сист урокив правильна

21
Урок №1 ТЕМА: Інформація. Інформаційні процеси. Збереження інформації. МЕТА: Навчальна: дати уявлення про інформацію, інформаційні процеси, способи збереження інформації, познайомити з різними видами інформації, розширити інформаційну картину світу; Розвивальна : розвивати пам'ять, пізнавальні iнтepecи, логічне мислення; Виховна: виховувати цікавість до інформатики. ОБЛАДНАННЯ: ІВМ РС, програма “Логіка” циклу FANTASY 3. ТИП УРОКУ: Комбінований. Хід уроку I. Організація класу. Техніка безпеки. Діти, ми з вами знаходимось у комп'ютерному кабінеті. Як ви думаєте, чи правильно поводили себе діти, прийшовши на урок інформатики у комп'ютерний клас? • Займаючи робочі місця за комп'ютером, учень Сашко все ніяк не міг знайти своє робоче місце. Бігав то від одного комп’ютера до іншого, включав та пробував працювати . Які правила техніки безпеки він порушив? • Учень, забігши в кабінет інформатики, включив комп'ютер coбi i сусіду i, не знаючи чим треба буде займатися на уроці, почав підряд натискувати на вci клавіші. Чи порушив він правила техніки безпеки? Які? • В учня під час виконання завдання виключився комп’ютер, щоб не турбувати вчителя він самотужки почав шукати цьому пояснення, торкатися проводів, натискати на всі підряд кнопки. Чи порушив він правила техніки безпеки, якщо так, то які?

Upload: liliyazbarovska

Post on 09-Aug-2015

91 views

Category:

Education


2 download

TRANSCRIPT

Page 1: сист урокив правильна

Урок №1

ТЕМА: Інформація. Інформаційні процеси. Збереження інформації.

МЕТА:Навчальна: дати уявлення про інформацію, інформаційні процеси,

способи збереження інформації, познайомити з різними видами інформації, розширити інформаційну картину світу;

Розвивальна: розвивати пам'ять, пізнавальні iнтepecи, логічне мислення;Виховна: виховувати цікавість до інформатики.

ОБЛАДНАННЯ: ІВМ РС, програма “Логіка” циклу FANTASY 3.ТИП УРОКУ: Комбінований.

Хід урокуI. Організація класу.Техніка безпеки.— Діти, ми з вами знаходимось у комп'ютерному кабінеті. Як ви думаєте,

чи правильно поводили себе діти, прийшовши на урок інформатики у комп'ютерний клас?

• Займаючи робочі місця за комп'ютером, учень Сашко все ніяк не міг знайти своє робоче місце. Бігав то від одного комп’ютера до іншого, включав та пробував працювати . Які правила техніки безпеки він порушив?

• Учень, забігши в кабінет інформатики, включив комп'ютер coбi i сусіду i, не знаючи чим треба буде займатися на уроці, почав підряд натискувати на вci клавіші. Чи порушив він правила техніки безпеки? Які?

• В учня під час виконання завдання виключився комп’ютер, щоб не турбувати вчителя він самотужки почав шукати цьому пояснення, торкатися проводів, натискати на всі підряд кнопки. Чи порушив він правила техніки безпеки, якщо так, то які?

Ви правильно пригадали правила поведінки у комп'ютерному клаci. Дійсно, в комп'ютерному класі слід поводити себе тихо, не бавитися, не бігати; не можна розпочинати роботу за комп'ютером без дозволу вчителя та торкатися незнайомих кнопок i клавіш без дозволу вчителя; сидіти треба на відстані не менше 50 см від екрана монітора i не чіпати його руками.

II. Перевірка домашнього завдання.— Ви вже знаєте, як поводитись у комп'ютерному клаci, вивчили багато

нового i цікавого на уроках інформатики.• А яку тему вивчали на минулому уроці? (Програма «Калькулятор»)• Пригадайте, як завантажити програму «Калькулятор» та для чого вона

призначена?• Що означають дані кнопки:

Page 2: сист урокив правильна

• MS (занести число в пам'ять);• М+ (додати число до числа, що знаходиться в пам'яті);• MR (щоб визвати число з пам'яті);• МС (щоб очистити пам'ять).Молодці.

III. Актуалізація знань.–– А зараз давайте порівняємо комп'ютер з людиною.• Яка частина тіла в людини є найголовнішою? (Голова).• А у комп'ютера? (Системный блок).• А чим цінна голова для людини? (Мозком).• Так, мозок – це орган мислення у людини. Основне ядро, керівний і

спрямовуючий центр чого-небудь. А що є найосновніше у системному блоці? (Мікропроцесор).

Дуже добре. Отже, головою комп'ютера є системний блок.• Що ж він yмiє робити? (Обчислювати, малювати, писати, грати).–– Правильно. А ще він, як i наша голова, вміє вчитися, тобто

запам'ятовувати інформацію. Машина може виконати все, що ви забажаєте, якщо ви правильно їй задаєте команду.

ІV. Повідомлення теми i мети уроку––Тема сьогоднішнього уроку "Інформація. Інформаційні процеси.

Збереження інформації». На цьому уроці ви дізнаєтесь, що таке інформація, звідки ми отримуємо інформацію; дізнаєтеся про властивості інформації, тобто про те, яка вона буває; виконаєте багато цікавих завдань i ознайомитесь з новою комп'ютерною програмою.

V. Вивчення нового матеріалу.1. Розповідь вчителя.––Інформацію ми починаємо одержувати з колиски. Отримуючи

інформацію, ми вчимося розмовляти, грати, читати, писати. «Я хочу ось ту красиву куклу», «Ой, мене вкусив комарчик», «Надворі падає сніг», питання, відповіді, прохання, сміх i сльози – усе це інформація. Отож, інформація – це відомості про навколишній світ.

Як ви думаєте, чи можливе спілкування людей вдома й у школі, на вулиці i на роботі без одержання та обміну інформацією? Правильно, будь-яка спільна діяльність людей (робота, гра, навчання, спорт) не можлива без обміну інформацією. Інформація передається за допомогою повідомлень. А повідомлення можуть бути усними, письмовими, у вигляді жестів, малюнків тощо.

Як ви думаєте, чи важлива для навчання в школі така інформація: "Урок триває 45 хвилин"? (Так).

Це одна iз властивостей інформації. (Важливість).Є й інші властивості інформації: потрібна i непотрібна, правильна i

неправильна, повна i неповна, зрозуміла i незрозуміла.Можна про будь-який предмет чи явище дати інформацію.Давайте назвемо інформацію про клен, що росте за вікном. (Великий,

листочки на ньому пожовтіли i т.д.).

Page 3: сист урокив правильна

А зараз я показую предмет, а ви повинні дати про нього якомога більше інформації (словами ). (Системний блок, щоденник, мишка).

Людина здатна отримувати інформацію за допомогою органів чуттів:3ip – за допомогою очей людина отримує зорову інформацію (тексти,

числа, малюнки);Слух – за допомогою вух людина отримує звукову інформацію (мова,

музика, звукові сигнали, шум);Нюх – за допомогою носа людина отримує інформацію про запахи

навколишнього світу;Смак – інформація про те, який предмет на смак за допомогою язика

гіркий, солоний, солодкий;Дотик – кінчиками пальців людина отримує інформацію про те, який

предмет на дотик: теплий, шорсткий тощо.––Подумайте і проведіть стрілочки за допомогою яких органів людина

сприймає дану інформацію, що у вас на малюнку. (малюнок є в кожного учня)

2. Робота з зошитом.–– Ми з вами багато говорили про інформацію; а зараз відкрийте зошит

на ст. 9 i виконайте завдання 1, 2, 3, 4.1. Запиши інформацію про предмети: Дім______________________________; Учень____________________________; Книжка___________________________.2. Запиши за допомогою яких органів чуття отримує інформацію: Собака ________________________ Кіт____________________________ Кріт___________________________3. Підкресли однією лінією важливу для вивчення в школі інформацію і двома лініями – не важливу інформацію. Сьогодні вівторок. У жирафа – довга шия. В лісі ростуть гриби. В школу потрібно носити підручники та зошити.4. Підкресли хвилястою лінією вірогідну інформацію і двома лініями – не вірогідну. У нас дев’ять пальців. Миші – наші друзі.

Page 4: сист урокив правильна

День і ніч – доба. Влітку падає сніг.

3. Фізкультхвилинка.- Зараз ми з вами діями i словами передамо інформацію. На кожне

питання відповідайте хором "Ось так!" i жестом показуйте. Як живеш? - Ось так! (Показ великого пальця). Як ідеш? - Ось так! (Прокрокувати двома пальцями по долоні). А біжиш? - Ось так! (3ігнути руки в ліктях i показати, як працюють ними при

бiгy). Уночі спиш? - Ось так! (Руки під щоку i покласти на них голову). Як береш? - Ось так! Як даєш? - Ось так! Як граєшся? - Ось так! (Надути щоки i злегка стукнути). А грозиш? - Ось так! (Погрозити пальцем сусідові).

VI. Робота з програмою “Логіка” циклу FANTASY 3.–– А зараз ми перейдемо до роботи з комп'ютером, який, як ми

переконалися, також допомагає отримувати певну інформацію. Ваше завдання вказати правдиву і неправдиву інформацію.

Пригадайте, на якій відстані від екрана монітора треба сидіти? (Не менше 50 см).

Релаксація.–– Ваші очі втомились, тому виконаємо кілька вправ для очей.1. Повільно поводіть очима зліва направо i справа наліво по 3 рази.2. Повільно перевести погляд вгору-вниз, потім навпаки по 3 рази.Уявіть перед собою велосипедне колесо, помітьте на ньому певну точку i

слідкуйте за обертанням цієї уявної точки. А зараз тихенько сядьте за свої парти.VII. Закріплення знань учнів.–– Урок наближається до кінця, я хочу перевірити, як ви засвоїли тему

уроку. Я буду говорити Вам інформацію. Якщо вона важлива для уроку інформатики, піднімайте праву руку, якщо нi – ліву. В лісі ростуть ягоди і гриби. Комп’ютер складається із системного блоку, монітора, клавіатури і миші. Ведмідь залягає на зиму в сплячку. Відстань від очей користувача до монітора має складати 50 см.

–– А зараз, якщо я називаю достовірну інформацію, ви встаєте , якщо нi – сидите. У нас 12 пальців. Собаки – наші друзі. День i ніч – доба. Влітку випадає дощ. Восени опадає листя зі всіх дерев.

–– Молодці, ви добре засвоїли тему уроку. А зараз уважно послухайте домашнє завдання.

VIII. Домашнє завдання.Виконати завдання 5,6 на ст. 10.

Page 5: сист урокив правильна

5. Обведи кружечком номер рядка, в якому записана повна інформація. Доба – це 24 години. Я чекаю на Вас. Тиждень – це сім днів. Моя адреса: вулиця Будівельників.

6. Підкресли номер речення, в якому записана не зрозуміла тобі інформація.

Площу трикутника можна обчислити за формолою Герона. Буква – це частина алфавіту. Байт – це одиниця вимірювання інформації. Скоро настане зима.

Page 6: сист урокив правильна

Урок №2

ТЕМА: Пам’ять комп’ютера та її види.МЕТА:

Навчальна: формувати уміння розгадувати інформацію, дати уявлення про пам'ять комп'ютера, ввести поняття "інформаційний носій";

Розвивальна: розвивати пам'ять, пізнавальні iнтepecи, логічне мислення;Виховна: виховувати цікавість до інформатики.

ОБЛАДНАННЯ: ІВМ РС, програма PaintТИП УРОКУ: Комбінований.

Хід уроку

I. Організаційний момент. Повторення правил ТБ.

Розминка. Відгадай загадки

Чорняві пташинки На кожній сторінці Мовчать та чекають, Доки їх вгадають. (Букви)

Головою обертає Нам показує держави Ріки, гори, океани. (Глобус)

Ось так дім – одне вікно! Кожен день в ньому – кіно! (Телевізор)

Що за незнайома мова? Хто перекладе нам слово? (Словник)

Дуже я потрібна всім – І дорослим, і малим. Всіх я розуму учу, А сама завжди мовчу. (Книга)

Розклад добре знаю я І домашнє завдання. На сторіночках – оцінки

Кожного шкільного дня! (Щоденник)

Смачно пахне наш пиріг, Хто його зробити зміг? Допоможе книга-диво, Все розкаже нам красиво (Кулінарна книга) Він покаже все на світі: Що малюють, пишуть діти, Грають як і що співають, І як пошту відправляють. Все, що є відображає, Без нього ПК немає! (Монітор)

комп’ютерні загадки Може він порахувати, Може він пісні співати, Малювати і писати, Помилки перевіряти. Може він листа прийняти, З другом швидко нас зв’язати, Він багато чого може І завжди нам допоможе! (Комп’ютер)

Міцний диск, дуже яскравий, Містить він кіно цікаве. (Лазерний диск) В неї довгий сірий хвіст,

До курсору має хист. (Комп’ютерна мишка)

Page 7: сист урокив правильна

ІІ. Перевірка домашнього завдання.Почергова перевірка домашнього завдання №5,6 кожного учня. III. Актуалізація знань.

Наведіть приклади достовірної інформації. Наведіть приклади зрозумілої інформації. Наведіть приклади повної інформації. Якими органами чуття може сприймати інформацію

людина?Людина вмiє зберігати інформацію. Якщо вона її швидко запам'ятовує,

то кажуть, що в неї добра... (пам'ять). У комп'ютера теж вона є. Тема сьогоднішнього уроку "Пам'ять комп'ютера".IV. Вивчення нового матеріалу.1. Пояснення нового матеріалу.З давніх часів, коли люди ще жили в печерах і полювали на мамонтів,

кожного дня вони здобували якусь інформацію. Найціннішу з неї люди якось старались запам’ятати, передати своїм нащадками. Для цього вони малювали на скелях і знаряддях праці. З часом люди винайшли папір і почали зберігати інформацію на ньому. Але її ставало все більше і більше, людині вже було важко її зберігати, обробляти і передавати іншим. І тоді було винайдено пристрій, який допомагає людині впоратися з цим всім. Як він називається (комп’ютер).

Заучуючи вipшi, людина збepiгaє ix у своїй пам'яті іноді, не покладаючись на пам'ять, вона записує інформацію в записну книжку чи зошит. Наприклад, розклад уроків i домашнє завдання учень збepiгaє в щоденнику.

Сучасна людина придумала нові способи збереження інформації – на кінострічках, магнітних стрічках, грамплатівках, лазерних дисках.

Отже, Ви зрозуміли, що мати справу зi збереженням інформації приходиться дуже часто, але інформацію недостатньо просто зберегти. Треба зробити так, щоб потім, коли знадобиться, її можна було б швидко знайти. Для цього люди винайшли організацію збереження інформації. От, наприклад, ви вирішили зберегти адреси i телефони однокласників. Як краще зробити? Записати прізвища в записну книжку на сторінки, позначити буквами за алфавітом. Якщо зберігати інформацію в такому порядку, то дуже швидко можна знайти потрібне прізвище, адже алфавіт ми добре знаємо.

Як знайти потрібне місце в книзі? Можна, звичайно, просто перегорнути книжку сторінка за сторінкою, поки не знайдеться потрібна сторінка, але цей cпociб забере багато часу. Набагато швидше подивитися у зміст.

Інформацію для комп'ютера зберігають на магнітних дисках. А в самому комп'ютері інформація зберігається на жорсткому магнітному диску, названому вінчестер. Люди зібрали величезну кількість інформації з різних розділів: математики, літератури, природознавства, малювання тощо. Пристрої, на яких зберігається інформація, називаються інформаційними носіями. Усім знайомий інформаційний носій - книга.

Page 8: сист урокив правильна

Комп’ютер має два види пам’яті: внутрішню і зовнішню. До внутрішньої відноситься оперативна та постійна, а до зовнішньої – дискети, вінчестер, флешки, компакт-диски.

2. Робота з зошитом, ст. 11.ЗАВДАННЯ 2. Знайди і познач на малюнках п’ять відмінностей.

ЗАВДАННЯ 3. Підпиши назви предметів, що зображені нижче.

3. Фізкультхвилинка.Забавлялись зайченята, Виглядаючи маму i тата. Ось так лапку до лапки. Ось так шапку до шапки. Ось так вусом потрусили. Так-так-так!V. Робота з програмою "Paint".Завдання 1. Діти, ви знаєте, що на клавіатурі є не лишень цифри та

букви, а й різні символи, такі як <  >  *  °  ^  ;  -  :  +  !  =  ?  ,  #  “  $  _  @  (  )  {  }  .  /  [  ]  \  %.

Знайди ці символи на клавіатурі і спробуй створити такий малюнок у графічному редакторі Paint:

Page 9: сист урокив правильна

Додаткове завдання (хто виконав завдання 1). Знайди на клавіатурі знайомі тобі букви і символи, що зображені на малюнку. Напиши їх у програмі "Paint". Можеш також створити такий малюнок і зберегти його у власній папці. (3 клас)

Релаксація.Швидко покліпати очима, закрити їx i посидіти спокійно, повільно

рахувати до 5. Повторити 4-5 раз.VI. Узагальнення вивченого матеріалу.

Підведення підсумків. Назвіть відомi вам носії інформації? Які види пам'яті має комп'ютер? Для чого потрібна пам'ять?

VII. Домашнє завдання.ЗАВДАННЯ 5. Заповни табличку

Внутрішня пам’ять Зовнішня пам’ять

Page 10: сист урокив правильна

Урок №3ТЕМА: Процесор, основні поняття.МЕТА:

Навчальна: познайомити з поняттям "обробка інформації”, процесорРозвивальна: розвивати пам'ять, пізнавальні iнтepecи, логічне мислення,

уяву;Виховна: виховувати цікавість до інформатики.

ОБЛАДНАННЯ: ІВМ РС, програма «Буквене лото» циклу FANTASY 3ТИП УРОКУ: Комбінований.

Хід урокуI. Організація класу. Техніка безпеки.II. Пepeвipкa домашнього завдання.

ЗАВДАННЯ 5. Заповни табличкуВнутрішня пам’ять Зовнішня пам’ять

Оперативна Вінчестер

Постійна Компакт-диски

Дискети

Флеш-карти

Розминка.ЗАВДАННЯ 1. Відгадай…

Означає те, що пришивають до старого одягу (латка) Сільськогосподарська машина, яку використовують у жнива (жатка) Те, у чому люди живуть.(хатка) Те, що є в рої бджіл. (матка)

ЗАВДАННЯ 2. Чого має багато болото, менше озеро, ще менше море, а зовсім не має річка? (букви о)

III. Актуалізація опорних знань. Пригадайте, що таке інформація? Як людина сприймає інформацію? За допомогою яких органів чуття? Що може людина робити з інформацією? (збepiгaти, обробляти, передавати).

IV. Вивчення нового матеріалу.1. Вступна бeciдaОбчислення, які ми робили, інакше можна назвати обробкою інформації. А

який з пристроїв є одним з найголовніших, ми дізнаємось сьогодні. Тема уроку "Процесор".Інформацію можуть обробляти i люди i тварини. Наприклад, рибалка,

дивлячись на поплавець, одержує інформацію про те, чи потрапила рибка на гачок, обробляє її i приймає рішення: чи залишити вудку у воді, чи витягти рибку.

Собаки-шукачі теж отримують інформацію-запах, вони обробляють її i знаходять за запахом людину чи предмети. Кішки отримують інформацію-звуки, обробляють її i ловлять мишей.

Люди придумали пристрої для обробки інформації – калькулятори i комп'ютери. Комп'ютери можуть обробляти числову інформацію i тексти. Вони

Page 11: сист урокив правильна

швидко i точно обробляють інформацію, що надходить до них, i тому є помічниками людини у навчанні, у роботі й у розвагах.

Процесор – головний пристрій комп’ютера, який служить для обробки інформації.

2. Робота з зошитом с. 13.ЗАВДАННЯ 3. Домалюй в послідовності елемент, якого не вистачає:

ЗАВДАННЯ 5. 1. Домалюй послідовність і викресли зайвий предмет:

Задача: Вовк запросив на свій день народження 3 поросяти, 7 козлят, і Червону Шапочку. Скільки апетитних гостей запросив вовк на свій день народження?

3. Фізкультхвилинка.Для того, щоб правильно виконати вправи, потрібно обробити інформацію,

що зберігається на картинках (на картинках метелики, зайчики та ін.) Присядьмо стільки paзiв, скільки метеликів у нас. Скільки зайчиків у нас, стільки ми підстрибнемо разів. Скільки на малюнку ведмедиків, стільки paзів підтягнись.

V. Робота з програмою. «Буквене лото» циклу FANTASY 3Відгадати слова: наприклад

Сало 1 буква Лото 2 букви Нитка 1 буква (СЛОН)

Релаксація.Витягнути праву руку вперед. Слідкувати очима, не повертаючи голови, за

повільними рухами вказівного пальця витягнутої руки вліво i вправо, вверх i вниз. Повторити 4-5 раз.

VI. Узагальнення вивченого матеріалу.1. Підведення підсумків.

Page 12: сист урокив правильна

Плесніть двічі у долоні, якщо інформація своєчасна, а один раз, якщо ні. У мене квиток на виставу у цирк. Початок вистави о 17 годині. Про відміну

вистави повідомили о 18 годині. На останньому ypoцi вчитель повідомив, що завтра буде контрольна робота. Поміркуйте, чи обробляється інформація тваринами, рослинами.Що нового ми дізналися про інформацію?VIII. Домашнє завдання. Завдання с. 13

Page 13: сист урокив правильна

Урок №4

ТЕМА: Способи кодування інформаціїМЕТА:

Навчальна: дати уявлення про способи кодування інформації, код Розвивальна: розвивати пам'ять, пізнавальні iнтepecи, логічне мислення;Виховна: виховувати цікавість до інформатики

ОБЛАДНАННЯ: ІВМ РС, програма «Літери» циклу FANTASY 3ТИП УРОКУ: Комбінований.

Хід урокуI. Організація класу. Повторення правил техніки безпеки.II. Розминка. Розгадати ребуси

Ребус - це загадка, в якій слова, що розгадуються, подано у вигляді малюнків у поєднанні з літерами та іншими знаками.

ІІІ. Пояснення нового матеріалуДовгий час люди зберігали і передавали інформацію від одного покоління

до другого за допомогою текстів і малюнків. Це була текстова і графічна інформація.

Сучасні пристрої – магнітофон, комп’ютер дозволяють записувати, зберігати і виконувати звукову інформацію.

Всі ці пристрої зберігають інформацію у закодованому вигляді, тобто в не такому як ми звикли бачити. Такий процес називається кодуванням.

Отож кодування – це перетворення інформації в інший вигляд без зміни її змісту за допомогою певного коду.

Код – це набір правил для кодування.В комп’ютері число 25 кодується як 11001, число 100 – 1100100, буква А

як 10100000. Слово МАМА як 10101100 10100000 10101100 10100000Подивимось, які прислів’я закодоване на малюнку. Розшифруймо його.

Page 14: сист урокив правильна

(Яйце курку не вчить)

IV. Робота в зошитіЗАВДАННЯ 1. Знайди закономірності і заповни пусті клітиночки. Спочатку

заповнюй клітиночки, які є по діагоналі, потім клітиночки по рядах.18 16 14 1017 15 13 11

6 24 3017 13 9 1

30 24 1248 39 12

ЗАВДАННЯ 2. Відгадай та запиши слово100 р о ж _______________В і 3 н а ________________3 б у н а ________________

ЗАВДАННЯ 3. Маємо такі коди.0 - =, 1 – ((, 2 - )), 3 - !, 4 - №,

5 - %, 6 - :::, 7 - ?, 8 - *, 9 – «».Закодуй свою дату народження (число, місяць, рік).

V. ФізкультхвилинкаБачиш скачуть на галявці дві веселі жабці.Стриб-скок, стриб-скок, стрибни з п’ятки на носок.На болоті дві квакушки, дві зелененькі подружкиЗранку гарно умивались, рушничками витиралисьЛапками хлопали, ніжками топалиВліво, вправо повертались.І немає таємниці, що здоров’я в них іскриться.VI. Робота з програмою «Літери» циклу FANTASY 3Ваше завдання зашифрувати слова за допомогою поданого кодуVII. Підсумок урокуОсь і закінчується наш урок. Спробуємо закодувати інформацію, яку я буду

говорити за допомогою жестів.1. Комп’ютер;2. Мікрофон;3. Ручка;4. Парасолька.5. Зайчик6. КозликVIII. Домашнє завдання У римській нумерації для запису чисел

Page 15: сист урокив правильна

використовують сім основних знаків:I – 1; V – 5; X – 10; L – 50; C – 100; D – 500; M – 1000. Запиши числа

римською нумерацією.8 1025 15

Page 16: сист урокив правильна

Урок №5

ТЕМА: Урок-узагальнення з теми “Інформаційні процеси. Пам’ять”.

МЕТА:Навчальна: закріпити знання учнів по даній темі; Розвивальна: розвивати пам’ять, пізнавальні інтереси, логічне мислення;Виховна: виховувати цікавість до інформатики.

ОБЛАДНАННЯ: ІВМ РС, програма PaintТИП УРОКУ: Комбінований.

Хід урокуІ. Організаційна частина.ІІ. Перевірка домашнього завданняУ римській нумерації для запису чисел використовують сім основних

знаків:I – 1; V – 5; X – 10; L – 50; C – 100; D – 500; M – 1000. Запиши числа римською нумерацією.

8 VІІІ 10 X25 XXV 15 XV

ІІІ. Актуалізація опорних знаньБліц-опитування

Дай визначення «інформації»; Як людина сприймає інформацію? Назвіть відомi вам носії інформації? Які типи пам'яті має комп'ютер? Для чого потрібна пам'ять? Що таке інформаційний процес? Кодування інформації – це Чи можна карту світу назвати засобом передачі інформації?

III. Робота в зошиті.Підкресли однією лінією важливу для вивчення в школі інформацію і

двома лініями – не важливу інформацію. Сьогодні вівторок. У жирафа – довга шия. В лісі ростуть гриби. В школу потрібно носити підручники та зошити.

Визначити вид сприйняття інформації на кожному малюнку

Підкресли хвилястою лінією вірогідну інформацію і двома лініями – не вірогідну. У нас дев’ять пальців. Миші – наші друзі. День і ніч – доба.

Page 17: сист урокив правильна

Влітку падає сніг.Серед даних нижче малюнків визнач де є опрацювання інформації

Василько придумав свій спосіб кодування інформації. Запиши за допомогою його кодів тему сьогоднішнього уроку.

А Б В Г Д Е Є Ж З И І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю

Я

Визначи, якого виду наступна інформація?

V. Робота за комп’ютером (програма Paint)Намалюй за допомогою програми Paint інформацію, яку може отримати

людина на літній поляні за допомогою органів зору. Збережи дану інформацію у власну папку з назвою «Малюнок».

VI. ФізкультхвилинкаСпробуємо передати інформацію рухами.

Посміхніться, ніби Ви отримали гарну оцінку. Присядьте, ніби ви дуже втомились і хочете відпочити Тепер підніміться і покажіть, як розпукується квітка Покажіть, як вітер хитає дерево Покажіть, як ви збираєте ягоди, заглядаючи під кожен листочок Тепер присядьте за парту, ніби ви принц чи принцеса, а парта ваш

тронМолодці!

VII. Підсумок урокуВи молодці, сьогодні гарно попрацювали. Працюючи з програмою Paint,

ви опрацьовували інформацію. Яку? Яким чином? Які дії ви виконували для її зберігання?

Page 18: сист урокив правильна

VIII. Домашнє завдання. Придумай свої приклади різних видів інформації. Намалюй або ж напиши їх.

Сприйняття інформації:

Органи зору Органи смаку Органи слуху Органи дотику

Органи нюху

Які ти знаєш пристрої для передачі інформації

Перерахуй або намалюй

___________________________________

___________________________________

___________________________________