7.4.2015 (selasa)

2
每每每每每每 Rancangan Pelajaran Harian 每每 Hari 每每每 ( Selasa ) 每每 Tarikh7.4.2015 1K 年年 7.15-8.30am 7 每每每每每 西 一、 每每每 、一 2.4 每 每每 每每 ,体 每每每每每每2.1 每 每 每每每每每每每每 ,, 每 每每每每每 每每每每每每2.4.1 每 每每 ,,。 2.1.1 每 每每每 ,,,。 每每 ,: 1) 每每每每每每每 2 )。 每每每每每:每每每每每每每每 1每每每每每 ,()。。 2) 每每每每 每每每 3 每每每 ),,。 4) 每每每每每每每每 5 )。 6 7 ,,每每每每每每 9每每每每每每每每 每每每每 每每 每每每每 每每 每每 ,,, 每每每 年年: /29 )。 )。 4K 每每 11:00 pm -11:30 pm () 每每每每 1.4 每每每每每每 每每 ,: - 每每每每每每每每每 - 每每每每每每每每每每每每每每每 每每 () 每每每每 1.4.2 每每每每每每每每每 K1.4.9 每每每每每每每每每每每每每每每每每每 1每每2每每每每每每每每每每每每每每每 3每每每每每每每每每每每每每 每每每每每每 (4) 每每每每年年 年年 a.( )/31 每 每每每每每每每每每 b.( )/31 每 每每每每每每 Tahun: 2M Sukjek:BM Masa: 12.00- 1.00pm Tema: Sihat dan Standard Kandungan: 4.2 Mengujarkan bahasa yang indah dan menggunakan bahasa badan secara kreatif semasa bercerita secara didik hibur. Standard Pembelajaran: 4.2.1 Mengujarkan ayat Nilai: Bertanggungjawab, kerajinan KBT: Kontekstual KB:membuat urutan Aktiviti PdP: KP:visual- ruang, logic matematik BCB: bacaan luncuran, kemahiran mencatat EMK:

Upload: mei-yee

Post on 15-Dec-2015

10 views

Category:

Documents


3 download

DESCRIPTION

rph

TRANSCRIPT

Page 1: 7.4.2015 (Selasa)

每日教学计划 Rancangan Pelajaran Harian

星期 Hari:星期二 ( Selasa ) 日期 Tarikh:7.4.2015

年级:1K

科目:华文

时间:7.15-8.30am

单元:7可爱的小东西

课题:一、老虎鞋二、我有一把小牙刷

内容标准:2.4 阅读与欣赏诗歌,理解

其中心思想,展开想象,获得情感体 验,感受语言的优美。

2.1 认识汉字,做到认清字形,读准字音,理解字义,并能应用所认识的汉字构成词语。

学习标准:2.4.1 阅读与欣赏诗歌,主要注意儿歌,理解主要内容。2.1.1 认识所规定的汉字,做到认清字形,读准字音,理解字义。

学习目标:在本课结束前,学生能够:1) 流利地朗读课文。2)应用所规定的汉字构词。

跨课程元素:企业家元素:具创造与革新能力

活动:1)教师拿出牙刷,要求

学生说出此物品名称(牙刷)。教师引入今日主题。

2) 教师范读,学生跟 读。3)教师指示学生全班

读,分组读,个人读。

4) 教师纠正学生的错 误。5)教师讲解内容大意。6)教师指名学生回答问 题。7)教师展示字卡,并讲

解其笔画笔顺部首及汉字结构,学生口头构词。

9)学生习写笔顺。

教学评价:观察,随堂问答

道德价值:卫生,身心纯洁

教具:牙刷,字卡,课本,活动本

反思:( /29)位学生达标。

( )位学生接受课后辅导。

年级:4K

科目:历史

时间:11:00 pm -11:30 pm

主题:(一) 认识历史

内容标准:1.4 我居住的地方。

学习目标:在教学结束后,学生能够:- 说出完整住的处位置

- 说明照顾居住地区公共设施的责任

跨课程元素:创造与革新(第二阶段)

评估:随堂问答

学习标准:1.4.2 说出完整住的处位置

K1.4.9 说明居住地区的历史事件是值得珍惜的事。

活动:(1) 导入。(2) 教师引导学生说出

完整的住处地址。(3) 教师说明说明照顾

价值:感激

教具:课本

反思:

a.( )/31 的学生能够掌握此技能

b.( )/31 的学生进行辅导。

Page 2: 7.4.2015 (Selasa)

居住地区公共设施的责任

(4) 分组活动。

Tahun: 2M

Sukjek:BM

Masa:12.00-1.00pm

Tema:Sihat dan Bersih(Kesihatan dan Kebersihan)

Tajuk:Beginilah Caranya

Standard Kandungan:4.2 Mengujarkan bahasa yang indah dan menggunakan bahasa badan secara kreatif semasa bercerita secara didik hibur.

Standard Pembelajaran:4.2.1 Mengujarkan ayat dengan sebutanyang jelas dan intonasi yang betultentang sesuatu perkara melalui penceritaan secara didik hibur.

Objektif Pembelajaran:Pada akhir pembelajaran,murid dapat:

1. Mengujarkan ayat dengan sebutan yang jelas dan intonasi yang betul tentang sesuatu perkara melalui penceritaan secara didik hibur.

Nilai:Bertanggungjawab, kerajinan

KBT:Kontekstual

KB:membuat urutan

Aktiviti PdP:1. Guru menjalankan

program“bacalah,sayang”2. Guru membimbing murid

Mengujarkan bahasa yang indah.

3. Murid menggunakan bahasa badan secara kreatif Semasa bercerita .

4. Guru menjalankan Linus Literasi Menulis Saringan 1 (K7-K9).

KP:visual-ruang, logic matematik

BCB: bacaan luncuran, kemahiran mencatat

EMK:TMK

BBB:Buku teks, buku aktiviti, papan permainan

Refleksi:( / 31 ) orang murid menguasai kemahiran hari ini.

( ) orang murid perlu dibimbing lagi.