конспект уроку № 5

6
План-конспект уроку №__ Дата: ______________ Предмет: Інформатика Вчитель: Животова Оксана Михайлівна вчитель фізики та інформатики Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Тема: Сортування, пошук і фільтрація даних. Мета: навчальна: формувати навички створення бази даних; розвивальна: розвивати творче та логічне мислення дітей, вміння застосовувати знання на практиці; виховна: виховувати у дітей старанність і почуття поваги до власних смаків та уподобань. Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок. Обладнання: дошка, комп’ютер, презентація, проектор, картки для роботи в групах, інструкції з ТБ в комп’ютерному кабінеті. Програмне забезпечення: Microsoft Access. Хід уроку. I . Організаційний момент (2 хв.) Учитель заходить до класу, вітається до учнів, оголошує тему і мету уроку. II . Перевірка домашнього завдання (3 хв.)

Upload: oksana-oksana

Post on 09-Feb-2017

35 views

Category:

Education


5 download

TRANSCRIPT

Page 1: конспект уроку № 5

План-конспект уроку №__

Дата: ______________

Предмет: Інформатика

Вчитель: Животова Оксана Михайлівна – вчитель фізики та

інформатики Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6

Тема: Сортування, пошук і фільтрація даних.

Мета:

навчальна: формувати навички створення бази даних;

розвивальна: розвивати творче та логічне мислення дітей, вміння

застосовувати знання на практиці;

виховна: виховувати у дітей старанність і почуття поваги до власних

смаків та уподобань.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання: дошка, комп’ютер, презентація, проектор, картки для роботи в

групах, інструкції з ТБ в комп’ютерному кабінеті.

Програмне забезпечення: Microsoft Access.

Хід уроку.I . Організаційний момент (2 хв.)

Учитель заходить до класу, вітається до учнів, оголошує тему і мету уроку.II . Перевірка домашнього завдання (3 хв.)

Тестування в середовищі Test W2.

III .Мотивація навчальної діяльності (5 хв.) При створенні чи роботі з таблицями БД, що містять велику кількість

записів, часто виникає потреба знайти інформацію тільки для певного об’єкта. З метою спрощення пошуку та впорядкування певних записів у СУБД Access реалізовані команди сортування та фільтрування інформації – Сортировка, Фильтр по выделенному, Расширенный фильтр.

IV . Вивчення нового матеріалу (міні-лекція) (20 хв.) План вивчення теми

1. Сортування даних: за зростанням;

Page 2: конспект уроку № 5

за спаданням.2. Фільтрація даних:

фільтр по виділеному; розширений фільтр.

З метою простого відбору даних у таблиці, їх можна упорядковувати та фільтрувати. Упорядковувати дані можна у режимі таблиці за зростанням або за спаданням. Для цього використовуються кнопки Панели инструментов або команда Записи/ Сортировка. Розрізняють сортування за зростанням і за спаданням. Наприклад, на малюнку відображені записи відсортовані в алфавітному порядку:

Фільтрація – виведення на екран лише тих записів, які задовольняють певну умову. Відфільтровані дані з’являються на екрані у вигляді таблиці. Існують такі види фільтрів: 1. Фильтр по выделенному – використовується, якщо потрібно відфільтрувати дані за одним полем таблиці. Для його застосування слід виконати дії: Виділити у полі відбору один із записів, який нас цікавить; Виконати команду Записи/ Фильтр/ Фильтр по выделенному або натиснути кнопку на Панели инструментов - Наприклад, на малюнку відображені записи про учнів за датою народження:

Page 3: конспект уроку № 5

2. Расширенный фильтр – використовується, якщо потрібно відфільтрувати дані за кількома полями таблиці. Для його застосування слід виконати дії: Виконати команду Записи/ Фильтр/ Расширенный фильтр або натиснути кнопку на Панели инструментов - На екрані з’явиться список полів таблиці та порожня структура фільтра

Перетягнути поля відбору у рядок Поле структури; Заповнити рядок Условия отбора;

Page 4: конспект уроку № 5

Виконати команду Фильтр/ Применить фильтр або натиснути кнопку на Панели инструментов.

Щоб скасувати будь-який фільтр, необхідно виконати команду Записи/ Удалить фильтр або натиснути кнопку на Панели инструментов -

V .Засвоєння нових знань і вмінь (10 хв.) Гра “Так-ні”

Фільтр призначений для вибору даних відповідно до умов. При створенні фільтру, користувач сам може задавати умови

відбору. Основне призначення фільтрів – подання даних у зручному вигляді. Розрізняють фільтрування за зростанням, за спаданням та за

випаданням. Расширений фільтр – використовується, якщо потрібно

відфільтрувати дані за кількома полями таблиці. Завдання 1. Відкрийте базу даних “Успішність” Відсортуйте записи в алфавітному порядку. Відфільтруйте її таким чином, щоб відображалася інформація про

учнів, які мають 11 балів з хімії. Виведіть на екран інформацію про учнів, прізвище яких починається

літерою “С” .Для звітності про виконану роботу, необхідну інформацію законспектуйте до зошита.

VI. Підведення підсумків уроку (2 хв.) Гра «Ти – мені, я - тобі».

VII. П остановка домашнього завдання (3 хв.):

Теоретичний матеріал

Конспект, ст. 178-186 пункт 19.1, 19.2, 19.5 [3]

Практична робота

Page 5: конспект уроку № 5

Рівень А (до 8 балів) Рівень Б (9-11 балів)

стор. 175 відповіді на запитання та заповнити таблицю.

Завдання «на випередження» на тему: «Для чого використовують звіти в СУБД?»