Školsski kurikulum 2010ss-poljoprivredna-veterinarska-os.skole.hr/upload/ss... · web view4....
TRANSCRIPT
ŠKOLSKI KURIKULUM 2010./2011. 1
Aktivnost/program projekt
Nastavni odjel/ nastavni predmet
Nositelji aktivnosti i njihova odgovornost
Ciljevi aktivnosti Namjena aktivnosti Način realizacije
Vremenik aktivnosti
Način vrednovanja i način korištenja rezultata vrednovanja
DO
DA
TNA
NA
STA
VA
Matematika4. razredi
Verena Dagmar Kušenić,prof.
Sistematizacija gradiva.Nadopuna znanja.Pojednostavljivanje problema.Priprema učenika za polaganje državne mature
Snalaženje u zadatcima primjenom logike i analogije.Priprema za polaganje ispita državne mature.
Predavanje.Dinamičke slike i vizualizacija.Individualni i grupni rad s učenicima.
Prema rasporedu slobodnih subota u školskom kalendaru(35 sati).
SamovrednovanjeUspjeh na državnoj maturi.Ispitni listići.Primjereni pisani ispiti.
Engleski jezik4. razredi
Snježana Stivaničević,prof.
Priprema učenika za polaganje državne mature na razini B2.Podići razinu razvijenosti svih jezičnih vještina i obujam usvojenosti jezičnih sadržaja (vokabulat i lingvinstički sadržaj) koji su potrebni za uspješno polaganje državne mature.
Priprema za polaganje ispita državne mature.
Individualni i grupni rad s učenicima.Pisanje eseja i rješavanje ispita probne državne mature.
35 sati2 sata svake druge subote
SamovrednovanjeUspjeh na državnoj maturi.
DO
DA
TNA
NA
STA
VA
Njemački jezik4. razredi
Željka Brumerček,prof.
Priprema učenika za polaganje državne mature na razini B2Podići razinu razvijenosti svih jezičnih vještina i obujam usvojenosti jezičnih sadržaja (vokabulat i lingvinstički sadržaj) koji su potrebni za uspješno polaganje državne mature.
Priprema za polaganje ispita državne mature.
Individualni i grupni rad s učenicima.Pisanje eseja i rješavanje ispita probne državne mature.
35 sati2 sata svake druge subote
SamovrednovanjeUspjeh na državnoj maturi.
Hrvatski jezik4. razredi
Maksimilijana Vlašić,prof.
Usustavljivanje i obrada nastavnih cjelina i jedinica prema razlikovnom programskom sadržaju nastavnih planova i programa strukovnih škola.
Priprema za polaganje ispita državne mature.
Individualni i grupni rad s učenicima.Pisanje eseja i rješavanje ispita probne državne mature.
35 sati2 sata svake druge subote
SamovrednovanjeUspjeh na državnoj maturi.
Kemija (napredni)IV - godina
Marcela Dodig,prof.Učenici-4. razreda
obraditi gradivo potrebno za polaganje državne mature.Posvještiti poznavanja kemijskih zakonitosti
usvojiti metode i načine rješavanja zadataka u kemiji
U tjednoj satnici razreda.
1 sat tjedno kroz nastavnu godinu
Rezultati se vrednuju kroz rad i zalaganje u razredu i provjerom znanja u individualnom razgovoru.
DO
DA
TNA
NA
STA
VA
Kemija (napredni)I- godina
Marcela Dodig,prof.Učenici 1. razreda
Potaknuti zanimanje za prirodne znanosti - proširiti gradivo za stjecanje vještina u laboratoriju.
Zadovoljiti interese i potrebe učenika za proširivanjem znanja.Uvježbati gradivo.
U tjednoj satnici razreda.
1 sat tjedno kroz nastavnu godinu
Rezultati se vrednuju redovnim ocjenjivanjem u razredu i kroz uspješnost rješavanja zadataka.
Engleski jezik (napredni)2. razredii4. razredi
Snježana Stivaničević,prof.
Vježbanje i ponavljanje jezičnih vještina.Pripremanje za sudjelovanje na natjecanjima .Povezivati i proširivati stečena znanja i vještine.Uvježbavati i proširivati znanja leksičkih, sintaktičkih, i gramatičkih struktura.
Sudjelovanje učenika na natjecanjima.
Individualni i grupni rad.
Tijekom školske godine, 35 sati.Prema kalendaru natjecanja iz engleskog jezika.
Uspjeh učenika na školskom, županijskom ili državnom natjecanju.
Fizika (napredni)1,vt i 2. vt razred
Zlata Petrović,prof.
Proširiti nastavne sadržaje usvojene na redovnoj nastavi.Primijeniti naučeno na rješavanju konkretnih zadataka.Potaknuti zanimanje učenika za znanost fizike.
Zadovoljiti potrebe naprednih učenika za kreativnošću i suradnjom.Omogućiti naprednim učenicima usvajanje metoda rješavanje zadataka.
Preko zadataka prijašnjih natjecanja, proučavanje internetskih sadržaja,korištenjem zbirki zadataka.
U prosjeku 1 sat tjedno, a pojačano pred natjecanja, na početku drugog polugodišta.
Rezultati se vrednuju kroz ocjene iz fizike,prema ljestvici poretka s natjecanja i učeničkim doprinosom na pripremi.
ŠKOLSKI KURIKULUM 2010./2011. 4
Aktivnost/program projekt
Nastavni odjel/ nastavni predmet
Nositelji aktivnosti i njihova odgovornost
Ciljevi aktivnosti Namjena aktivnosti Način realizacije
Vremenik aktivnosti
Način vrednovanja i način korištenja rezultata vrednovanja
DO
PUN
SKA
NA
STA
VA
FizikaPrvi razredi: 1.pto, 1.ptf,i 1.vt
Zlata Petrović,prof.
Omogućiti učenicima lakše usvajanje nastavnih sadržaja predviđenih planom i programom.
Potaknuti samostalno učenje i izlaganje naučenog.
Omogućiti primjenu djelotvornih metoda učenja fizike.
Pomoć u rješavanju računskih zadataka.
Pojašnjavanje, ponavljanje i vježbanje nastavnih sadržaja s redovne nastave.
Jedan sat u tjedno, u redovnoj satnici.
Redovno ocjenjivanje u razredu kroz provjeru znanja, mogućnost ispravljanja nedovoljnih ocjena.
FizikaDrugi i treći razredi: 2.pto, 2.ptf,i 3.vt
Zlata Petrović,prof.
Omogućiti učenicima lakše usvajanje nastavnih sadržaja predviđenih planom i programom.
Potaknuti samostalno učenje i izlaganje naučenog.
Omogućiti primjenu djelotvornih metoda učenja fizike.
Pomoć u rješavanju računskih zadataka.
Pojašnjavanje, ponavljanje i vježbanje nastavnih sadržaja s redovne nastave.
Jedan sat u tjedno, u redovnoj satnici, tijekom cijele školske godine.
Redovno ocjenjivanje u razredu kroz provjeru znanja, mogućnost ispravljanja nedovoljnih ocjena.
ŠKOLSKI KURIKULUM 2010./2011. 5
Aktivnost/program projekt
Nastavni odjel/ Nastavni predmet
Nositelji aktivnosti i njihova odgovornost
Ciljevi aktivnosti Namjena aktivnosti Način realizacije
Vremenik aktivnosti
Način vrednovanja i način korištenja rezultata vrednovanja
SLO
BO
DN
E A
KTI
VN
OST
I
Hrvatski jezik -
Literarna skupina
Zdenka Morić,prof.Učenici 3. veterinarski tehničar
Stjecanje znanja o pjesništvu i proznom stvaralaštvu. Poticanje učenika na razmišljanje o čovjeku i njegovu odnosu prema svijetu.Razvijanje ljubavi prema životu,smrti,čovjeku.
Objasniti i uvježbati tekstove.Zadovoljiti interese i potrebe učenika te poticati kreativnost.
U tjednoj satnici razreda.
20. rujna 2010. do20. svibnja 2011.
Rezultati se vrednuju kroz raspravu.
Vjeronaučna skupina 3. i 4. razred
Prof.Sana FarkašI učenici škole
Estetski oblikovati prostr škole(posebno u vrijeme blagdana)Razvijati komunikacijske vještine i kreativnost.Pripremati se za natjecanje iz vjeronauka.
Sustavno i planski uređivati prostor škole.Razvijati svijest o potrebi cjeloživotnog rasta u vjeri.Produbljivanje znanja o vjeri.
Prigodne izložbe“zidne“ novine, pano prema kalendaru blagdana.Natjecanje iz vjeronauka.
Rujan Lipanj
Veljača
Postavljanje izložbe će vidjeti nastavnici i učenici.Rezultati natjecanja biti će javni.
SLO
BO
DN
E A
KTI
VN
OST
I
Veterinarski stručni predmeti -
Uzgoj riba i pčela
Branka Dubravac, prof. i učenici 1., 2. ,3., i 4. vt
Razvijanje odgovornosti prema životinjama.Razvijanje pozitivne ekološke svijesti.Razvijanje radnih navika.
Dobro zdravstveno stanje riba u školskom ribnjaku.Higijena ribnjaka i okoliša oko ribnjaka.Promicanje pčelarskih proizvoda kao zdrave hrane.
Rad u grupi. Tijekom školske godine od rujna do lipnja.
Vrednuje se opisnom ocjenom.
Poljoprivredni stručni predmet
Vinarstvo
Morić Željko,profV. Rudnički,profŽ,jambrović,profi učenici 3. i 4. razreda PTO smjera
Učenike upoznati s procesom proizvodnje vina od berbe do gotovog proizvoda.
Okupiti zainteresirane učenike.
Sve aktivnosti odvijat će se na školskom vinogradu , školskoj vinariji i punionici.
Tijekom rujna i listopada berba i prerada tijekom godine.
Kvalitetom vina , degustacijom, i prodajom.
Stručni predmeti
Aranžiranje
Uređenje unutrašnjeg prostora
Viktorija Rudnički, prof.i učenici
Razvijanje kreativnih mogućnosti, stvaranje oku ugodnog prostora.
Razvijanje kreativnih mogućnosti, stvaranje oku ugodnog prostora.
Obilježavanje uspješne završetka poljodjelskih radova.
Obilježavanje dana Svih svetih.Priprema za Božić,Valentinovo i dr.
Rad u grupi.
Rad u grupi.
Tijekom listopada
studenog,prosinca,veljače,ožujka, travnja i lipnja.
Vrednuje se opisnom ocjenom.
ŠKOLSKI KURIKULUM 2010./2011. 7
Aktivnost/program projekt
Nastavni odjel/ Nastavni predmet
Nositelji aktivnosti i njihova odgovornost
Ciljevi aktivnosti Namjena aktivnosti Način realizacije
Vremenik aktivnosti
Troškovnik
SLO
BO
DN
E A
KTI
VN
OST
I
Veterinarska sekcija:
Obilježavanje Dana škole
Verena Rennich,profKistinka Baglama,prof.Saša Cvjetković,dr.veterinei učenici veterinarskog smjera
Važnost obilježavanja značajnih datuma.Osmisliti radionice i slične aktivnosti za sve učenike škole i posjetitelje.Proširivanje znanja.Razvijanje organizacijskih sposobnosti i održavanje reda.Upoznavanje s načinom korištenja stručne literature.
Edukacijska uloga plakata.Informacija za cijelu školu.Razvoj organizacijskih sposobnosti.Osigurati rad i svrsishodan raspored opreme.Uređenje prostora.Proširivanje znanja i sposobnosti.
Istraživanje.Osmišljavanje plakata.Prezentacije.Radionice.Internet.Literatura.Rad učenika i nastavnika.Proučavanje literature i časopisa u školskoj knjižnici.
Tijekom cijele školske godine.
Troškovi pripreme plakata(papir, ljepilo,fotokopiranje i sl).Potrošni materijal.
Dramska skupina:
Priprema za nastup na LIDRANOOdlazak u HNK
Irena Ostrički GreberMaksimilijana Vlašići učenici
Naučiti prebroditi tremu, biti spontan i maštovit, kretati se i ponašati na sceni.Naučiti pisati odr. književne vrste, poštivati njihove zakonitosti, kritički razmišljati, izraditi scenu,kostime,glumiti i improvizirati.
Razvijati maštu, spontanost i improvizaciju na sceni i u nastavi književnosti.Učiti stvarati novo djelo, interpretirati ga, odglumiti, samostalno napraviti scenu i kostime.
Čitanje po ulogama, improvizacija na sceni, režiranje.Pisanje komedije i njeno izvođenje, komentiranje predstava.
Tijekom cijele godine.
Ovisno o potrebama predstave za Lidrano (scena i kostimi).
SLO
BO
DN
E A
KTI
VN
OST
I
Kreativnošću protiv nasilja
Dragica Čuturilo Petrač,prof. i učenici
Iskorištavanje osobnih potencijala u korisne svrhe uz istovremeni razvoj svijesti o nenasilnom djelovanjul
Za sve učenike: i koji su koristili do sada nasilje, te onih koji nisu, kako bi im pomogli u shvaćanju ljepote nenasilnih rješavanje problema.
Radionice, izrada predmeta, slika i sličnih uradaka te njihova izlaganja javnosti, razgovori.
Tijekom slobodnog vremena (tijekom školske godine).
Boje, kistovi, gips modelarski, paste, glinamol i dr.
Odbojka djevojkeOdbojka na pijeskuTenisAtletika
Slavka Glibanović,prof.učenici od 1. do 4. razreda
Da učenicama koje pokazuju zanimanje i imaju psihosomatske predispozicije za navedene sportove omogućiti stjecanje motoričkih i teorijskih informacija koje se odnose na navedene sportove.
Učenice i učenici kao članovi školskog športskog društva „Ravnica“ predstavljat će školu na svim školskim natjecanjima.
Tijekom školske godinevježbanjem.
Tijekom školske godine u redovnoj satnici i u slobodnom vremenu učenika prema dogovoru s učenicima.
Troškovi majica,lopti, mreže.
Školski foto - klub Voditeljica:Kristinka Baglama.prof.
Upoznavanje učenika sa osnovama digitalne fotografije te fotografskim izražajnim sredstvima.Dokumentiranje događaja u školi i raznih školskih aktivnosti.
Kreativnosti učenika, animiranje učenika za razvoj vlastitih interesa u kreativnom smislu.Usvajanje novih znanja i vještina,razvijanje vlastitih ideja, razvoj kreativnosti.
Predavanje,pp prezentacija, pokazne vježbe,praktični rad.
Tijekom cijele školske godine.
Potrošni materijal ovisno o cijeni potrošenog materijala.
SLO
BO
DN
E A
KTI
VN
OST
I
Rukomet muškiNogomet muškiOdbojka muški
Nikola Balajić,prof.Učenici od 1- do 4. razreda
Osposobiti učenike za primjenu teorijskih i motoričkih znanja koja omogućuju samostalno tjelesno vježbanje radi veće kvalitete življenja i osiguravanja psihofizičkog zdravlja- zadovoljiti biološke potrebe učenika za kretanjem, kao i psiho-socijalne kojima se uvećavaju stvaralačke sposobnosti na području motorike.
Razvoj svijesti o vlastitom zdravlju i potrebi tjelesnog vježbanja.Usmjerenost prema optimalnom razvoju i usavršavanju onih znanja, sposobnosti i osobina koje su u pojedinom razvojnom razdoblju bitne za učenike.Razvoj kulture vježbanja.Osposobljenost za natjecanja.Razvoj suradnje i sposobnosti za motoričko stvaralaštvo.
Tijekom školske godinevježbanjem.
Tijekom školske godine u redovnoj satnici i u slobodnom vremenu učenika prema dogovoru s učenicima.
Troškovi majica,lopti, mreže.
Zaštita čovjekovog okoliša
Jasenka Vizentaner,mr.sc.Učenici
Razvijanje načina razmišljanja u očuvanju čovjekovog okoliša.Razvijanje učeničkog za potrebom da sami naprave nešto za očuvanje okoliša.Razvijanje osjećaja jedinstva s prirodom, samopotvrđivanja i samopoštivanja
Ukazivanje na učinkovitu mogućnost zaštite čovjekovog okoliša učenika škole (polazeći prvo svatko od sebe; učeći i radeći).
Rad učenika i profesorice u školi i izvan nje.Aktivnosti priložene u programu
Tijekom školske godine.
Priprema predavanja za učenike škole.Izrada plakata i postavljanje na vidno mjesto.
ŠKOLSKI KURIKULUM 2010./2011. 10
Aktivnost/program projekt
Aktivnost/ProgramProjekt
Nositelji aktivnosti i njihova odgovornost
Ciljevi aktivnosti Namjena aktivnosti Način realizacije
Vremenik aktivnosti
Troškovnik
PRO
JEK
TI
„Budi uzor“Humanitarna akcija u okviru osječkog poljoprivrednog sajma
Voditeljica:V.RudničkiNositelji: Ž.Jambrović, V.Miličoć,J.VizentanerD.Čuturilo Petrači učenici
Promocija škole, razvijanje socijalne osjetljivosti kod učenika, razvijanje komunikacijski sposobnosti.Prodaja proizvoda koje su učenici izradili za tu prigodu.
Prikupljanje novčanih sredstava za pomoć socijalno ugroženim učenicima naše škole.
Grupni rad.Individualni rad.Sponzorstvo.
Prodajni pult.
27.rujna do 3.listopada 2010.
Cvijeće,zelenilo,ukrasni papir i vrpce.Žice
„Dani jabuka“Međunarodna izložba jabuka i jabučnih proizvoda u Đakovu
VoditeljicaV.RudničkiŽ. Morić Nositelji.Ž.JambrovićD.Čuturilo PetračV. Miličići učenici
Predstavljanje škole i upoznavanje sa potencijalnim kupcima naših proizvoda i prerađevina.Prisustvovanje predavanjima koje organizira savjetodavna služba i dr.
Promocija škole.
Stručno usavršavanje.
Izložbeni štand. 22.,23. i 24. listopad 2010.
Jabuke, kruške, jabučni ocat.Dnevnice nastavnika.Troškovi prijevoza.
„Zemlja bez Granica“ međunarodni projekt u organizaciji udruge za rad mladima „Breza“
Voditeljica:S. Vargović iz udruge BrezaV. Rudnički,Ž.JambrovićV.KušenićI.Ostrički GerberUčenici škole
Spriječiti negativne aktivnosti mladih kroz pravilno usmjeravanje i otkrivanje vlastitih načina kreativnog izražavanja.
Animirati učenike da se kreativno izraze kroz brojne radionice, otkrivanje skrivenih mogućnosti, socijalizacija.
Kreativne radionice.
Zadnjih pet dana školskih praznika prije početka šk.gd.2011./2012.
Troškove snosi organizator.
PRO
JEK
TI
Zaštita od ovisnosti:-pušenja- alkohola- droge
R. VukadinovićPredavači iz Crvenog križaAktivisti crvenog križa
Zdravstvena zaštita.Pozitivne navike.Pozitivan stav u društvu vršnjaka.Stabilnost ličnosti.Razvitak učenika u zdravu osobu.
Usvajanje pozitivnih stavova u odnosu prema „aktivnostima“ ovisnika.Prepoznati simptome ovisnika.Definirati okolnosti u kojima je rizik uzimanja droga i opijata visok.Zakonske i zdravstvene posljedice uzimanja droga.
Predavanjima u razredu na satu biologije, satu razrednog odjela.Predavanja liječnikaRadionice aktivista crvenog križa.
Tijekom školske godine.
Materijal:- za upute na radionicama-testovi-upitnici-CD-ovi
Ovisnost o Facebooku, internetskim igricama
Karmela Mijić,profi učenici
Donijeti pravila ponašanja na internetu.Naučiti kako se obraniti od neželjenih poruka. Naučiti upravljati slobodnim vremenom.
Razviti svijest učenika o opasnostima ovisnosti o internetu, društvenim mrežama, upoznati mogućnosti opasnosti interneta i (ne)sigurnosti interneta.
U drugoj nastavnoj godini slušanja predmetaRačunalstvo kroz nastavnu godinu nastavnom metodom debate na nastavi računalstva.
Tijekom nastavne godine.
Hamer papir, škare, ljepilo, papir u boji,printer u boji, flomasteri
Vinceška - Dan obilježavanja početka radova u vinogradu
A.Jerković,prof.J. PlaščakŽ. Morić, prof.i učenici
Druženjem obilježiti tradicionalni način početka prvih radova u vinogradu, rezidba, posvetom vinograda.
Pokazati učenicima rezidbu i čuvanje starih običaja.
Učenicima pokazati kako se reže pojedina sorta loze.
18. do 22. siječnja2011.
Tradicionalni proizvodi za tu priliku.
ŠKOLSKI KURIKULUM 2010./2011. 12
Aktivnost/program projekt
Aktivnost/ProgramProjekt
Nositelji aktivnosti i njihova odgovornost
Ciljevi aktivnosti Namjena aktivnosti Način realizacije
Vremenik aktivnosti
Troškovnik
DA
N Š
KO
LE
Dani zahvale za plodove zemlje
Viktorija Rudnički,prof.Učenici 1.c, 2.ci 3.c
Razvijanje kreativnih mogućnosti, stvaranje oku ugodnog izložbenog prostora.
Obilježavanje uspješne godine završetka poljodjelskih radova.
Rad u grupi. Tijekom listopada,11. - 15. listopada 2010.
Proizvodi sa školskog vježbališta.
Origami radionica
Modeliranje geometrijskih tijela
Karmela Mijić,prof i učenici škole
Upoznati zabavnu matematiku. Savladati spretnost i preciznost izrade geometrijskih likova i tijelaStvoriti osjećaj za prostor.Prepoznati razliku između likova i tijela posebice geometrijskih.
Obilježavanje Dana škole
Radionica 15. listopada2010
Papiri su 80g/(m na 2) (kvadratnom) namjenjene za lasersko printanje i kopiranje.
Kreativnošću protiv nasilja
Dragica Čuturilo Petrač,prof. i učenici
Iskorištavanje osobnih potencijala u korisne svrhe uz istovremeni razvoj svijesti o nenasilnom djelovanju.
Za sve učenike: i koji su koristili do sada nasilje, te onih koji nisu, kako bi im pomogli u shvaćanju ljepote nenasilnih rješavanje problema.
Radionice, izložba, razgovor.
15. listopada2010
Boje, kistovi, gips modelarski, paste, glinamol i dr.
DA
N Š
KO
LE
Tradicionalni način pečenja voćne rakije
J. Plaščak,prof.A. Jerković,prof.Ž.Morić,prof.Učenici 4. razreda
Ispeći na tradicionalni način voćnu rakiju.Aktivnosti: - postaviti kazan-priprema koma-priprema drva-priprema drva-priprema posuda za rakiju.
Namjena je prikazati ali i naučiti učenike proizvesti voćnu rakiju na tradicionalan način.
Kazanom za rakiju
11. do 15. listopada 2010.
Troškovi drva, vode, sredstva za pranje posuđa, boce i čepovi.
Malonogometna utakmica između Poljoprivredne škole Osijek i škole Shelly
Nikola Balajić,prof.
Međunarodna suradnja sa školom iz Shelly Mađarska.
Razvijanje dobrih međuljudskih odnosa učenika i profesora, upoznavanje običaja i kultura oba naroda.
Druženjem .Nogometna utakmica.
15.listopada2010
Kamenjara Jasenka Vizentaner,mr.sc.
Uljepšavanje okoline škole uz pomoć učenika.
Uljepšavanje okoline učenicima ,profesorima i posjetiteljima škole.
Rad učenika i profesora uz pomagala.
14 i 15. rujna 2010.
Geotekstil folijaKamen veličine 2Biljni materijal(387 kuna)
Mikroskopska radionica
Nastavnici veterinarske grupe predmeta i učenici iz veterinarske sekcije
Zainteresirati učenike za rad s mikroskopom
Istraživanje Edukacija.
Radionica.Prezentacija.
15.listopada2010.
Edukativni plakati Nastavnici veterinarske grupe predmeta i učenici iz veterinarske sekcije
Senzibiliziranje učenika za dobrobit životinja.
Edukacijska uloga plakata.Informacija za cijelu školu.
Istraživanje.Osmišljavanje plakata i izrada plakata.
15.listopada2010
DA
N Š
KO
LE
Natjecanje u sportskom ribolovu na školskom ribnjaku
Branka Dubravac,prof.Učenici
Razvijanje pozitivnog sportskog natjecateljskog duha.
Povodom obilježavanja Dana škole.
Individualni rad.
15.listopada2010 Troškovi nagrade za 1. 2. i 3. mjesto.
ŠKOLSKI KURIKULUM 2010./2011. 15
Aktivnost/program projekt
Aktivnost/ProgramProjekt
Nositelji aktivnosti i njihova odgovornost
Ciljevi aktivnosti Namjena aktivnosti Način realizacije
Vremenik aktivnosti
Troškovnik
IZLE
TI I
EKSK
UR
ZIJE Jednodnevni izlet
Slavonski Brod i međužupanijska stočarska izložba
V. Rennich,prof.K.Baglama,prof.S.Cvjetković i učenici
Suradnja sa Srednjom školom „Antun Matija Reljković“ Slavonski Brod.
Proširivanje znanja Značaj kritičkog mišljenja.
Putovanje.Obilazak.
Svibanj 2011. Cijena autobusne karta.
Jednodnevni izlet Kopački rit
V. Rennich,prof.K.Baglama,prof.i učenici
Upoznavanje s prirodnim i drugim znamenitostima
Proširivanje znanja.Značaj kritičkog mišljenja.
Putovanje.Obilazak.
Travanj 2011. Cijena autobusne karta ili aranžman.
Posjet konjičkim natjecanjima Hipodrom Osijek
V. Rennich,prof.K.Baglama,prof.S.Cvjetkovići učenici
Značaj konjičkog sporta .Pristup konjima.Organizacija natjecanja.
Edukacija Praćenje natjecanja.
Prema kalendaru natjecanja 2011.
Posjet izložbi pasa CACIB Osijek
V. Rennich,prof.K.Baglama,prof.S.Cvjetkovići učenici
Upoznati učenike s pasminama pasa i organizacijom izložbe.Pridržavanje dogovorenih pravila pristupa i kontakta s psima.
Slobodna aktivnost.Edukacija.
Posjet izložbenom prostoru Gradskog kupališta Copacabana.
11.rujna 2010. Ulaz na izložbu besplatan-dogovor s Kinološkim društvom Osijek.
IZLE
TI I
EKSK
UR
ZIJE
Posjet poljoprivrednom sajmu -Agro zemlja Bizovac
Učenici Profesori
Proširivanje znanja iz poljoprivredne i veterinarske struke.Nove spoznaje u znanosti i na tržištu.
Posjet sajmu u informativne svrhe.
Putovanje do sajamskog prostora,razgledavanje.
15. - 17. listopada 2010.
Cijena povratne karte (autobus ili vlak) i ulaznica.
Maturalna ekskurzija
Dragica Čuturilo Petrač,prof.Učenici 4. ptf. Razreda.Verena Dagmar Kušenić,prof., Željko Morić,ptof.3.vt i 3.pto/ptf razredi
Realizacija maturalne ekskurzije.Učvršćivanje prijateljstva. Upoznavanje zemljopisnih odredišta.
Proširivanje znanja iz struke.Kulture drugih naroda.Ponašanje drugih vršnjaka i vlastito ponašanje u nepoznatim uvjetima.
Putovanje u Prag, usputna posjeta Bratislavi, Budimpešti .Španjoljska
Za vrijeme uskrsnih blagdana travanj 2011.
Cijena aranžmana oko 2000 kuna.
Cijena aranžmana oko4000 kuna.
ŠKOLSKI KURIKULUM 2010./2011. 17
Aktivnost/program projekt
Nastavni odjel/ Nastavni predmet
Nositelji aktivnosti i njihova odgovornost
Ciljevi aktivnosti Namjena aktivnosti Način realizacije
Vremenik aktivnosti
Način vrednovanja i način korištenja rezultata vrednovanja
NA
TJEC
AN
JA
Fizika1.vt i 2.vt razredi
Zlata Petrović,prof.
Proširiti nastavne sadržaje usvojene na redovnoj nastavi.Primijeniti naučeno na rješavanju konkretnih zadataka.Potaknuti zanimanje učenika za znanost fizike.
Zadovoljiti potrebe naprednih učenika za kreativnošću i suradnjom.Omogućiti naprednim učenicima usvajanje metoda rješavanje zadataka.
Preko zadataka prijašnjih natjecanje, proučavanjem internetskih sadržaja,korištenjem zbirki zadataka.
U prosjeku jedan sat tjedno, a pojačano pred natjecanje, na početku drugog polugodišta.
Rezultati se vrednuju kroz ocjene iz fizike, prema ljestvici poretka s natjecanja i učeničkim doprinosom na pripremi.
KemijaI-godina
Marcela Dodig,prof.Učenici I-godine
Potaknuti zanimanje za prirodne znanosti - proširiti gradivo za stjecanje vještina u laboratoriju. Priprema učenika za natjecanje.
Zadovoljiti interese i potrebe učenika za proširivanjem znanja.Uvježbati gradivo za natjecanje.
Vježbe Testovi
Prema vremeniku natjecanja.
Bodovanje prema poznatim propozicijama.
KemijaIV- godina
Marcela Dodig,prof.Učenici IV-godine
Obraditi gradivo potrebno za polaganje državne mature.Osvijestiti poznavanja kemijskih zakonitosti.Priprema učenika za natjecanje.
Zadovoljiti interese i potrebe učenika za proširivanjem znanja.Uvježbati gradivo za natjecanje.
Vježbe Testovi
Prema vremeniku natjecanja.
Bodovanje prema poznatim propozicijama.
NA
TJEC
AN
JA
Engleski jezik2. razredii4. razredi
Snježana Stivaničević,prof.
Vježbanje i ponavljanje jezičnih vještina.Pripremanje za sudjelovanje na natjecanjima.Povezivati i proširivati stečena znanja i vještine.Uvježbavati i proširivati znanja leksičkih, sintaktičkih, i gramatičkih struktura.
Sudjelovanje učenika na natjecanjima.
Individualni i grupni rad.
Tijekom školske godine, 35 sati. Prema kalendaru natjecanja iz engleskog jezika.
Uspjeh učenika na školskom, županijskom ili državnom natjecanju.
Školsko natjecanje Cvjećarska struka
Voditeljica:V. rudnički,prf.Nositelji:Ž.Jambrović,prof.V.Miličić,profJ.Vizentaner,prof
Priprema materijala tehnička i druga za održavanje natjecanja te priprema za državno natjecanje.
Sagledavanje učeničkih postignuća i mogućnosti.
Testovi Vježbe
26.siječnja2011.
Bodovanje prema poznatim propozicijama.
Školsko natjecanje Poljoprivredna struka
Stručni profesori ovisno o zadanoj temiV.Rudnički, Ž.Morić ,D.Čuturilo PetračŽ.JambrovićB.Dubravac
Priprema materijala tehnička i druga za održavanje natjecanja te priprema za državno natjecanje.
Sagledavanje učeničkih postignuća i mogućnosti.
Testovi Vježbe
2. ili 3. mjesec 2011.
Bodovanje prema poznatim propozicijama.
Državno natjecanjeAGRO
Stručni profesor iz područja koje odredi ASO
Unaprijediti znanja učenika u cilju što boljeg uspjeha.
Priprema za natjecanje.
Testovi Vježbe
31.ožujka i 1. travnja 2011.
Bodovanje prema poznatim propozicijama.
NA
TJEC
AN
JA
Državno natjecanjecvjećara FLORA
Voditeljica:Viktorija Rudnički,prof.Učenici 3.c
Unaprijediti znanja učenika u cilju što boljeg uspjeha.
Priprema za natjecanje.
Vježbe 31.ožujka i 1. travnja 2011.
Bodovanje prema poznatim propozicijama.
Međunarodno natjecanje cvjećara u sklopu vrtne izložbe „FLORA ART“Zagreb
Voditeljica:Viktorija Rudnički,prof.Učenica 3.c
Unaprijediti znanja učenika u cilju što boljeg uspjeha.
Priprema za natjecanje.
Vježbe kraj svibnja ili početak lipnja 2011.
Bodovanje prema poznatim propozicijama.
Školsko natjecanje Veterina
Profesori veterinarske strukeUčenici 4. vt
Osmisliti, pripremiti i provesti školsko natjecanje.
Izlučno natjecanje.Procjena učeničkih postignuća i mogućnosti.
Suradničko učenje.Praktični rad kroz vježbe.
10. do 28. siječnja 2011.
Bodovanje prema poznatim propozicijama.
Državno natjecanjeVeterina
Profesor veterinarske strukeUčenik 4. vt
Priprema za državno natjecanje.
Proširiti učeničko znanje i vještine u svrhu postizavanja rezultata.
Suradničko učenjePraktični rad kroz vježbe.
15. veljače do 18. ožujka 2011.
Elementi procjene od strane Državnog povjerenstva.
Računalstvo Karmela Mijić,prof.
Proširiti informacije vezano za opću kulturu iz poznavanja osnova informatike , pojačati informatičku pismenost
Učenicima drugih, trećih i četvrtih razreda nakon prve godine računalstva
Kroz zadatke prijašnjih natjecanja, proučavanjem internetskih časopisa, vađenjem informacija kroz različite udžbenike
1. polugodište i vrijeme do natjecanja koje je propisano vremenikom natjecanja
Mogućnost primjene znanja na satu računalstva i ljestvica poretka u natjecanju