelajaran dan Kelas : Matematik Tahun 2 Aggerik
Tajuk : Nombor Bulat Hingga 1000
Masa : 60 minit
Standard Pembelajaran : 1.4 (iv)
Objektif Pembelajaran :
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat:
f. Mencerakinkan sebarang nombor dalama. sebutan ratus, puluh dan sa,b. bentuk panjang yang menunjukkan nilai setiap digit.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:
1. Persediaan - menyediakan situasi/konteks pembelajaran yg bermakna. Guru menunjukkan setangkai bunga dan menceraikannya kepada
bahagian batang, daun dan bunga. Guru memberi penerangan mengenai tajuk yang akan belajar pada hari
ini.
2. Imaginasi-penjanaan idea dan sintesis idea. Guru menerangkan konsep cerakin. Guru menyediakan kad nombor yang dilekatkan pada papan putih. Tiga orang murid diminta mancari kad jawapan. Kad jawapan tersebut dilekatkan pada papan putih Murid menyebut jawapan lengkap .
3. Perkembangan - wujudkan situasi / konteks baru untuk menguji kefahaman Aktiviti:
3.1 Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan. 3.2 Setiap kumpulan dikehendaki memadankan kad nombor dan jawapan dalam kad
jawapan yang telah disediakan.3.3 Guru membimbing murid memadankan kad soalan dan kad jawapan
4. Tindakan – pelaksanaan / amalan berterusan. Mengedarkan lembaran kerja kepada setiap murid. Perbincangan hasil kerja murid
Elemen Merentas Kurikulum(EMK):
Kreativiti (pelbagai pola) pemerhatian, nilai murni - bekerjasama
Bahan Bantu Belajar:
Bunga, kad nombor, kad perkataan, lembaran kerja
Penilaian P&P:
Penilaian melalui pemerhatian dan perbincangan
Refleksi:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN KSSR – PERDANA+LINUS
Mata Pelajaran dan Kelas : Matematik Tahun 2 Aggerik
Tajuk : Nombor Bulat Hingga 1000
Masa : 60 minit
Standard Pembelajaran : 1.4 (iv)
Objektif Pembelajaran :
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran ini, murid dapat:
g. Mencerakinkan sebarang nombor dalama. sebutan ratus, puluh dan sa,b. bentuk panjang yang menunjukkan nilai setiap digit.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran:
1. Persediaan - menyediakan situasi/konteks pembelajaran yg bermakna. Guru menunjukkan setangkai bunga dan menceraikannya kepada
bahagian batang, daun dan bunga. Guru memberi penerangan mengenai tajuk yang akan belajar pada hari
ini.
2. Imaginasi-penjanaan idea dan sintesis idea. Guru menerangkan konsep cerakin. Guru menyediakan kad nombor yang dilekatkan pada papan putih. Tiga orang murid diminta mancari kad jawapan. Kad jawapan tersebut dilekatkan pada papan putih Murid menyebut jawapan lengkap .
3. Perkembangan - wujudkan situasi / konteks baru untuk menguji kefahaman Aktiviti:
3.1 Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan. 3.2 Setiap kumpulan dikehendaki memadankan kad nombor dan jawapan dalam kad
jawapan yang telah disediakan.3.3 Guru membimbing murid memadankan kad soalan dan kad jawapan
4. Tindakan – pelaksanaan / amalan berterusan. Mengedarkan lembaran kerja yang mudah kepada setiap murid. Perbincangan hasil kerja murid
Elemen Merentas Kurikulum(EMK):
Kreativiti (pelbagai pola) pemerhatian, nilai murni - bekerjasama
Bahan Bantu Belajar:
Bunga, kad nombor, kad perkataan, lembaran kerja
Penilaian P&P:
Penilaian melalui pemerhatian dan perbincangan
Refleksi:
LEMBARAN KERJA MURID PERDANA
NOMBOR BULAT HINGGA 1000
(B2D2E2)
NAMA : __________________________ KELAS : _____________
MENCERAKIN NOMBOR sk 1.4 ( iv )
Cerakinkan setiap nombor berikut mengikut nilai tempat.
1.
2.
3.
Cerakinkan setiap nombor berikut mengikut nilai digit.
1.
2.
563
260
704
714
230
3.
LEMBARAN KERJA MURID LINUS
NOMBOR BULAT HINGGA 1000
(B2D2E2)
NAMA : __________________________ KELAS : _____________
MENCERAKIN NOMBOR sk 1.4 ( iv )
Cerakinkan setiap nombor berikut mengikut nilai tempat.
1. 1 ratus + 2 puluh + 3 sa
2.
3.
Cerakinkan setiap nombor berikut mengikut nilai digit.
1. 700 + 100 + 4
408
714
123
156
413
2.
3.
230
408
top related