mobiil

5
Mobiilitelefon läbi aegade TUNNIKONSPEKT AINE: Kunstiõpetus 2x45 KLASS: 7A TUNNI TEEMA: Mobiilitelefon läbi aegade EESMÄRGID: Õpilane teab, milline oli vanaaegne mobiiltelefon ja oskab seda võrrelda tänapäeva mobiiltelefoniga. Oskab kasutada fantaasiat, mõeldes välja erinevaid mobiile kiviajast tulevikuni ja need ka paberile joonistada koos kirjeldusega. HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid. VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: mobiiltelefonidest pildid projektoriga seinale laskmiseks, väiksed paberid, harilik pliiats, kustukumm, värvilised pliiatsid ja viltpliiatsid. PÕHIMÕISTED: mobiiltelefon, kiviaeg, keskaeg, 19 sajand, tänapäev, tulevik. TUNNI KÄIK: Tunni etapid Aeg Õpetaja tegevus Õpilaste tegevus Pedagoogiline põhjendus 1. Häälestus Tunni organiseerimine 10. 05 Tunni alustamine püstitõusmisega. „Tere, Õpilased seisavad püsti ja istuvad õpetaja Õpilased saavad teadlikuks tunni 1

Upload: kadriart

Post on 13-Jun-2015

313 views

Category:

Documents


4 download

TRANSCRIPT

Page 1: Mobiil

Mobiilitelefon läbi aegade

TUNNIKONSPEKT

AINE: Kunstiõpetus 2x45

KLASS: 7A

TUNNI TEEMA: Mobiilitelefon läbi aegade

EESMÄRGID: Õpilane teab, milline oli vanaaegne mobiiltelefon ja oskab seda võrrelda tänapäeva mobiiltelefoniga. Oskab kasutada fantaasiat,

mõeldes välja erinevaid mobiile kiviajast tulevikuni ja need ka paberile joonistada koos kirjeldusega.

HINDAMINE/TAGASISIDE: Hinde saavad õpilased selle järgi, kas nad täidavad etteantud tunni eesmärgid.

VAJALIKUD VAHENDID JA MATERJALID: mobiiltelefonidest pildid projektoriga seinale laskmiseks, väiksed paberid, harilik pliiats,

kustukumm, värvilised pliiatsid ja viltpliiatsid.

PÕHIMÕISTED: mobiiltelefon, kiviaeg, keskaeg, 19 sajand, tänapäev, tulevik.

TUNNI KÄIK:

Tunni etapid Aeg Õpetaja tegevus Õpilaste tegevus Pedagoogiline põhjendus

1. Häälestus

Tunni organiseerimine

Eesmärgi püstitamine

Õpilaste motiveerimine

Eelteadmiste, huvide

aktiveerimine

Iseseisvale tööle

tagasideme andmine

sissejuhatus

10. 05

10. 07

10. 11

Tunni alustamine püstitõusmisega.

„Tere, istuge“

Alustan tunniga, kõigepealt

sissejuhatuseks küsin, kas kõigil teil on

mobiiltelefon? Milleks te seda

kasutate?

Seejärel näitan õpilastele esimese

mobiili pilti ja siis aina lähemale

tänapäevani ning näitan ka tuleviku

mobiiltelefone.

Õpilased seisavad püsti ja istuvad

õpetaja märguande peale.

Õpilased mõtlevad ja saavad rääkida

oma kogemustest, mis nemad teevad

mobiili.

Õpilased vaatavad pilte ja saavad ka

kommenteerida ja küsimusi esitada.

Õpilased saavad teadlikuks

tunni algusest.

Õpilased suunatakse

teemasse sisse elama,

vastates sissejuhatavatele

küsimustele.

Õpilased saavad ka oma

arvamust avaldada, ja küsida

juurde asju, millest õpetaja ei

1

Page 2: Mobiil

Mobiilitelefon läbi aegade

10. 19

Samas lasen õpilastel ka pilte

kommenteerida.

Seejärel hakkan rääkima õpilastele,

mis on nende ülesanne.

Räägin, et nemad hakkavad ka

mobiiltelefone välja mõtlema

kasutades fantaasiat.

Kirjutan tahvlile viis märksõna:

kiviaeg, keskaeg, 19 sajand, tänapäev

ja tulevik. Ning selgitan õpilastele, et

nad peavad mõtlema välja igale

ajastule mobiiltelefoni. Kuigi näiteks

kiviajal ei olnud mobiile olemas, siis

nad peavad välja mõtlema lihtsalt

milline nende arust võiks olla kiviaja

mobiil jne.

Õpilased kuulavad ja saavad teada,

mis on nende tunni ülesanne, samas

nad saavad küsida ka üle, kui tekkis

mõni arusaamatus.

Õpilased kuulavad ja saavad küsida

täpsustavaid küsimusi.

rääkinud.

Õpilased saavad teadlikuks

tunni ülesandest ja saavad

veel üle küsida, kui tekkis

arusaamatusi.

2. Õppimine

Huvi hoidmine

Õpilaste toetamine,

julgustamine

Uue info sidumine

varasema teadmisega

Seoste loomine

10. 25 Nüüd jagan õpilastele väikesed paberid

ja räägin, et iga ajastu joonistate eraldi

paberi peale ja juurde peate ka

kirjutama, millised on selle mobiili

funktsioonid. Mainin ka õpilastele, et

nad peavad täna need tööd valmis

saama.

Ning lasen õpilastel vaikselt oma tööga

Õpilased saavad kätte paberid ja

hakkavad kujundama iga paberi peale

ühte mobiiltelefoni.

Õpilased peavad nüüd

hakkama kasutama oma

fantaasiat tööde juures koos

kirjeldusega, mida täpsemalt

mingi mobiiliga saab teha.

Selline ülesanne arendab

õpilaste fantaasiat, loovust ja

2

Page 3: Mobiil

Mobiilitelefon läbi aegade

Mõistmine

Tähenduse loomine

10. 50

11. 10

tegeleda.

Kui mõnel õpilased on abi vaja siis

aitan ning vahepeal käin ka klassis

ringi ja vaatan, et kõik õpilased ikka

kaasa teevad.

Hakkab vahetund

Tund hakkab ja lasen õpilasel oma töid

jätkata.

Käin klassis ringi ja vaatan, et kõik

õpilased ikka täidaksid tunni alguses

antud juhiseid.

Õpilased tegelevad oma töödega, kui

mõnel õpilasel sai töö valmis, lasen tal

seletada oma joonistatud

mobiiltelefone.

Õpilased lähevad vahetundi.

Õpilased jätkavad oma töö tegemist.

vabat mõtlemist.

Õpilased saavad puhata.

Peale vahetundi jätkavad

õpilased oma tööd.

3. Reflektsioon

Millised on võimalused teadmiste

rakendamiseks

Tervikpildi loomine

Kokkuvõtted, hinded

Tagasisedeme andmine

Iseseisev töö põhjendusega

Uute eesmärkide püstitamine

11. 50

10. 55

Tund hakkab lõppema ja teatan

õpilastele, et nad hakkaksid oma töid

vaikselt lõpetama.

Ja lasen neil ka oma kohad puhtaks

teha ja tööd õpetaja laua peale tuua.

Teatan õpilastele, et tund sai läbi.

Õpilased hakkavad oma asju kokku

panema, toovad õpetaja käest saadud

töövahendid tagasi ja toovad oma

tööd lauale.

Õpilased lahkuvad klassist.

Õpilased peavad oskama

korda hoida seetõttu peavad

nad ise ka oma töökohad

korda tegema.

3