,
A U K C I J A A N T I K V I T E TA I S L I K A
Izložba:5 - 7. april 2019. godine. Vreme: 10 – 19hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
Aukcija:7. april 2019. godine. Vreme: 18hOpera & Theatre MADLENIANUMUl. Glavna 32, Zemun
A N T I Q U I T I E S & PA I N T I N G S A U C T I O N
Viewing:5 - 7. April 2019. (10 a.m. – 7 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
Auction sale:7. April 2019. (6 p.m.)Opera & Theatre MADLENIANUM32 Glavna st. Zemun
9. Posuda za keks sa poklopcemOko 1900, Bavarija.Visina: 25 cm € 200
10. Art Deco bombonjera sa poklopcemMlečno dvoslojno staklo. Prečnik: 12 cm € 65
11. CachepotMajolika, prečnik: 20 cm € 65
12. Porcelanski bokalAustrija. Visina: 40 cm € 200
6. Bombonjera na tacniOko 1900. Stakleni uložak, ručno graviranje. Visina: 16 cm. € 160
7. BombonjeraPosrebrenje. Prečnik: 11,5 cm € 65
8. Art Deco posuda za slatkoOko 1900. Posrebrenje, staklo. Visina: 24 cm, prečnik: 10,5 cm € 65
2 3 4
6 7
1. Art Deco vazaStaklo, visina: 21 cm € 150
2. Mozer vazaVisina: 11 cm € 65
3. WMF staklena vazaVisina: 19,5 cm € 65
4. Mozer vazaVisina: 14,5 cm € 65
5. FrutijeraOko 1900. Argentor. Dimenzije: 56x23x19 cm € 375
11 12 8 9 10
13. Par NecukaJapan, oko 1880/90, Slonovača. Visina: 5,5 cm € 250
14. BoginjaMilosrđaKina, XVIII vek. Porcelan. Visina: 18 cm € 400
15. Pokazivačtore-judaikaKraj XIX veka. Slonovača. Dužina: 19 cm € 275
16. Figura teniseraVisina: 22 cm € 150
17. Srebrna tabakeraBeč, kraj XIX veka. Žig: Kruzer & Wolf. Srebro 900, nijelo. Dimenzije: 10x7x2 cm € 100
18. KrstpečatnjakBronza. Visina: 10 cm € 65
19. Lampa u stilu klasicizmaMesing, dvoslojno staklo. Visina: 45 cm € 275
20. Art Deco lampaMesing, dvoslojno staklo. Visina: 47 cm € 275
21. Art Deco lampaMesing, dvoslojno staklo. Visina: 60 cm € 450
22. Prsten od belog zlata sa smaragdom i brilijantima Zlato: 18 K (750), težina 4,30 gr Smaragd: 1,15 ct Brilijanti: ukupno 0,60 ct € 800
23. Ogrlica od belog zlata sa priveskom, smaragd i brilijanti Zlato: 18 K (750), težina: 18,70 gr Smaragd: 1,50 ct. Brilijanti: ukupno 2,20 ct € 1700
24. MedaljaMilenijumskeizložbePhilipp (Fulop) Beck (1873-1945) Bronza, 1896. Prečnik: 70 mm € 100
13 16
19 20 21 22
17 18
14 15 16
31. Komoda u stilu Luja XV2 fioke, mermerna površina. Dimenzije: 103x71x 40 cm € 300
32. RamkornjačevinaidrvoItalija, kraj XIX veka.Dimenzije: 65x55 cm € 350
33. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ (1710-1753)Sv. Teodor Stratilot i Sv. Teodor TilonBakrorez, ploča iz 1741. iz Muzeja SPC 47x39 cm € 150
34. HRISTOFOR ŽEFAROVIĆ Sv. Car UrošBakrorez, ploča iz 1746. iz Muzeja SPC 46,5x33 cm € 150
25. Neoklasičnisvećnjakza5svećaVisina: 43 cm € 100
26. NeoklasičnikaminskisatGold bronza. Visina: 47 cm € 600
27. Sat u Empire stiluDrvo, pozlata. Visina: 76 cm € 350
28. Pozlaćenobarokno ovalno ogledaloŠlifovano staklo. Visina: 92 cm € 200
29. Hamadan tepihPersija, oko 1920. godine. Vuna na pamuku, 200 x 130 cm € 400
30. Neobaroknisekreter-komodaDruga polovina XIX veka. Orah, javor. 98x97x65 cm. € 750
25 26 27 28 29
33 34
35. STOJAN ARALICA (1883-1980) Deda LulašUlje na platnu, 80x64,5 cm, 1973. Sign. € 6800Reprodukovana i obrađena na str. 103, 109, 146 i 181 u knjizi Kod Mije Alasa, M.Stefanović, Interprint, Beograd, 1993.
36. MOMA ANTONOVIĆ (1938-2019)BarkeTuš na hartiji, 24x32 cm, 1968. Sign. € 100
37. LAZAR ANĐELIĆ (1928-1992)MostarUlje na platnu, 65x80 cm, Sign. € 250
38. BOŽIDAR BABIĆ (1939)Nojeva barkaBronza 2/8, 39x21 cm, Sign. € 600
39. VESELIN BANJEVIĆ (1946)BelacUlje na platnu, 64x80 cm, 1981. Sign. € 200
40. MILOŠ BAJIĆ (1915-1995)ŽenskiaktGvaš,kombinovana teh.na hartiji, 38x31 cm. Oko 1960. Sign. € 250
41. MIHAIL BERENĐIJA (1919-1980)Piano barCrtež tušem, 10x12 cm. Sign. € 75
42. MILICA BEŠEVIĆ (1896-1941)Mrtva prirodaUlje na platnu, 59x71 cm. 1939. Sign. € 1300
43. JOVAN BIJELIĆ (1884-1964)KućenaperiferijiUlje na šperu, 59x74 cm. Oko 1938. Sign. € 18000
44. JOVAN BIJELIĆ Motiv iz BeogradaAkvarel, 28x42 cm. Oko 1940. Sign. € 1500
45. STAŠA BELOŽANSKI (1900-1992)HilandarUlje na lesonitu, 122x92 cm. Sign. € 1000
46. JANKO BRAŠIĆ (1906-1994)Bez nazivaUlje na platnu, 55x65,5 cm. 1989. Sign. € 700
47. SLAVA BOGOJEVIĆ (1922-1978)CvećeTempera na hartiji, 28x18 cm. 1957. Sign. € 300
48. SLAVA BOGOJEVIĆ Mesto u VojvodiniTuš/akvarel, 30x40 cm. Sign. € 150
49. KOSTA BRADIĆ (1927-2014)Bez nazivaUlje na šperu, 50x67cm, 1989. Sign. € 400
50. KOSTA BRADIĆ Mrtva prirodaUlje na lesonitu, 27x36 cm. 1989. Sign. € 300
51. VOJTEH BRATUŠA (1914-1983)Kaldrmisanje Ulice Vojvode StepeUlje na platnu, 65x81 cm. Oko 1950. Sign. € 950
52. JOŽE CIUHA (1924-2015)Bez nazivaTuš na hartiji, 70x50 cm. 1997. Sign. € 700
53. MILORAD ĆIRIĆ (1912-1994)Crkva na obali moraUlje na hartiji kaš. na karton, 49x69 cm. Oko 1955. Sign. € 450
55. DADO ĐURIĆ (1933-2010)DrvoživotaGrafika 15/99, 42x33 cm (66x50), 1967. Sign. € 300
56. ŽIVKO ĐAK (1942-2011)Akt sa krokodilomAkril na platnu, 20x30 cm. 2009. Sign. € 225
54. IRMA CAMANEK CvećeUlje na platnu, 50x36 cm. Sign. € 75
57. RADOMIR DAMNJANOVIĆ DAMNJAN (1936)Slika Akril na platnu, 45x35 cm. 2016. Sign. na poleđini € 650
58. ZUKO DŽUMHUR (1920-1989)Osveta kapetana ForaTuš na hartiji, 21x29 cm. Sign. € 200
59. EMERIK FEJEŠ (1904-1969)MoskvaOlovka na hartiji, 65x42 cm. Sign. € 500
60. BRANKO FILIPOVIĆ FILO (1924-1997)Primorski predeoUlje na platnu, 38x55,5 cm. Oko 1955. Sign. € 1350
61. JUAN GIL GARCIA (1876-1932)FruitOil on canvas, 65x96 cm. 1924. Sign. € 650
62. MIRO GLAVURTIĆ (1932)Devojka Tuš na hartiji, 49x64 cm. Sign. € 400
63. SLOBODAN BODO GARIĆ (1921-2009) Ulje na pločicama, 30x15 cm. 1968. Sign. € 75
64. W.A. HOFMAN BetovenGrafika 116/200, 28x20 cm. Sign. € 50
65. MILOŠ GOLUBOVIĆ (1888-1961)Portret devojkeUlje na platnu, 65x54 cm. 1960. Sign. € 500
66. OLIVERA GRBIĆ (1932)Pogled na Beograd sa KalemegdanaUlje na platnu, 60x50 cm. Sign. € 325
67. MILOŠ GVOZDENOVIĆ (1926-2006)Panorama BeogradaUlje na platnu, 45x75 cm. 1983. Sign. € 400
68. BOŽA ILIĆ (1919-1993)BrkaUlje na kartonu, 52x37 cm. 1984. Sign. € 700
69. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE (1925-2008)DubrovnikUlje na kartonu, 59x59 cm. 1962. Sign. € 400
70. ALEKSANDAR JEREMIĆ CIBE CvećeUlje, lak na hartiji, 20x13 cm. Sign. € 75
73. SERGEJ JOVANOVIĆ (1922-1999)ŠipanAkvarel, 30x49 cm. 1986. Sign. € 260
74. ŽIVORAD JOVANOVIĆ JesenUlje na platnu, 70x90 cm. 1990. Sign. € 150
71. OSKAR JELAČIĆ (1886-1961)DevočicasažutommaramomUlje na dasci, 40x30 cm. Sign. € 100
72. RADOŠ JEVTIĆ BrdoTuš, 32x27 cm. 1975. Sign. na poleđini. € 100
76. OLJA IVANJICKI Tamna strana mesecaGrafika rukom dorađena 24/99, 70x100 cm. Sign. € 175
75. OLJA IVANJICKI (1931-2009)Mihajlo Pupin i miUlje na platnu, 92x73 cm. 1997. Sign. € 1800
77. VOJISLAV JAKIĆ (1932-2003)Reptili u namaTuš na hartiji, 50x35 cm. 1982. Sign. € 850
78. GORDANA JOCIĆ (1943-1989)Devojka sa plavom trakomUlje na platnu, 33x25 cm. € 800
79. BOGUMIL KARLAVARIS (1924-2010)VojvođanskaravnicaUlje na platnu. 69x98 cm. 1976. Sign. € 600
80. STJEPAN FJODOROVIČ KOLESNIKOV (1879-1955)Seljak u poljuTuš na hartiji, 34x49,5 cm. Oko 1937. Sign. € 1200
81. KOSTA KRIVOKAPIĆ (1912-1990)PosležetveUlje na platnu, 54x65 cm. Sign. € 300
82. ALEKSANDAR KUMRIĆ (1898-1983)Morske hridiUlje na kartonu, 32x48 cm. Oko 1950. Sign. € 650
83. PAJA JOVANOVIĆ (1859-1957) PortretmladeženesaružomUlje na platnu, 63,5x55,3 cm. 1906. Sign. € 24000
Reprodukovana pod br. 367, na str. 145 u Sistemskom katalogu dela, Petar Petrović, NMB, Beograd, 2012.
84. PAJA JOVANOVIĆ PortretpoluobnaženemladeženeUlje na platnu, 81x64,5 cm. Oko 1910. Sign. € 14800
85. PAJA JOVANOVIĆ PortretMilanaJanjuševićaUlje na platnu, 39,5x29 cm. 1944. Sign. € 6500Reprodukovana pod br. 512, na str. 182 u Sistemskom katalogu dela, Petar Petrović, NMB, Beograd, 2012.
86. MIODRAG KOSTIĆ (1928-2008)KompozicijaAkril na kartonu, 29x42 cm. € 100
87. DIJANA KOŽOVIĆ (1954)Pogled na sabornu crkvuAkvarel, 42,5x27 cm. Sign. € 50
91. DRAGOSLAV LAZIĆ (1949)MuzičarUlji pastel na lesonitu. 48x39 cm. 2012. Sign. € 200
90. LIZA KRIŽANIĆ (1905-1982)RužeuvaziUlje na platnu kaš. lesonit, 46x30 cm. € 225
88. LJUBO KOVAČEVIĆ Mona Liza 1 sintezaUlje, 24x26 cm. 1976/78. Sign. € 100
89. LJUBO KOVAČEVIĆ Mrtva priroda sa ciklamomUlje, 12x14 cm. 1976. Sign. € 100
92. CVETKO LAINOVIĆ (1931-2006)Bez nazivaTuš na hartiji, 26x17 cm. Sign. € 150
93. GRUJICA LAZAREVIĆ (1931-2003)Motiv sa rekeAkvarel, 26x46 cm. 1997. Sign. € 125
94. RAIĆRibarUlje na platnu, 35x50 cm. Sign. € 200
95. MIRJANA MAODUŠ (1942)KompozicijaAkril na platnu, 19x24 cm. Sign. € 150
96. ANA MARINKOVIĆ (1882-1973)PredeosakućomAkvarel, 13,5x17,5 cm. Oko 1945. Sign. € 150
98. PETAR LUBARDA (1907-1974)KadječovjekimašinabićedaježivotinjaAkvarel, 31x48 cm. 1955. Sign. € 1800
99. MARIO MASKARELI (1918-1996)CvećeUlje na platnu, Prečnik: 67 cm. 1972. Sign. € 600
100. RADMILA MARKOVIĆ ĐORĐEVIĆ LALA (1901-1956)Ušće,BeogradUlje na platnu, 50x61 cm. 1950. Sign. € 300
101. IVAN MEŠTROVIĆ (1883-1962)BlagovestiBronza-reljef, 42x28 cm. Oko 1915. Sign. € 4800
102. NIKOLA MARKOVITCH (1894-1964)RuševineAkvarel, 23x30 cm. Oko 1925. Sign. € 200
103. PETAR MARKOVIĆ (1869-1952)Zemun kod RadeckogOlovka na hartiji, 21x30 cm. Oko 1925. € 125
104. PETAR MARKOVIĆ Zemun Ulje na lesonitu, 24x36 cm. Oko 1950. € 400
105. BATA MIHAILOVIĆ (1923-2011)ParizUlje na kartonu, 44x40 cm. Sign. € 700
109. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)RimUgljen na hartiji, 23x32 cm. 1982. Sign. € 125
106. MOMA MARKOVIĆ (1927-2013)Brdoviti predeoUlje na hartiji, 45x33 cm. Oko 1980. Sign. € 100
110. MILIĆ OD MAČVE (1934-2000)Skice za slikeOlovka na hartiji, 29x20 cm. € 100
107. DUŠAN MIKONJIĆ (1940)SvetiStefanUlje na platnu, 50x60cm. Sign. € 200
108. DUŠAN MIŠKOVIĆ (1915-1993)NiškatvrđavaAkvarel, 26x38 cm. 1950. Sign. € 100
111. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ (1908-1987) DubrovnikUlje na platnu, 88x116 cm. 1972. Sign. € 18000Reprodukovana i obrađena na str. 103 i 107 u knjizi Kod Mije Alasa, M.Stefanović, Interprint, Beograd, 1993.
113. PEĐA MILOSAVLJEVIĆGlava Akvarel, 30x42 cm. 1967. Sign. € 450
112. PEĐA MILOSAVLJEVIĆ Rajska ptica/Nosorog (dvostrana slika)Akvarel na hartiji, 45x60 cm. 1968. Sign. € 500
114. MARKLEN MOSIJENKO (1928-2016)Mrtva priroda Ulje na platnu oštećena, 46x86 cm. 1975. Sign. € 250
115. STIPE NOBILO (1945)Dalmatinski predeoUlje na platnu kaš. na karton, 24x29 cm. € 250
116. DUŠAN OTAŠEVIĆ (1940)Bure u bociGrafika 96/140, 65x48 cm. 2008. Sign. € 100
117. DUŠAN OTAŠEVIĆ Bez nazivaGrafika u boji 53/120 II, 100x70 cm. 2005. Sign. € 100
118. ZORAN PAVLOVIĆ (1932-2006)KompozicijaAkvarel, 36x46 cm. 1957. Sign. € 200
119. ŽIVKA PAJIĆ ( -1994)SubotičkikorzouNovomSaduUlje na kartonu, 25x29 cm. Oko 1950. Sign. € 150
120. BOŽIDAR NIKOLIĆ (1904-1958)Bosanska kasaba sa rekomUlje na šperu, 60x77 cm. 1937. Sign. € 2200
122. ZORAN PETROVIĆ Bez nazivaPlastika,metal, Visina: 34 cm. € 225
121. ZORAN PETROVIĆ (1921-1996)Plavi horizontUlje na panelu, 32x33 cm. 1981. Sign. € 250
124. SAVO PEKOVIĆ (1957)KompozicijaKombinovana tehnika, 66x55 cm. Sign. € 325
125. MIRKO POČUČA (1915-1988)PejzažUlje na kartonu, 36x45 cm. 1952. Sign. € 250
123. ZORAN PETROVIĆ Bez nazivaZgužvana plastika, 27,5x39 x28 cm. Oko 1975. Sign. € 300
126. VASA POMORIŠAC (1893-1961)Silazak Sv. DuhaAkvarel na kartonu, 25x38 cm. 1928. Sign. € 1500
127. VASA POMORIŠAC AkropoljAkvarel, 21x28 cm. 1954. Sign. € 250
128. MIĆA POPOVIĆ (1923-1996)IgraTuš na hartiji, 30x23 cm. Oko 1955. Sign. € 250
129. MIĆA POPOVIĆ ŽenskiportretUgalj, tuš, 50x35 cm. 1978. Sign. € 250
130. LJUBA POPOVIĆ (1934-2016)Bez nazivaGrafika E.A. 50x39 cm (70x50). Sign. € 125
131. S. RADULOVIĆ Mrtva prirodaUlje na platnu, 60x50 cm. 1988. Sign. € 300
132. S.RADULOVIĆ ZimaUlje na platnu, 50x60 cm. 1988. Sign. € 300
133. S.RADULOVIĆ LežećiaktUlje na platnu, 70x100 cm. 1989. Sign. € 250
134. RADOMIR RELJIĆ (1938-2006)Bez nazivaGrafika 23/50, 18x11 cm. 1997. Sign. € 75
135. KEMAL RAMUJKIĆ (1947)KućaUlje na platnu, 64x80 cm. Sign. € 300
136. MIODRAG ROGIĆ (1932)DevojkaufoteljiSerigrafija A.O. 53x50 cm, Sign. € 50
137. MIODRAG ROGIĆ LežećiženskiaktSerigrafija A.O. 50x50 cm, Sign. € 50
138. LEOPOLD ROMANACH (1862-1951)Woman in whiteOil on canvas laminated on board, 74x80 cm. Sign. € 3200
139. SAVA SEKULIĆ (1902-1989)Bez nazivaGrafika A.O. 31x23 cm (38x26). Sign. € 100
140. VELJKO STANOJEVIĆ (1892-1967)GlavamladeženeuprofiluUlje na kartonu, 38x29 cm. Oko 1945. Sign. € 500
141. MILOVAN STANIĆ (1929-1989)Pogledkrozprozor-DubrovnikUlje na platnu, 50x35 cm. 1980. Sign. € 250
142. SAVA STOJKOV (1925-2014)PokošenožitoUlje na platnu, 50x70 cm, 1988. Sign. € 400
143. SAVA STOJKOV Zimska idilaUlje na platnu, 70x90 cm. 2003. Sign. € 450
144. SVETISLAV STRALA (1891-1957)Ulica Kraljice Marije, BeogradAkvarel, 31x45 cm. 1943. Sign. € 375
145. TOMISLAV SUHECKI (1950)Žena Ulje na platnu, 35x35 cm. 1987. Sign. € 100
146. ILIJA ŠOBAJIĆ (1876-1953)Akt Olovka na hartiji, 28x18 cm. € 150
147. ILIJA ŠOBAJIĆ SanjarenjeOlovka na hartiji, 19x14 cm. 1919. € 100
148. MILENA ŠOTRA (1909-2003)PejzažTempera, 19x23 cm. Sign. € 125
149. GRADIMIR TASIĆ (1949)PetaoUlje, 40x32 cm. 1990. Sign. € 300
151. MILOŠ ŠOBAJIĆ (1945)SobaMonotipija E.A. 45x60 cm. 2019. Sign. € 250
152. MILOŠ ŠOBAJIĆ Ekstremna situacijaUlje na platnu, 74x61 cm. 2004. Sign. na poleđini € 4000
153. MILOŠ ŠOBAJIĆ AutoportretKombinovana tehnika, 60x101 cm. 2018. Sign. na poleđini. € 2500
150. IVICA ŠIŠKO (1946)5grafika31x22cm x 5kom; 6/97, 1978. Sign. € 150
154. IVAN TABAKOVIĆ (1898-1977)Pogled na SavuAkvarel, 17x24 cm. 1947. Sign. € 450
155. IVAN TABAKOVIĆ ZgradanaperiferijiAkvarel, 17x24 cm. 1947. Sign. € 450
158. IVAN TABAKOVIĆ TvrđavaAkvarel, 23x29 cm. 1948. Sign. € 450
156. IVAN TABAKOVIĆ TopčiderAkvarel, 17x24 cm. 1947. Sign. € 450
157. IVAN TABAKOVIĆ SenjakAkvarel, 17x24 cm. 1947. Sign. € 400
159. IVAN TABAKOVIĆ SatirinimfaKeramika, 38x58 cm. 1937-39. € 4800
160. PETAR TIJEŠIĆ (1888-1978)Manastir VrdnikUlje na platnu, 56x68 cm. Oko 1935. Sign. € 2500
161. ŠILJA TODOROVIĆ (1933-1988)KompozicijaUlje i komb. tehnika na platnu, 100x73 cm. 1965. Sign. na poleđini. € 1100
162. DUŠKO TRIFUNOVIĆ (1954)Moon DanceUlje na platnu, 100x80 cm. 2005. Sign. € 250
163. DUŠKO TRIFUNOVIĆ Cveće Kombinovana tehnika na lesonitu, 60x48 cm. 1987. Sign. € 200
164. MARKO TRUMIĆ ČamciibrvnaranaobaliTamišaAkvarel, 31x53 cm. 1946. Sign. € 100
165. STOJAN TRUMIĆ (1912-1983)PortretJeleneTrumićUlje na lesonitu, 65x54 cm. 1963. Sign. € 250
166. ŽIVOJIN TURINSKI (1935-2000)Bez nazivaUlje na iverici, 22x27 cm. 1988. Sign. € 450
167. MELITA VLAHOVLJAK KrovoviPastel, 33x25. € 100
168. RADISLAV TRKULJA (1938-2016)Rašin ateljeUlje na platnu, 100x100 cm. Oko 1970/73. Sign. € 1450
169. RADISLAV TRKULJA NoćidanUlje na platnu, 90x180 cm. Oko 1970. Sign. € 1400
170. VLADIMIR VELIČKOVIĆ (1935)Isus po GrinevalduUlje, akril, 102x66 cm. 2006. Sign. € 6000
171. VLADIMIR VELIČKOVIĆ Feu/PožarUlje na platnu, 81x60 cm. 2008. Sign. na poleđini € 7000
172. OLGA VUJADINOVIĆ (1936-2015)SunceKeramika, Prečnik: 44 cm. 1969. Sign. € 125
173. BETA VUKANOVIĆ (1872-1972)JutrouKoviljačiAkvarel, 50x32 cm. Oko 1936. Sign. € 700
174. ZORAN VUKOVIĆ (1947-2011)GaračUlje na platnu, 90x100 cm. 1975. Sign. € 1200
175. BOGOSAV ŽIVKOVIĆ (1920-2005)RaspećeDrvo, 22x10 cm. Sign. € 125