Vladan Merta

Bc. Pavel Nejedlý

Mgr. Pavel Šimoníček

Hlavní trenér:

SEMIFINÁLE EX-M 3.4.2010 V LIBERCI ŘÍDÍ: První rozhodčí: Aleš DOČKAL Prostějov (1959)

Druhý rozhodčí: Jakub GALL Prostějov (1981)

Čároví rozhodčí: Jiří LUDVÍČEK a Jiří ČERMÁK

Delegát utkání: Miloslav VANIŠ Praha (1945)

SEMIFINÁLE EX-M 4.4.2010 V LIBERCI ŘÍDÍ: První rozhodčí: Milan LABAŠTA Pecka (1959)

Druhý rozhodčí: Kamil RENČÍN Ústí nad Orlicí (1973)

Čároví rozhodčí: Miloslav POZDĚNA a Jiří ČERMÁK

Delegát utkání: Břetislav POPADINEC Sedlec (1947)

11

p. druţstvo záp. V P X b. sety míče koef.

Řekl k vystoupení Dukly v Final Four:

Trenér Dukly Liberec Michal Nekola: Dnes jsem velmi spokojen z výkonem hráčů, samozřejmě nejsem ale spokojen s výsledkem. Myslím si, ţe Berlín nebyl dnes lepší neţ my. Utkání bylo naprosto vyrovnané, kde rozhodovali malé drobnosti. Berlín byl moţná lepší tím, ţe udělal o pár chybiček míň. Přesto musím podotknout, ţe to byl krásný zápas a musím dnes hráčům za předvedenou hru poděkovat. Po tom včerejším utkání, které se nám nepovedlo, jsme se dnes výrazně zvedli a určitě se utkání muselo líbit i divákům.

Primátor Liberce ing. Jiří Kittner: Myslím si, ţe se včera ten zápas Dukle ne úplně povedl, ale dnes to byl minimálně vyrovnaný zápas. Dělali jsme, co jsme mohli, ale vţdy nám set utekl o pár balónů. Myslím, ţe to chtělo ve třetím setu uhrát dva míče a moţná to skončilo jinak.

Vedoucí Dukly Liberec Mgr. Pavel Šimoníček: Jak hodnotíš vystoupení Dukly ve Final Four:

Včerejší utkání bylo pro mě prapodivné. Záhřeb nás k ničemu nepustil a my jsme dokázali se soupeřem hrát pouze půlku setu vyrovnanou partii, potom jsme vyrobili dvě nevynucené chyby a to rozhodlo. Takţe malinko zklamání, protoţe jsme si na Záhřeb věřili. Vše ale zastínila absolutní euforie z dnešního výkonu, protoţe jsme se špičkovým evropským mančaftem odehráli více neţ vyrovnanou partii a jeden dva míče rozhodly o tom, ţe jsme nezískali bronzovou medaili. Takţe absolutní spokojenost s výkonem hráčů. Samozřejmě mírné zklamání se čtvrtým místem.

Neodrazí se prohry z Itálie na semifinále v EX-M: Toho jsme se trošku báli, ţe kdyţ dvakrát prohrajeme, odrazí se to v psychice hráčů. Kdyţ jsem ale po zápase hovořil s hráči, tak říkali, ţe po dnešním výkonu si věříme, kdyţ ten výkon dokáţeme zopakovat, na kohokoli. Proto pevně věřím, ţe to kluky nabudí do závěrečných bojů jen pozitivně.

NEDĚLE – utkání o třetí místo:

VK Dukla Liberec - SCC Berlin (GER) 1 : 3 (22,-19,-23,-22) 116 minut, 170 diváků

Velmi vydařené vystoupení libereckých volejbalistů medaili nepřineslo. Sice první dějství Dukla zvládla na jedničku z hvězdičkou, kde dominovala ve všech herních činnostech. Zejména na podání a útoku. Bohuţel smolná koncovka ve třetím dějství otočila štěstíčko na stranu soupeře, který se domů vrací ozdoben bronzovými medailemi.

A jak to v Perugii probíhalo. Berlín do utkání vstoupil malinko lépe, neţ Dukla, kdyţ si k prvnímu oddechovému času odnášel tříbodové vedení (3:6). Po oddechovém čase se hráči Liberce vracejí jako vyměnění. Neuvěřitelná touha po vítězství je ţene za kaţdým míčem. Začíná se dařit na podání a Berlín během dvou postavení prohrávat. Můţou za to Jakub Vencovský a Petr Pešl, kteří riskují na podání a berlínské libero Martin Kryštof (vyhlášen nejlepším liberem Final Four) se dvakrát jenom ohlíţí, jak míč dopadá přesně na lajnu (5:6) a o pásku za síť SCC (8:7). Ale ani Berlín nehraje odevzdaně a k vidění je světový volejbal nejvyšší kvality. Liberec během prvního setu neudělal ani jednu nevynucenou chybu, Berlín tři (útok do autu, do sítě a bagrem do autu) a Liberec po velmi dobře sehraném rychlíku Novák - Kotrch ukončuje zaslouţeně první set. Druhý set jiţ nebyl tak kvalitní jako první, obě druţstva jiţ nehrála otevřeně a spíš taktizovala a čekala na chybu soupeře. Berlín zlepšil příjem podání a začínal být velmi nebezpečný na síti. Zde se z přesných nahrávek Jaroslava Škacha prosazoval Kubánec Salvador a byl největší hrozbou pro liberecké. V sobotním semifinále proti Perugii zkazil, na co šáhnul a v neděli mu vše vycházelo, zejména z pajpu byl nechytatelný. Výsledkem bylo vyrovnání utkání na 1:1, kdyţ trojblok Berlína zastavil nedostatečně připravený liberecký útok. Ve třetím setu se opět rozhodovalo aţ v samotné koncovce. Liberec ještě za stavu 21:20 po rychlíku Čermáka (80% na útoku) vedl, ale po zkaţeném podání přichází zlomový bod moţná celého utkání. Po delší výměně opět oslovuje berlínský nahrávač Škach Kubánce a ten ze zadní zóny neuvěřitelně tvrdě posílá SCC do vedení (21:22). Tvrdé podání Berlína se odráţí od libereckého hráče daleko do zámezí a Berlín získává dvoubodové vedení (21:23). Po zkaţeném podání Liberec sniţuje, ale takzvané parohy na bloku znamenají první setbol třetí sady. Další zkaţené podání Berlína oddaluje konec setu. Set ukončuje dalším úspěšným pajpem Salvador a Dukla prohrává 1:2 na sety. Zřejmě nešťastně prohraná koncovka měla i vliv na úvod čtvrtého setu. Neţ se diváci stačili vrátit na svá místa, uţ Dukla prohrávala 0:4. Příčinou byl nedůrazný útok, který Berlín potrestal a přímý bod z podání. Tří aţ čtyřbodové vedení si Berlín bezchybnou hrou udrţoval aţ do stavu 14:17, potom ale i on kazí útok do autu a proměněná bodovka Nesvačilem (vytlučený trojblok) znamená vyrovnání (17:17). V zápětí se vyznamenává obrana Berlína na síti a dvěma bloky vrací vedení na stranu SCC, které si udrţuje aţ do 19:23. Po zkaţeném podání Berlína se dokáţe Liberec vyznamenat v poli a chycený míč chytře vytlučeným blokem Petr Pešl vrací Duklu do hry (21:23). Další pajp Kubánce Salvadora znamená první mečbol utkání (21:24). Proti konci utkání je Pešl, kdyţ pokládá další svůj útok (54%). V další rozehře Filip Nesvačil přesně trefuje servírovací růţek Berlína. Dukla se raduje, hlavní rozhodčí hledá pomoc u čtyř čárových rozhodčích, kteří chvilku po sobě nevěřícně koukají, a kdyţ ten nejdál zvedne praporek, hlavní rozhodčí utkání ukončuje. I to je volejbal a míč na palubovce otisk nezanechá a orlí oko mají jenom tenisté. Co říci na závěr. Utkání to bylo opravdu velmi dramatické a muselo se divákům v nádherné perugijské hale líbit. Obdiv patří i libereckým fanouškům, kteří zavítali do Perugie a Dukle vytvořili příjemné prostředí dvěma obrovskými bubny a foukačkami.

Sestava Dukly v boji o 3. místo – nahrávka – Novák (3 body), smečaři Pešl (19), Nesvačil (14), blok Čermák (14), Kotrch (7), univerzál Vencovský (6), libero Ticháček, střídali Jeslínek, Vodvárka (2), Fučík, Jůna a Ţáček. Trenér: Michal Nekola - asistent: Vladan Merta

04.03.10 Liberec - Brno TV 3 : 0 (22,22,21) 81 75 : 65

07.03.10 Praha - Liberec 1 : 3 (-17,-16,23,-29) 105 104 : 8750 hodin 3001 2722 : 2485

NEDĚLE – FINÁLE:

RPA Luigibacchi.IT Perugia : Mladost Zagreb 3 : 0 (12,13,20) 72 minut, 2100 diváků Jednoznačné utkání pro domácí, kteří dominovali na podání a na bloku. V dresu Perugie velmi

dobře zahrál univerzál Jan Štokr, kterému se dařilo na útoku a na podání, kde soupeře zatíţil i několika esy. Ve třetím setu si domácí v úvodu získali tříbodový náskok, který si v tréninkovém tempu pohlídali aţ do samotné koncovky. 9

27.3.2010

O posledním březnovém víkendu se VK Dukla Liberec zúčastnila Final Four vyzývacího poháru v Perugii. Svoji účast si zajistila neuvěřitelným postupem ve čtvrtfinále přes velmi silný francouzský Stade Poitevin a v osmifinále přes rumunský CS Remat Zalau. Ani v Itálii se neztratila mezi nejlepšími evropskými celky. Bohuţel v semifinále nedokázala zastavit s chutí hrající chorvatské mladíky, kteří svojí bezchybnou hrou zaskočili Duklu. V neděli libereckou Duklu čekal zápas o třetí místo s velmi kvalitním týmem Berlína, který v sobotu podlehl domácímu týmu. Zde Dukla prohrála aţ po neuvěřitelném boji v koncovkách, ale určitě svým výkonem nezklamala a přinejmenším potěšila hrstku věrných fanoušků, kteří se do nedaleké Itálie vypravili, včetně libereckého primátora ing. Jiřího Kittnera.

SOBOTA – SEMIFINÁLE:

VK Dukla Liberec - Mladost Záhřeb (CRO) 0 : 3 (-18,-21,-20) 85 minut, 380 diváků

Úvod nezastihl liberecké hráče v nejlepší pohodě. Zřejmě cestování a nové prostředí nahrávalo více Mladosti Záhřeb. Soupeři se podařilo dvěma bloky získat tříbodový náskok hned na začátku prvního setu (1:4) a prakticky po celý průběh prvního dějství Duklu bodově k sobě nepustil. V závěru se opět hostům dařilo na bloku, kde si získali značný náskok (15:22) a celkem snadno se ujali vedení. Druhý set jiţ byl velmi vyrovnaný do druhého technického oddechového času (13:15). Dukla podporována bubny, kde se bubnování zhostil sám primátor, a hrstkou cca 30-ti fanoušků, hraje naprosto bezchybně, ale i soupeř hraje čistě a k vidění jsou pěkné výměny. Po návratu z oddechového času se Záhřebu podařilo získat šňůru pěti bodů. Dukla se nedokázala prosadit přes kvalitní chorvatskou obranu. Soupeř dokázal chycené míče zpracovat a ukončit několikrát dobře sehraným signálem středem a opět s velkým náskokem kráčel do koncovky druhé sady. Po dalším rychlíku středem, kdy míč dopadl přesně na lajnu, získává Mladost první setbol jiţ za stavu 18:24. Dukla přesto zbraně neskládá. Nesvačil tvrdou smečí z hlavního kůlu odvrací první mečbol. Dvojblok ve sloţení Kotrch – Novák druhý a třetí si kazí Chorvati sami, kdyţ Zanic Frane smečuje do autu. Na trápení ukončit set se nemohl dívat chorvatský nahrávač a místo nahrávky přesně zalívá a Chorvati jiţ vedou 2:0 na sety. Do třetího dějství vstoupila velmi dobře Dukla. Při úvodním Novákově podání se daří Liberci v poli a chycené míče v body proměňuje postupně Nesvačil z hlavního kůlu, Vencovský vytlučeným blokem a Jeslínek úspěšným útokem z pajpu. Tříbodové vedení Dukla ztrácí na jednom postavení (5:9). Soupeř získává sedm bodů v řadě a můţe hrát opět v naprostém klidu. Velká škoda, ţe Dukla neudrţela, bodový náskok delší dobu. Takto opět byla v roli dotahujícího druţstva, které to má vţdy velmi těţké. Po druhém technickém oddechovém čase se Liberci podařilo po smeči Vencovského a ojedinělé chybě Mladosti (útok do autu) vyrovnat (16:16), ale to bylo vše. V koncovce se opět vyznamenávají bloky Záhřebu (19:23) a po útoku z pajpu se Mladost raduje z prvního mečbolu. Liberecký Čermák přesně sehraným signálem středem oddaluje ukončení utkání, ale zkaţené podání Dukly ukončuje semifinálový duel a Záhřeb se nesmírně raduje z postupu do finále.

Sestava Dukly v semifinále – nahrávka – Novák (1 bod, blok), smečaři Pešl (5), Jeslínek (9), blok Čermák (3), Kotrch (6), univerzál Vencovský (13), libero Ticháček, střídali Nesvačil (11), Vodvárka, Fučík, Jůna a Ţáček.

Druhé semifinále: RPA Luigibacchi.IT Perugia : SCC Berlin 3 : 0 (14,21,24) 86 minut, 1350 diváků

Řekl po utkání: Kapitán Dukly Liberec Jan Jeslínek: Soupeř nám nedal šanci. Byli ve všem lepší a jenom můţu konstatovat, ţe byli daleko lepší, neţ jsme čekali a zaslouţeně zvítězili. Zítra nás čeká utkání o třetí místo. Budeme hrát, jak nejlépe umíme. Je to Final Four a musíme se ve všem zlepšit, být lepší neţ dnes a pokusit se zítra něco uhrát.

12.03. 18:00 Liberec - Havířov 3:0 (21,18,22)

13.03. 18:00 Liberec - Havířov 3:0 (22,19,19)

19.03. 17:00 Havířov - Liberec 1:3 (-19,-20,24,-21)

12.03. 18:00 Kladno - Benátky n. J. 3:2 (21,-18,-22,17,19)

13.03. 19:00 Kladno - Benátky n. J. 3:0 (22,12,20)

19.03. 18:00 Benátky n. J. - Kladno 0:3 (-20,-22,-16)

12.03. 17:00 Ostrava - Příbram 3:2 (-23,11,-20,19,9)

13.03. 17:00 Ostrava - Příbram 0:3 (-20,-20,-23)

19.03. 18:00 Příbram - Ostrava 3:1 (24,-23,12,21)

20.03. 18:00 Příbram - Ostrava 3:2 (18,-18,-19,20,11)

14.03. 18:00 Č. Budějovice - Zlín 3:2 (24,-18,19,-18,10)

15.03. 18:00 Č. Budějovice - Zlín TV 3:1 (18,-26,22,19)

18.03. 17:00 Zlín - Č. Budějovice 2:3 (18,22,-15,-22,-15)

ČTVRTFINÁLE

Ve všech setech to v liberecké hale nevypadalo, že hraje 1. s 8. družstvem soutěže. Havířov

předvedl velmi kvalitní výkon, ale na zkušené liberecké hráče to nestačilo. Ti zejména

v koncovkách setů předvedli bezchybnou hru a zaslouženě zvítězili.

V prvním setu hosté vedli nepatrným rozdílem do stavu 2:3, ale při takovém polo-esu

Vencovského, kdy Pešl doklepl špatný příjem z první na stranu soupeře, se domácí dostávají

poprvé do bodového vedení (4:3), které si pravidelným otáčením udržují až do stavu 11:10.

Po nevynucené chybě Kotase (útok do autu) se Dukla rozjíždí k prvnímu bodovému trháku.

Při druhém technickému time na ukazateli liberecké haly svítí čtyřbodový náskok Dukly

(16:12) a už to vypadá, že domácí v klidu dokráčí k první metě. Proti je ale havířovský

nahrávač Ivan Duda, který dobře postaveným blokem snižuje na rozdíl jediného bodu (17:16).

Jednobodové vedení si domácí udržují až do stavu 19:18. V koncovce se domácím podařilo

odskočit po velmi tvrdých útocích Vencovského a dobré obrané hře v poli, kdy se hosté

nedokázali na několikrát prosadit na útoku. Po autu havířovského kapitána Katony získává

Dukla první setbol (24:21) a další chycený míč krásnou technickou zalívkou přes trojblok

proměňuje kapitán domácích Jeslínek a Dukla vede 1:0 na sety.

Ve druhém dějství dokonce hosté v úvodu vedli o dva bodíky (1:3) po ofside Dukly středem.

Vše si ale liberecký nahrávač Novák vynahradil za stavu 5:5, kdy blokem zastavil

havířovského hráče a vyrovnal. Při podání Jeslínka se Dukla nadechuje a třemi body v řadě

otáčí jednobodové vedení Havířova (11:9). To se na bloku vyznamenává Čermák a Pešl.

Dukla opět zcela bezchybnou hrou si drží soupeře od těla, a ten naopak nevynuceně kazí.

Nečisté hraní Neussera 19:16, Zvolánek do autu (20:16), několik lacino odevzdaných míčů

zadarmo a po dalším nečistém hraní havířovského libera je tu první setbol domácích (24:18).

Plachtivým podáním Čermák zaskočil nejzkušenějšího hráče Havířova Zvolánka a domácí již

vedou 2:0 na sety.

Neuvěřitelně vyrovnaný byl třetí set. Hosté hráli všechno přes svého univerzála Katonu a

tomu se v úvodu setu velmi dařilo, když pravidelně otáčel podání na stranu Havířova. Ale i

Dukla hrála naprosto bezchybně a k vidění byla řada pěkných výměn. Havířovský univerzál

neunesl zodpovědnost a v závěru několikrát nevynuceně chybuje a dovoluje domácím získat

až tříbodové vedení (17:14). Po jediném přímém bodu Havířova (Duda) se v závěru dokázal

Havířov přiblížit na jeden bodík (17:16) a po nedůrazném útoku dokonce vyrovnat (20:20).

Po vyrovnání si liberecký trenér bere rychle oddechový čas, po kterém přichází konečné

rozuzlení prvního čtvrtfinále. Vencovskému se daří na podání a na bloku Kotrchovi,

výsledkem je rychlý konec prakticky na jednom postavení (23:20). Utkání ukončuje kapitán

domácích Jeslínek chytrou smečí, takzvaně do kapsy Širokého.

Kapitán (Jan Jeslínek): Myslím si, že soupeř hrál velice dobře. Bylo to první utkání

play off a my jsme ho zvládli. Je to 1:0 a zítra se hraje znova.

Trenér (Michal Nekola): Myslím si, že dnes to byl takový standardní výkon. Nic

oslnivého, ale nedělali jsme moc chyb. Havířov se snažil solit podání, dostali nás párkrát do

úzkých na příjmu, ale kluci se s tím vypořádali. Jsem rád, že jsme to utkání zvládli 3:0. Teď

se musíme připravit na zítřejší utkání. Trenér (Ivan Pelikán): Liberec podal podstatně zkušenější výkon. Hra byla vcelku

vyrovnaná. V důležitých momentech utkání Liberec nedělal chyby, naopak my jsme se trápili

na útoku, když jsme spoustu balónů ubránili, ale nebyli jsme schopni je proměnit v bod. Zdeněk Šolc

Petr Havrlík: Hráli jsme více srdcem než Ostrava

Příbram po senzačním vyřazení Ostravy čeká těţké semifinále s libereckou Duklou. "Nebudeme hrát jen druhé housle," slibuje příbramský blokař Petr Havrlík. Postoupili jste do semifinále extraligy. Věřil si ve Váš postup před čtvrfinálovými boji s Ostravou? V postup s Ostravou jsem věřil a věděl jsem, ţe kdyţ budeme hrát s maximálním nasazením tak by to mohlo vyjít. Ve všech čtyřech utkáních jsme předvedli dobrý volejbal, který byl divácky velice atraktivní. Postup nám samozřejmě trochu usnadnilo vyloučení Ostravského nahrávače. Co bylo podle Tebe hlavím důvodem Vašeho postupu? Příčin určitě bylo několik, hlavní asi ta ţe jsme chtěli postoupit o něco více neţ Ostrava a hráli jsme více srdcem. V celé sérii jsme byli jasně lepší v obranných činnostech jak na síti tak i v poli. No a jak jsem jiţ zmiňoval vyloučení jejich ústředního nahrávače nám taky pomohlo. Již vloni jste měli "na lopatě" Jihostroj v čtvrfinále, z které Vám nakonec utekli. Letos jste zvládli klíčový čtvrtý zápas v tiebreaku. Čím to bylo? Kaţdý z nás byl o vítěztví ve čtvrtém zápase přesvědčený a nikomu uţ se na patý zápas do Ostravy jet nechtělo a tak jsme podle toho i hráli. Zkušenosti z loňské sezóny nám určitě v tomto zápase dost pomohli, ale v v pátém setu nás jednoznačně k vítěztví dotlačilo naše skvělé publikum, které je nejlepší v celé republice! Hala při Vašich domácích zápasech praskala ve švech, hostům se určitě nehrálo moc dobře...Jak moc Vám pomohli diváci? Snad kaţdý uţ ví, ţe máme nejlepší fanoušky v republice a bylo to hodně znát. Je to takový náš sedmý hráč na kterého se muţeme vţdy spolehnout. Naši fanoušci dokáţí vytvořit skvělou atmosféru, coţ nám dost pomohlo. Jaký je Tvůj cíl pro semifinále. Odehrát ho se ctí nebo se prokousat do finále? Cíl je určitě zkusit přes Liberec postoupit. Sice to nebude nic jednoduchého, ale je to jenom sport a stát se muţe lecos. Určitě to zkusíme a nebudeme hrát jenom druhé housle. Patříš ke "zkušeným" a věrným hráčům Příbrami. Uvažoval jsi někdy o odchodu nebo chceš svou volejbalovou kariéru prožít pouze v Příbrami? V příbrami mám svojí rodinu, spoustu kamarádu, práci (jenom volejbal mě neţiví:-)), ještě k tomu stavím barák a cítím se tady dobře, takţe o odchodu jsem nikdy moc neuvaţoval a ani neuvaţuju. Vrchol sezóny je před Tebou... Už máš plány co budeš dělat po sezóně? Plány po sezóně jsou jasné, odpočinout si alespoň na chvilku od volejbalu a nabrat nové síly, protoţe letošní sezóna byla a ještě bude strašně dlouhá s hodně zápasy. V tuto chvíli ale hlavně přemyšlím nad nadcházející semifinále a doufám ţe dopadneme co nejlépe.

6

3 : 0 (22,19,19) 73 min. 350 diváků

13.3.2010

2.zápas

ČTVRTFINÁLE

I druhé čtvrtfinále patřilo favoritu utkání Dukle, která podala opět zcela bezchybný výkon a

zaslouženě zvítězila. Havířov úspěšně vzdoroval, ale na zkušené hráče Liberce prostě neměl.

Plynulý průběh utkání podpořil i bezchybný výkon rozhodčích Kováře a Dočkala.

Po esu Čermáka, které nadělil liberu Havířova Dohnalovi, se Dukla dostává již za stavu 5:2

do tříbodového trháku. Přesto k prvnímu technickému time odcházejí spokojenější hosté. Ty

po bloku Širokého, a esu stejného hráče získávají jednobodový náskok (7:8). Po time přichází

další blok havířovského Svobody a hosté již vedou o dva body (7:9). Po nevynucené chybě na

útoku Katony je vyrovnáno (10:10) a až do samotné koncovky se obě družstva bodově velmi

hlídají. Rozhodující okamžik prvního dějství přichází po chybě havířovského Neussera, který

smečuje do autu (22:21). Na podání přichází Vencovský. Špatný příjem dovoluje Kotrchovi

z první zvýšit na 23:21 a při další rozehře se vyznamenává liberecký trojblok (Novák-Kotrch-

Peš), který zastavuje nouzový útok z hlavního kůlu a je tu první setbol. První setbol hosté

odvracejí, ale na tvrdou smeč po lajně z doskoku Vencovského jsou bezmocní a Dukla vede

1:0 na sety.

Do druhého setu posílá trenér Havířova Ivan Pelikán Plichtu místo Neussera, jinak se nám

sestavy týmů nemění. Druhý set měla pod kontrolou Dukla, která po přímém bodu z podání

(Vencovský 4:3) a jedno-bloku Kotrcha (zastavil rychlík Širokého 6:4) se dostává bodově nad

svého soupeře a díky nevynuceným chybám soupeře pomalu svůj náskok zvyšuje. V druhé

polovině setu hosté prostřídají základní sestavu, ale rozjetou Duklu již nelze zastavit. Setbol

z pajpu získává Pešl již za stavu 24:16. Hostům se daří třemi body v řadě oddálit ztrátu

druhého setu. Set ukončuje až tvrdou smečí Pešl a domácí jsou pouhý set od vítězství ve

druhém čtvrtfinále play off.

I do třetího setu se pokusil trenér Havířova překvapit novou sestavou na hřišti. Na nahrávku

místo Dudy naskočil Kadlc a na post univerzála Kramár místo Katony. Domácí opět ve stejné

sestavě z prvních dvou setů pokračovali ve své bezchybné jízdě a už to vypadalo, že třetí set

bude velmi rychlou záležitostí pro domácí. Eso Jeslínka a dvojblok (Venkovský-Čermák)

dovolil domácím získat tříbodový náskok (5:2), který po dalších nevynucených chybách

Havířova vzrostl na čtyři body (11:7). Zřejmě dostatečně vysoký náskok ukolébal domácí

volejbalisty, kteří dokázali na jednom postavení pracně získaný náskok ztratit (11:12). Nebylo

to ani tak o chybách. Spíš nedůrazný útok hosté velmi obětavě pochytali v poli a proměnili

v důležité body. Domácí se do vedení dostávají po bloku Čermáka a dalším autu Havířova

(Plichta 14:12). Své vedení Liberec zvyšuje díky dalšímu autu Havířova (20:16) a s velkým

náskokem kráčí k zisku druhého čtvrtfinále. První mečbol utkání daruje zkaženým podáním

Liberci Kotas (24:19) a když havířovský univerzál Kramár zalil do autu, byl konec utkání.

Kapitán (Jan Jeslínek): Chtěli jsme doma 2x vyhrát a to se nám povedlo. Řekl bych, že

ten zápas byl hodně podobný tomu včerejšímu. Havířov nemá co ztratit, tak hraje na hranici

max. rizika. Jsem rád, že jsme to zvládli 3:0. Byl to slušný volejbal, jak včera, tak dnes.

Trenér (Michal Nekola): Řekl bych, že jsme odvedli standardní výkon jako včera. Soupeř

dnes polevil. Takže bylo utkání v tomto směru lehčí Trenér (Ivan Pelikán): My jsme v úvodu začali se stejnou sestavou, ale pak jsme dali

příležitost téměř všem hráčům. Liberec hrál opravdu dobře. My jsme chtěli trošku změnit

rytmus utkání, ale Liberec v podstatě kontroloval vývoj. Ti mladí kluci se snažili, ale nestačilo

to. Stav čtvrtfinále po dvou zápasech v Liberci - Dukla : Slavia = 2 : 0