aukcja 05.14
Katalog aukcyjny Warszawa 27.05.2014TRANSCRIPT
1. Wlastimil Hofman (1881– 1970)
Portret młodego mężczyzny, ok. 1905
Ołówek, papier; 12,5 x8 cm
1000zł
2. Wlastimil Hofman (1881– 1970)
Głowa młodej kobiety z prawego profilu ok. 1908
Ołówek, papier czerpany; 20 x 12 cm
Sygn.pd.: VH; oznaczenie u góry z lewej K2.
Na arkuszu drukiem—NADESZŁY INNE CZASY
800zł
3. Jacek Malczewski (1854– 1929)
Dziecko z klockami; II.V.1916
Ołówek, papier; 22,3 x12,9 cm
2 200zł
4. Jacek Malczewski (1854– 1929)
Szkice grupy figuralnej we wnętrzu
Ołówek, papier czerpany; 18 x 15,5 cm
1 900zł
5. Tadeusz Rybkowski (1848– 1926)
Martwa natura
Akwarela, ołówek, papier; 10 x 15 cm
Sygn.p.d. T.Rybkowski
1 900zł
7. Jerzy Panek (1918– 2001)
Krowy, 1974
Ołówek, papier; 29,8 x 21cm
24.maja 1974, data autorska figuruje na karcie nr 7 „Szkicownika—Ciechanowice 74”
1 700zł
8. Jerzy Panek (1918– 2001)
Wiatrak, 1974
Ołówek, papier, 29,8 x 21cm;
1 500zł
9. Wojciech Weiss (1875– 1950)
Jabłonie w sadzie, 1905
Ołówek, kremowy papier; 20,8 x 34cm
Sygn.p.d..:WW
2 200zł
10. Wojciech Weiss (1875– 1950)
Hanusia pisząca
Na odwrocie : szkice głowy dziecka
Ołówek, kremowy papier, 21,5 x 20,5cm;
Sygn.p.d.: WW (monogram wiązany)
1 900zł
11. Stanisław Kamocki (1875– 1944)
Pogrzeb Józefa Piłsudskiego w Krakowie
Planty II, 18 V 1935
Ołówek, kremowy papier; 16 x 20cm
Napis autorski u dołu z lewej: 18 MAI 1935
1 50zł
13. Stanisław Kamocki (1875– 1944)
Przed wiejskim kościółkiem, ok.1908
Ołówek, kredki papier; 15,5x 19,5cm
1 900zł
15. Karol Kossak (1896– 1975)
Ogród w Tatarowie, 1922
Akwarela, kompozycja, ołówek—szkice na odwrocie; 20 x 30cm
Napis autorski p.d.: TATARÓW 1922
Na odwrocie szkice biegnących koni oraz zapalacz lamp gazowych.
2 700zł
16. Karol Kossak (1896– 1975)
Pejzaż z drogą i kępą drzew w dali, 1922
Akwarela—pejzaż; ołówek brystol—szkice na odwrocie; 29 x 21cm
Napis autorski u dołu z lewej: : Miladyn (ołówkiem)
Na odwrocie głowy postaci męskich oraz kobiety—szkice portretowe
2 000zł
17. Stanisław Czajkowski (1878– 1954)
Dom Rybaka w Kazimierzu
Olej, płótno; 44 x 70,5cm
Sygn.p.d.: Stanisław Czajkowski
10 000zł
21. Stanisław Kamocki (1875– 1944)
Most na Skawie koło Zatora, ok. 1900
Olej, płótno; 31 x 41cm
20 000zł
22. Wlastimil Hofman (1881– 1970)
Portret pana Potockiego na tle muru stadionu
Towarzystwa Sportowego Wisła w Krakowie, 1932
Olej, płótno; 48 x 33,5 cm
Sygn.p.d.: Wlastimil / Hofman/ 1932
8 000zł
23. Władysław Jarocki (1879– 1965)
Hucułka, 1937
Olej, płótno; 69,5 x 69 cm
Sygn..l.d.: Wład Jarocki 1937
11 000zł
24. Teodor Axentowicz (1859– 1939)
Na gromniczną, 1937
Olej, tektura; 38 x 30 cm
Sygn.l.g.: T. Axentowicz
22 000zł
25. Jacek Malczewski (1854– 1929)
W ogrodzie
Olej, deska; 69,5 x 104 cm
Sygn.: p.d.: 1920 J Malczewski
110 000zł
26. Wojciech Weiss (1875– 1950)
Wschód księżyca, 1907
Olej, tektura; 27,5 x 33,8 cm
Sygn.l.d.: WW (monogram wiązany , czarną farbą)
18 000zł
27. Fryderyk Pautsch (1877– 1950)
Z Doliny Prądnika w Ojcowie, 1929
Olej, dykta; 64 x 89cm
Sygn.: l.d.: F. Pautsch 29
29 000zł
28. Ferdynand Ruszczyc (1870– 1936)
Pałacyk w świetle księżyca (Krym. Pałac w Liwadii)
Olej, płótno, tektura; 21,5 x 34,5 cm
Na odwrocie napis autorski niebieską kredką: Krym/ F. Ruszczyc
31 000zł
29. Jan Szancenbach (1928– 1998)
Muszle II
Olej, płótno; 37,5 x 48 cm
Sygn.: p.d.: XANCENBACH
9 900zł
30. Wiktor Korecki (1890 - 1980)
Młyn o zachodzie słońca
Olej, tektura; 29 x 39cm
Sygn.p.d.: WIKTOR KORECKI
4 800zł
31. Roman Kramsztyk (1885– 1942)
Staw, przed 1913
Olej, płótno; 62 x 83 cm
Sygn.: p.d.: R. Kramsztyk
59 000zł
33. Jerzy Kossak (1886– 1955)
Głowa konia
Olej, tektura; 19,8 x 20,8 cm
Sygn.: p.d.: Jerzy Kossak/ 1941
5 800zł
34. Jerzy Kossak (1886– 1955)
Głowa konia, 1949
Olej, tektura; 38,5 x 34,5 cm
Sygn.l.d.: Jerzy Kossak/ 1949
6 900zł
35. Mieczysław Filipkiewicz (1891– 1951)
Stodoła
Olej, tektura; 49,5 x 66,5 cm
Sygn.p.d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
5 900zł
36. Stanisław Paciorek (1889– 1952)
Chmury nad wsią, 1934
Olej, tektura; 34 x 43,8 cm
Sygn.p.d.: St. Paciorek/ 934
5 000zł
37. Leszek Stańko (1924– 2011)
Pejzaż, 1965
Olej, tektura; 12,7 x 34,5 cm
Sygn.p.d.: LESZEK STAŃKO 1965
1 600zł
40. Irena Weiss ANERI (1888– 1981)
Jesienne drzewa, 1950
Olej, deska; 34 x 23,5cm
Sygn.p.d.: aneri
6 900zł
41. Irena Weiss ANERI (1888– 1981)
Wnętrze mieszkania z owalnym tremo
Olej, tektura; 47,5x 31 cm
Sygn. l.d.: aneri
7 000zł
Dama w sukni balowej
Olej, tektura; 42 x 29 cm
Sygn..l.d.: aneri
6 900zł
43. Stanisław Ignacy Witkiewicz (1885– 1939)
Portret mężczyzny
Pastel, papier; 63 x 46cm
Sygn.u dołu: Witkacy
42 000zł
44. Teodor Axentowicz (1859– 1939)
Dziewczyna z wazonem
Grafika, papier; 59 x 46cm
Sygn.l.g.: Axent
4 900zł
45. Kazimierz Bieńkowski (1863– 1918)
Góral
Olej, płótno; 50 x 39,4 cm
Sygn.p.d.: Kaśmir Bieńkowski/ 1894
5 000
46. Włodzimierz Terlikowski (1873– 1951)
Dziewczyna z wazonem
Olej, płótno; 73x 54cm
Sygn.p.d.: Terlikowski (czarną farbą)
17 000zł
47. Kazimierz Podsadecki (1904– 1970)
Stare szopy i kury
Olej, tektura; 16,5 x 24,5cm;
Sygn.l.d.: Podsadecki
4 500zł
48. Kazimierz Podsadecki (1904– 1970)
Pejzaż, 1958
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, , papier; 34 x 46 cm;
Sygn.l.d.: PODSADECKI—1958
2 000zł
49. Kazimierz Podsadecki (1904– 1970)
Baba Jaga
Gwasz lub farby do malowania na szkle, farba złota, szkło; 23 x 25cm;
U dołu napis autorski: BABA.JAGA.BABA.JAGA.BABA
2 900zł
52. Władysław Serafin (1905– 1988)
Pejzaż
Akwarela, brystol; 34 x 56,7 cm
Sygn.p.d.: W Serafin
3 000zł
53. Wojciech Weiss (1875– 1950)
Na plaży w Nieci VI, 1925
Akwarela, brystol; 25 x 32 cm
Sygn.p.d.: WW (monogram wiązany ołówkiem)
3 900zł
54. Wojciech Weiss (1875– 1950)
Akt stojącej kobiety, 1912
Akwarela, papier; 30 x 22 cm;
Sygn.p.d.: WW (ołówkiem)
4 500zł
55. Leon Wyczółkowski (1852– 1936)
Widok na kościół Mariacki w Krakowie, 1915
Litografia piórkiem,; 283 x 193mm
Sygn.na pł.p.d.: LWyczół
1 900zł
56. Leon Wyczółkowski (1852– 1936)
Kościół Świętych Piotra i Pawła w Krakowie, 1915
Litografia, kradka; 185 x 280mm;
Sygn.na pł.p.d.: LWyczół
2 100zł
57. Jan Stanisławski (1860– 1907)
Sąd ukraiński
Autolitografia czterobarwna, karton jasnobrązowy; 12,8 x 19,3 cm
Sygn..p.d.: JS (na płycie)
1 700zł
58. Henryk Epstein (1891– 1944)
Odpoczynek, scena rodzajowa
Ołówek, pastel oleista; 22 x 30mm;
Sygn.p.d.: H. Epstein
3 900zł
59. Karol Frycz (1877– 1963)
Paulina Wojnowska, 1904
Litografia ; 456 x 282 mm
Sygn.na pł.: Wojnowska/FK
1 900zł