· web viewМатематика 3 клас Стоцька Майя Станіславівна,...

5
Математика 3 клас Стоцька Майя Станіславівна, вчитель вищої категорії, вчитель-методист НВК № 9 ім.А.М.Трояна м.Кам’янця-Подільського Урок – гра Тема: Додавання і віднімання двоцифрових чисел вивчених видів. Розв’язання задач. Мета: Узагальнити і систематизувати вміння учнів розв’язувати приклади і задачі на вивчені випадки арифметичних дій; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі вивчених видів; розвивати мислення. Виховна мета : Виховувати зацікавленість до різних професій. Обладнання: слайдова презентація, мультимедійний засіб (фізкультхвилинка). Хід уроку: І. Організаційний момент - Чим ми сьогодні будемо займатися на уроці ? - Що цікавого хочете дізнатися, нового? Цілий урок нас буде супроводжувати ця геометрична фігура(круг).

Upload: others

Post on 22-Jan-2020

0 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1:  · Web viewМатематика 3 клас Стоцька Майя Станіславівна, вчитель вищої категорії, вчитель-методист НВК

Математика 3 клас

Стоцька Майя Станіславівна,

вчитель вищої категорії,

вчитель-методист НВК № 9 ім.А.М.Трояна

м.Кам’янця-Подільського

Урок – гра

Тема: Додавання і віднімання двоцифрових чисел вивчених видів. Розв’язання задач.

Мета: Узагальнити і систематизувати вміння учнів розв’язувати приклади і задачі на вивчені випадки арифметичних дій; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі вивчених видів; розвивати мислення.

Виховна мета: Виховувати зацікавленість до різних професій.

Обладнання: слайдова презентація, мультимедійний засіб (фізкультхвилинка).

Хід уроку:

І. Організаційний момент

- Чим ми сьогодні будемо займатися на уроці ?

- Що цікавого хочете дізнатися, нового?

Цілий урок нас буде супроводжувати ця геометрична фігура(круг).

А які асоціації у вас викликає ця фігура?

ІІ. Розповідь вчителя.

25 жовтня весь світ відмічає міжнародне професійне свято – піцайолів, людей, які випікають піцу. У нас, в Україні, піца стала також однією з улюблених страв. І тому ми з вами введемо це свято у нашому класі, адже немає жодного учня серед вас, хто її не любить їсти. Дієтологи навіть

Page 2:  · Web viewМатематика 3 клас Стоцька Майя Станіславівна, вчитель вищої категорії, вчитель-методист НВК

рекомендують хоча б один раз на тиждень вживати піцу.

До сьогодні невідомо, де вперше з’явилася піца – в Італії чи в Греції. Але всі вважають, що піца – італійське блюдо. Це, мабуть, тому, що її в Італії нараховують біля 200 видів.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Давайте сьогодні на уроці ми розпочнемо свій бізнес, а саме, відкриємо свою піцерію. І, заодно, познайомимось з багатьма потрібними професіями, які дуже необхідні у подальшому житті.

Перш за все, потрібно знайти будівлю для нашої піцерії. В старому місті я знайшла стару напівзруйновану будівлю, яка нам дуже підійде. Що нам потрібно зробити, щоб відремонтувати її? В ролі кого ми сьогодні попрацюємо?

ІV. Робота в зошиті.

Давайте уявимо себе в ролі прораба. Це майстер, який професійно дасть поради на будівництві і підкаже будівельникам, як якісно виконати будівельні роботи. Цю професію можна отримати, навчаючись у місцевому будівельному технікумі.

Задача №1.

Давайте обчислимо периметр трьох кімнат нашої будівлі (зали, кухні, господарської кімнати).

а) Ширина залу 8м, а його довжина – у 2 рази довша. Знайти периметр зали.

б) Довжина кухні -12м, її ширина – у 3 рази менша. Знайти периметр кухні.

в) Довжина господарської кімнати -7м, а її ширина – на 3м коротша. Знайти периметр господарської кімнати.

Page 3:  · Web viewМатематика 3 клас Стоцька Майя Станіславівна, вчитель вищої категорії, вчитель-методист НВК

Щоб піцерія почала працювати, нам потрібно зробити в будівлі ремонт. Це, звичайно, буде сучасний ремонт, з новітніми технологіями у сфері будівництва і ремонту. Ми будемо використовувати італійські штукатурки і екологічно чисте дерево. А зараз ми побудемо у ролі майстрів – малярів і штукатурів. Це вони зможуть нам підказати, як правильно змішувати фарби і яким шаром наносити їх на стіни.

Задача №2.

- Для ремонту зали використали 53кг шпаклівки для Марморіно, Веніціанки і декоративної штукатурки. Мармаріно і Веніціанки разом – 39кг, Веніціанки і штукатурки – 37кг. Скільки окремо шпаклівки використали для Мармаріно, Веніціанки і декоративної штукатурки?

V. Фізкультхвилинка.

VІ. Робота біля дошки

Всім відомо, що інтер’єр кімнати у великій мірі залежить від декору. Тепер ми попрацюємо дизайнерами і будемо заповнювати меблями зал. Я знаю, що багато учнів нашого класу мріють стати дизайнерами, так що почнемо працювати.

Задача №3.

Для піцерії закупили 8 столів, стільців – у 4 рази більше, а світильників – у 3 рази менше, ніж столів і стільців разом. Скільки придбали світильників для піцерії?

VІІ. Робота в парах.

Ну що ж, піцерія готова до відкриття. Тепер нам потрібно навчитися випікати саму піцу. Побуваємо у ролі піцайолів і дізнаємося про її види (одягаємо фартушки).

Традиційно піца складається з двох шарів: начинки і різноманітних соусів.

Page 4:  · Web viewМатематика 3 клас Стоцька Майя Станіславівна, вчитель вищої категорії, вчитель-методист НВК

Зараз кожна пара учнів отримує приклади. Вам потрібно швидко і, головне, правильно розв’язати їх і тоді дізнаєтеся, яку піцу ви випікаєте.

Завдання №4.

(24:3:2*8)+(18:3*4:3)=40

Піца «Капрічоза» - в начинку входить багато грибів і шинка.

(54:9:3*9) – (40:5:2*4)=2

Піца «Бологнез» - в начинку входить ковбаса, м’ясо, оливи.

(81:9:3*7)+(7*8 – 6*8)=29

Піца «Ростіні» - в начинку входить солодкий перець, ананас.

(30:5*3:9) – (49:7 – 36:9)=6

Піца «Ортолана» - в начинку входять баклажани і цукіні.

Найпоширеніша піца в Італії – це « Маргарита» , де використовується багато різних видів сиру, і «Неополітанська», де накладається багато різної начинки, а головне, оливки.

VІІІ. Підсумок уроку.

- Що навчилися на уроці?

- Яке завдання найбільше сподобалося? Чому?

- Яке завдання здалося складним?

А зараз активним та працьовитим піцайолам ми подаруємо хвилинку радості - смачну піцу.