конспект уроку

4
Вчитель математики вищої категорії Вишневецька О.П. Геометрія, 7 клас Тема. Узагальнення матеріалу, вивченого за І семестр Мета: навчальна: повторити, систематизувати і узагальнити набутні під час вивчення теми знання учнів щодо означень, властивостей та ознак таких понять, як паралельні та перпендикулярні прямі, суміжні, вертикальні кути та кути, утворені перетином двох прямих січною, узагальнити і систематизувати вміння учнів щодо застосування вивчених тверджень для розв’язування задач; розвивальна: розвивати самостійне, логічне та творче мислення учнів, вміння порівнювати, узагальнювати, систематизувати, робити висновки, розвивати математичне мовлення учнів. Їх цікавість до геометрії, формувати життєві компетентності; виховна: виховувати позитивне ставлення до математики, працьовитість, кмітливість, взаємодопомогу, доброзичливість, толерантність, колективізм, культуру спілкування; почуття духовності і патріотизму – любові до батьківщини, відданості своєму народові, гордості за його культурне надбання, вболівати за його долю. Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок учнів. Обладнання: мультимедійний комплекс, презентація до уроку, бланки з кросвордом, картки з вправами на увагу, картки рефлексії, картки оцінювання. На дошці: Золоті правила поведінки на уроці: Бути Позитивними Тут і зараз. Точними Точність – вічливість королів. Толерантними Толерантність – це повага, у першу чергу, до самого себе. Зібраними Найдорогоцінніше, що є в нас, - це час. Мало мати хороший розум, головне - вміти його застосовувати. Р. Декарт Хід уроку І. Організаційний момент - 1хв. Учні – консультанти перевіряють готовність учнів до уроку та називають відсутніх. ІІ. Актуалізація знань учнів-2 хв. (Слайд 2) Гра "Вірю – не вірю" Один учень грає за відкидною дошкою. Після гри учні здійснюють взаємоперевірку.

Upload: oksana-vyshnevetska

Post on 12-Jul-2015

289 views

Category:

Documents


3 download

TRANSCRIPT

Page 1: конспект уроку

Вчитель математики вищої категорії Вишневецька О.П.

Геометрія, 7 клас

Тема. Узагальнення матеріалу, вивченого за І семестр

Мета: навчальна: повторити, систематизувати і узагальнити набутні під час вивчення теми знання учнів щодо означень, властивостей та ознак таких понять, як паралельні та перпендикулярні прямі, суміжні, вертикальні кути та кути, утворені перетином двох прямих січною, узагальнити і систематизувати вміння учнів щодо застосування вивчених тверджень для розв’язування задач; розвивальна: розвивати самостійне, логічне та творче мислення учнів, вміння порівнювати, узагальнювати, систематизувати, робити висновки, розвивати математичне мовлення учнів. Їх цікавість до геометрії, формувати життєві компетентності; виховна: виховувати позитивне ставлення до математики, працьовитість, кмітливість, взаємодопомогу, доброзичливість, толерантність, колективізм, культуру спілкування; почуття духовності і патріотизму – любові до батьківщини, відданості своєму народові, гордості за його культурне надбання, вболівати за його долю. Тип уроку: узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок учнів. Обладнання: мультимедійний комплекс, презентація до уроку, бланки з кросвордом, картки з вправами на увагу, картки рефлексії, картки оцінювання. На дошці: Золоті правила поведінки на уроці:

Бути Позитивними Тут і зараз. Точними Точність – вічливість королів. Толерантними

Толерантність – це повага, у першу чергу, до самого себе. Зібраними Найдорогоцінніше, що є в нас, - це час.

Мало мати хороший розум, головне - вміти його застосовувати.

Р. Декарт

Хід уроку

І. Організаційний момент - 1хв.

Учні – консультанти перевіряють готовність учнів до уроку та

називають відсутніх.

ІІ. Актуалізація знань учнів-2 хв. (Слайд 2)

Гра "Вірю – не вірю"

Один учень грає за відкидною дошкою. Після гри

учні здійснюють взаємоперевірку.

Page 2: конспект уроку

1 і - вертикальні; (-) 2 + = 180°; (+)

1 і - зовнішні; (+)

4 і - вн. односторонні; (-)

3 і - вн. різносторонні; (+)

1 і - відповідні; (+)

8 і - суміжні; (+)

5 = - як вертикальні; (+)

4 і - вн. односторонні; (+)

3 і - зовнішні; (-)

- січна; (+)

а і в - перпендикулярні. (-)

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчання

Сьогодні у нас незвичайний урок. Крім того, що ми повторимо і

узагальнимо все, що вивчили з вами за І семестр, ми ще поговоримо з вами про

українські традиції.

ІV. Актуалізація знань учнів.

Розв'язування кросворда – 4 хв. (Слайд 3, 4)

Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що виробилися протягом

багатьох століть і освячені віками.

Традиції ввійшли до наших звичаїв, і тепер ми собі не уявляємо Різдва без куті,

Великодня - без писанки, а грудневих свят без …

Розв’язавши кросворд, ви дізнаєтесь назву зимового свята, про яке ми з

вами сьогодні будемо говорити, свято, яке з нетерпінням чекають не лише діти,

а й дорослі.

Зачитуються по порядку запитання, а учні самостійно вписують у свій

бланк відповіді.

Запитання:

1. 1 + 2 = 180°, бо вони…

2. Вертикальні, суміжні… що це?

3. Яке твердження не потребує доведення?

4. Яке твердження потребує доведення?

5. Якщо відповідні кути рівні, то прямі а і в …

6. Назвіть одиницю вимірювання кутів.

7. Найпростіша геометрична фігура, яка не має ні початку, ні кінця.

У виділеному вертикальному стовпчику вийшло яке свято?

Page 3: конспект уроку

Справді, 19 грудня – свято Святого Миколая Чудотворця.(Слайд 5)

Хоч від його смерті минуло понад півтори тисячі літ, та все-таки він

через свою добродійну любов і щедре милосердя вічно живе в серцях

мільйонів людей. А його любов до ближнього кожного разу символічно

відживає у дні його празника по цілому світу, коли він тисячі й тисячі дітей

обдаровує своїми дарунками. Таємниця його великої й постійної популярності

серед усіх християнських народів полягає у тому, що він для всіх став

символом жертовної любові ближнього та співчутливого милосердя.

V. Розв’язування вправ.

- Перед тим як розпочати розв’язувати письмові задачі давайте повторимо

як слід оформляти правильно задачу. Для цього в мене є картки, які слід

розмістити в тому порядку, в якому ви будете виконувати задачу.

Умовно поділити листок на дві рівні частини

У лівій частині виконати рисунок

У правій частині записати дано і що знайти (використовуючи математичні

символи)

Написати «Розв’язування» (не ставити ніяких знаків після слова)

Записати процес розв’язування (не забуваючи пояснювати)

Обов’язково перевірити і написати відповідь

Гра « Снігопад задач» (слайд 6) Бажаючі учні підходять до інтерактивної дошки і вибирають одну з 7

задач за власним бажанням. Усно розв’язує задачу, якщо не знає, то допомагає

клас. (за правильно розв’язану задачу – 1 бал).

С

А

В

Д

Знайти: ,1 ,2 ,3

12

3 4

4

0216432

О

Задача 1

Відповідь: 36°; 144°; 36°; 144°. Відповідь: 150°; 30°.

Відповідь: 45°; 135°. Відповідь: 50°.

Page 4: конспект уроку

Відповідь: 72°. Відповідь: 143°; 37°; 143°.

Розповідь про Миколая (продовження) (слайд 7)

Усе своє життя присвятив справі милосердя. Тож ще за життя називали

його батьком сиріт, удів і бідних. Після смерті Господь Бог прославив його

даром творення чудес, і тому він отримав ймення великого Чудотворця.

Святий Миколай Чудотворець народився у IV ст. в місті Патарі, в сім’ї

єпископа. Миколай з любов’ю допомагав своїм вірним у їхніх потребах. Ще за

життя Господь наділив Миколая даром творення чудес. Помер Миколай у

Мирах, де над його гробом поставили величну церкву. Коли місто захопили

мусульмани, італійцям вдалося 1087 року перевезти його святі мощі з Мир до

міста Барі в Італії.

Св. Миколай є найбільшим чудотворцем зі всіх святих. Його ікони

поміщені майже на кожному іконостасі і вважаються найчисленнішими після

ікон Матері Божої. З мощей св. Миколая, при яких діються численні чуда,

витікає цілюще миро. З іменем св. Миколая пов’язана давня традиція: дарувати

дітям у навечір’я його празника подарунки.

Знайомство з видатними чоловіками на ім’я Микола (Слайди 16-17)

Ім’я Миколай від давньогрецького імені Ніколаос, що переводиться як "переможець народів"

Багато відомих чоловіків носили це ім’я. Серед них багато людей

мистецтва та науки, але і немало державних та політичних діячів.

Яких видатних людей з іменем Микола ви знаєте?

11. Підсумок уроку – 3 хв. (Слайд 19) На картці оцінювання внизу є круг, який вам необхідно замалювати олівцями:

- Я багато чого не розумію, мені ще треба вчити

- Я добре знаю матеріал, але в мене іноді виникають труднощі

- Я на відмінно знаю і можу розв’язати задачі

Домашнє завдання: (Слайд 20) Методичний прийом «Безпрограшна лотерея»: один представник з кожного

ряду зі скриньки дістає номери задач, які учні будуть розв’язувати вдома:

1) скласти кросворд по темі «Відрізок»

2) скласти кросворд по темі «Кути»