copy of pengajaran harian minggu 18 2015
DESCRIPTION
RPHTRANSCRIPT
RANCANGAN PENGAJARAN HARIANMINGGU 19Minggu19 ( 25 MAY -29 MAY 2015 )
PEPERIKSAAN PERTENGAHAN TAHUN
Tarikh / Hari
25 May 2015 ISNIN25 May 2015 ISNIN25 May 2015 ISNIN
Tingkatan
4C4D4E
Masa Mengawas
0720-08400920-1040
1100-1220
Masa Peperiksaan0740-08400900-10401140-1340
Kertas PeperiksaanPSKP.Islam Kertas 2P.Islam Kertas 1
Persediaan Guru
(Bahan Bantu Mengajar)
Kertas Soalan PSKKertas Soalan
P.Islam Kertas 2Kertas Soalan
P.Islam Kertas 1
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
1. Guru memberi arahan
2. Pengedaran kertas soalan
3. Murid menjawab soalan
4. Guru memberi arahan berhenti menjawab kertas soalan./ guru mengumpul
kertas jawapan murid
Nilai Yakin diri , bertanggungjawab dan kerjasama
Refleksi
RANCANGAN PENGAJARAN HARIANMINGGU 18
Minggu18 ( 18 MAY -22 MAY 2015 )
Tarikh / Hari
21 May 2015 /KHAMIS
Tingkatan
31
Peruntukan Masa0800-0920
TunjangKecergasanKesihatan Diri Dan Keluarga
Kemahiran/Gaya Hidup Sihat
Kesukanan Keselamatan Dan Pertolongan Cemas
Bidang Pembelajaran / TajukPJ. KEMAHIRAN
Kemahiran Sukan & Rekreasi
Sofbol
Objektif PembelajaranPsikomotor Melakukan sekurang-kurangnya dua kemahiran asas dalam permainan sofbol serta mengaplikasikan kelajuan dalam permainan
.
Kognitif
Menyatakan kemahiran asas permainan sofbol
Afektif Mempamerkan sifat daya usaha, berdisiplin
Persediaan Guru
(Bahan Bantu Mengajar)
kayu dan bola soft ball
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
1. Memanaskan badan2. Gerak kerja kelas murid melakukan kemahiran asas soft ball
3. Cooling down
Standard Prestasi / DSP
Nilai Yakin diri , bertanggungjawab, keselamatan dan kerjasama
Refleksi
RANCANGAN PENGAJARAN HARIANMinggu18 ( 18 MAY -22 MAY 2015 )
Tarikh / Hari
20 May 2015 RABU
Tingkatan
PERALIHAN
Peruntukan Masa0800-0920
TunjangKecergasan Kesihatan Diri Dan Keluarga
Kemahiran Gaya Hidup Sihat /
Kesukanan Keselamatan Dan Pertolongan Cemas
Bidang Pembelajaran / TajukPemakanan
Objektif PembelajaranPsikomotor
Kognitif
Menyatakan jenis makanan dalam setiap Aras piramid makanan. Menjelaskan kepentingan mengambil pelbagai
Afektif Merancang contoh sajian makanan seimbang.
Persediaan Guru
(Bahan Bantu Mengajar)
Piramid makanan.
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran
i. Perbincangan tentang sajian makanan seimban
ii. Soal jawab
Standard Prestasi / DSP
Nilai Yakin diri , bertanggungjawab dan kerjasama
Refleksi
MINGGU 18
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 18TARIKH19 May 2015
HARI SELASA
MASA0800-0920
TINGKATAN3F
MATAPELAJARANKHB (PERTANIAN)
TAJUK ULANGKAJI
i. REKA CIPTA
ii. ELEKTRIK
SUB TAJUKi. Pengenalpastian masalahii. Pemilihan ideaiii. Mengira Kos tenaga elektrik
TEKNIK PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
/PeneranganMain peranan
/Perbincangan/Soal Jawab
SumbangsaranProjek / Amali
TunjukcaraInkuiri Penemuan
OBJEKTIF KBKK
Mengaitkan/Memberi idea baru
Membanding beza/Menyelesaikan
Menyusun aturMengenal pasti
/Menerangkan/Menyatakan
HASIL PEMBELAJARANAKTIVIT PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pembelajaran murid boleh:
Aras 1
Mengenal pasti masalah Mengumpul maklumat dan data
Menganalisis maklumat
Menyenarai pelbagai idea penyelesaian masalah Membaca meter kWj
Mengia kos penggunaan tenaga elektr
Set induksi: Guru mencungkil pengetahuan
sedia ada murid
Langkah 1: Penerangan dan perbincangan
Langkah2: Murid membuat latihan
Langkah 3 : Rumusan PdP
PENERAPAN NILAI MURNI: yakin diri, kerjasama
BBM: Lembaran kerja
REFLEKSI;
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU 18TARIKH20 May 2015
HARI RABU
MASA1140-1340
TINGKATAN3E
MATAPELAJARAN KHB (PERTANIAN)
TAJUK ULANGKAJI
i. REKA CIPTAii. ELEKTRIK
SUB TAJUKi. Pengenalpastian masalahii. Pemilihan ideaiii. Mengira Kos tenaga elektrik
TEKNIK PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
/PeneranganMain peranan
/Perbincangan/Soal Jawab
SumbangsaranProjek / Amali
TunjukcaraInkuiri Penemuan
OBJEKTIF KBKK
MengaitkanMemberi idea baru
Membanding beza/Menyelesaikan
Menyusun aturMengenal pasti
/Menerangkan/Menyatakan
HASIL PEMBELAJARANAKTIVIT PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pembelajaran murid boleh:
Aras 1
Mengenal pasti masalah Mengumpul maklumat dan data
Menganalisis maklumat
Menyenarai pelbagai idea penyelesaian masalah Membaca meter kWj
Mengia kos penggunaan tenaga elektr
Set induksi: Guru mencungkil pengetahuan
sedia ada murid
Langkah 1: Penerangan dan perbincangan
Langkah2: Murid membuat latihan
Langkah 3 : Rumusan PdP
PENERAPAN NILAI MURNI: yakin diri, kerjasama
BBM: Lembaran kerja
PBS
REFLEKSI;
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 25 May 2015
HARIISNIN
MASA
TINGKATAN
MATAPELAJARANKHB (PERTANIAN)
TAJUKTEMPAT KEDIAMAN
SUB TAJUKa. Ruang tempat kediaman
b. Keselesaan tempat kediaman
TEKNIK PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
/PeneranganMain peranan
/Perbincangan/Soal Jawab
SumbangsaranProjek / Amali
TunjukcaraInkuiri Penemuan
OBJEKTIF KBKK
MengaitkanMemberi idea baru
Membanding beza/Menyelesaikan
Menyusun aturMengenal pasti
/Menerangkan/Menyatakan
HASIL PEMBELAJARANAKTIVIT PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Pada akhir sesi pembelajaran murid boleh:
Aras 1
Menerangkan pengertian tempat kediaman
Menyenaraikan jenis ruang tempat kediaman
Mengenal pasti fungsi ruang
Mengenal pasti faktor keselesaan tempat kediaman
Set induksi: Guru mencungkil pengetahuan
sedia ada murid
Langkah 1: Penerangan dan perbincangan
Langkah2: Murid membuat latihan
Langkah 3 : Rumusan PdP
PENERAPAN NILAI MURNI: yakin diri, kerjasama
BBM: Lembaran kerja
PBS
MINGGU 19Refleksi: EMBED MSPhotoEd.3
EMBED MSPhotoEd.3
EMBED MSPhotoEd.3
EMBED MSPhotoEd.3
EMBED MSPhotoEd.3
EMBED MSPhotoEd.3
_1453148424.bin