Download - 7.4.2015 (Selasa)
每日教学计划 Rancangan Pelajaran Harian
星期 Hari:星期二 ( Selasa ) 日期 Tarikh:7.4.2015
年级:1K
科目:华文
时间:7.15-8.30am
单元:7可爱的小东西
课题:一、老虎鞋二、我有一把小牙刷
内容标准:2.4 阅读与欣赏诗歌,理解
其中心思想,展开想象,获得情感体 验,感受语言的优美。
2.1 认识汉字,做到认清字形,读准字音,理解字义,并能应用所认识的汉字构成词语。
学习标准:2.4.1 阅读与欣赏诗歌,主要注意儿歌,理解主要内容。2.1.1 认识所规定的汉字,做到认清字形,读准字音,理解字义。
学习目标:在本课结束前,学生能够:1) 流利地朗读课文。2)应用所规定的汉字构词。
跨课程元素:企业家元素:具创造与革新能力
活动:1)教师拿出牙刷,要求
学生说出此物品名称(牙刷)。教师引入今日主题。
2) 教师范读,学生跟 读。3)教师指示学生全班
读,分组读,个人读。
4) 教师纠正学生的错 误。5)教师讲解内容大意。6)教师指名学生回答问 题。7)教师展示字卡,并讲
解其笔画笔顺部首及汉字结构,学生口头构词。
9)学生习写笔顺。
教学评价:观察,随堂问答
道德价值:卫生,身心纯洁
教具:牙刷,字卡,课本,活动本
反思:( /29)位学生达标。
( )位学生接受课后辅导。
年级:4K
科目:历史
时间:11:00 pm -11:30 pm
主题:(一) 认识历史
内容标准:1.4 我居住的地方。
学习目标:在教学结束后,学生能够:- 说出完整住的处位置
- 说明照顾居住地区公共设施的责任
跨课程元素:创造与革新(第二阶段)
评估:随堂问答
学习标准:1.4.2 说出完整住的处位置
K1.4.9 说明居住地区的历史事件是值得珍惜的事。
活动:(1) 导入。(2) 教师引导学生说出
完整的住处地址。(3) 教师说明说明照顾
价值:感激
教具:课本
反思:
a.( )/31 的学生能够掌握此技能
b.( )/31 的学生进行辅导。
居住地区公共设施的责任
(4) 分组活动。
Tahun: 2M
Sukjek:BM
Masa:12.00-1.00pm
Tema:Sihat dan Bersih(Kesihatan dan Kebersihan)
Tajuk:Beginilah Caranya
Standard Kandungan:4.2 Mengujarkan bahasa yang indah dan menggunakan bahasa badan secara kreatif semasa bercerita secara didik hibur.
Standard Pembelajaran:4.2.1 Mengujarkan ayat dengan sebutanyang jelas dan intonasi yang betultentang sesuatu perkara melalui penceritaan secara didik hibur.
Objektif Pembelajaran:Pada akhir pembelajaran,murid dapat:
1. Mengujarkan ayat dengan sebutan yang jelas dan intonasi yang betul tentang sesuatu perkara melalui penceritaan secara didik hibur.
Nilai:Bertanggungjawab, kerajinan
KBT:Kontekstual
KB:membuat urutan
Aktiviti PdP:1. Guru menjalankan
program“bacalah,sayang”2. Guru membimbing murid
Mengujarkan bahasa yang indah.
3. Murid menggunakan bahasa badan secara kreatif Semasa bercerita .
4. Guru menjalankan Linus Literasi Menulis Saringan 1 (K7-K9).
KP:visual-ruang, logic matematik
BCB: bacaan luncuran, kemahiran mencatat
EMK:TMK
BBB:Buku teks, buku aktiviti, papan permainan
Refleksi:( / 31 ) orang murid menguasai kemahiran hari ini.
( ) orang murid perlu dibimbing lagi.