rph pj rekreasi

6
PRATIKUM FASA 2 TAHUN 4 Tarikh : 10 September 2014 (Rabu) Masa : 0810 pagi 0840 pagi (30 minit) Tempat : Kelas Tahun 4 Tahun(Kelas) : Tahun 4 Bilangan Murid : 23 orang ( 15 lelaki, 8 perempuan) Fokus Pembelajaran : 2.14 Mengaplikasi pengetahuan dan strategi dalam aktiviti rekreasi dan kesenggangan. Tajuk : Mencari Arah Standard Pembelajaran : 2.14.2 Mengaplikasikan pengetahuan mata angin untuk mencari arah. 5. 3. 1 Berkomunikasi antara rakan, guru, dan ahli kumpulan semasa melakukan aktiviti 5. 4. 2 Membentuk kumpulan semasa melakukan aktiviti Objektif : Pada akhir proses p&p ini murid-murid dapat: Kognitif : i. Menyatakan empat arah mata angin yang utama dengan betul dan tepat. Afektif: i. Mengamalkan sikap kerjasama ii. Memupuk dan menunjukkan persaingan sihat di dalam diri murid. Kemahiran Berfikir : Mencirikan, menghubungkait Pengalaman sedia ada: Murid-murid mempunyai pengetahuan mengenai aktiviti perkhemahan. Penerapan nilai : Keberanian dan berkerjasama Penggabungjalinan : Pendidikan Moral BSPP : Kertas Majong (5), lembaran kerja (23) EMK: Kreativiti dan inovasi BAHAGIAN AKTIVITI BUTIR MENGAJAR/ ALATAN/ 1 RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI (KSSR)

Upload: uul-wanie

Post on 23-Dec-2015

19 views

Category:

Documents


1 download

DESCRIPTION

RPH PJ dalam Kelas

TRANSCRIPT

Page 1: RPH PJ Rekreasi

PRATIKUM FASA 2

TAHUN 4

Tarikh : 10 September 2014 (Rabu)

Masa : 0810 pagi – 0840 pagi (30 minit)

Tempat : Kelas Tahun 4

Tahun(Kelas) : Tahun 4

Bilangan Murid : 23 orang ( 15 lelaki, 8 perempuan)

Fokus Pembelajaran : 2.14 Mengaplikasi pengetahuan dan strategi dalam aktiviti rekreasi dan kesenggangan.

Tajuk : Mencari Arah

Standard Pembelajaran : 2.14.2 Mengaplikasikan pengetahuan mata angin untuk mencari arah.

5. 3. 1 Berkomunikasi antara rakan, guru, dan ahli kumpulan semasa melakukan aktiviti

5. 4. 2 Membentuk kumpulan semasa melakukan aktiviti

Objektif : Pada akhir proses p&p ini murid-murid dapat:

Kognitif : i. Menyatakan empat arah mata angin yang utama dengan betul dan tepat.

Afektif: i. Mengamalkan sikap kerjasama ii. Memupuk dan menunjukkan persaingan sihat di dalam diri murid.

Kemahiran Berfikir : Mencirikan, menghubungkaitPengalaman sedia ada: Murid-murid mempunyai pengetahuan mengenai aktiviti perkhemahan.Penerapan nilai : Keberanian dan berkerjasamaPenggabungjalinan : Pendidikan Moral

BSPP : Kertas Majong (5), lembaran kerja (23)EMK: Kreativiti dan inovasi

1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI (KSSR)

Page 2: RPH PJ Rekreasi

PRATIKUM FASA 2

BAHAGIAN/MASA

AKTIVITI BUTIR MENGAJAR/FOKUS P&P

ALATAN/CATATAN

Set Induksi (5 Minit)

1. Guru menayangkan gambar kompas.

2. Guru menanyakan murid-murid soalan yang berkaitan untuk mendapatkan perhatian murid-murid.

1. Tayangan gambar kepada murid.

2. Murid diminta untuk memerhatikan gambar.

Soalan :

1. Apa yang kamu nampak di dalam gambar?

2. Apakah nama alat ini?

3. Apakah kegunaan alat ini?

Catatan : Kad Imbasan

KKE Ingin tahu

KB KREATIF Menjana idea

TKP Visual – ruang

KAEDAH Kaedah perbincangan

Perkembangan(20 minit)

Langkah 1 Kaedah Perbincangan 1. Guru membincangkan tajuk dengan menulis di atas papan hitam kegunaan kompas.

2. Guru memperkenalkan arah mata angin kepada murid.

Kad Gambar

2

Page 3: RPH PJ Rekreasi

PRATIKUM FASA 2

Langkah 2

3. Guru bersoal jawab dengan murid mengenai tajuk pembelajaran hari ini.

1. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid.

2. Murid diminta untuk melukis objek mengikut kedudukan yang ditetapkan di dalam panduan.

3. Beberapa orang wakil murid diminta untuk melukis semula lakaran tersebut di papan hitam.

Penutup(5 minit)

Rumusan Isi Pembelajaran

1. Murid diminta untuk merumuskan isi pembekajaran pada hari ini.

2. Guru merumuskan keseluruhan isi pembelajaran.

3

Page 4: RPH PJ Rekreasi

PRATIKUM FASA 2

PENYEMAKAN DAN PENGESAHAN RPH (Diserahkan kepada guru/pensyarah pembimbing sebelum melaksanakan sesi P&P)

Disemak oleh Guru / Pensyarah Pembimbing :

Catatan

Tandatangan :

Nama :

Tarikh :

Disemak oleh Guru Besar :

Catatan

Tandatangan :

Nama :

Tarikh :

4

Page 5: RPH PJ Rekreasi

PRATIKUM FASA 2

PENULISAN CATATAN REFLEKSI MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI

ISU/PERKARA YANG DIBERI FOKUS BUKTI/ANALISIS/PENJELASAN

CADANGAN TINDAKAN SUSULAN(PENCEGAHAN/PENAMBAHBAIKAN)

Kekuatan/Kelebihan:

Kelemahan/Kekurangan:

Disemak oleh Guru Pembimbing

Catatan :

Tandatangan :Nama : Tarikh :

Disemak oleh Pensyarah Penyelia

Catatan

Tandatangan :Nama : Tarikh :

5