Category:

Documents

6 download

DESCRIPTION

Hokejové pravidlá. Lívia Mišková 3.A. Rozhodcovia. Jeden hlavný Dvaja čiarový. Základné pravidlá. Hrací čas – 3x20 min, 15 min prestávky Ofsajd – puk skôr ako hráč Zakázané uvoľnenie Gól - ak puk prejde celým svojim objemom za bránkovú čiaru. Tresty. Menší trest - 2min - PowerPoint PPT Presentation

hokejkou• Držanie protihráča,

hokejky• Hákovanie• Nedovolené bránenie• Kopnutie• Faul kolenom• Seknutie• Pichnutie

Page 6: Hokejové pravidlá

Vrazenie na mantinel

• Ak hráč bodyčekuje, fauluje lakťom, napadne alebo podrazí protihráča tak, že spôsobí prudké vrazenie na mantinel.

Page 7: Hokejové pravidlá

Krošček

• je úder hokejkou, ktorú hráč drží obidvomi rukami a nijaká časť hokejky sa nedotýka ľadovej plochy.

Sekanie

• Ak sa hráč zaženie na protihráča alebo sa prudko zaženie po puku s cieľom zastrašiť protihráča.

Page 12: Hokejové pravidlá