кисыль

14
ТЕМА. РОЗКЛАДАННЯ НА МНОЖНИКИ МЕТОДАМИ: ВИНЕСЕННЯ СПІЛЬНОГО МНОЖНИКА ЗА ДУЖКИ ТА ГРУПУВАННЯ Мета: - узагальнити та систематизувати вміння учнів застосовувати способи розкладання на множники під час розв'язування вправ; навчити учнів прогнозувати очікувані результати уроку; - розвивати пізнавальну активність, свідоме сприйняття навчального матеріалу, вміння та навики застосовувати математичні знання до вирішення практичних завдань, в тому числі й у нестандартній ситуації; - виховувати в учнів інтерес до математики, до пізнання, здатність до самооцінки, організованість, високу працездатність, культуру математичних записів. Тип уроку: формування та вдосконалення вмінь і навичок. Форма проведення: урок прес-конференція Обладнання: картки для кожного учня, конспект з теми «Розкладання на множники методом винесення спільного множника за дужки та групування», мультимедійний проектор та дошка Програмне забезпечення: мультимедійна презентація ХІД УРОКУ

Upload: lala-lalala

Post on 24-Jan-2017

109 views

Category:

Healthcare


2 download

TRANSCRIPT

Page 1: кисыль

ТЕМА. РОЗКЛАДАННЯ НА МНОЖНИКИ МЕТОДАМИ: ВИНЕСЕННЯ

СПІЛЬНОГО МНОЖНИКА ЗА ДУЖКИ ТА ГРУПУВАННЯ

Мета:

- узагальнити та систематизувати вміння учнів застосовувати способи

розкладання на множники під час розв'язування вправ; навчити учнів

прогнозувати очікувані результати уроку;

- розвивати пізнавальну активність, свідоме сприйняття навчального

матеріалу, вміння та навики застосовувати математичні знання до

вирішення практичних завдань, в тому числі й у нестандартній

ситуації;

- виховувати в учнів інтерес до математики, до пізнання, здатність до

самооцінки, організованість, високу працездатність, культуру

математичних записів.

Тип уроку: формування та вдосконалення вмінь і навичок.

Форма проведення: урок прес-конференція

Обладнання: картки для кожного учня, конспект з теми «Розкладання на

множники методом винесення спільного множника за дужки та групування»,

мультимедійний проектор та дошка

Програмне забезпечення: мультимедійна презентація

ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина- Доброго дня! Сідайте! Я рада вас бачити, тому

кожному з вас я хочу побажати, щоб на уроці ви були:

«У» - усміхненими;

«С» - спокійними;

«П» - прогресивними;

«І» - ініціативними;

«Х» - хоробрими.

Іншими словами, я бажаю вам УСПІХУ!

Page 2: кисыль

- Щоб пізнати все це давайте сформулюємо нашу спільну мету. Я

сформулюю її з точки

зору нашої спільної

навчальної діяльності:

вміти використовувати

спосіб під час

розв'язування задач в

стандартних ситуаціях, в

нових, змінених умовах.

- Доповніть будь

ласка і ви нашу мету. Які знання, вміння і власні якості на уроці ви б хотіли

продемонструвати всім нам. (показати як вмію правильно розв’язувати

рівняння, доводити кратність виразів певному числу, спрощувати вирази,

бути активними, зацікавленими, старанно працювати, …)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

- Ми з'ясували, чого хочемо досягти. Оскільки ви вже багато знаєте і

вмієте, то сьогодні я вам пропоную відчути себе співробітниками науково-

дослідницького інституту, котрі досліджують тему розкладання на

множники. А оскільки ця тема цікава, дуже широко застосовується в науці,

то діяльність вашого інституту привертає увагу кореспондентів різних газет і

журналів, які приготували багато питань.

ІІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь.

- Перед початком конференції необхідно провести реєстрацію учасників

і познайомити гостей з проблемами, розв'язанням яких займаються наукові

співробітники. У вас на столах є реєстраційні картки. В них ви будете

вносити результати роботи. А працювати будемо в зошитах. Відкрили

зошити, записали число і класна робота.

Прізвище

«Бліц-

інтерв’ю»

1 бал

«Тести»

2 бала

«Інтелектуал

»

1 бал

«Світ

фізики»

1 бал

«Числова

мозаїка»

3 бала

«Метеоновини»

2 бала

«Квант»

2 балаВсього

Page 3: кисыль

1. Бліц-опитування.

- І так, вправа «Бліц-інтерв’ю» (Робота в парах, а потім озвучити відповідь)

– 2 хвилина

1. Що означає

розкласти

многочлен на

множники?

2. Який спосіб

розкладання

многочлена на

множники вам

відомий?

3. Яка

властивість лежить

в основі способу винесення спільного множника за дужки? Групування?

4. Розкласти на множники многочлен:

аx+ вx

2а + 2с

25х + 25

4ав – 2а

- Обміняйтесь з товаришем по парті думками стосовно цих

питання(пошепки). Перевіряємо. (фронтальне опитування)

- Ви почули

правильні

відповіді.

Оцініть

відповідь

сусіда по

парті. Якщо

Page 4: кисыль

вони співпадають з тими, що ви бачите на слайді, то поставте 1 бал.

Якщо ні, то, нажаль, 0 балів

1. Виконання тестів

- Під час конференції ви повинні бути дуже уважними. Перевіримо вашу

увагу, виконавши тести. Поділились на варіанти 1 і 2. Час на завдання – 3

хвилини

Виберіть правильний результат

Тести

1 варіант

1.ах + ау

а) а(х + ву); б) а( х+ у) ; в) а( ху) ;

2. 7а – 7с

а) 7(а - с); б) 7(а-7с) ; в)7(7а – с);

3. 3а + 6в

а) 3( а + в); б) 9ав; в) 3(а + 2в);

4. 4(х +у) + с( х + у)

а) ( х + у)(4 + с) б) 4(с + х + у); в) 4 хус;

2 варіант

1. ах - aу

а) а( х - у); б) а(х- ву); в) а( ху) ;

2. 9а+ 9с

а) 9(а+9с) ; б)9(9а + с); в) 9(а + с);

3. 4а +8в

а) 4( а + в); б) 12ав; в) 4(а + 2в);

4. 2(х +у) - с( х + у)

а) 2(с- х + у); б) ( х + у)(2 - с); в) 2хус;

Page 5: кисыль

Перевіримо результати роботи. Кожна правильна відповідь 0,5 бала.

Всього 2 бала. Нагадаю, що при оцінюванні ми спираємося на довіру та

чесність!

1варіант 2 варіант

1. б 1. а

2. а 2. в

3. в 3. в

4. а 4. б

- Отже, учасники конференції пройшли реєстрацію й готові відповісти

на несподівані й складні питання. Кореспонденти різних видавництв мають

бажання задати вам свої запитання, давайте їх послухаємо. На прямому

зв’язку з м. Ужгорода дитячий журнал «Інтелектуал»

ІV. Засвоєння отриманих знань.

1. Доброго дня. Мене звати Соломія Всезнайка, я представляю

журнал «Інтелектуал». Читачам журналу цікаво , як краще обчислити

значення виразу. Детальний текст питання ви бачите на екрані.

Обчислити значення виразу:

1 варіант – 12,3х+12,3у, якщо х=0,23 у=0,77

2 варіант - 2,63х+2,63у, якщо х=0,16 у=0,84

Page 6: кисыль

- На обміркування відповіді у вас усього 2 хвилини, тому працюємо за

варіантами. До дошки вийдуть два експерти. (на зворотній дошці).

Працюємо самостійно.

(Пояснення учнів)

- Оцініть себе. Правильно виконане завдання – 1 бала.

- Ми всі готуємось до новорічних свят. Вивчаємо пісні. Інсценуємо.

Виготовляємо поробки. Так і редакції кожного з журналів готує святковий

тематичний випуск з цікавими новорічними фактами. Ось новорічна

цікавинка від журналу «Інтелектуал». (На слайді, учень зачитує)

Цікавий факт: 2017рік - рік Червоного Вогняного Півня. Багато хто задає

питання, коли ж за Східним календарем він може вважатись початим. 2017

рік Червоного Вогняного Півня вступить в свої права 28 січня 2017 року і

проститься з нами в ніч з 15 на 16 лютого 2018 року. Це буде не простий

рік, адже за календарними місяцями він буде на півмісяця довшим, ніж

звичайний рік!

- На черзі наступний учасник конференції науково-популярного журналу

«Світ фізики».

Page 7: кисыль

2. Вітає вас, Вольметр Мар’яна з журналу «Світ фізики». Оскільки

одним із напрямків роботи вашого інституту є розв'язання задач на ділення,

то що ви можете запропонувати для вирішення даної проблеми?

- 1 ряд розв’язує перше завдання, другий – друге, третій – трете.

- Будь-ласка, по одному учню з кожного ряду коментуємо відповіді.

- Оцініть виконане завдання. Правильне розв’язання 1 бали.

- В дарунок вам цікавий факт від новорічного журналу «Світ фізики».

Цікавий факт: У

Греції глава сім’ї в

новорічну ніч виходить

на вулицю та розбиває

об стіну плід граната

– якщо зерна

розлетілись у різні

боки, значить, Новий

рік буде щасливим.

- Увага! Наступне

запитання нашої прес-конференції. Будь-ласка ваше запитання.

3. Доброго дня,

шановні. Мене

звати Софія Пі,

редакція

журналу

«Числова

1716 + 1717 ділиться на 18

913 + 911 ділиться на 41

415 -414 +413 ділиться на 13

Page 8: кисыль

мозаїка». Нам стало відомо про перспективне й корисне дослідження

інституту по відновленню втрачених записів складних випадків

розкладання на множники. Просимо вас, відновити записи, які ви

бачите на екрані.

Відновіть записи:1) -15a3b2c – 10a2b2c2 - 5ab2c3 = - 5ab2c(… + …ac + …);2) … – 21a2bc2 - … = 7abc(2b2c - … – 4a2b);3) -16a2b3c – … + 4a2bc3 = - 4a2bc(… + 11bc - …).

- Виконуєте самостійно. На виконання 3 хвилини

- Будь-ласка, за відповідями на слайді взаємоперевіряємо

Кожна правильна відповідь – 1 бал.(всього 3 бала)

Відповіді:

1) -15a3b2c – 10a2b2c2 - 5ab2c3 = - 5ab2c(3a2 + 2ac + c2);

2) 14ab3c2 – 21a2bc2 - 28a3b2c = 7abc(2b2c - 3ac – 4a2b);

3) -16a2b3c – 44a2b2c2 + 4a2bc3 = - 4a2bc(4b2 + 11bc - c2).

В дарунок вам цікавий факт від новорічного журналу «Числова мозаїка».

Цікавий факт: У 1903 році в різдвяному випуску дитячого журналу

«Малятко» був опублікований вірш Раїси Адамівни Кудашевої «Ялинка», а

через два роки композитор-любитель Леонід Карлович Бекман поклав

текст на музику - так побачила світ улюблена для всіх пісня «У лісі

народилась ялинка».

4. Доброго здоров’я,

Мене звати

Вероніка Цунамі,

я представляю

веб-журнал

«Метеоновини»…

Вибачте..,

Page 9: кисыль

хвилинку… Мені повідомляють, що на прямому зв’язку з терміновим

зверненням президент Гавай. Так пане президент…

Доброго дня,

шановні дослідники. В

мене в країні може

статися природна

катастрофа. Я прошу

вас, тільки це

терміново, допомогти

мені. Щоб уникнути її,

необхідно розв’язати

завдання.

7у3 + у2 +7у+1=0Запрошуємо до дошки співробітників інституту для демонстрації

розв’язку.

Оцінимо себе.

Біля дошки – 2

бала, ті хто

працювали на

місцях – 1 бала.

- Дякую вам,

ви

попередили

лихо та

врятували

мою країну.

Цікавий факт: У Румунії в новорічні пироги прийнято запікати маленькі

сюрпризи. Знайдена в пирогу монета означає, що Новий рік принесе багато

щастя.

Page 10: кисыль

5. До нас прийшла факсограма від журналу «Квант». Просять

визначити основні етапи доведення тотожності.

(3a - 5b)(a2 + 2ab - 4b2) – (3a-5b)(a2+2ab-7b2) = 3b2(3a-5b).

Оцінимо себе. Біля дошки – 2 бала, ті хто працювали на місцях – 1 бала.

В дарунок вам цікавий факт від новорічного випуску журналу «Квант».

Цікавий факт: В японців «щасливими блюдами» під Новий рік уважаються

морська капуста (радість), смажені каштани (успіхи), боби (здоров’я) та

ікра (багато дітей).

V. Оцінювання

- Кореспонденти газет та журналів залишилися задоволені відповідями

співробітників. А тепер хотілось би почути відгуки співробітників про

проведену прес-конференцію.

- Підрахування загальної кількості балів в реєстраційних картках.

- Підніміть руку, хто за результатом самооцінки одержав 7 і вище балів.

VI. Домашнє завдання

Радіопередача

«Сторінками шкільного

підручника» просить

надсилати письмові

відгуки про

УІ. Підсумок уроку.

1. Стратегія «

Рюкзак»

- Вирушаючи в

дорогу, ми збираємо

необхідні речі. Закінчуючи урок, давайте теж зберемо наш рюкзак, щоб взяти

в дорогу знання, вміння, способи діяльності, рецепти досягнення успіху, на-

стрій.

Я вмію…..

Page 11: кисыль

Мені сподобалось….,

Я досяг успіху, тому що…

Урок важливий ,тому що…

- Діти, чи існує універсальна формула успіху, чи одержали ми її сьогодні

на уроці? Це питання належить до розряду проблем пошуку філософського

каменя, створення вічного двигуна, побудови машини часу. Але без віри

людини у можливість їх створення не було б кроку вперед, не було б

прогресу.

- На згадку про наш урок я хочу подарувати вам ось такі зірочки з іще

одним рецептом

успіху: «Успіх —

це тільки 10 %

таланту і 90 %

щоденної

наполегливої

праці».

- Дякую вам

за урок, хочу

сказати, що я

вірю у ваш успіх і

ще побажати всім гарного святкового настрою! Нехай мрії ваші збуваються!