Tartu Tammeka kohtus Eesti meistriliigas FC Floraga.

TRANSCRIPT

Page 1: Tammeka - Flora (14. mai 2013)
Page 2: Tammeka - Flora (14. mai 2013)

Aprilli parimad noormängijad on selgunudMärtsikuus alanud kuu tublimate noormängijate premeerimine jätkub ka aprillis.

Kuu parimate valimisel võetakse arvesse nii trennis käimist ja mängija arengut kui ka mänguväliseid tegureid.

“Asja mõte on motiveerida trennis käimist ja premeerida tublimaid,” kirjeldab prot-sessi Tammeka noortetöö juht ja esindus-võistkonna kapten Kristjan Tiirik.

“Aga me ei jälgi ainult trennis käimist, vaid ka seal hakkama saamist, käitumist, püüd-likkust ja kuidas on mängija kuu jooksul arenenud. Väga tähtis on ka noormängija pühendumus,” lisas Tiirik.

“Lisaks hindame seda, kui noored võtavad osa ka klubi teistest üritustest. Oleme ju siiski üks klubi ja üks pere. Valitud mängi-jad on kindlasti ka positiivsed eeskujud teistele,” rääkis Tiirik.

Parimad mängijad valitakse vanusegrup-pidest 1998-2002 ning tüdrukute grupist.

Aprilli parimad saavad klubi poolt endale uued treeningkedrad.

Tüdrukud - Kersti Turu

Märtsi parimad olid: 1998 - Edgar Sam-sonov; 1999 - Mark Naidis; 2000 - Mihkel Järviste; 2001 - Rasmus Luha; 2002 - Felix Raidmäe; 2000-2002 (treener Alar Trummi grupp) - Cevin Kulev; Tüdrukud - Reti Mänd

«Eit tule koju»Võit tuleb koju, võit tuleb koju

.... (vastasmeeskonna nimi) jääb ilma punktitaVõit tuleb koju, võit tuleb koju

.... (vastasmeeskonna nimi) jääb ilma punktitaKindlasti, kindlasti

.... (vastasmeeskonna nimi) jääb ilma punktita.

«See kes ei oska mängida» ( See on regilaul ehk siis koos eeslauljaga)

See kes ei oska mängidaSee on meeskond ... (Tallinnast, Järvamaalt, Saaremaalt jne

jne)Palli lüü nad ei oska

Selle eest nad tõmbaks oksaTreener ajab kiiduloba

...(vastameeskonna nimi) tundub ikka kobaÜhes asjas selge sott

... (vastasmeeskonna nimi) koht on wc pott!

Y.M.C.A. «Village people»

Me Tammeka Sa võitle, võitle, võitle

Me Tammeka sa mõni värav vaid (veel) löö

..... elusalt söö Ja siis lahkume võitjana siit

Page 3: Tammeka - Flora (14. mai 2013)

FC Flora võttis Sillamäe Kalevilt koduväljakul magusa revanšiFC Flora sai viimases voorus kodupubliku ees kaotuse eest revanši Sillamäe Kalevilt, võites teise poolaja väravatest 3:0.

1:2 kaotusmänguga võrreldes oli treeneripingile naasnud Marko Lelov teinud kolm vangerdust, asendades Reio Laabuse, Karl-Eerik Luigendi ning Sander Posti algkoosseisus Rauno Sappineni, Albert Prosa ja Rauno Allikuga.

Teine poolaeg algas tormiliselt. Kohe avaminutil tõmbas Dudarev maha Alliku ning kapten Andre Frolov realiseeris 47. minutil penalti.

Kaks minutit hiljem jäi Sillamäe vähemusse, kui taaskord tõmmati karistusalas maha Flora ründaja. Pärast viga Prosa vastu saatis kohtunik Eiko Saar punase kaardiga Aleksandr Volodini väljakult minema. Teise penalti saatis külaliste väravavõrku Markus Jürgenson.

86. minut otsustas lõplikult võitja saatuse, kui Frolov andis efektse kannasöödu, mille järel Ni-kita Baranov palli vasaku jalaga ristnurka virutas!

(fcflora.ee)

Kuldsed sõnad?

“Mina ei karda küll neid igatahes, seda võin öelda. Mänguliselt nad midagi olulist meie vastu ei saa luua. Standardolukor-dades peame markeeri- mise paremaks saama, siis võimalused on olemas.”

10. Trans 10 0 2 8 4:20 2

Ko - koht; Mä - Mängud; Võ - võidud; Vi - viigid; Ka - kao-tused; VV - löödud ja sisse lastud väravad; Pnt - punktid

Liigatabel 11. voor Tammeka - Flora Kalju - Infonet Trans - Kuressaare T. Kalev - S. Kalev Levadia - Paide

12. voor (21. mai) S. Kalev - Tammeka, kell 19.30 13. voor (24. mai) Paide - Tammeka, kell 19.30

14. voor (30. mai) Tammeka - Kuressaare, kell 19.30

Nr Nimi Positsioon Sünniaeg Nr Nimi Positsioon Sünniaeg

3 Märten Pajunurm Kaitsja 29.04.1993 17 Seka Adou Ründaja 31.07.1993

5 Meelis Peitre Kaitsja 27.03.1990 18 Irakly Logua Poolkaitsja 29.07.1991

6 Karol Mets Kaitsja 16.05.1993 20 Maksim Gussev Ründaja 20.07.1994

7 Raido Leokin Poolkaitsja 05.03.1992 21 Marko Meerits Väravavaht 26.04.1992

8 Alexander van de Streek Poolkaitsja 24.03.1993 22 Nikita Baranov Kaitsja 19.08.1992

Page 5: Tammeka - Flora (14. mai 2013)

Tammeka jäi Nõmme tornide ohjamisega hättaReedel sai Tammeka esindusmeeskond esimest korda sellel hooajal pallida Tamme staadioni murul, kui Premium liiga 10. vooru kohtumises võõrustati Nõmme Kaljut.

Mängu algus meenutas esmaspäevast kohtumist Kalju vastu, kui nõmmekad domineerisid, aga oht-likke olukordi ei loonud. Esimese hea võimaluse lõid hoopis Tammeka pallurid mängu 17. minutil, kui kiirrünnakul andis Siim Tenno madala söödu penaltipunkti juurde, kuid Kaarel Toropi vasaku jala löök lendas üle värava.

39. minutil suutis Kalju Tammeka kaitsest siiski läbi murda. Karistuslöögi järgses olukorras lükkas Tarmo Neemelo peaga palli edasi viiekasti suunas, kus nahkkera leidis Vladimir Voskoboinikovi, kes mõne meetri pealt palli üle puusa Kaido Koppeli selja taha lõi.

Teine poolaeg jätkus sarnases rütmis - Kalju ohus-

tas Tammekat pikkade pallide ja standardolukor-dadega ning Tammekal oli omad poolvõimalused kiirrünnakutel.

62. minutil suutis Koppel Voskoboinikovi nur-galöögi järgse löögi küll tõrjuda, kuid tagasipõrku-nud pall leidis tee Tarmo Neemelo jalale, kellel polnud probleeme mõnelt meetrilt nahkkera võrku lükata.

69. minutil oli mäng lõplikult tehtud. Ken Kallaste hea tõus äärelt päädis tsenderdusega, mille Voskoboinikov realiseeris väravaks.

Tammeka peatreener Uwe Erkenbrecher oli mängu järel mõistetavalt pettunud ning suurt juttu ei teinud: “Järjekordne mäng, kus me ei löö väravaid, ei teeni punkte. Väga halb.”

Seevastu Kalju peatreener Igor Prins oli kõvasti jutukam: “Eks ta sarnane mäng oli nagu Kadri-orus. Me suutsime oma väravad ära lüüa ja taga korralikult mängida. Üksikud olukorrad olid Tammekal küll, aga midagi sellist tõsisemat ei suutnud nad teha.”

Duubel võttis Flora II üle võidu probleemidetaEsiliiga 11. vooru kohtumises võõrustas Tammeka II Flora duubelmeeskonda. Meeskonna kapteni Ander Paabuti kaks tabamust tõid tartlastele väärtusliku 2:0 võidu.

Flora II ei tulnud mängule nõrga koosseisuga, näiteks Martin Kase, Johannes Kukebal ja Märten Pajunurm said eelmisel aastal oma klubides märkimisväärselt mänguaega ka meistriliigas.

40. mänguminutil andis kohtunik aga paariküm-nelt meetrilt Tammeka kasuks karistuslöögi. Palli juurde asus duubli kapten Ander Paabut, kelle tugev ja madal pommlöök lendas Flora II vära-vavaht Vadim Gurniku valvatavasse väravanurka.

Teise poolaja alguses võttis Tammeka rohkem mänguohjasid enda kätte. 54. minutil realiseerus see ka väravaks, kui vasakult äärelt tulnud tsenderduse järel tekkis Flora II kastis segadus ning Paabut oli jälle õigel ajal õiges kohas, lükates henriklarssonliku hüppega palli peaga väravasse.

Liigatabelis kindlustati sellega oma kuuendat positsiooni - üheksast mängust on nüüd võetud 14 punkti. Järgmise kohtumise peab Tammeka II Esiliigas 17. mail, mil võõrsil kohtutakse Kiviõliga.

Naiskond võitis kindlalt linnarivaaleTammeka naiskond sai pärast pikka pausi taas liigamängu pidada, kui naiste Meistriliiga 5. vooru raames kohtuti linnarivaal SK 10 Premiumiga. Liis Otti, Maarja Saulepi ja kahest Eneli Valsi väravast võideti SK 10 tulemusega 4:0.

Sellest aastast meistriliigasse tõusnud SK 10 naiskond pidas Tammeka naiste survele vastu kuni 21. minutini, mil Ott sinivalged juhtima viis.

Seni kaks peetud liigamängu kaotanud SK 10 püsis siiski mängus. Seda kuni 72. minutini, kui Maarja Saulep kahekordistas Tammeka eduseisu.

Mängu lõpus lõi veel kaks väravat Eneli Vals ning mäng lõppes Tammeka 4:0 võiduga.

See oli Tammeka naistele esimeseks võiduks sel-lel hooajal. Tõsi, peetud on ka vaid kaks mängu.

Liigatabelis hoitakse nüüd neljandat tabeliposit-siooni ning konkurentidest on Tammeka naiskon-nal ka vähem mänge peetud.

Järgmise liigamängu peab Tammeka naiskond 18. mail, kui külastatakse Tallinna Kalevit.

Kodus pallitakse 21. mail kell 19 Floraga.

Page 6: Tammeka - Flora (14. mai 2013)

Täna läheb Tammeka Premium liiga 11. vooru raames vastamisi 9-kordse Eesti meistri Tallinna FC Floraga.

Tammeka kevade alguse hea hoog on tänaseks justkui pidurdunud, kui langeti välja karikasarjast ja liigas hoitakse nüüd üheksandat tabelikohta.

Aga meeles tuleb pidada, et viimase pooleteist kuu jooksul on Tammekal palju mänge vahele jäänud ning need neli mängu, mis on peetud, on mängitud Kalju ja Flora vastu.

Just aprillikuine mäng Flora vastu oli see, mis tuli Tammekal ehk kõige paremini välja, kui tallin-lased allest kahest väga hilisest väravast 2:0 võidu võtsid. Kui välja jätta karikakaotus Kalju vastu, tehti ka nõmmekate vastu igati südid esitused.

Flora on pärast kohtumist Tammekaga mänginud kõikuvalt. Karika poolfinaalis võideti küll kindlalt Narva Transi, kuid seejärel saadi hooaja teine kaotus oma tuliselt rivaalilt Sillamäe Kalevilt.

Eelmisel laupäeval suudeti siiski Sillamäelt revanš võtta.

Tammekaga mängu eel on nii Flora mängijate kui ka peatreeneri mõtetes kindlasti ka laupäeval toimuv karikafinaal Nõmme Kalju vastu, mis võib mängule jätta oma pitseri.

Läbi aegade on Tammeka ja Flora meistriliigas kohtunud 33 korda. Tallinlased on nendest män-gudest võitud 29, kolm korda on viigistatud ning korra on tartlased saanud maitsta võidurõõmu.

Võtmemängijad

Hugo Fernandes - Tammeka peatreener Uwe Erkenbrecher kirus eelmise liigamängu järel peamiselt fakti, et jällegi ei suudetud skoori teha. Pilgud on seega suunatud ründajate poole.

Kiire ja atleetlik Portugali ründaja pole suutnud veel skoori teha ning kindlasti ootab peatreener temalt suuremat panust. Kalju vastu näitas Fernandes, et on kõvasti kiirem kui vastase keskkaitsjad, kuid nüüd tuleb sellele veel lisada väravavaistu.

Andre Frolov - Florakate kapten Frolov on juba mitu hooaega olnud Eesti liiga üks silmapaistva-maid mängijaid, kes on Flora jaoks põhi- mõtteliselt mängu mootor.

Keskpoolkaitsjana tegutsev Frolov on silmapa-istev nii kaitses kui ka rünnakul. Mäletatavasti lõi just tema Flora avavärava eelmises kohtumises Tammeka vastu ning Tammeka kaitsvad pool-kaitsjad peavad kindlasti jälgima tema tõuse trahvikasti piirile.

Mängueelsed kommentaarid

“Me ei ole tükk aega võidumaitset tunda saanud. Nälg on juba päris suur. Plaan on need punktid Flora nina alt pihta panna,” kuulutab Tammeka väravavaht Kaido Koppel enesekindlalt.

Tammeka peatreener Uwe Erkenbrecher kiidab samas homset vastast: “Lõpuks on meil nüüd teine vastane. Flora on väga tehniline meeskond, mängivad lühikest söötu. Nende süsteem on erinev Nõmme Kaljust, kes mängib oma kahe ründaja peale, aga Flora on tehniliselt parim meeskond, kes suudab keskväljal hästi lühikes söötu lükata.”

“Aga meie duubelmeeskond on nende duublit nüüd kaks korda võitnud ja me peame nende tegusid järgima,” sõnas Erkenbrecher.

Mängu info

Mängu peakohtunik on Miko Pupart, keda assis-teerivad Dmitri Vinogradov ja Joonas Jaanovits.