rph modify haiwan karnivor

5

Click here to load reader

Upload: atikah-alia-aqeelah

Post on 22-Dec-2015

258 views

Category:

Documents


1 download

DESCRIPTION

sains pk

TRANSCRIPT

Page 1: RPH Modify Haiwan Karnivor

Rancangan Pengajaran Harian (Berasaskan Kumpulan)

Kelas : 1PK

Minggu : 6

Tarikh : 25/3/2015

Hari : Rabu

Masa : 8.00 pg – 8.30 pg

Bilangan murid : 6 orang (2 sindrom down, 1 autisme, 1 spastik, 1 slow learner, 1 hiperaktif)

Bilangan murid hadir : 6 orang

Mata pelajaran/Komponen : Sains

Kemahiran : Jenis haiwan

Sub tajuk : Haiwan karnivor

Butiran

Kumpulan Kefungsian Tinggi Kefungsian Sederhana Kefungsian Rendah

Nama 1. Aiman (SD)-18 tahun

2. Syafiq (Autisme)-15

1. Siti Aminah (SD)-17

2. Mohd Izhan (SL)-16

1. Mohd. Zulfakar (ADHD)-14

2. Nur Aina (SP)- 15

Tajuk Nilai nombor 2 digit (31-50) Nilai nombor 2 digit (21-30) Nilai nombor2 digit (11-20)

Kemahiran Mengenalpasti nama haiwan karnivor

Menyenaraikan nama haiwan karnivor

Mengenal nama haiwan karnivor

Pengetahuan Dapat menyenaraikan ciri-ciri Dapat menguasai dan Boleh mengenal nama-

Page 2: RPH Modify Haiwan Karnivor

sedia ada haiwan karnivor menyebut nama-nama haiwan karnivor

nama haiwan karnivor

Hasil pembelajaran

Kognitif:

Murid boleh mengenalpasti nama haiwan dan menyenaraikan ciri-ciri haiwan karnivor.

Psikomotor:

Murid boleh menyenaraikan 7 nama haiwan serta menyelesaikan puzzle.

Afektif:

Murid dapat memberi tumpuan dan mendengar arahan guru semasa mempelajari jenis dan ciri-ciri haiwan karnivor.

Kognitif:

Murid boleh menamakan dan menyenaraikan nama haiwan karnivor.

Psikomotor:

Murid boleh menyebut dan menyenaraikan 5 nama haiwan menyelesaikan puzzle.

Afektif:

Murid dapat memberi tumpuan dan mendengar arahan guru semasa mempelajari jenis dan ciri-ciri haiwan karnivor.

Kognitif:

Murid boleh mengenal dan menamakan haiwan karnivor.

Psikomotor:

Murid boleh menyenaraikan 3 nama haiwan dan menyelesaikan puzzle.

Afektif:

Murid dapat memberi tumpuan dan mendengar arahan guru semasa mempelajari jenis dan ciri-ciri hawan karnivor.

Nilai Murni : Kerjasama dalam kumpulan, berani mencuba, yakin dan rajin

Penggabungjalinan Komponen : Bahasa Melayu

Bahan Bantu Mengajar : Kad gambar, puzzle

Pentaksiran : Lisan

Page 3: RPH Modify Haiwan Karnivor

Langkah/ Masa

Isi Kandungan Aktiviti Guru Aktiviti Murid BBM/Nilai/Catatan

Set Induksi (5 minit)

Pengenalan : guru tunjuk kad gambar dan bertanya 'Ini apa?’

- Harimau

1.Guru menampal gambar pada papan putih.

2. Guru bertanya kepada pelajar tentang nama haiwan yang ditunjukkan

1. Pelajar memerhati gambar yang ditampal pada papan putih

2.Pelajar menjawab pertanyaan guru

i. Kad gambarii. Teori behavioris

Langkah 1

(10 minit)

Memperkenalkan haiwan karnivor.

1. Harimau

2. Buaya

3. Helang

1. Guru memberikan 3 keping kad gambar kepada pelajar

2. Guru meminta pelajar untuk menunjukkan gambar dan menyebut nama haiwan karnivor

1. Pelajar mengambil kad gambar yang diberikan oleh guru

2. Pelajar menunjuk dan menyebut nama haiwan karnivor.

i. Kad gambar

Page 4: RPH Modify Haiwan Karnivor

ii. Berkeyakinan

iii. Teori behavioris

Langkah 2

(10 minit)

i. Menerangkan ciri-ciri haiwan karnivor.

1. Guru memaparkan kad

bergambar haiwan

2. Guru menerangkan

berkaitan dengan ciri-ciri

haiwan karnivor.

1. Pelajar memerhati

gambar yang

dipamerkan oleh guru

2. Pelajar mendengar

penerangan guru

i. Puzzle

ii. Kesungguhan

Page 5: RPH Modify Haiwan Karnivor

ii. Puzzle 3. Guru memberikan kepingan puzzle untuk dicantumkan mengikut tahap.

3. Pelajar mencantumkan kepingan puzzle yang diberikan oleh guru mengikut gambar yang dipamerkan

iii. Teori kognitif

Penutup

(5 minit)

Penilaian lisan i. Guru bertanya kepada pelajar tentang jenis haiwan karnivor.

ii. Guru meminta wakil pelajar mengambil haiwan secara rawak dan menyatakan ciri-ciri haiwan tersebut.

1. Pelajar menjawab soalan

yang ditanya oleh guru

2. Pelajar mengambil haiwan

atas meja tersebut

3. Pelajar menyebut ciri-ciri yang terdapat pada haiwan tersebut

i. Bekerjasamaii. Berlaku

komunikasi yang baik

iii. Berani mencuba

Refleksi:

__________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________