Zavrava godinu kao trostruki prvakEvrope u singlu, dublu i ekipno.

Na Svetskom juniorskom prvenstvuosvojio srebro takmiei se za Jugoslaviju.

6/18

2002.

Postaje ampion Evrope u konkurenciji do16 godina.

Osvaja turnire La Boul i La Poet uFrancuskoj, Princes Cup u Majamijui ITFturnir u Panevu

Zauzeo 40. mesto najboljih juniora sveta.

7/18

2003.

Sezonu poinje finalom ITF turnira uNirnbergu. Usledila je nova zlatna

medalja.

U francuskom gradu Latneu proglaen zanajboljeg igraa u Evropi do 16 godina.

Osvojio prve ATP poene pobedivi nafjuersu.

8/18

2004.

Po prvi put igra za nacionalni tim u Dejvis Kupuprotiv Letonije.

Rangiran kao 606 na svetu.

Osvojio poen za Srbiju i Crnu Goru pobediviJanisa Skroderisa. Osvaja prvi ATP elender u Budimpetiijo

jedan turnir u Maarskoj.

Trijumfovao na fjuersu F5 u Srbiji, a osvojio ielender u nemakom gradu Ahenu.

Zavrio sezonu kao 186 teniser na ATP listi.

9/18

2005.

U Melburnu na Australian Openu kvalifikovao se zaglavni reb grend slem turnira.

Osvaja ATP elender u San Remu, a nakon togaostvaruje pobedu u prvom kolu Rolan Garosa.

Kvalifikovao se za Vimbldon i izborio plasman u treekolo.

Ulazak u TOP 100 tenisera. Na US Openu uspeva da se plasira u tree kolo.

U Parizu pobeuje Marijana Puertu iz Argentinei prolaziu tree kolo turnira. Sezonu zavrio na 78. mestu ATP liste.

10/18

2006.

Osvaja svoj ATP prvenac u Amersfortu.Odmah potom osvaja titulu i u Mecu.

Postaje najmlai igra u Top 20.

Igra svoje prvo Grand Slam etvrtfinale naRolan Garosu.

Sezonu zavrio na 16. mestu.

11/18

2007.

Titula u Adelajdu. Igrao polufinale turnira u Roterdamu, finale US Opena i Indijan

Velsa, to ga je dovelo u Top 10. Pobedio Nadala, Mareja i Kanjasa i postao najmlai igra koji je

pokorio Ki Biskjen .

Osvojio pehar u Etorilu. Usledili polufinale Rolan Garosa i Vimbldona. Osvojio drugu masters titulu u Monterealu, pobedivi prva tri

tenisera sveta: Rodera Federera, Rafaela Nadala i Endija Rodika. Ulazak na treu poziciju. Na US Openu stigao do svog prvog Grand Slam finala, gde je

poraen od Rodera Federera. Srbiji obezbedio istorijski plasman u Svetsku grupu Dejvis kupa. U Beu osvojio i petu titulu u godini.

12/18

2008.

Osvaja prvi Grend Slem u karijeriAustralijan Open, pobedivi oa VilfridaCongu u finalu i izgubivi samo jedan set

tokom itavog turnira. Usledila jo tri velika trofeja: na Masters

turnirima u Indijen Velsu i Rimu i naMasters kupu u angaju.

Oosvaja i bronzanu medalju za svojuzemlju na Olimpijskim igrama u Pekingu.

13/18

2009.

Deset odigranih finala i pet titula: Dubai,Peking, Bazel, Pariz. Titula u Beogradu u

kojem je odran prvi srpski ATP turnir.

U Sinsinatiju, Rimu, Monte Karlu, Majamijui Haleu okovi bio drugi.

Sezonu zavrio kao trei teniser nasvetskoj rang listi.

14/18

2010.

Popeo se na drugo mesto ATP liste, odbraniotitulu u Dubaiju, plasirao se u polufinaleVimbldona i finale US Opena.

Godinu obeleio Dejvis kup i osvajanje

salatare. Novak, Viktor Trociki, Janko Tipsarevi i NenadZimonji predvoeni selektorom BogdanomObradoviem, pobedili Sjedinjene Amerike

Drave, Hrvatsku, eku i Francusku i postalisvetski ampioni.

15/18

2011.

Vezao 43 pobede.

Podigao vimbldonski pehar.

Doao na prvo mesto ATP liste. Osvojio 5 od 6 turnira Masters serije,pobedio na najvie Masters 1000 turnira

(5) i ostvario najvie uzastopnih pobedana Masters turnirima (31).

Osvaja Montreal, a onda i US Open.

16/18

2012. Na Otvorenom prvenstvu Australije pobedio Endija Mareja i Rafaela Nadala. Dodeljena mu je najprestinija sportska nagrada Laureus, za najboljeg sportistu planete. Drava Srbija odlikovala ga je najveim dravnim odlikovanjem Karaorevom zvezdom

prvog stepena, za naroite zasluge i uspehe u predstavljanju Republike Srbije. Osvaja turnir u Majamiju pobedivi Mareja u finalu. Nole je igrao finala u Monte Karlu, Rimu i na Rolan Garosu. Postao globalni brend ambasador japanskog proizvoaa sportske odee i opreme UNIQLO. Na Vimbldonu poraen u polufinalu od Rodera Federera posle treeg Gren Slema dobio ESPY nagradu u kategoriji NAJBOLJI TENISER za dostignua

u proloj godini.

Na Olimpijskim igrama u Londonu nosio zastavu Srbije. U meu za bronzanu medalju poraenje od Huana Martina del Potra.

Na Roders kupu pobedio Riara Gaskea u finalu.. bio uesnik finala Sinsinatija. Na Otvorenom prvenstvu SAD poraen od Britanca Endija Mareja. Na azijskoj turneji ostvario

maksimalnih deset pobeda, osvojivi najpre titulu u Pekingu, a potom i na Mastersu u angaju,gde je savladao Endija Mareja.Osvajanjem Shanghai Rolex Masters-a, postao je prvi igrakome je polo za rukom da trijumfuje na sedam od devet Masters 1000 turnira.

Nole se vratio na poziciju broj 1 svetske rang liste. Dobitnik dva priznanja za 2012 godinu: ARTUR E HUMANITARAC GODINE, ATP WORLDTOUR NO.1.

u Londonu savladao Rodera Federera.

17/18

2013.

Osvojio trei Australijen Open u nizu, ime se upisao uistoriju tenisa kao prvi igra kome je to polo za rukom.

Pobedi u finalu prvog gren slema Endija Mareja. O Osvojio svoju estu gren slem titulu.

U Dubaiju se po etvrti put u karijeri popeo naampionsko postolje. On je u finalu savladao treegnosioca, eha Tomaa Berdiha