fortuna liga 2014 / 2015 15. kolo nedela, 26. 10. 2014, 19 ...Šk slovan bratislava Šk slovan...

4
Fortuna liga 2014 / 2015 15. kolo Nedela, 26. 10. 2014, 19.00 h. Štefan Leško (hlavný rozhodca, Košice), Branislav Hancko (1. asistent rozhodcu, Prievidza), Martin Špivák (2. asistent rozhodcu, Michalovce), Peter Jenčura (4. rozhodca, Humenné), Dušan Sedlák (bránkový rozhodca Košice), Roland Weiss (bránkový rozhodca, Košice), Štefan Vaľko (delegát SFZ, Žakovce), Pavol Šípoš (pozorovateľ rozhodcov, Topoľčany) Brankári Obrancovia Stredopoliari Útočníci Tréneri Brankári Obrancovia Stredopoliari Útočníci Tréneri 1 22 30 2 3 4 16 18 21 25 26 28 5 8 9 10 11 14 15 17 19 20 29 81 6 7 12 13 33 37 Dušan Perniš Martin Poláček Milan Valašík Miloš Josimov (Srbsko) Branislav Niňaj Erik Čikoš Nicolas Gorosito (Argentína) Mamadou Bagayoko (Pobr. Slonoviny) Kristián Kolčák Michal Sipľak Dávid Hudák Martin Vrablec Tomáš Bagi Erik Grendel Juraj Halenár Igor Žofčák Marko Milinkovič (Srbsko) Tomáš Jablonský Lukáš Gašparovič Samuel Štefánik Viktor Miklós Seydouba Soumah (Guinea) Matej Jakúbek Richard Lásik Pavel Fořt (Česko) František Kubík Karol Mészáros Róbert Matejka Róbert Vittek Lester Peltier (Trinidad a Tobago) Jozef Chovanec HorstSiegl Jozef Kontír Miroslav Konig Peter Boďo 126 126 11 16 18 21 24 4 7 8 10 13 14 17 20 22 23 25 28 3 9 19 Libor Koníček Tomáš Lešňovský Matúš Putnocký Matej Šavol Martin Mečiar Andrej Lovás Lukáš Ondrek Michal Habánek Oliver Práznovský Martin Nosek Milan Ferenčík Mário Almaský Tomáš Gerát Martin Nagy Juraj Vavrík Lukáš Lupták Boris Turčák Richard Bartoš Erik Liener Ivan Kotora Róbert Vaniš Lukáš Janič Adam Zreľák Matej Lovás Ladislav Šimčo Milan Penksa Anton Šoltis Dominik Kružliak Matej Čurma 1 30 33 35 2 5 6 Armando Mance ( Chorvátsko)

TRANSCRIPT

Page 1: Fortuna liga 2014 / 2015 15. kolo Nedela, 26. 10. 2014, 19 ...ŠK SLOVAN BRATISLAVA ŠK Slovan Bratislava bol založený 3. mája 1919. V rokoch 1927 a 1930 sa stal amatérskym majstrom

Fortuna liga 2014 / 201515. kolo

Nedela, 26. 10. 2014, 19.00 h.

Štefan Leško (hlavný rozhodca, Košice), Branislav Hancko (1. asistent rozhodcu, Prievidza),Martin Špivák (2. asistent rozhodcu, Michalovce), Peter Jenčura (4. rozhodca, Humenné),Dušan Sedlák (bránkový rozhodca Košice), Roland Weiss (bránkový rozhodca, Košice), Štefan Vaľko (delegát SFZ, Žakovce), Pavol Šípoš (pozorovateľ rozhodcov, Topoľčany)

6 7 12 13 33 37

Dušan Perniš Martin Poláček Milan Valašík Miloš Josimov (Srbsko) Branislav Niňaj Erik Čikoš Nicolas Gorosito (Argentína) Mamadou Bagayoko (Pobr. Slonoviny) Kristián Kolčák Michal Sipľak Dávid Hudák Martin Vrablec

Tomáš Bagi Erik Grendel Juraj Halenár Igor Žofčák Marko Milinkovič (Srbsko) Tomáš Jablonský Lukáš Gašparovič Samuel Štefánik Viktor Miklós Seydouba Soumah (Guinea) Matej Jakúbek Richard Lásik

Pavel Fořt (Česko) František Kubík Karol Mészáros Róbert Matejka Róbert Vittek Lester Peltier (Trinidad a Tobago)

Libor Koníček Tomáš Lešňovský Matúš Putnocký Matej Šavol

Martin Mečiar Andrej Lovás Lukáš Ondrek Michal Habánek Oliver Práznovský Martin Nosek Milan Ferenčík Mário Almaský Tomáš Gerát Martin Nagy Juraj Vavrík Lukáš Lupták Boris Turčák Richard Bartoš Erik Liener Ivan Kotora Róbert Vaniš Lukáš Janič

Adam Zreľák Matej Lovás Ladislav Šimčo Milan Penksa Anton Šoltis

Dominik KružliakMatej Čurma

1303335

256

Armando Mance ( Chorvátsko)

ŠK SLOVAN BRATISLAVA ŠK Slovan Bratislava bol založený 3. mája 1919. V rokoch 1927 a 1930 sa stal amatérskym majstrom Československa. Majstrom Československa sa stal v rokoch 1949, 1950, 1951, 1955, 1970, 1974, 1975 a 1992. V slovenskej najvyššej súťaži získali Belasí titul až 12krát a to v rokoch 1940, 1941, 1942, 1944, 1994, 1995, 1996, 1999, 2009, 2011, 2013 a 2014. V rokoch 1962, 1963, 1968, 1974 a 1982 vybojovali Československý pohár a v Slovenskom pohári triumfovali 13krát: 1970, 1972, 1974, 1976, 1982, 1983, 1989, 1994, 1997, 1999, 2010, 2011, 2013 a v rokoch 1994, 1995, 1996, 2009 a 2014 dvíhali nad hlavy Slovenský Superpohár. Na medzinárodnej scéne si Slovan pripísal viaceré cenné úspechy. Tým najcennejším je nepochybne titul víťaza PVP, keď 21. mája 1969 vo finále v Bazileji zvíťazil Slovan nad slávnym katalánskym klubom FC Barcelona v pomere 3:2. Okrem toho sa stal desaťnásobným v í ťazom In te rpohára . Do prebiehajúceho ročníka vstúpili Belasí pod vedením niekdajšieho ružomberského trénera Františka Straku a podarilo sa im prebojovať do skupinovej fázy Európskej ligy. Následne sa však zhoršila hra a aj výsledky nášho aktuálneho súpera a tak počas minulého týždňa došlo k trénerskej výmene a na lavičku zasadol ďalší náš bývalý tréner, Jozef Chovanec. Počas aktuálneho ročníka sme sa so Slovanom stretli zatiaľ raz. Na Pasienkoch sa lepšie darilo úradujúcemu majstrovi, ktorý zvíťazil 2:1.

Počas reprezentačnej prestávky odohralo ružomberské A mužstvo prípravný zápas na pôde aktuálneho lídra najvyššej poľskej súťaže, Górnika Zabrze. Do stretnutia zasiahli aj hráči, ktorí v ligových súbojoch nedostávajú dostatočný priestor. Od úvodu boli aktívnejší favorizovaní domáci. V 19. minúte sa Jež ocitol sám pred Putnockým, ale situáciu zvládol lepšie hosťujúci gólman. Po polhodine hry Vavrík vyskúšal Kasprzikovu pozornosť a v 34. minúte vnikol hosťujúci Mance do šestnástky, z uhla vyslal krížnu strelu, ktorou len tesne minul bránu. Górnik Zabrze odpovedal na šancu už po minúte, kedy Iwanovu hlavičku zneškodnil ružomberský brankár. V 37. minúte zahrával Jež rohový kop a jeho nebezpečný center len tesne minuli dvaja domáci futbalisti. V závere polčasu to ešte skúšal Mance z hranice šestnástky, lenže minul bránu. V 50. minúte vyslal Almaský strelu z uhla, ale domáci brankár vyrazil loptu pred seba. Následne sa dostávali do šancí domáci hráči. V 53. minúte Putnocký čelil Luczakovej strele a o minútu neskôr Nowak tesne minul priestor troch žrdí. Tri minúty po uplynutí hodiny hry strieľal Ćerimagić vedľa brány. Najväčšiu šancu stretnutia mal v 80. minúte Nowak, lenže jeho hlavičku zastavila žrď ružomberskej svätyne. V 84. minúte Turčák z hranice pokutového územia prestrelil bránu a ani posledných šesť minút už na bezgólovom výsledku nič nezmenilo.Górnik Zabrze: Kasprzik (46. Loska) - Slodowy, Szeweluchin (46. Kosznik), Mańka - Gwaze, Teichman, Danch (46. Oziebala), Kurzawa (46. Malkowski) - Plizga (46. Nowak), Jež (46. Ćerimagić) - Iwan (46. Luczak)MFK Ružomberok (1. polčas):Putnocký - Ondrek, Kružliak, Nosek, Habánek - Vavrík, Gerát - Ferenčík, Vaniš , L iener - ManceMFK Ružomberok (2. polčas):P u t n o c k ý - O n d r e k , K r u ž l i a k , Práznovský, Nosek - M. Nagy - L. L u p t á k , J a n i č , T u r č á k , M á r i o A l m a s k ý - M a n c e

Górnik Zabrze - MFK Ružomberok 0:0 Prípravný zápas

Predstavujeme súpera -

Najbližší domáci zápas: 17. kolo, sobota, 8. 11. 2014 o 14:30 MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava

7 6 27 1 27:11

V úvode mali loptu častejšie na kopačkách domáci hráči, ktorí prvýkrát výraznejšie pohrozili v 11. minúte, keď Jurčo po rohu rozvlnil bočnú sieť ružomberskej brány. Krátko na to predviedol Štepanovský ďalekonosnú strelu, tej však chýbalo viac presnosti. V 20. minúte zahral Krišto priamy kop a jeho lopta skončila v Putnockého náručí. V 39. minúte vystrelil Jurčo z uhla, ale Putnocký vyrazil strelu na rohu. Po minúte si vypracovali veľkú šancu hostia, keď sa Zreľák dostal pred Penksom k dlhej lopte, tú však umiestnil tesne vedľa. V 43. minúte Turčák našiel Zreľáka. Mladý reprezentant svojou strelou natiahol Penksu, ktorý vyrazil strelu pred seba, kde už nabiehal Almaský, lenže ružomberský stredopoliar v rýchlosti neupratal loptu do siete. Po prestávke prišiel do hry Szarka a domáci tím znásobil svoju útočnú snahu. V 47. minúte naskakoval nový muž na trávniku na center od Štepanovského, no hlavou minul Putnockého svätyňu. O desať minút neskôr pohrozili hostia. Zreľák poslal loptu na hranici veľkého vápna Almaskému, ktorý zo šestnástich metrov prestrelil bránu. V 73. minúte poslal Antunovič center z ľavej strany ihriska, v pokutovom území sa najlepšie zorientoval Szarka a hlavou zblízka prekonal Putnockého - 1:0. Hostia vyrovnali už po piatich minútach, keď Brašeňovu prihrávku prečítal Zreľák a zoči-voči Penksovi sa nemýlil - 1:1. V 84. minúte zahrával Szabó priamy kop a tesne minul horný roh ružomberskej brány. O dve minúty musel Putnocký čeliť Sablerovej strele zblízka, ale aj v tejto situácii podržal svoj tím. Na druhej strane naservíroval Zreľák loptu Vavríkovi, no jeho strelu zblokoval Saláta. Konečný výsledok sa ešte snažil po Turňovom centri zmeniť Szarka, lenže jeho hlavička skončila vedľa brány a tak sa stretnutie skončilo remízou 1:1.Góly: 73. Szarka - 78. Zreľák ŽK: 65. Straka, 67. Szabó - 65. L. Lupták, 90+3. Mário AlmaskýRozhodovali: Vlk - Mikulaj, Hrdlička Diváci: 3 605FC DAC 1904 Dunajská Streda: Penksa - Turňa, Kwin, Saláta, O. Szabó - Krišto, G. Straka (66. Antunovič) - E. Ujlaky (46. Szarka), P. Štepanovský, Brašeň - Jurčo (69. Sabler)MFK Ružomberok: Putnocký - Ondrek, Kružliak, Práznovský, A. Lovás - Turčák (85. Mance), Vavrík, M. Nagy, Janič (13. L. Lupták), Mário Almaský (90+3. Gerát) - Zreľák

FC DAC 1904 D. Streda – MFK Ružomberok 1:1 (0:0) 14. kolo