Download - RPH PJ THN 6C - 2014
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Minggu yangHari: JUMAAT1
Ke Tarikh: 3 JANUARI 2014KELAS:MASA:MATA PELAJARAN:KANDUNGANREFLEKSI/ IMPAK DAN KERJA RUMAH
6C0730-0830P. JASMANI(1 JAM)TAJUK: KECERGASAN PdP telah dilaksanakan dengan mencapai tahap:Cemerlang ( )Sederhana ( ) Lemah ( )
murid telah mencapai objektif pembelajaran. /26 murid menjalankan aktiviti pemulihan.
Murid pemulihan:
Cadangan penambahbaikan:
Tidak Hadir:
BIDANG PEMBELAJARAN:1.1 Daya tahan kardiovaskulara) Fartlek (Pelbagai kelajuan)b) Larian berjalan 1200m
OBJEKTIF PEMBELAJARAN:Murid akan diajar:1) Larian pecut2) Berjalan3) Lari anak
HASIL PEMBELAJARAN:Di akhir pembelajaran, murid dapat:1) Psikomotor : meningkatkan daya tahan kardiovaskular2) Kognitif : mengira kadar denyutan nadi
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK):toleransi, bekerjasama
BAHAN BANTU MENGAJAR:Peralatan PJ
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN: Membuat senaman ringan atau pemanasan badan. Berjalan kaki sebanyak 3 pusiangan padang. Berlari sebanyak 2 pusingan padang. Lari anak. Mengira denyutan nadi ketika rehat. Mengira denyutan nadi selepas berjalan, berlari dan lari anak. Mengadakan ujian Cooper (larian selama 2 minit)
Minggu yangHari: JUMAAT2
Ke Tarikh: 10 JANUARI 2014KELAS:MASA:MATA PELAJARAN:KANDUNGANREFLEKSI/ IMPAK DAN KERJA RUMAH
6C0730-0830P. JASMANI(1 JAM)TAJUK: 2. KEMAHIRAN PdP telah dilaksanakan dengan mencapai tahap:Cemerlang ( )Sederhana ( ) Lemah ( )
murid telah mencapai objektif pembelajaran. /26 murid menjalankan aktiviti pemulihan.
Murid pemulihan:
Cadangan penambahbaikan:
Tidak Hadir:
BIDANG PEMBELAJARAN:2.1 Permainana) Bola Keranjang Menangkap bola Menghantar bola
OBJEKTIF PEMBELAJARAN:Murid akan diajar:1) Cara statik, menggolek, melompat, berlari, melantun2) Menghantar bola dengan paras dada, hayun bawah, atas kepala, lantun, voli dan lain-lain
HASIL PEMBELAJARAN:Di akhir pembelajaran, murid dapat:1) Psikomotor : Menguasai kemahiran permainan bola keranjang.2) Kognitif : Memahami kemahiran-kemahiran dalam permainan bola keranjang.
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK):toleransi, bekerjasama
BAHAN BANTU MENGAJAR:Peralatan PJ
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN: Membuat senaman ringan atau pemanasan badan. Berjalan kaki sebanyak 3 pusiangan padang. Berlari sebanyak 2 pusingan padang. Lari anak. Mengira denyutan nadi ketika rehat. Mengira denyutan nadi selepas berjalan, berlari dan lari anak. Mengadakan ujian Cooper (larian selama 2 minit)
Minggu yangHari: JUMAAT3
Ke Tarikh: 17 JANUARI 2014KELAS:MASA:MATA PELAJARAN:KANDUNGANREFLEKSI/ IMPAK DAN KERJA RUMAH
6C0730-0830P. JASMANI(1 JAM)TAJUK: 1. KESIHATAN DIRI DAN KELUARGA PdP telah dilaksanakan dengan mencapai tahap:Cemerlang ( )Sederhana ( ) Lemah ( )
murid telah mencapai objektif pembelajaran. /26 murid menjalankan aktiviti pemulihan.
Murid pemulihan:
Cadangan penambahbaikan:
Tidak Hadir:
BIDANG PEMBELAJARAN:1.1 Menyayangi diri sendiri1.1.1 Seksualiti
OBJEKTIF PEMBELAJARAN:Murid akan diajar:1) Perubahan fizikal yang dialami remaja2) Perbincangan3) Menyenaraikan masalah remaja
HASIL PEMBELAJARAN:Di akhir pembelajaran, murid dapat:1) Kognitif : Menyenaraikan perubahan fizikal yang dialami oleh remaja.2) Membincangkan kebersihan diri.
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK):toleransi, bekerjasama
BAHAN BANTU MENGAJAR:Buku teks dan majalah
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN: Membuat carian dalam internet berkenaan topik Mengumpulkan bahan-bahan yang diperolehi secara berkumpulan. Membuat perbincangan dan banding beza Menyenaraikan masalah remaja tentang penjagaan kebersihan. Menyenaraikan perubahan fizikal remaja.
SK BAKO_SAJIDIN BIN JAIS2014