priprema kombinovano odeljenje kombinacija pid voda prodavnice

3

Click here to load reader

Upload: dt011

Post on 07-Jul-2018

215 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: Priprema Kombinovano Odeljenje Kombinacija Pid Voda Prodavnice

8/18/2019 Priprema Kombinovano Odeljenje Kombinacija Pid Voda Prodavnice

http://slidepdf.com/reader/full/priprema-kombinovano-odeljenje-kombinacija-pid-voda-prodavnice 1/3

ОШ „СВЕТИ САВА“ ГОРЊИ СМРТИЋИ

ПО „ ПАЛАЧКОВЦИ“

ПИСАНА ПРИПРЕМА ЗА РАД У ТРОЈНОЈ КОМБИНАЦИЈИ

УЧИТЕЉ: Зор! Мр"#$%& 'ро()р*р+,!+ !-./+

Д."0: 12)23) 1245) 6о,$!+

М7+-.о: П89о/;$

РАЗРЕД:

НАСТАВНИПРЕДМЕТ:

НАСТАВНА

ЈЕДИНИЦА:

 ЦИЉ ЧАСА:

<

Мо7 оо8$!

Во, = „Т+" .+"

'$ .+9!+“Усвајање знања оосновним условима за

живот, вода ваздух,

топлота земљиште,писање ријечи и

 реченица (на основу

слике и ријечи),

шчитавање ипреписивање

 реченице као и

цртање садржаја исте,доцртавање

 <<

Пр$ро, $ ,р"#./о

Про,/!$;+

Утврђивање знања озанимањима, установама и

предузеима сво! краја,

продавницама, значају свихзанимања као и постојању

установа (школа, "олница###)

као и свих предузеа и

продавница#$спосо"љавање ученика за

самостално учење за рад у

пару правилна употре"а икориштење наставних

листиа развијање

интелектуалних %ункција#&азвијање истрајности у

 раду и учењу, осјеај

личне од!оворности за

успјешно од!оворена

питања, развијањепозитивних односа са

дру!ом из клупе#

<<<

Пр$ро, $ ,р"#./о

Во,

'амостално стицање иусвајање знања о води као

извору живота и значају за

живот и здравље људи,"иљака и животиња, значај

воде за индустрију,

домаинства и насеља#

&азвијање вишихинтелектуалних процеса#

&азвијање љу"ави према

природи, као и очувањуживотне средине воде

ваздуха и земљишта,

 развијање повјерења усаморад#

ТИП ЧАСА: Утврђивање $"рада НАСТАВНА

ТЕ>НОЛОГИЈА:

 

М+.о,+: раз!овора,

усмено! изла!ања,демонстрације, рад на

тексту и писаних

 радова, илустрације#О?8$;$: ронт#,

индивидуални#Ср+,-./: аса

новчанице и %лашицаводе , сличице,

 реченице на

листиима у чашама,свеске, љепило,

при"ор за писање,

"ојице, наставнилисти, *+* -оцка,

коцка , коцкица.

М+.о,+: раз!овора, усмено!

изла!ања, демонстрације, рад на тексту и писаних

 радова, драматизације/

О?8$;$: ронт#, 0нд# &ад у

пару#Ср+,-./: аса новчанице и

%лашица воде,у1"еник,свеске, ре"уси ,

љепило, наставни листи,

луткице -2анимања., %ен,маказе, шампон, пешкир, капа

за кувара, сито, здјела, кувача

и окла!ија и "рашно,пјесмица -3екарчи.#

М+.о,+: раз!овора, усмено!

изла!ања, демонстрације, рад на тексту и писаних

 радова, илустрације#

 О?8$;$: ронт#, 0нд#

Ср+,-./: аса новчанице и

%лашица воде, у1"еник,наставни листи, свеске,

та"ла, листи са додатним

задацима, %лашица воде,чаша, пјесмица -*о"ро вече

суседице.#

Page 2: Priprema Kombinovano Odeljenje Kombinacija Pid Voda Prodavnice

8/18/2019 Priprema Kombinovano Odeljenje Kombinacija Pid Voda Prodavnice

http://slidepdf.com/reader/full/priprema-kombinovano-odeljenje-kombinacija-pid-voda-prodavnice 2/3

ТОК ЧАСА:

УВОДНИ ДИО ЧАСА

$ко 45 минута6З7+,!$9+ "/о,+!+

.$/!о-.$ 

-2амислите лијеп и

сунчан дан, ваздухчист, земља !ори од

'унца и вруине а висте ожеднили !дје ете

отии7 0 шта етекупити7.И6р : „Про,/!$;“

(продавац упродавници продаје

 ро"у, а купац купује

воду за пие)# раз!овр о основним

условима живота

'унце, топлота, земља,ваздух вода)#

6Н7/ !-./!+

 7+,$!$;+  (запис на

наслова на та"лу)+$*8 9 02+$&

;0+$<8

6З7+,!$9+ "/о,+!+

.$/!о-.$ 

2амислите лијеп и

сунчан дан, ваздух чист,земља !ори од 'унца и

вруине а ви стеожеднили !дје ете

отии7 0 шта етекупити7.И6р : „Про,/!$;“

(продавац у продавниципродаје ро"у, а купац

купује воду за пие)#

&јешавање ре"уса на

листиима и лијепљење

у свеску#

6Н7/ !-./!+

 7+,$!$;+  утврђивање

знања о занимањима,установама и

продавницама#

@З7+,!$9+ "/о,+!+

.$/!о-.$ 

2амислите лијеп и

сунчан дан, ваздухчист, земља !ори од

'унца и вруине а висте ожеднили !дје ете

отии7 0 шта етекупити7.И6р : „Про,/!$;“

(продавац упродавници продаје

 ро"у, а купац купује

воду за пие)# &аз!овр о основним

условима живота

'унце, топлота, земља,ваздух вода)#

@Н7/ !-./!+

 7+,$!$;+  (запис на

наслова на та"лу)+$*8 9 02+$&

;0+$<8

ГЛАВНИ ДИО ЧАСА

од == до=> минута

Д$р+.! р,

6 3реписивање насловау свеску +$*8 9

02+$& ;0+$<8#

6 ?ојење сличице и

исписивање ријечи и реченице на основу

сличице#

6 @а основу ријечи+$*8, ученици

индивидуално

састављају реченицу#6 Ученици извлаче

листие са реченицама

из чаша, шчитавају ихлијепе у свеску

преписују и цртају оно

што су прочитали#

Д$р+.! р,

6 ормирање параподјела наставно!

листиа и давање

упутстава за рад у пару/И!,$р+.! р,

&ад у пару6 од!оварање

на питања на наставни

листи (у прило!у)

Д$р+.! р,

6 3одјела наставно!листиа и давање

упутстава за

индивидуалнан рад на

наставном листиу#И!,$р+.! р,

0ндивидуалнан рад на

наставном листиу (уприло!у) од!овори на

питања#

И!,$р+.! р,

6&ад на наставномлистиу (у прило!у) у

празна поља нацртати

и о"ојити зашто нам јесве потре"на вода#

Д$р+.! р,

3резентација читањеод!овора  

*раматизација једно!

занимања на радноммјесту#

ризер ризерски

салон (прање косе

Д$р+.! р,

3резентација читањетачних од!овора 

пропраено

лијепљењемилустрација дивљих

животиња на та"лу#И!,$р+.! р,

Page 3: Priprema Kombinovano Odeljenje Kombinacija Pid Voda Prodavnice

8/18/2019 Priprema Kombinovano Odeljenje Kombinacija Pid Voda Prodavnice

http://slidepdf.com/reader/full/priprema-kombinovano-odeljenje-kombinacija-pid-voda-prodavnice 3/3

+$*8, шишање,%енирање)#

3екар 3екара (сијање

"рашна, +$*8,закувавање тијеста и

печење хље"а)# 3јевање

пјесмице: -3екарчи

*одатни задаци листи (у прило!у)

ЗАВРШНИ ДИО

ЧАСАод > до A минута

2авршне заједничке

активности  понављање наставне јединице#

 Наставак активности

„Теку теку капитечне“ Бранко

 Коцкица“ (око 25

 минута) наконфизичког и паузе кад

први разред буде сам

2авршне заједничке

активности понављањенаставне јединице наоснову паноа

-28@0B8C8., и

од!овора на питања опродавницама#

6 2адавање задае:

@ацртати оно занимањекоје "и ви вољели имати

кад порастете и мјесто

!дје то занимање ради иу D6 = реченице описати

зашто "и "аш то жељели

"ити#

2авршне заједничке

активности  понављање наставне јединице#

62адавање задае: У

 радном листу урадитилекцију -+ода.#

3јевање пјесмице:

-*о"ро вече суседице.#

ПЛАН ЗАПИСА НА ТАБЛИ:

ВОДА ЈЕ УСЛОВ AИВОТА

Во, $0 /+8$$ *!97 *:

4) A$/о. $ *,р/B+ B",$

1) A$/о. ?$B $ C$/о.$D

5) И!,"-.р$7"

E) До0%$!-./

3) A$/о. " !-+B$0

 ЗАКЉУЧЦИ : AИВОТ Б F З ВОДЕ СЕ НЕ

МОAЕ ЗАМИСЛИТИG

ЗБОГ ТОГА ЈЕ ТРЕБАМО ЧУВАТИ ОД

ЗАГАHИВАЊА)

ЛИТЕРАТУРА:

4# Bилијеви, '#(4EEF)# 0новирање наставе природе и друштва# ?ања Gука: Hлас српски#

D# Bилијеви, '#(D55=)# 0нтерактивна настава математике# ?ања Gука: *руштво педа!о!а &епу"лике'рпске

=# 'танојлови, '# , Iакови# 3#, ати, B# и 'пасојеви, 3# (D54D)# 3рирода и друштво за дру!и

 разред основне школе# 0сточно 'арајево: 2авод за у1"енике и наставна средства &епу"лике'рпске#

F# 'танојлови, '# , Iакови# 3#, ати, B# и 'пасојеви, 3# (D54D)# 3рирода и друштво за треи

 разред основне школе# 0сточно 'арајево: 2авод за у1"енике и наставна средства &епу"лике'рпске#

># Jук, B# и 0ли, B# (D55E)# 'вијет око мене дидактичко средство за први разред основне школе#

?ања Gука: @ова школа#