урок, цивільний захист, 2015

7
Управління освіти адміністрації Холодногірського району Харківської міської Ради Харківська гімназія № 152 Харківської міської ради Харківської області Бацула Наталія Володимирівна, учитель початкових класів, Харківської гімназії № 152 кваліфікаційна категорія спеціаліст вищої категорії Старший вчитель Харків, 2016

Upload: baculanatasha

Post on 11-Apr-2017

65 views

Category:

Education


0 download

TRANSCRIPT

Управління освіти адміністрації Холодногірського району Харківської міської Ради

Харківська гімназія № 152 Харківської міської ради Харківської області

Бацула Наталія Володимирівна,

учитель початкових класів,

Харківської гімназії № 152

кваліфікаційна категорія

спеціаліст вищої категорії

Старший вчитель

Харків, 2016

Виховна година (4 клас) Тема. Вибухонебезпечні предмети. Дії населення при виявленні ВНП. Мета: ознайомити учнів з вибухонебезпечними предметами, закріпити знання про правила поводження з вибухонебезпечними предметами, формувати вміння правильної поведінки в надзвичайних ситуаціях,виховувати розсудливість, обережність, відповідальність та обачливе ставлення до власного здоров’я. Обладнання. Плакати , презентація, картки, пам’ятка. Хід заняття

Пам 'ятай! Життя є дар, великий дар, І той, хто його не цінує, Цього дарунка не заслуговує.

Леонардо да Вінчі Вступна частина. Як багато вас тут друзів: Білобрисих, карооких, Синьооких і чорнявих. І високих, і низеньких, І товстеньких, і повненьких - Всіх вас рада привітати, Доброго здоров’я всім побажати. - Яка тема виховної години? - Чому будемо вчитися? Перегляд фільму «Небезпечні знахідки». Тема : Вибухонебезпечні предмети. Мета :

- ознайомитися з вибухонебезпечними предметами, - закріпити знання про правила поводження з вибухонебезпечними

предметами, - формувати вміння правильної поведінки в надзвичайних ситуаціях, - виховувати розсудливість, обережність, відповідальність та обачливе

ставлення до власного здоров’я. Основна частина

1. Гра «Фотоапарат» -На вашу думку, що таке вибухонебезпечні предмети?

2. Інформаційна хвилинка. -Які бувають вибухонебезпечні предмети? Робота в групах. Обговорення. Демонстрація презентації.

1. Боєприпаси - вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для враження живої сили супротивника.

До боєприпасів належать: - бомби;

- снаряди, міни;- гранати;

-набої до пістолетів,автоматів .

2. Авіаційні бомби, снаряди,міни, гранати, часів війни.Від вологи та тривалого перебування в землі, при взаємодії металуі вибухівки утворюються хімічні сполуки – пікрати, які несуть у собі

основну небезпеку (зовні вони мають вигляд білих порошкоподібнихнаростів).

Пікрати вибухають навіть від невеликого тертя, маленької іскри, незначного удару.

3. Вибухові речовини — хімічні з'єднання або суміші, які при нагріванні, удару, тертя, вибуху хімічно перетворюються, саморозповсюджуються, з виділенням великої кількості

енергії і утворенням газів.

4. Піротехнічні засоби — патрони ,вибухові пакети, петарди, ракети, димові шашки.

5. Саморобні вибухові пристрої - пристрої, в якихзастосований хоча б один елемент конструкції саморобного

виготовлення.

3. Гра «Перевір себе». Робота в групах. Умови гри. Серед предметів вибрати вибухонебезпечні (гранати,бенгаль-

ські вогні, аерозольний балончик, петарда, електрична гірлянда, природний газ, патрон, міна, фарба…).

Гра з вибухонебезпечними предметами загрожує втратою здоров'я не лише тому, хто вирішив погратися, але й товаришеві, який стоїть поруч. 4.Перегляд мульфільму «Вибухонебезпечні знахідки ».

-На вашу думку, які існують правила поводження з вибухонебезпечними предметами?

ДІЇ ПРИ ЗНАХОДЖЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПРЕДМЕТУ часів ВВВ

5.Гра «Перевір себе». Робота в групах. Умови гри. Скласти пам’ятку. Правила поводження з вибухонебезпечними предметами

Важливе правило для дітвори: Оці предмети в руки не бери! Правило 1. Не гратися з вибухонебезпечними предметами. Правило 2. Знайшовши підозрілий предмет, не можна: - наближатися до нього; - пересувати його або брати в руки; - кидати, ударяти по ньому; - приносити предмет додому, у табір, до школи. Від найменшого дотику до нього може статися вибух величезної сили. Правило 3. Негайно повідом міліцію або дорослих про знахідку! Твої дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. 1.Запам’ятай місце знахідки. 2.Відійди якомога далі. 3.Поклич дорослих. 4.Подзвони 101!!! 6.Рухлива гра «Знайди незнайомий предмет». Заключна частина.

- Які ти знаєш вибухонебезпечні предмети? - Чому вони так називаються? - Які будуть твої дії у разі виявлення вибухонебезпечних та незнайомих

предметів?