segedanyag.com · web viewaz iskola neve: fekete istván-vörösmarty mihály Általános iskola...

8
A pedagógus neve: Fenyvesiné Molnár Zsuzsanna Az iskola neve: Fekete István-Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium Ajka Tantárgy: Német nyelvi órához kapcsolódó önálló tanulás Osztály: 4 c. Dátum: 2016. április 13. Témakör: Közlekedés - Verkehr Az órán felhasznált Szitakötő anyag: A vándor és a táblafestő Szitakötő 29. szám 6-7 oldal. Az óra cél- és feladatrends zere: A témában tanult szókincs gyakorlása szógyűjtéssel megadott szempont alapján. Szókincsbővítés: a közlekedési eszközök, táblák, erdő, mese, állatnevek A figyelem-, emlékezet -és rendszerező készség fejlesztése. Helyes kiejtés- és intonáció gyakoroltatása. Együttműködési készség fejlesztése Mondatalkotás német nyelven egyenes szórenddel. .A mese jellemzőinek megfigyelése: szereplők, meseszámok, Kommunikációs készség fejlesztése: közlekedési szabályok és táblák megnevezésével német nyelven Tantárgyi koncentráció: német nyelv, természetismeret, irodalom Szemléltető eszközök: Szitakötő 29. szám, közlekedési táblák, német nyelvű szókártyák, táblakép, járművek Időker et Az óra menete: Tanulói munka- formák, Eszközök Megjegyzés

Upload: others

Post on 26-Feb-2021

0 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: segedanyag.com · Web viewAz iskola neve: Fekete István-Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium Ajka Tantárgy: Német nyelvi órához kapcsolódó önálló tanulás

A pedagógus neve: Fenyvesiné Molnár Zsuzsanna Az iskola neve: Fekete István-Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium Ajka

Tantárgy: Német nyelvi órához kapcsolódó önálló tanulás Osztály: 4 c. Dátum: 2016. április 13.Témakör: Közlekedés - VerkehrAz órán felhasznált Szitakötő anyag: A vándor és a táblafestő Szitakötő 29. szám 6-7 oldal.

Az óra cél- és feladatrendszere:

A témában tanult szókincs gyakorlása szógyűjtéssel megadott szempont alapján.

Szókincsbővítés: a közlekedési eszközök, táblák, erdő, mese, állatnevek

A figyelem-, emlékezet -és rendszerező készség fejlesztése.

Helyes kiejtés- és intonáció gyakoroltatása. Együttműködési készség fejlesztése Mondatalkotás német nyelven egyenes szórenddel.

.A mese jellemzőinek megfigyelése: szereplők, meseszámok,

Kommunikációs készség fejlesztése: közlekedési szabályok és táblák megnevezésével német nyelven

Tantárgyi koncentráció: német nyelv, természetismeret, irodalomSzemléltető eszközök: Szitakötő 29. szám, közlekedési táblák, német nyelvű szókártyák, táblakép, járművek

Időkeret perc

Az óra menete:Tanítói tevékenység: Tanulói tevékenység:

Tanulói munka-formák, módszerek

Eszközök Megjegyzés

1 Üdvözlés, előkészületek4

4

Ráhangolás a témára:Szógyűjtés a közlekedés témakörében németül: Bumm! játékkalPl. 1. Csak járművek megnevezéseFahrzeug, Flugzeug, Pferdewagen,2. A járműveken kívül tanult közlekedéssel kapcsolatos szavak gyűjtésePl: Bürgersteig, Haltestelle, Flughafen....

Frontális munka

A táblán mágnessel rögzített közlekedési táblák, járművek, utcakép

Akinél a bomba felrobban, plussz feladatot kap: pl. egy német ige elragozása: fahrenvagy összetett szavak gyűjtése: Verkehrs....

6 Párkeresés:1. csop: A táblán lévő közlekedési táblákhoz feliratok

párosítása Pl: Behajtani tilos – Einfahrt verboten;

csoportmunka Német nyelvű szókártyák és közlekedési táblák

A tanulók választanak egy cédulát és

Page 2: segedanyag.com · Web viewAz iskola neve: Fekete István-Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium Ajka Tantárgy: Német nyelvi órához kapcsolódó önálló tanulás

Gyalogosút – Fußgängerweg....Kerékpárút - Radweg

2. csop.6 szétvágott német mondat párosítása(A mondatok közlekedési szabályokat fogalmaznak meg német nyelven: Pl.Die Straße ist kein Spielplatz!Nur beim Grün gehe ich über die Straße.Das Rot heißt Gehverbot.Beim Überqueren benutze ich die Zebrastreifen.

Ellenőrzés frontálisanmegkeresik a hozzá tartozó közlekedési táblát a mágneses táblán.

3 Képleírás: Német szavak gyűjtése a képről: r Wald, r Baum, r Vogel, r Tannenbaum. r Wanderer, Verkehrsschilder,....Mi a furcsa a képen? - erdőben közlekedési jelek, táblafajták megnevezése magyar és németül

Frontálisan Szitakötő 29. szám6-7-oldal kép

12

A mese feldolgozása:Megfigyelési szempontok csoportonként cédulán:

1. A mesék jellemzőinek megfigyelése2. Melyik utat választja a vándor? Miért? Hova jut?

Milyen jótettet hajt végre?3. Melyik úton indul el másodszor? Kikkel találkozik?

Írj fel 2-2 tulajdonságot róluk!4. Hova megy titokban éjszaka a fiú? Kiket lát?

Nevezd meg őket németül is!5. Mit ajánl a vándor az öregnek? Mit kér cserébe?

Miért akar ott maradni a fiú? (szerelem, tiltó táblák helyet hazavezető táblák)

Néma olvasás önállóan

Megfigyelési szempontok megbeszélése olv. után

8A mese megbeszélése a csoportok felkészülése alapjánA mese tanulsága, a fiú jellemzése

Csoportbeszámolók Szómagyarázat: lóca, csapóajtó, ...

5 A mese hangos olvasása: szerepek szerint2 A tanulói aktivitás, német szóismeret, együttműködés

értékelése

Page 3: segedanyag.com · Web viewAz iskola neve: Fekete István-Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium Ajka Tantárgy: Német nyelvi órához kapcsolódó önálló tanulás
Page 4: segedanyag.com · Web viewAz iskola neve: Fekete István-Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium Ajka Tantárgy: Német nyelvi órához kapcsolódó önálló tanulás