kispályás foci szabályai

2
Kispályás foci szabályai Pálya: A pálya mérete kb. 10x20 méter. Az oldalvonalak mögött, ha kimegy a labda az ellenfél következik bedobással vagy rúgással. Az alapvonal mögött ha elhagyja a pályát a labda, akkor kirúgás vagy szöglet következik. Kapu: 70x90cm kiskapu Csapatok: 4 fős + 2 csere, állandó kapus nélkül Mérkőzések menete Mérkőzés időtartama 2x7 perc, szünet nélkül, futó óra Mérkőzés alapszabályai becsúszás TILOS! kezdésnél, félidőben és gól után középkezdés van kézzel még a kapus sem érhet a labdához! Kapusszabály "A kapuban szándékosan féltérden, vagy fekve védeni nem lehet. Szabadrúgás A szabadrúgás a szabálytalanságot jelző bírói sípszó után a szabálytalanság helyéről azonnal elvégezhető, amennyiben a labda álló helyzetben van. Szabadrúgásból bárhonnan lehet közvetlenül gólt rúgni. Büntető rúgás A büntetőt félpályáról (nem kell középről, szabad választás szerinti helyről), üres kapuba rúgják.

Page 1: Kispályás foci szabályai

Kispályás foci szabályaiPálya:A pálya mérete kb. 10x20 méter. Az oldalvonalak mögött, ha kimegy a labda az ellenfél következik bedobással vagy rúgással. Az alapvonal mögött ha elhagyja a pályát a labda, akkor kirúgás vagy szöglet következik.

Kapu:70x90cm kiskapu

Csapatok:4 fős + 2 csere, állandó kapus nélkül

Mérkőzések meneteMérkőzés időtartama

2x7 perc, szünet nélkül, futó óra

Mérkőzés alapszabályai becsúszás TILOS! kezdésnél, félidőben és gól után középkezdés van kézzel még a kapus sem érhet a labdához!

Kapusszabály"A kapuban szándékosan féltérden, vagy fekve védeni nem lehet.

SzabadrúgásA szabadrúgás a szabálytalanságot jelző bírói sípszó után a szabálytalanság helyéről

azonnal elvégezhető, amennyiben a labda álló helyzetben van.Szabadrúgásból bárhonnan lehet közvetlenül gólt rúgni.

Büntető rúgás A büntetőt félpályáról (nem kell középről, szabad választás szerinti helyről), üres kapuba

rúgják. A büntető rúgás pillanatáig a támadó játékosok csak a félpályát jelző vonalon, a védő

játékosok pedig az alapvonalon (a kapuzónát kihagyva) és az oldalvonalon állhatnak. Amennyiben a büntető rúgás eredménytelen, a játék megállás nélkül folytatódik. Büntető rúgás jár: durva szabálytalanságért (kötelező: hátulról való becsúszásért, egyéb

durva szabálytalanságnál a bíró mérlegelése alapján).