rph psv

4
RPH 1 MINGGU Mata pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 8.40-9.40 pagi Kelas 6 Bijaksana Tema/Tajuk Alam Semula Jadi – Boneka Singa Modul Membentuk & Membuat Binaan : Stabail Standard Pembelajaran 1.1 Persepsi Estetik 1.2 Aplikasi Seni 1.3 Ekspresi Kreatif 1.4 Apreasiasi Seni Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran, murid dapat : 1.Menghasilkan stabail yang menggabungkan teknik mozek dan boneka dengan menekankan Bahasa seni visual. 2.Mengaplikasikan pelbagai media serta proses dan teknik secara kreatif. 3.Membuat apresiasi terhadap karya. Aktiviti PDP 1.Murid memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think. 2.Murid meneroka dan mengaplikasikan media,proses dan teknik. 3.Murid menganalisis dan memanipulasikan idea dan berbagai sumber kajian mengenai bentuk, jalinan, ruang, imbangan dan kepelbagaian. 4.Murid menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya stabail. 5.Murid membuat apresiasi hasil karya. EMK Kreativiti dan inovasi, Keusahawanan , TMK, dan nilai murni BBB peta buih, gambar, contoh karya

Upload: misraini

Post on 27-Sep-2015

15 views

Category:

Documents


2 download

DESCRIPTION

rph

TRANSCRIPT

RPH 1 MINGGU

Mata pelajaran

Pendidikan Seni Visual

Masa

8.40-9.40 pagi

Kelas

6 Bijaksana

Tema/Tajuk

Alam Semula Jadi Boneka Singa

Modul

Membentuk & Membuat Binaan : Stabail

Standard Pembelajaran

1.1 Persepsi Estetik

1.2 Aplikasi Seni

1.3 Ekspresi Kreatif

1.4 Apreasiasi Seni

Objektif Pembelajaran

Di akhir pengajaran, murid dapat :

1.Menghasilkan stabail yang menggabungkan teknik mozek dan boneka dengan menekankan Bahasa seni visual.

2.Mengaplikasikan pelbagai media serta proses dan teknik secara kreatif.

3.Membuat apresiasi terhadap karya.

Aktiviti PDP

1.Murid memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think.

2.Murid meneroka dan mengaplikasikan media,proses dan teknik.

3.Murid menganalisis dan memanipulasikan idea dan berbagai sumber kajian mengenai bentuk, jalinan, ruang, imbangan dan kepelbagaian.

4.Murid menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya stabail.

5.Murid membuat apresiasi hasil karya.

EMK

Kreativiti dan inovasi, Keusahawanan , TMK, dan nilai murni

BBB

peta buih, gambar, contoh karya

Penilaian PDP

Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan 4 standard kandungan.

Refleksi

35 orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 orang murid tidak mencapai objektif.

RPH 2 MINGGU : MINGGU PERTAMA

Mata pelajaran

Pendidikan Seni Visual

Masa

8.40-9.40 pagi

Kelas

6 Bijaksana

Tema/Tajuk

Alam Semula Jadi Boneka Ayam

Modul

Membentuk & Membuat Binaan : Stabail

Standard Pembelajaran

1.1 Persepsi Estetik

1.2 Aplikasi Seni

1.3 Ekspresi Kreatif

1.4 Apreasiasi Seni

Objektif Pembelajaran

Di akhir pengajaran, murid dapat :

1.Memahami dan menyatakan Bahasa seni visual.

2.Menyenarai dan mengaplikasikan pelbagai media, proses, teknik secara kreatif.

3.Menghasilkan stabail dengan gabungan teknik boneka.

Aktiviti PDP

1.Murid memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think.

2.Murid meneroka dan mengaplikasikan media,proses dan teknik.

3.Murid menganalisis dan memanipulasikan idea dan berbagai sumber kajian mengenai bentuk, jalinan, ruang, imbangan dan kepelbagaian.

4.Menghasilkan boneka ayam.

EMK

Kreativiti dan inovasi, Keusahawanan , TMK, dan nilai murni

BBB

peta buih, gambar, contoh karya

Penilaian PDP

Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan 4 standard kandungan.

Refleksi

35 orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 orang murid tidak mencapai objektif.

RPH 2 MINGGU : MINGGU KEDUA

Mata pelajaran

Pendidikan Seni Visual

Masa

8.40-9.40 pagi

Kelas

6 Bijaksana

Tema/Tajuk

Alam Semula Jadi Boneka Ayam

Modul

Membentuk & Membuat Binaan : Stabail

Standard Pembelajaran

1.1 Persepsi Estetik

1.2 Aplikasi Seni

1.3 Ekspresi Kreatif

1.4 Apreasiasi Seni

Objektif Pembelajaran

Di akhir pengajaran, murid dapat :

1. Menghasilkan stabail dengan gabungan teknik boneka dan mozek.

2. Membuat apresiasi terhadap karya.

Aktiviti PDP

1. Menzahirkan idea kreatif dan inovatif dalam menghasilkan karya stabail.

2. Menmbuat apresiasi hasil karya.

EMK

Kreativiti dan inovasi, Keusahawanan , TMK, dan nilai murni

BBB

peta buih, gambar, contoh karya

Penilaian PDP

Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan 4 standard kandungan.

Refleksi

35 orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 orang murid tidak mencapai objektif.

5 ARIF 2014