rancangan pelajaran

2
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN MATA PELAJARAN : MATEMATIK KELAS : 2A TOPIK: PECAHAN MASA: 60 MINIT STANDARD PEMBELAJARAN : 6.2(i) OBJEKTIF PEMBELAJARAN : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya untuk 1) Menulis pecahan wajar yang pengangkanya 1 dan penyebutnya hingga 10 apabila disebut dan mengikut lorekan pada gambarajah. AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN –MURID PERDANA 1. Murid diberikan sekeping kertas dan membuat lipatan kertas dengan dibimbing oleh guru. 2. Murid menyatakan jumlah lipatan yang dihasilkan 3. Murid diminta melorek atau warnakan 1 bahagian lipatan kertas . 4. Guru membimbing murid untuk membuat beberapa lagi lipatan dan menyebut pecahan bagi setiap lipatan. 5. Murid melukis gambarajah lipatan dan menulis pecahan berdasarkan gambarajah AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN –MURID LINUS 1. Murid diberikan kad pecahan yang telah disediakan oleh guru 2. Murid membilang pecahan yang ada pada kad tersebut dengan bimbingan dari guru. 3. Murid diminta melorek satu bahhagian daripada pecahan itu. 4. Murid menyebut dan menulis pecahan berdasarkaan gambarajah yang diberikan. ELEMEN MERENTAS KURIKULUM KREATIVITI BAHAN BANTU MENGAJAR KAD PECAHAN LEMBARAN KERJA PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN PERBINCANGAN PEMERHATIAN DAN SOALJAWAB.

Upload: izzila-rizan

Post on 13-Apr-2017

117 views

Category:

Documents


1 download

TRANSCRIPT

Page 1: Rancangan pelajaran

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN : MATEMATIK

KELAS : 2A

TOPIK: PECAHAN

MASA: 60 MINIT

STANDARD PEMBELAJARAN : 6.2(i)

OBJEKTIF PEMBELAJARAN :

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid berupaya untuk

1) Menulis pecahan wajar yang pengangkanya 1 dan penyebutnya hingga 10 apabila disebut dan mengikut lorekan pada gambarajah.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN –MURID PERDANA

1. Murid diberikan sekeping kertas dan membuat lipatan kertas dengan dibimbing oleh guru.2. Murid menyatakan jumlah lipatan yang dihasilkan3. Murid diminta melorek atau warnakan 1 bahagian lipatan kertas .4. Guru membimbing murid untuk membuat beberapa lagi lipatan dan menyebut pecahan bagi setiap lipatan.5. Murid melukis gambarajah lipatan dan menulis pecahan berdasarkan gambarajah

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN –MURID LINUS

1. Murid diberikan kad pecahan yang telah disediakan oleh guru2. Murid membilang pecahan yang ada pada kad tersebut dengan bimbingan dari guru.3. Murid diminta melorek satu bahhagian daripada pecahan itu.4. Murid menyebut dan menulis pecahan berdasarkaan gambarajah yang diberikan.

ELEMEN MERENTAS KURIKULUM

KREATIVITI

BAHAN BANTU MENGAJAR

KAD PECAHAN

LEMBARAN KERJA

PENILAIAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

PERBINCANGAN PEMERHATIAN DAN SOALJAWAB.

REFLEKSI

17 DARIPADA 20 ORANG MURID BOLEH MENJAWAB SOALAN DARIPADA LEMBARAN KERJA YANG DISEDIAKAN.

1 DARIPADA 3 ORANG MURID MASIH BELUM MENCAPAI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN DAN AKAN DIBIMBING PADA KELAS AKAN DATANG