oravazlat seregi agnes

4
Eszterházy Károly Tanárképző Főiskola Eger Elektronikus médiumok és tananyagok Digitális (hálózatalapú) óravázlat Készítette: Seregi Ágnes Angoltanár-pedagógiatanár MA Neptun kód: FKRDKL 2013. május 5. Oktató: Dr. Forgó Sándor

Upload: eszterhazy-karoly-foiskola

Post on 10-Jul-2015

283 views

Category:

Documents


1 download

TRANSCRIPT

Eszterházy Károly Tanárképző Főiskola

Eger

Elektronikus médiumok és tananyagok

Digitális (hálózatalapú) óravázlat

Készítette: Seregi Ágnes

Angoltanár-pedagógiatanár MA

Neptun kód: FKRDKL

2013. május 5.

Oktató: Dr. Forgó Sándor

I. Alapadatok

Iskola típusa: általános iskola, felső tagozat

Osztály: 5. osztály

Tantárgy: angol nyelv

Óra helye a tantervben: 3. modul (Time out), 4-5. óra

Témakör: Szabadidő

Téma: Mozi, filmek

Óra típusa: Új ismeretet rendszerező, alkalmazó

Elsajátítandó fogalmak jegyzéke: Filmek típusai, rendező, színészek, egyszerű jelen idő

II. Fejlesztési célok:

Szókincs aktivizálása, olvasott szöveg értése, íráskészség, emlékezet, kreativitás, gondolkodás

Módszerek, munkaformák:

Hagyományos osztálytermi módszerek: egyéni és páros munka, frontális osztálymunka

Számítógéppel segített tanulási módszerek: olvasott szöveg értése, gyakorlás, kiselőadás

III. Források, eszközök:

Hagyományos források: tankönyv (Get to the top 1, Student’s Book, mmpublications), füzet

Digitális források: internet

http://www.imdb.com/list/dUfMggd0R54/

http://www.youtube.com/

Tantermi eszközök: szemléltetés (internet, PPT diák), szöveg, kép, projektor, laptopok

Hálózati eszköz: online multimédia (Youtube, google, slideshare)

IV. Tanórák felépítése:

1. Házi feladat ellenőrzése

2. Korábbi ismeretek aktivizálása

3. Motiválás

4. Új ismeretek feldolgozása

5. Blog-bejegyzés elkészítése, bemutatása

6. Értékelés

Az órák logikai felépítése és a tevékenységek

Idő Az óra menete Feladat Módszer,

munkaforma

Eszközök

5 perc

(5 p)

1. Házi feladat

ellenőrzése

Tk. : 39. old./ 6.

Íráskészség

frontális

osztálymunka

tankönyv, füzet

10 perc

(15 p)

2. Korábbi

ismeretek

aktivizálása

- szókincs

felelevenítése

- további

filmekkel

kapcsolatos

szavak gyűjtése

- PPT képek,

frontális

- szóháló, páros

- számítógép, projektor

- füzet

10 perc

(25 p)

3. Motiválás

Ráhangolás

Feladat

video

megtekintése

kétszer

1. ráhangolás

2. feladat: a

filmmel

kapcsolatos

szavak,

érzelmek leírása

frontális és

egyéni

számítógép, projektor

http://www.youtube.com/

Harry Potter and the

Sorcerer’s Stone

15 perc

(40 p)

4. Új ismeretek

feldolgozása

filmismertető

elolvasása

először párban,

majd az

ismertető

értelmezése

frontálisan

olvasott szöveg

értése,

frontális és

páros

számítógép, projektor

http://www.imdb.com/

Harry Potter and the

Sorcerer’s Stone

5 perc

(45 p)

5. Blog-bejegyzés

előkészítése,

feladat

ismertetése

a feladat az,

hogy

bemutassanak

egy

gyermekfilmet,

készítsenek róla

rövid leírást,

gyűjtsenek

hozzá képeket, a

filmmel

kapcsolatos

linkeket, s

tegyék közzé a

blogjukban

frontális munka laptopok

internet

Blog

google

25 perc

(70 p)

Blog-bejegyzés

elkészítése

páros munka laptopok

internet

Blog

google

15 perc

(85 p)

Blog-bejegyzések

elolvasása

a gyerekek

olvassák egymás

bejegyzéseit

páros munka

5 perc

(90 p)

6.Értékelés, házi

feladat

megjelölése

egy

bejegyzéshez

komment írása

frontális munka