rancangan pengajaran operasi darab matematik tahun 3 kssr

2
MATEMATIK TAHUN 3 TARIKH : 7 Mac 2014 HARI : Jumaat MINGGU : 10 MASA / KELAS ISI PEMBELAJARAN IMPAK KELAS 3D MASA 10.10 hingga 11.10 BIDANG/TEMA : Nombor dan Operasi TAJUK : Darab STANDARD KANDUNGAN : Murid dibimbing untuk:- 4.1 Menulis ayat matematik bagi operasi darab OBJEKTIF PEMBELAJARAN : Murid berupaya untuk i) membina dan menyebut kumpulan sama banyak menggunakan objek gambar garis nombor AKTIVITI PDP : FASA PERSEDIAAN 1. Murid diminta memerhatikan apa yang dilakukan oleh guru. 2. 6 orang murid dipanggil ke hadapan dan murid tersebut diminta berdiri secara bertiga. FASA IMAGINASI 1. Murid diberi penerangan bahawa bilangan murid dalam setiap kumpulan adalah sama banyak. 2. Seterusnya guru melukis 16 biji gula-gula. 3. Murid dipilih secara rawak dan diminta membahagikan gula-gula tersebut kepada 4 orang rakan secara sama banyak. FASA PERKEMBANGAN Murid menjawab soalan dalam buku aktiviti. FASA TINDAKAN Murid membincangkan jawapan bersama guru. PENTAKSIRAN Pemerhatian sewaktu murid melaksanakan aktiviti yang diarahkan. EMK - BBM NILAI DAN SIKAP Penerapan nilai murni berdasarkan soalan penyelesaian masalah. REFLEKSI

Upload: anonymous-fxyoxdo

Post on 13-Jul-2016

334 views

Category:

Documents


3 download

DESCRIPTION

RPH

TRANSCRIPT

Page 1: Rancangan Pengajaran Operasi Darab Matematik Tahun 3 Kssr

MATEMATIK TAHUN 3

TARIKH : 7 Mac 2014 HARI : Jumaat MINGGU : 10

MASA /KELAS

ISI PEMBELAJARAN IMPAK

KELAS

3D

MASA

10.10hingga 11.10

BIDANG/TEMA : Nombor dan OperasiTAJUK : Darab

STANDARD KANDUNGAN : Murid dibimbing untuk:-4.1 Menulis ayat matematik bagi operasi darab

OBJEKTIF PEMBELAJARAN : Murid berupaya untuki) membina dan menyebut kumpulan sama banyak menggunakan

objek gambar garis nombor

AKTIVITI PDP :FASA PERSEDIAAN

1. Murid diminta memerhatikan apa yang dilakukan oleh guru.2. 6 orang murid dipanggil ke hadapan dan murid tersebut diminta

berdiri secara bertiga.

FASA IMAGINASI1. Murid diberi penerangan bahawa bilangan murid dalam setiap

kumpulan adalah sama banyak.2. Seterusnya guru melukis 16 biji gula-gula.3. Murid dipilih secara rawak dan diminta membahagikan gula-gula

tersebut kepada 4 orang rakan secara sama banyak.

FASA PERKEMBANGAN

Murid menjawab soalan dalam buku aktiviti.

FASA TINDAKANMurid membincangkan jawapan bersama guru.

PENTAKSIRANPemerhatian sewaktu murid melaksanakan aktiviti yang diarahkan.

EMK

-

BBM

NILAI DAN SIKAP

Penerapan nilai murni berdasarkan soalan

penyelesaian masalah.

REFLEKSI