thn 4 unit 24
DESCRIPTION
BMTRANSCRIPT
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
BAHASA MALAYSIA( TAHUN 4)
PerkaraTarikh: 18/9/2015Kelas : 4 Hijau
Masa:8:00am-9:00amBil murid: 45
TemaCelik Sains, Teknologi dan Inovasi ( Unit 24 Reka Cipta Lestari)
TajukAmpaian Inovatif
Standard Pembelajaran4.3.1 Mengujarkan dialog yang mengandungi diksi yang betul serta melakukan aksi yang sesuai dalam lakonan.
Objektif PembelajaranMurid dapat mengujarkan dialog yang mengandungi diksi dan aksi dengan betul.
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran (PdP)Membaca dan mendapatkan maklumat
1. Murid membaca secara mentalis petikan dalam buku teks Bahasa Malaysia muka surat 110 untuk mendapatkan maklumat.2. Murid dan guru berbincang dan bersoal jawab tentang isi petikan untuk mendapat maklumat.
Cth: Bagaimanakah penggelek berfungsi dalam ampaian Inovatif ? (elemen KBAT)
3. Murid diterangkan tentang fungsi setiap bahagian dalam gabungan ampaian inovatif. (dengan menggunakan peta Dakap)-elemen KBAT
4. Murid menyenaraikan fungsi setiap bahagian dalam ampaian inovatif.
5. Murid duduk dalam kumpulan untuk melengkapkan peta Dakap dengan betul.
6. Beberapa orang murid diminta melakon dialog dengan sebutan dan intonasi yang betul.
ElemenMerentasKurikulum(EMK)kreativiti dan inovatif
KBATPeta Dakap ( Hubungan Seluruh Bahagian )
Bahan Bantu Belajar (BBB)Buku Teks , Lembaran Kerja
PenilaianPdPMurid membaca teks dan menyatakan ilmu.
KesimpulanPelajaran:
Memberi kesimpulan jelas merangkumi semua isi penting dalam topik pembelajaran.
Refleksi:
i. ..mencapai objektif PdP hari ini.
ii. Kekuatan/Kelemahan PdP hari ini ..
iii. Tindakan Penambahbaikan pdp hari ini.
Ampaian InovatifAmpaian SilangPenggelekSensorTubuh berlipat apabila menerima isyarat hujan.Mengeluarkan langsir bagi melindungi pakaian.Memberi isyarat kepada ampaian silang dan penggelek tentang hujan.Peta Dakap
Lembaran Kerja (Peta Dakap)
Ampaian Inovatif