rancangan pengajaran harian

2
INTERNSHIP Unit Amalan Profesional IPG Kampus Ipoh, Hulu Kinta Program Ijazah Sarjana Muda Perguruan Sains Sekolah Rendah : Ambilan Jun 2011 RINGKASAN PERSEDIAAN MENGAJAR TARIKH 9 Julai 2013 Nama mata pelajaran : Matematik Nama Kelas/tahun TAHUN 2 NILAM Masa 8.45 pagi – 9.45 pagi Tajuk / Tema Nombor Bulat Dalam Lingkungan 20 Kemahiran (Rujuk HSP) 2.5.2 Menulis nombor 11 hingga 20 dalam perkataan Hasil pembelajaran Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan berupaya 1) mengeja dengan betul perkataan bagi nombor 11 hingga 20,dan 2) menulis dengan betul perkataan bagi nombor 11 hingga 20. Aktiviti pembelajaran Aktiviti : 1)Murid-murid berdiri dan memberi salam kepada guru. 2)Murid-murid menamakan nombor yang dilihat secara - rawak - turutan 3)Murid-murid melihat kad imbasan yang dilekatkan di papan tulis. 4)Murid-murid diminta menyusun kad suku kata tersebut untuk membentuk perkataan bagi nombor 11 hingga 20. 5) Murid-murid mengeja perkataan yang dibina. 6) Murid-murid diberi lembaran kerja - gunting dan susun suku kata yang diberi - tulis semula perkataan yang terbentuk. 7) Murid-murid menghantar latihan masing-masing untuk disemak. Bahan bantu mengajar Kad nombor, kad perkataan, lembaran kerja, gam, gunting Refleksi pengajaran (Kenyataan sejauhmana hasil pembelajaran tercapai) Kehadira n 7 / 7

Upload: aiman-firdaus

Post on 12-Nov-2015

240 views

Category:

Documents


1 download

DESCRIPTION

laporan internship

TRANSCRIPT

RPM Internship PISMP

INTERNSHIPUnit Amalan Profesional

IPG Kampus Ipoh, Hulu Kinta

Program Ijazah Sarjana Muda Perguruan Sains Sekolah Rendah : Ambilan Jun 2011

RINGKASAN PERSEDIAAN MENGAJAR

TARIKH 9 Julai 2013

Nama mata pelajaran : Matematik

Nama Kelas/tahunTAHUN 2 NILAM Masa8.45 pagi 9.45 pagi

Tajuk / TemaNombor Bulat Dalam Lingkungan 20

Kemahiran

(Rujuk HSP)2.5.2 Menulis nombor 11 hingga 20 dalam perkataan

Hasil pembelajaranPada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan berupaya 1) mengeja dengan betul perkataan bagi nombor 11 hingga 20,dan2) menulis dengan betul perkataan bagi nombor 11 hingga 20.

Aktiviti pembelajaran

Aktiviti:1)Murid-murid berdiri dan memberi salam kepada guru.

2)Murid-murid menamakan nombor yang dilihat secara

- rawak

- turutan

3)Murid-murid melihat kad imbasan yang dilekatkan di papan tulis.

4)Murid-murid diminta menyusun kad suku kata tersebut untuk membentuk perkataan bagi nombor 11 hingga 20.

5) Murid-murid mengeja perkataan yang dibina.

6) Murid-murid diberi lembaran kerja

- gunting dan susun suku kata yang diberi

- tulis semula perkataan yang terbentuk.

7) Murid-murid menghantar latihan masing-masing untuk disemak.

Bahan bantu mengajarKad nombor, kad perkataan, lembaran kerja, gam, gunting

Refleksi pengajaran

(Kenyataan sejauhmana hasil pembelajaran tercapai)

Kehadiran7 / 7

________________________________________________________

Tandatangan pelajar Tandatangan Mentor / Guru Besar