projektyue.pcen.plprojektyue.pcen.pl/attachments/article/79/scenariusz nr 3…  · web...

5
SCENARIUSZ ZAJĘĆ NR 36 „Dlaczego lubię Słowację” Wyłączną odpowiedzialność za zawartość niniejszej publikacji ponoszą jej autorzy i nie może być ona utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Unii Europejskiej

Upload: others

Post on 24-Sep-2020

0 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: projektyue.pcen.plprojektyue.pcen.pl/attachments/article/79/Scenariusz nr 3…  · Web viewWchodzenie w temat twórczej pracy ucznia za pomocą dokumentu Microsoft Word, jego prezentacja

SCENARIUSZ ZAJĘĆ NR 36„Dlaczego lubię Słowację”

Wyłączną odpowiedzialność za zawartość niniejszej publikacji ponoszą jej autorzy i nie może być ona utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Unii Europejskiej

Page 2: projektyue.pcen.plprojektyue.pcen.pl/attachments/article/79/Scenariusz nr 3…  · Web viewWchodzenie w temat twórczej pracy ucznia za pomocą dokumentu Microsoft Word, jego prezentacja

WZORZEC SCENARIUSZA ZAJĘĆ

Informacje ogólne

Temat Dlaczego lubię Słowację

Adresat zajęć Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

Miejsce i czas realizacji zajęć Sala lekcyjna z tablicą interaktywną

Cel ogólny (główny) zajęć

Tworzenie dokumentu tekstowego za pomocą zdjęć i obrazów.

Cele operacyjne Wiadomości Rozwijanie kreatywnego myślenia i kreatywność w tworzeniu stylu pracy

Umiejętności wyszukiwanie informacji za pośrednictwem Internetu i używanie ich do rozwiązywania przypisanych zadań,

- Projektowanie i tworzenie dokumentu Word z wykorzystaniem materiału zdjęciowego,

- Tworzenie dokumentu w aplikacji Padlet,

- sporządzanie mapy drogowej, opisu obiektów, które spotykamy po drodze,

- rozwijanie słownictwa, znajdź, pobierz, zapisz, użyj obrazu, materiał w dokumencie tekstowym

Postawy przedstawienie swojej pracy

Metody/techniki pracy

Dyskusja

Nauczanie wspomagane komputerowo

Indywidualna praca uczniów

Narzędzia TIK Tablica interaktywna, Internet, dokument Microsoft Word, strona internetowa www.padlet.com

Wyłączną odpowiedzialność za zawartość niniejszej publikacji ponoszą jej autorzy i nie może być ona utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Unii Europejskiej

Page 3: projektyue.pcen.plprojektyue.pcen.pl/attachments/article/79/Scenariusz nr 3…  · Web viewWchodzenie w temat twórczej pracy ucznia za pomocą dokumentu Microsoft Word, jego prezentacja

Formy pracy Indywidualna

Środki dydaktyczne

Prezentacja PowerPoint działającej firmy mailingowej.Materiał Word - zadanie.

Przebieg zajęć

Faza wstępna

Wprowadzenie do tematu:

Wchodzenie w temat twórczej pracy ucznia za pomocą dokumentu Microsoft Word, jego prezentacja na interaktywnej tablicy.

Znajdowanie swoje ulubionych zdjęć Słowacji i rodzinnego regionu, w celu stworzenia pracy.

Przedstawienie problemu badawczego:

Dowiedz się, co jest na obrazie.

Znajdź obiekt na mapie.

Użyj i kreatywnie opisz w swojej pracy - przedstawiony obraz.

Utwórz dokument w aplikacji: www.padlet.com - miejsce na zapisywanie zdjęć, linków, pomysłów, dokumentów, ...

Faza realizacyjna Pobieranie danych:

Uzyskiwanie obrazów z Internetu. Kreatywne i aktywne pisanie uczniów. Tworzenie dokumentu w Padlet, w którym uczniowie przechowują wszystkie nabyte i używane materiały zdjęciowe, wykorzystane strony, utworzony dokument Word.

Przetwarzanie i analiza danych:

Analiza przedłożonego materiału graficznego.

Znajdowanie lokalizacji i jej opisu.

Korzystanie z map internetowych.

Planowanie wycieczki do danego obiektu z domu.

Używanie opisu ścieżki i obiektów, które spotykamy po drodze.

Aktywne, kreatywne pisanie uczniów.

Wyłączną odpowiedzialność za zawartość niniejszej publikacji ponoszą jej autorzy i nie może być ona utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Unii Europejskiej

Page 4: projektyue.pcen.plprojektyue.pcen.pl/attachments/article/79/Scenariusz nr 3…  · Web viewWchodzenie w temat twórczej pracy ucznia za pomocą dokumentu Microsoft Word, jego prezentacja

Wyszukiwanie obrazów, ich kombinacja, opis i włączenie do kreatywnej pracy twórczej uczniów.

Prezentacja danych:

Zadania studenta prezentowane są na interaktywnej tablicy - dokumencie Padlet

Rozwiązanie badawcze problemu:

Studenci pracują na komputerach indywidualnie.

Wyniki pracy: dokument Microsoft Word Documentary Work i Padlet Documents.

Faza podsumowująca Promowanie twórczego myślenia, twórczej pracy.

Praca domowa Znalezienie obiektu w ewidencji gruntów naszego miasta, wyszczególnienie tego obiektu i jego otoczenia oraz stworzenie kolażu za pośrednictwem aplikacji internetowej: https://pic-collage.com/ https://www.pizap.com/ http://www.loonapix.com/

Ewaluacja Gratulacje, zachęta ...

Wyłączną odpowiedzialność za zawartość niniejszej publikacji ponoszą jej autorzy i nie może być ona utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Unii Europejskiej

Page 5: projektyue.pcen.plprojektyue.pcen.pl/attachments/article/79/Scenariusz nr 3…  · Web viewWchodzenie w temat twórczej pracy ucznia za pomocą dokumentu Microsoft Word, jego prezentacja

Wyłączną odpowiedzialność za zawartość niniejszej publikacji ponoszą jej autorzy i nie może być ona utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Unii Europejskiej