Összefoglaló a református középiskolák országos röplabda...

7
1 Összefoglaló a Református Középiskolák Országos Röplabda Bajnokságáról A verseny megrendezésének időpontja: 2017. 03.31 04.01. rendező intézményének neve: Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona szervezőjének neve, beosztása: Barabás Gyöngyi testnevelő tanár szervezőjének segítői, beosztásuk: Testnevelés Munkaközösség, DÖK diákjai, Farkasné Bíró Gyöngyvér HB.m. Röplabda Szövetség volt elnöke támogatója, a támogatás módja: RIDISZ, Pál Sándor Magyar Református Szeretetmisszió Kuratóriumi Elnöke, Dan László Keresztény Misszió : anyagi hozzájárulás a lebonyolítás, a díjazás és a jutalmazás költségeihez résztvevőinek száma: 225 fő. Összefoglaló a versenyről, annak programjáról Idén második alkalommal lett a Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma házigazdája a XIV. Református Középiskolák Országos Röplabda Bajnokságának. Mintegy 14 városból érkeztek hozzánk röplabdázni szerető versenyzők, felkészítő tanáraikkal együtt. 10 lány és 12 fiú csapat mérte össze tudását. A versenyeket 5 helyszínen tudtuk megrendezni. Célunk továbbra is az volt, hogy népszerűsítsük a röplabda sportágat, találkozási és versenyzési lehetőséget biztosítsunk református diákjaink számára. A rendezvény győztese elnyerte a „Református Iskolák Röplabda Bajnoka” kupát, a sportolók éremdíjazásban részesültek, a többi csapatot oklevéllel díjaztuk. Különdíjban részesült a „legtechnikásabb lány játékos”, legtechnikásabb fiú játékos”. A legsportszerűbben játszó csapatok kapták a Fair Play Díjat, a felkészítők (testnevelők, edzők) szavazatai alapján. Nagyon jó hangulatú mérkőzéseket, komoly erőfeszítéseket, szép mozdulatokat, hangos szurkolásokat néha könnyeket, és nagy örömöt is láthattunk ezen a két napon. Tervek, kérések a következő évi versennyel kapcsolatban: Reméljük, hogy jövőre is a Debreceni Református Gimnázium láthatja vendégül az ország református diák röplabdázóit és felkészítő tanáraikat! A verseny helyezettei és a versenyen készült fotók a következő oldalakon láthatók.

TRANSCRIPT

Page 1: Összefoglaló a Református Középiskolák Országos Röplabda ...rpi.reformatus.hu/sites/default/files/page_images/Honlapra... · Célunk továbbra is az volt, hogy népszerűsítsük

1

Összefoglaló a Református Középiskolák Országos Röplabda Bajnokságáról

A verseny

megrendezésének időpontja: 2017. 03.31 – 04.01.

rendező intézményének neve: Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona

szervezőjének neve, beosztása: Barabás Gyöngyi testnevelő tanár

szervezőjének segítői, beosztásuk: Testnevelés Munkaközösség, DÖK diákjai, Farkasné Bíró Gyöngyvér

HB.m. Röplabda Szövetség volt elnöke

támogatója, a támogatás módja: RIDISZ, Pál Sándor Magyar Református Szeretetmisszió Kuratóriumi

Elnöke, Dan László Keresztény Misszió : anyagi hozzájárulás a lebonyolítás, a díjazás és a jutalmazás

költségeihez

résztvevőinek száma: 225 fő.

Összefoglaló a versenyről, annak programjáról

Idén második alkalommal lett a Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma házigazdája a XIV.

Református Középiskolák Országos Röplabda Bajnokságának. Mintegy 14 városból érkeztek hozzánk

röplabdázni szerető versenyzők, felkészítő tanáraikkal együtt.

10 lány és 12 fiú csapat mérte össze tudását. A versenyeket 5 helyszínen tudtuk megrendezni.

Célunk továbbra is az volt, hogy népszerűsítsük a röplabda sportágat, találkozási és versenyzési lehetőséget

biztosítsunk református diákjaink számára. A rendezvény győztese elnyerte a „Református Iskolák

Röplabda Bajnoka” kupát, a sportolók éremdíjazásban részesültek, a többi csapatot oklevéllel díjaztuk.

Különdíjban részesült a „legtechnikásabb lány játékos”, „legtechnikásabb fiú játékos”. A legsportszerűbben

játszó csapatok kapták a Fair Play Díjat, a felkészítők (testnevelők, edzők) szavazatai alapján.

Nagyon jó hangulatú mérkőzéseket, komoly erőfeszítéseket, szép mozdulatokat, hangos szurkolásokat

néha könnyeket, és nagy örömöt is láthattunk ezen a két napon.

Tervek, kérések a következő évi versennyel kapcsolatban: Reméljük, hogy jövőre is a Debreceni

Református Gimnázium láthatja vendégül az ország református diák röplabdázóit és felkészítő tanáraikat!

A verseny helyezettei és a versenyen készült fotók a következő oldalakon láthatók.

8. Pápai Református Gimnázium

9. Karcagi Nagykun Református Gimnázium 10. Bocskai István Református Oktatási Központ Halásztelek