rancangan pengajaran harian
DESCRIPTION
Sesuai dengan keperluan sistem pendidikan masa kini.TRANSCRIPT
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KELAS SINAR CAHAYA
Nama Guru: Pavithira Devi a/p Balakrisnan Masa: 9.10-10.10pagiSekolah : SJK (T) Vageesar Tajuk: Ujian Penguasaan KemahiranKelas: 2 Barathy Mata pelajaran: Bahasa MelayuTarikh: 07 Mei 2015(Khamis) Bilangan Murid: 10 orangKehadiran : /10PERKARARos( Lemah)Orkid ( Sederhana)Kekwa ( Pandai)
NAMA MURID1.Paravinraj2.Rishiraj3.James1.Saraniah2.Vishal3.Jegathiswaran4.Sathis1. Thenmooli2. Megananthan3. Shanjeev
TAJUK Ujian Penguasaan Kemahiran
KEMAHIRAN1. Memadankan huruf vokal dengan gambar.2. Mengenal dan mengecam huruf vokal pada perkataan.3. Menulis huruf vokal berpandukan gambar.4. Mengecam suku kata yang sama sebutannya.5. Menyalin semula suku kata.6. Memadankan suku kata dengan gambar.7. Membulatkan suku kata berdasarkan gambar.8. Menulis suku kata yang guru sebutkan.
1. Membulatkan suku kata berdasarkan gambar.2. Membulatkan perkataan kvk yang betul berpandukan gambar.3. Menyusun huruf untuk membentuk perkataan kvk berdasarkan gambar.4. Memadankan gambar dengan perkataan kvk.5. Memadankan perkataan v+kvk dengan gambar.6. Menulis perkataan v+kvk berdasarkan gambar.7. Mengisi tempat kosong dengan perkataan v+kvk berdasarkan gambar.8. Menulis perkataan kvk dan perkataan v+kvk yang guru sebutkan.
1. Mengisi tempat kosong dengan suku kata kv akhiran berpandukan gambar.2. Menulis suku kata kv awalan untuk membentuk perkataan kv+kv.3. Melengkapkan tempat kosong dengan suku kata awalan untuk membentuk perkataan kv+kvk.4. Menulis perkataan kvk berdasarkan gambar.5. Memadankan gambar dengan perkataan kvk.6. Menulis perkataan kv+kv berdasarkan gambar.7. Memilih perkataan kv+kvk yang betul.
OBJEKTIF P & PPada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid-murid dapat:1.Murid dapat memadankan 4 daripada 5 huruf vokal berdasarkan gambar dengan betul.2.Murid dapat membulatkan 8 daripada 10 huruf vokal berdasarkan gambar dengan betul.3. Murid dapat menulis 4 daripada 6 huruf vokal berpandukan gambar dengan betul.4. Murid dapat mengecam dan membulatkan 6 daripada 7 suku kata kv yang sama dengan betul.5. Murid dapat menyalin semula 4 daripada 5 suku kata kv dengan betul.6. Murid dapat memadankan 10 daripada 12 gambar dengan suku kata kv yang betul.7. Murid dapat membulatkan 5 daripada 6 suku kata berpandukan gambar dengan betul.8.Murid dapat menulis 7 daripada 10 suku kata kv yang guru sebutkan dengan betul.1.Murid dapat membulatkan 5 daripada 6 suku kata awalan yang betul berpandukan gambar.2. Murid dapat membulatkan 5 daripada 6 perkataan kvk berpandukan gambar dengan betul.3. Murid dapat menyusun 4 daripada 5 perkataan kvk dengan betul.4. Murid dapat memadankan 4 daripada 5 perkataan kvk dengan gambar dengan betul.5. Murid dapat memadankan 4 daripada 5 perkataan v+kvk dengan gambar dengan betul.6.Murid dapat menulis 5 daripada 6 perkataan v+kvk berpandukan gambar dengan betul.7. Murid dapat mengisi 6 daripada 8 tempat kosong dengan perkataan v+kvk yang betul.8. Murid dapat menulis 4 daripada 5 perkataan kvk dan 4 daripada 5 perkataan v+kvk dengan betul. 1. Murid dapat mengisi 4 daripada 5 tempat kosong dengan suku kata akhiran yang betul.2.Murid dapat mengisi 10 daripada 12 tempat kosong dengan suku kata awalan yang betul.3. Murid dapat menulis 5 daripada 6 perkataan kvk berpandukan gambar dengan betul.4. Murid dapat memadankan 10 daripada 12 gambar dengan perkataan kvk yang betul.5. Murid dapat menulis 6 daripada 8 perkataan kv+kvk berpandukan gambar dengan betul.6. Murid dapat menulis perkataan 7 daripada 9 perkataan kv+kvk berdasarkan gambar dengan betul.7. Murid dapat menyuaikan 4 daripada 5 gambar dengan perkataan kv+kv yang betul.8.Murid dapat menulis 7 daripada 9 perkataan kv+kv berpandukan gambar dengan betul.9. Murid dapat memilih 4 daripada 5 perkataan kv+kvk yang betul.
PENGALAMAN SEDIA ADA Mengenal huruf vokal dan suku kata kvMengenal suku kata kvk, perkataan kvk dan perkataan v+kvkMengenal perkataan kv+kv, perkataan kvk,perkataan v+kvk dan perkataan kv+kvk.
ALAT BANTU MENGAJAR Komputer riba Kertas ujian Slaid Power point Carta suku kata
NILAIBekerjasamaTolong- MenolongBerdisiplin
KEMAHIRAN BERFIKIR1. Menghubung kait3. Mengingat semula2. Menjana Idea
Set induksi(7 minit) Guru memaparkan slaid powerpoint. Murid melihat dengan teliti. Murid menjawab penyoalan guru. Murid mengaitkan isi pelajaran dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran Murid dibahagikan mengikut kumpulan tetapi duduk secara berasingan. Murid diberi set kertas ujian mengikut tahap penguasaan masing- masing. Guru membacakan satu demi satu arahan kepada setiap kumpulan secara berasingan. Murid menjawab pada set kertas ujian. Guru membetulkan jawapan murid- murid.
Penutup(8 minit) Guru menayangkan klip video lagu Ikan Kekek. Murid menyanyi lagu bersama- sama dengan guru. Guru memberi ganjaran kepada murid- murid.