osnovna škola ogledni

6
Osnovna škola Osnovna škola : „Karađorđe“ : „Karađorđe“ Nastavni predmet: Engleski jezik – Engleski jezik – ogledni ogledni čas čas Nastavna jedinica: Celebrations units – Celebrations units – The Christmas song The Christmas song Čas broj: 33. Vreme trajanja: 45 minuta Nastavnik: Aleksandra Aleksić Datum održavanja: 26. decembar 2011.godine 26. decembar 2011.godine Razred: II4 – II4 – razredni starešina Mlađena Momčilović razredni starešina Mlađena Momčilović Tip časa: Utvrđivanje i Utvrđivanje i obnavljanje obrađenog gradiva obnavljanje obrađenog gradiva CILJEVI I ZADACI CILJEVI I ZADACI Obrazovni 1. Obnoviti usvojene jezičke strukture u okviru tematske jedinice Christmas 2. Vežbati prepoznavanje reči 3. Vežbati spelovanje i pisanje usvojenih reči 4. Vežbati pravilno imenovanje usvojenih pojmova 5. Uočiti razliku izmedju imenica u jednini i množini 6. Vežbati jezičku intonaciju i ritam pevanjem Božićnih pesama 7. Uvežbati pravilnu upotrebu izraza vezanih za Božićne i Novogodišnje praznike 8. Izvršiti evaluaciju i samoevaluaciju postignutih ishoda Funkcionalni: Upotrebljavati izraze kulturnog obraćanja How are you?. Fine. Thank you!,., pitati za broj How many?, razlikovati jedninu (a present) od množine (presents),Grupnom igrom dočarati tradiciju pevanja Božićnih pesama u Velikoj Britaniji (Singing Christmas carols around the Christmas tree) Vaspitni: razgovarati o uljudnom ponašanju razvijanje kulturnih i estetskih navika kod razvijanje kulturnih i estetskih navika kod učenika, učenika, sposobnost za rad u grupi, sposobnost za rad u grupi, 1

Upload: cassandra-johnson

Post on 14-Dec-2015

13 views

Category:

Documents


5 download

DESCRIPTION

ogledni

TRANSCRIPT

Page 1: Osnovna škola ogledni

Osnovna školaOsnovna škola: „Karađorđe“: „Karađorđe“Nastavni predmet: Engleski jezik – ogledni Engleski jezik – ogledni časčasNastavna jedinica: Celebrations units – The Christmas song Celebrations units – The Christmas songČas broj: 33.Vreme trajanja: 45 minutaNastavnik: Aleksandra AleksićDatum održavanja: 26. decembar 2011.godine 26. decembar 2011.godineRazred: II4 – razredni starešina Mlađena Momčilović II4 – razredni starešina Mlađena Momčilović Tip časa: Utvrđivanje i obnavljanje obrađenog gradiva Utvrđivanje i obnavljanje obrađenog gradiva

CILJEVI I ZADACI CILJEVI I ZADACI Obrazovni1. Obnoviti usvojene jezičke strukture u okviru tematske jedinice Christmas 2. Vežbati prepoznavanje reči3. Vežbati spelovanje i pisanje usvojenih reči4. Vežbati pravilno imenovanje usvojenih pojmova5. Uočiti razliku izmedju imenica u jednini i množini6. Vežbati jezičku intonaciju i ritam pevanjem Božićnih pesama7. Uvežbati pravilnu upotrebu izraza vezanih za Božićne i Novogodišnje praznike8. Izvršiti evaluaciju i samoevaluaciju postignutih ishoda

Funkcionalni: Upotrebljavati izraze kulturnog obraćanja How are you?. Fine. Thank you!,., pitati za broj How many?, razlikovati jedninu (a present) od množine (presents),Grupnom igrom dočarati tradiciju pevanja Božićnih pesama u Velikoj Britaniji (Singing Christmas carols around the Christmas tree)

Vaspitni: razgovarati o uljudnom ponašanju razvijanje kulturnih i estetskih navika kod učenika, razvijanje kulturnih i estetskih navika kod učenika, sposobnost za rad u grupi, sposobnost za rad u grupi, razvijanje sposobnosti uočavanja, posmatranja, razvijanje sposobnosti uočavanja, posmatranja, sposobnost razvijanja: analize, sinteze i zaključivanja.sposobnost razvijanja: analize, sinteze i zaključivanja. Naglasiti važnost redovnog ponavljanja i samostalnog

procenjivanja svog rada i napretka

Metode rada: slušanje, oponašanje, pokazivanje, spelovanje, slaganje slagalice, razgovor, ponavljanje za modelom, igra, čitanje, pisanje po modelu, razumevanje slušanjem

Oblici rada: frontalni rad, individualni rad, rad u grupi

Nastavna sredstva: udžbenik (str.) radni listovi, CD player, CD (tapescript – 18), fleš kartice za Božićene pojmove, fleš kartice sa nazivima usvojenih pojmova, kartice sa alfabet slovima improvizovano jelka od kartona, stikeri sa Božićnim pojmovima Umnoženi radni listovi za obnavljanje za svakog učenika*, tabla, Korelacija: Priroda i društvo (praznici, zima), Matematika (brojevi do 10), Srpski jezik (broj imenica), Muzičko (pevanje u horu)

1

Page 2: Osnovna škola ogledni

Izvori za pripremu učitelja: udžbenik ,Happy House 2, radni priručnik za učitelje, web strane Oxford University Press - Happy House Teachers' site (namenjeno učiteljima), ESL materials for teachers , http://www.oup.com/elt/global/products/happystreet

________________________________________________________________________________* Radni listovi i sav dodatni materijal priloženi su uz ovaj dokument* Radni listovi i sav dodatni materijal priloženi su uz ovaj dokument

Didaktičko metodička struktura časaDidaktičko metodička struktura časa

Pravila rada:

1. Rad bez velike buke2. Svi radimo3. Slušaćemo jedni druge

Tok aktivnosti na času

Uvodni deo časa (10 minuta)

1.o Pozdraviti decu koristeći neformalni pozdrav Hello! i How are you? koji je

korišćen i na predhodnim časovima. Ohrabriti decu da vam odgovore pozdravom ukoliko zaborave. Pozvati ih da zajedno otpevaju himnu koju uvek pevaju na početku časa – Svi pevaju Alphabet song a vi imate ulogu dirigenta.Svi pevaju uključujući i učenika koji radi po IOP-u

2.o Uvedite u čas pojmove koji su usvojeni u tematskoj celini koja se obnavlja tako

što će svako od deteta hvatati lopticu koju mu dobacite i pritom reći nesto što ima veze sa Božićnim i Novogodišnjim praznicima–

Christmas, a Christmas tree, Father Christmas, Santa, a decoration, a present, , a snowman, snow, a star, a bell, a stocking, a candle, a cake,

Pokazujući deci fleškarte sa ovim pojmovima postavljajte im pitanja What is this? Is it a....? Dok ih stavljate na tablu proverajte koliko dobro poznaju prethodno usvojeni vokabular.Proverite da li učenik koji radi po IOP-u može samostalno ili uz vašu pomoć da imenuje neki od ponuđenih pojmova dok hvata lopticu.

2

Page 3: Osnovna škola ogledni

RAZRADA (25 minuta)

o Zalepite slikovne fleškarte na tabli a potom ista pitanja postavite pokazujući karte na kojima su ispisana imena predmeta . Pozovite nekog od učenika da spoji slikovne sa fleškarticama na kojima se nalaze nazivi pojmova. Ukoliko učenik koji rešava zadatak pogreši pozovite drugog ne biste li dobili tačan odgovor. Dok stoje slikovne i kartice sa nazivima pojmova na tabli zamolite učenike da speluju neke od pojmova. Dok oni speluju vi ispisujete to što speluju pored zalepljenih kartica. Ohrabrite učenike da vam daju odgovor ukoliko zaborave pokazujuci im Alfabet kartu . Potom sklonite karte sa imenima pojmova i pitajte hoće li neko od učenika ispisati imena pojmova pored slikovnih fleš kartica koje se i dalje nalaze na tabli. Proverite da li umeju da razlikuju . Nakon toga ih podsetite na to kako se najveći broj imenica u engleskom jeziku završava u svom obliku u množini. Navedite ih da usmenim putem imenuju usvojene pojmove u množini tako što ćete im pokazivati kartice sa pojmovima u množini.

o Podelite učenicima radne listove na kojima će vežbati na nekoliko primera da zapišu pojmove u množini tako što će odgovoriti na kratka pitanja- How

many......? - kratkim odgovorima. Dajte im jasna uputstva gde da upišu datum koji će biti ispisan na tabli i gde da upišu svoje ime i prezime i razred i odeljenje u koji idu. Nakon kratkih uputstava (2 minuta) učenici samostalno popunjavaju tekst u ponudjenim radnim listovima: Objasnite im da u sledećih 2 minuta

popune praznine na dobijenim radnim listovima: How many...? Učenici samostalno rešavaju zadatak. Po završetku zadatka ponovo im postavljajte pitanja ( How many .......)? za svaki od ponudjenih pojmova. Rešenja ispišite i na tabli i zamolite ih da

Potpisane listove predaju nastavniku posle 5 minuta.

o Učeniku koji radi po IOP-u dajte radni list na kome on treba da spoji cifru sa odgovarajućim skupom ponuđenih pojmova i pratite kako će uraditi zadatak.. Pustite ga da zadatak reši samostalno ukoliko to ne uspe dajte mu što jasnija uputstva i ohrabrite ga da to uradi uz vašu pomoć.

o Po završetku ove aktivnosti objasnite na srpskom kako da zalepe stikere na modelu jelke koji će stajati na jednoj od klupa u sredini ucionice. Stikere će vaditi iz ukrasne kutije. Navedite ih da pravilno izgovore naziv pojma koji se nalazi na stikeru i da ga pokažu svim drugarima. Ohrabriti decu da vam odgovore uz vašu pomoć ukoliko zaborave kako se imenuje neki od pojmova. U ovoj aktivnosti učestvuje i učenik koji radi po IOP-u. Naravno, ohrabrite ga što više da bar uz vašu pomoć zalepi i pritom prepozna ili imenuje neki od pojmova koji izvuče iz kutije.

3

Page 4: Osnovna škola ogledni

ZAVRŠETAK (10 min)

o Pozovite učenike da zajedno otpevate We wish you Merry Christmas and Jingle bells igrajući oko modela jelke podsećajući ih na običaje pevanja Božićnih pesama (carols) u Velikoj Britaniji. Postavite im pitanja na srpskom jeziku kada slave Britanci Božić i Novu godinu a kada to činimo mi. U ovoj aktivnosti učestvuje i učenikk koji radi po IOP-u.

o Po završetku prethodne aktivnosti podelite učenicima papire za evaluaciju – ocenjivanje. Zamolite sve učenike da zajedno sa vama daju ocenu prethodnih aktivnosti. To čine tako što na nalepnicima crtaju smeška ili mrštavca. Svoje evaluacione stikere lepe na tablu. Svoju evaluacionu karticu popunjava i učenik koji radi po IOP-u i samostalno je lepi na tablu.

o Na kraju časa poželite im Srećan Božić i Novu godinu i ohrabrite ih da to učine sa vama

4