m 38.docx

18
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015 Tarikh / Hari :26 Oktober 2015 /Isnin Minggu : 38 Kelas : 4 Amanah Masa: 8.20 am – 8.50 am Mata Pelajaran:Sains Tema PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN Tajuk PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN Objektif Pembelajaran Murid dapat menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya mengikut masa yang ditetapkan Aktiviti Pdp 1. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid. 2. Murid-murid diminta untuk menyemak helaian kertas peperiksaan. 3. Murid diminta menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya 4. Guru mengambil semula kertas peperiksaan selepas peperiksaan sudah tamat. EMK Berfikir BBB Kertas soalan peperiksaan Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan pemahaman menjawab soalan peperiksaan Refleksi/ Impak dan Kerja Rumah ——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran ——/——— orang murid perlukan penggayaan pdp ditangguhkan kerana Kelas : 1 Amanah Masa: 10.10 am – 11.10 am Mata Pelajaran:Pendidikan Moral Tema PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN Tajuk PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN Objektif Pembelajaran Murid dapat menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya mengikut masa yang ditetapkan Aktiviti Pdp 1. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid. 2. Murid-murid diminta untuk menyemak helaian kertas peperiksaan. 3. Murid diminta menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya 4. Guru mengambil semula kertas peperiksaan selepas peperiksaan sudah tamat. EMK Berfikir

Upload: personwithheart

Post on 07-Jul-2016

217 views

Category:

Documents


4 download

DESCRIPTION

rph

TRANSCRIPT

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015Tarikh / Hari :26 Oktober 2015 /Isnin Minggu : 38Kelas : 4 Amanah Masa: 8.20 am – 8.50 am Mata Pelajaran:Sains

Tema PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN

Tajuk PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN

Objektif Pembelajaran

Murid dapat menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya mengikut masa yang ditetapkan

Aktiviti Pdp 1. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid.2. Murid-murid diminta untuk menyemak helaian kertas peperiksaan.3. Murid diminta menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya4. Guru mengambil semula kertas peperiksaan selepas peperiksaan sudah tamat.

EMK Berfikir

BBB Kertas soalan peperiksaan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan pemahaman menjawab soalan peperiksaan

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

Kelas : 1 Amanah Masa: 10.10 am – 11.10 am Mata Pelajaran:Pendidikan Moral

Tema PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN

Tajuk PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN

Objektif Pembelajaran

Murid dapat menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya mengikut masa yang ditetapkan

Aktiviti Pdp 1. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid.2. Murid-murid diminta untuk menyemak helaian kertas peperiksaan.3. Murid diminta menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya4. Guru mengambil semula kertas peperiksaan selepas peperiksaan sudah tamat.

EMK Berfikir

BBB Kertas soalan peperiksaan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan pemahaman menjawab soalan peperiksaan.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

Kelas : 6 Amanah Masa: 11.10 am – 12.10 pm Mata Pelajaran:Kajian Tempatan

Tema PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN

Tajuk PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN

Objektif Pembelajaran

Murid dapat menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya mengikut masa yang ditetapkan

Aktiviti Pdp 1. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid.2. Murid-murid diminta untuk menyemak helaian kertas peperiksaan.3. Murid diminta menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya4. Guru mengambil semula kertas peperiksaan selepas peperiksaan sudah tamat.

EMK Berfikir

BBB Kertas soalan peperiksaan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan pemahaman menjawab soalan peperiksaan

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015

Tarikh / Hari :27 Oktober 2015 /Selasa Minggu : 38Kelas : 3 Amanah Masa: 8.50 am – 9.50 pm Mata Pelajaran:Dunia Sains dan Teknologi

Tema PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN

Tajuk PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN

Objektif Pembelajaran

Murid dapat menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya mengikut masa yang ditetapkan

Aktiviti Pdp 1. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid.2. Murid-murid diminta untuk menyemak helaian kertas peperiksaan.3. Murid diminta menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya4. Guru mengambil semula kertas peperiksaan selepas peperiksaan sudah tamat.

EMK Berfikir

BBB Kertas soalan peperiksaan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan pemahaman menjawab soalan peperiksaan

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

Kelas : 1 Amanah Masa: 12.10 am – 1 .10 pm Mata Pelajaran:Dunia Seni Visual

Tema PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN

Tajuk PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN

Objektif Pembelajaran

Murid dapat menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya mengikut masa yang ditetapkan

Aktiviti Pdp 1. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid.2. Murid-murid diminta untuk menyemak helaian kertas peperiksaan.3. Murid diminta menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya4. Guru mengambil semula kertas peperiksaan selepas peperiksaan sudah tamat.

EMK Berfikir

BBB Kertas soalan peperiksaan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan pemahaman menjawab soalan peperiksaan

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015

Tarikh / Hari :28 Oktober 2015 /Rabu Minggu : 38Kelas : 4 Amanah Masa:8.50 am – 9.50 pm Mata Pelajaran:Sains

Tema PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN (SAINS)

Tajuk PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN

Objektif Pembelajaran

Murid dapat menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya mengikut masa yang ditetapkan

Aktiviti Pdp 1. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid.2. Murid-murid diminta untuk menyemak helaian kertas peperiksaan.3. Murid diminta menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya4. Guru mengambil semula kertas peperiksaan selepas peperiksaan sudah tamat.

EMK Berfikir

BBB Kertas soalan peperiksaan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan pemahaman menjawab soalan peperiksaan

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

Kelas : 1 Amanah Masa: 10.10 am – 11.40 pm Mata Pelajaran:Pendidikan Moral

Tema PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN ( Dunia Seni Visual)

Tajuk PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN

Objektif Pembelajaran

Murid dapat menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya mengikut masa yang ditetapkan

Aktiviti Pdp 1. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid.2. Murid-murid diminta untuk menyemak helaian kertas peperiksaan.3. Murid diminta menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya4. Guru mengambil semula kertas peperiksaan selepas peperiksaan sudah tamat.

EMK Berfikir

BBB Kertas soalan peperiksaan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan pemahaman menjawab soalan peperiksaan

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015

Tarikh / Hari :29 Oktober 2015 /Khamis Minggu : 38Kelas : 3 Amanah Masa:11.10 am – 12.10 am Mata Pelajaran:DST

Tema PERBINCANGAN KERTAS SOALAN PEPERIKSAAN

Tajuk PERBINCANGAN KERTAS SOALAN PEPERIKSAAN

Objektif Pembelajaran

Murid dapat mengetahui dan memperbetulkan kesalahan yang telah dilakukan pada soalan peperiksaan

Aktiviti Pdp 1. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid.2. Murid-murid diminta mendengar perbincangan yang dilakukan oleh guru.3. Murid diminta membuat pembetulan dalam buku nota Sains

EMK Berfikir

BBB Kertas soalan peperiksaan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan memperbetulkan kesalahan yang dilakukan.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

Kelas : 4 Amanah Masa: 12.10 pm – 1.10 pm Mata Pelajaran:Dunia Seni Visual

Tema PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN ( Reka Bentuk dan Teknologi)

Tajuk PEPERIKSAAN AKHIR TAHUN

Objektif Pembelajaran

Murid dapat menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya mengikut masa yang ditetapkan

Aktiviti Pdp 5. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid.6. Murid-murid diminta untuk menyemak helaian kertas peperiksaan.7. Murid diminta menjawab soalan peperiksaan dengan sebaiknya8. Guru mengambil semula kertas peperiksaan selepas peperiksaan sudah tamat.

EMK Berfikir

BBB Kertas soalan peperiksaan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan pemahaman menjawab soalan peperiksaan

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015

Tarikh / Hari :1 November 2015 /Ahad Minggu : 39

CUTI PERISTIWA NEGERI JOHOR

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015Tarikh / Hari :2 November 2015 /Isnin Minggu : 39

Kelas : 4 Amanah Masa:7.50 am – 8.50 am Mata Pelajaran:Sains

Tema PERBINCANGAN KERTAS SOALAN PEPERIKSAAN

Tajuk PERBINCANGAN KERTAS SOALAN PEPERIKSAAN

Objektif Pembelajaran

Murid dapat mengetahui dan memperbetulkan kesalahan yang telah dilakukan pada soalan peperiksaan

Aktiviti Pdp 1. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid.2. Murid-murid diminta mendengar perbincangan yang dilakukan oleh guru.3. Murid diminta membuat pembetulan dalam buku nota Sains

EMK Berfikir

BBB Kertas soalan peperiksaan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan memperbetulkan kesalahan yang dilakukan.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

Kelas : 1 Amanah Masa:10.10 am – 11.10 am Mata Pelajaran:Pendidikan Moral

Tema PERBINCANGAN KERTAS SOALAN PEPERIKSAAN

Tajuk PERBINCANGAN KERTAS SOALAN PEPERIKSAAN

Objektif Pembelajaran

Murid dapat mengetahui dan memperbetulkan kesalahan yang telah dilakukan pada soalan peperiksaan

Aktiviti Pdp 1. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid.2. Murid-murid diminta mendengar perbincangan yang dilakukan oleh guru.3. Murid diminta membuat pembetulan dalam buku nota

EMK Berfikir

BBB Kertas soalan peperiksaan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan memperbetulkan kesalahan yang dilakukan.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

Kelas :6 Amanah Masa:11.10 am – 12.10 pm Mata Pelajaran:Kajian Tempatan

Tema PERBINCANGAN KERTAS SOALAN PEPERIKSAAN

Tajuk PERBINCANGAN KERTAS SOALAN PEPERIKSAAN

Objektif Pembelajaran

Murid dapat mengetahui dan memperbetulkan kesalahan yang telah dilakukan pada soalan peperiksaan

Aktiviti Pdp 1. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid.2. Murid-murid diminta mendengar perbincangan yang dilakukan oleh guru.3. Murid diminta membuat pembetulan dalam buku nota

EMK Berfikir

BBB Kertas soalan peperiksaan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan memperbetulkan kesalahan yang dilakukan.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015Tarikh / Hari :3 November 2015 /Selasa Minggu : 39

Kelas : 3 Amanah Masa:8.50 am – 9.50 am Mata Pelajaran:DST

Tema PERBINCANGAN KERTAS SOALAN PEPERIKSAAN

Tajuk PERBINCANGAN KERTAS SOALAN PEPERIKSAAN

Objektif Pembelajaran

Murid dapat mengetahui dan memperbetulkan kesalahan yang telah dilakukan pada soalan peperiksaan

Aktiviti Pdp 4. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid.5. Murid-murid diminta mendengar perbincangan yang dilakukan oleh guru.6. Murid diminta membuat pembetulan dalam buku nota Sains

EMK Berfikir

BBB Kertas soalan peperiksaan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan memperbetulkan kesalahan yang dilakukan.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

Kelas : 1 Amanah Masa: 12.10pm – 1.10 pm Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual

Tema Alam Benda

Tajuk Rumahku (Kolaj)

Objektif Pembelajaran

Aplikasi pengetahuan, kefahaman dan bahasa seni visual menerusi penentuan media danteknik dalam penghasilan corak.

Aktiviti Pdp 1. Guru meminta murid melukis sebuah rumah.2. Murid diminta menggambar menggunakan teknik kolaj.3.Murid menjalankan aktiviti dengan bimbingan guru.4.Penutup/ sesi apresiasi.

EMK Kreatif, inovatif

BBB Kertas lukisan ,kertas warna, gam.

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan hasil kolaj rumahku.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran

——/——— orang murid perlukan penggayaan

pdp ditangguhkan kerana

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015Tarikh / Hari :4 November 2015 /Rabu Minggu : 39

Kelas : 4 Amanah Masa:8.50 am – 9.50 am Mata Pelajaran:Sains

Tema PERBINCANGAN KERTAS SOALAN PEPERIKSAAN (KERTAS 1)

Tajuk PERBINCANGAN KERTAS SOALAN PEPERIKSAAN

Objektif Pembelajaran

Murid dapat mengetahui dan memperbetulkan kesalahan yang telah dilakukan pada soalan peperiksaan

Aktiviti Pdp 7. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid.8. Murid-murid diminta mendengar perbincangan yang dilakukan oleh guru.9. Murid diminta membuat pembetulan dalam buku nota Sains

EMK Berfikir

BBB Kertas soalan peperiksaan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan memperbetulkan kesalahan yang dilakukan.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

Kelas : 1 Amanah Masa:11.10 am – 11.40 am Mata Pelajaran:Pendidikan Moral

Tema PERBINCANGAN KERTAS SOALAN PEPERIKSAAN

Tajuk PERBINCANGAN KERTAS SOALAN PEPERIKSAAN

Objektif Pembelajaran

Murid dapat mengetahui dan memperbetulkan kesalahan yang telah dilakukan pada soalan peperiksaan

Aktiviti Pdp 4. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid.5. Murid-murid diminta mendengar perbincangan yang dilakukan oleh guru.6. Murid diminta membuat pembetulan dalam buku nota

EMK Berfikir

BBB Kertas soalan peperiksaan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan memperbetulkan kesalahan yang dilakukan.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015Tarikh / Hari :5 November 2015 /Khamis Minggu : 39

Kelas : 3 Amanah Masa:11.10 am – 12.10 am Mata Pelajaran:DST

Tema PERBINCANGAN KERTAS SOALAN PEPERIKSAAN

Tajuk PERBINCANGAN KERTAS SOALAN PEPERIKSAAN

Objektif Pembelajaran

Murid dapat mengetahui dan memperbetulkan kesalahan yang telah dilakukan pada soalan peperiksaan

Aktiviti Pdp 1. Guru mengedarkan kertas soalan kepada murid-murid.2. Murid-murid diminta mendengar perbincangan yang dilakukan oleh guru.3. Murid diminta membuat pembetulan dalam buku nota Sains

EMK Berfikir

BBB Kertas soalan peperiksaan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan memperbetulkan kesalahan yang dilakukan.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

Kelas : 4 Amanah Masa: 12.10 am – 1.10 am Mata Pelajaran:Dunia Seni Visual

Tema Membuat Corak dan Rekaan

Tajuk Alas Dulang

Objektif Pembelajaran

Aplikasi pengetahuan, kefahaman dan bahasa seni visual menerusi penentuan media danteknik dalam penghasilan corak.

Aktiviti Pdp 1.Guru menunjukkan contoh contoh alas dulang yang dihasilkan.2. Guru menyatakan media yang digunakan.3. Guru menunjuk cara penghasilan alas dulang berdasarkan lukisan.4. Murid menghasilkan boneka berdasarkan kreativiti

EMK Berfikir, keusawanan

BBB Kertas lukisan, cat warna, krayon,

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan boneka dihasilkan

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015Tarikh / Hari : 8 November 2015 /Ahad Minggu : 40

Kelas : 1 Amanah Masa: 9.20 am – 9.50 am Mata Pelajaran:Pendidikan Moral

Tema Saya bersikap bersopan

Tajuk Menunjukkan adab dalam tutur kata dan tingkah laku.

Objektif Pembelajaran

Ulangkaji :

Menyedari kesan tutur kata dan tingkah laku yang bersopan.

Aktiviti Pdp 1.Guru menerangkan mengenai sikap bersopan.2. Guru memberikan latihan dalam buku kerja,3. Perbincangan diadakan.

EMK Berfikir

BBB Buku Teks, Buku Latihan, kertas lembaran kerja, buku cerita

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan menyedari kesan tutur kata dan tingkah laku yang bersopan.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran

——/——— orang murid perlukan penggayaan

pdp ditangguhkan kerana

Kelas : 5 Bijaksana Masa: 10.40 am – 11.40 am Mata Pelajaran:Dunia Seni Visual

Tema Membuat Corak dan Rekaan

Tajuk Hiasan Balang Kuih (Kolaj)

Objektif Pembelajaran

Aplikasi pengetahuan, kefahaman dan bahasa seni visual menerusi penentuan media danteknik dalam penghasilan corak.

Aktiviti Pdp 1.Guru menunjukkan contoh contoh hiasan balang kuih menggunakan kolaj yang dihasilkan.2. Guru menyatakan media yang digunakan.3. Guru menunjuk cara penghasilan hiasan balang kuih4. Murid menghasilkan boneka berdasarkan kreativiti

EMK Berfikir, keusawanan

BBB Kertas lukisan, cat warna, krayon,

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan hiasan balang kuih.

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

Kelas :3 Amanah Masa: 11.40 am – 12.10 am Mata Pelajaran:Muzik

Tema Apresiasi Muzik

Tajuk Menghasilkan idea muzikal kreatif

Objektif Pembelajaran

Mencipta melodi mudah menggunakan vocal Mengajuk melodi Mengimprovisasi “jawapan” kepada “soalan” melodi yang diberikan

Aktiviti Pdp 1.Guru menunjukkan cara menghasilkan melodi mudah menggunakan vokal2. Guru meminta murid mencipta melodi mudah menggunakan vocal seperti “pisang goreng”3. Penutup / Aspresasi

EMK Berfikir

BBB CD, buku latihan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan menghasilkan idea muzikal kreatif

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

Kelas :5 Amanah Masa: 12.40 pm – 1.10 pm Mata Pelajaran:Muzik

Tema Pengalaman Muzikal

Tajuk Bergerak mengikut muzik

Objektif Pembelajaran

Membuat pergerakan berdasarkan muzik yang didengar

Aktiviti Pdp 1. Guru memainkan muzik kepada murid-murid.2. Guru menunjukkan pergerakan berdasarkan situasi/muzik yang dimainkan3. Murid diminta melakukan pergerakan berdasarkan muzik yang dimainkan secara

berpasangan.4. Murid memberikan kseimpulan pengajaran.

EMK Berfikir

BBB CD, buku latihan

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan menghasilkan pergerakan mengikut muzik

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana

CUTI SEMPENA DEEPAVALI

9-12 NOVEMBER

2015

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2015

Tarikh / Hari : 15 November 2015 /Ahad Minggu : 41

Kelas : 1 Amanah Masa: 9.20 am – 9.50 am Mata Pelajaran:Pendidikan Moral

Tema Menceritakan kepelbagaian ciptaan Tuhan

Tajuk Menceritakan kepelbagaian ciptaan Tuhan

Objektif Pembelajaran

Menceritakan kepelbagaian ciptaan Tuhan

Aktiviti Pdp 1. Murid diminta melihat buku teks.2. Murid diminta melukis tempat kediaman mereka.3. Murid diminta menceritakan apa yang terdapar pada di alam sekeliling mereka.4. Murid diberikan lembaran kerja

EMK Berfikir

BBB Buku Teks, Buku Latihan, kertas lembaran kerja, buku cerita

Penilaian PdP Murid dinilai berdasarkan mencertiakan kepelbagaian ciptaan Tuhan

Refleksi/Impak dan Kerja Rumah

——/——— orang murid mencapai objektif pengajaran——/——— orang murid perlukan penggayaanpdp ditangguhkan kerana