bilimgylym.files.wordpress.com€¦ · web viewОрманның үстінде – 0,0003. vi....
TRANSCRIPT
Мұратқызы Қарлығаш
О.Шонаев атындағы орта мектебінің І-ші санатты математика пәнінің мұғалімі
Тақырыбы: «Ондық бөлшектерді қосу және азайту» тақырыбына
есептер шығару
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік: Оқушылардың «Ондық бөлшектерді қосу және азайту» тақырыбын бойынша алған білімдерін қайталау арқылы, терең меңгеруге ықпал ету.
2.Дамытушылық: Ойын элементтері арқылы оқушылардың тарау бойынша жаттығуларды орындау шеберлігін, машығын, әдет, дағды, іскерлігін жетілдіру.
3.Тәрбиелік: Оқушыларды логикалық ойлауға, байқампаздыққа, ұйымшылдыққа, патриоттыққа, отансүйгіштікке, еңбекқорлыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: қайталау сабағы.
Сабақтың әісі: сұрақ-жауап, практикалық
Сабақтың көрнекілігі: тапсырмалар,интерактивті тақта.
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру: (3 топқа бөлу) Сабақтың ұраны: « Бәрін білгім келеді!»
Психологиялық дайындық
II. Үй тапсырмасы: «Қайталау сұрақтары»
III. «Оқылуына сәйкес санды тап» (ең кішкентай құс)
IV. 3топқа тапсырмалар: « Қатесін тап.», «Кім қырағы?»- үтірді қою, «Сандарды салыстыр.»
V. «Сандарды өсу ретімен орналастыру» (қай жердің экологиялық жағдайы жағымды екенін анықта)
VI. Сергіту сәті: « Көзге жаттығу»
VIІ. Кітаппен жұмыс: №1300
VIIІ. Блок -схема көмегімен есептеу.(Кенгуру неше метр биіктікке секіретінін білгің келе ме?
IX. « Ең жүйрік жануар» (3топқа- теңдеуді шеш)
X. « Кім шапшаң? » (әлемдегі ең үлкен гүл)
X. Сабақты қорытындылау (Венн диаграммасы)
XI. Үйге тапсырма
XII. Бағалау. «Біз бүгінгі сабақта...» -оқушылардың пікірі
Рефлексия: Нені білдім?
Нені білмейді екенмін?
Сабақтың ұраны: « Бәрін білгім келеді!»
Психологиялық дайындық
II. Үй тапсырмасы: «Қайталау сұрақтары»
1. Қандай бөлшектер ондық бөлшек деп аталады?
2. Ондық бөлшектерді қалай қосамыз?
3. Ондық бөлшектерді қалай азайтамыз?
III. «Оқылуына сәйкес санды тап» (ең кішкентай құс)
IV. 3топқа тапсырмалар: « Қатесін тап.», «Кім қырағы?»- үтірді қою, «Сандарды салыстыр.»
V. «Сандарды өсу ретімен орналастыру» (қай жердің экологиялық жағдайы жағымды екенін анықта)
Көптеген аурулардың себепкері жайсыз экологиялық жағдайлар болып табылады; ауаның, судың, топырақтың ластануы.
Мысалы,ауаның ластануы :
Зауыт үстінде - 0,86 , Қаланың үстінде – 0,129
Ауылдың үстінде – 1/100 Өзен,көлдердің үстінде – 1/1000,
Орманның үстінде – 0,0003
VI. Сергіту сәті: « Көзге жаттығу»
VIІ. Кітаппен жұмыс: №1300.
VIIІ. Блок -схема көмегімен есептеу.(Кенгуру неше метр биіктікке секіретінін білгің келе ме?
IX. « Ең жүйрік жануар» (3топқа- теңдеуді шеш)
X. « Кім шапшаң? » (әлемдегі ең үлкен гүл)
0,32 м + 4 дм 8 см + 70 см =
Жауабы: 1,5 м
X. Сабақты қорытындылау (Венн диаграммасы)
Венн диаграммасы
XI. Үйге тапсырма: Бақылау жұмысына дайындық.
XII. Бағалау. «Біз бүгінгі сабақта...» -оқушылардың пікірі