(п’ятниця) другий урок 9 · 1. Отже тема уроку- « Емоції...

10
1 1-А клас запрошує на відкритий урок основи здоров’я за темою «Емоції та настрій людини. Як покращити настрій» 20.04.18 (п’ятниця) другий урок 9.20

Upload: others

Post on 02-Aug-2020

2 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: (п’ятниця) другий урок 9 · 1. Отже тема уроку- « Емоції та настрій людини.» 2. Оголошення мети уроку. -І

1

1-А клас запрошує

на відкритий урок основи здоров’я за темою «Емоції та настрій людини.

Як покращити настрій»

20.04.18 (п’ятниця) другий

урок 9.20

Page 2: (п’ятниця) другий урок 9 · 1. Отже тема уроку- « Емоції та настрій людини.» 2. Оголошення мети уроку. -І

2

Відкритий урок основи здоров’я

на тему: «Емоції та настрій людини.

Як покращити настрій»

Учитель 1-А класу: Сергіна С.В.

Page 3: (п’ятниця) другий урок 9 · 1. Отже тема уроку- « Емоції та настрій людини.» 2. Оголошення мети уроку. -І

3

Тема уроку: емоції та настрій людини. Як покращити настрій.

Практичні вправи для покращення настрою.

Мета:

а) формування предметних компетентностей: дати учням уявлення

про настрій людей, ознайомити із світом позитивних і негативних

емоцій, формувати поняття про емоції як умову, що сприяє зміцненню

здоров’я; вчити виявляти причини позитивних і негативних емоцій,

прийомам покращення настрою;

розвивати критичне мислення;

виховувати любов до життя, бажання мати і примножувати позитивні

емоції, розпізнавати свої почуття під час спілкування з іншими

людьми;

б) формування ключових компетентностей:

-уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце,

планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність

однокласників;

розвивати пізнавальний інтерес;

-загальнокультурної: учити дотримуватися норм мовленнєвої

культури, сприяти дотриманню правил поведінки на уроці;

-комунікативної: розвивати мислення, вміння доводити власну

думку;

правильно формулювати висловлювання;

-соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах,

групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення

спільного результату, навчати застосовувати навички самоорганізації,

самодисципліни, володіння собою;

-громадянської: виховувати дбайливе ставлення до своїх

однокласників;

виховувати бережливе ставлення до природи, розвивати здатність

екологічно мислити;

-здров’язбережувальної: виховувати дбайливе ставлення до власного

здоров’я;

-інформаційні: розвивати вміння здобувати необхідну інформацію.

Тип уроку: комбінований.

Основні терміни і поняття: почуття, емоції, настрій, міміка.

Міжпредметні зв’язки: природознавство, літературне читання.

Обладнання:, наочний дидактичний матеріал, презентація,

аудіозаписи пісень, мультфільми, предметні малюнки, плакат

«Правила роботи в групах».

Page 4: (п’ятниця) другий урок 9 · 1. Отже тема уроку- « Емоції та настрій людини.» 2. Оголошення мети уроку. -І

4

I.Організаційний момент.

1. Привітання: -Доброго дня, шановні гості. Сьогодні ми запросили вас на урок

основи здоров’я. Урок буде трохи незвичним для нас. Перший раз ми

вирішили таким чином розташувати парти. І попрацювати за групами.

Page 5: (п’ятниця) другий урок 9 · 1. Отже тема уроку- « Емоції та настрій людини.» 2. Оголошення мети уроку. -І

5

2. Позитивний настрій на роботу.

-Діти, станемо всі в коло, візьмемо один одного за руки і

посміхнемося сусіду справа, зліва, навпроти. Намалюємо посмішку

очима, носиком, підборіддям від правого плеча до лівого плеча. І

трохи піднімемо собі настрій за допомогою танцю.( Танець каченят).

II. Оголошення теми уроку. -Тему уроку допоможіть мені сформулювати самі.

(Заходить учень і зображає капризулю).

-Що ви відчували на початку уроку?

-Що відчули, коли Діма зайшов?

-Що змінилося?

-У кого які думки щодо теми уроку?

1. Отже тема уроку- « Емоції та настрій людини.»

2. Оголошення мети уроку. -І ось ми з вами сьогодні помандруємо на «галявину настрою та

емоцій». -Познайомимося і поговоримо про емоції та їх вплив на здоров’я,

настрій;

-будемо вчитися розпізнавати свої почуття та висловлювати їх;

-дізнаємося про секрети гарного настрою;

-будемо зображувати мімікою, рухами відповідний настрій.

-Щоб дістатися «галявини настрою», протягом уроку ми будемо

користуватися маршрутними листами.

3. Очікування від сьогоднішнього уроку. -Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?(відповіді дітей).

III. Робота над новим матеріалом.

1. Вступне слово вчителя:

-Ми з вами помандруємо до « галявини настрою».

-Галявина наша поки що дуже пуста й негарна. На ній лише пусте

дерево, та сумне сонечко. Ми її прикрасимо рослинами, та

тваринками, які будуть тут з’являтися, коли команди активно

працюватимуть.

Оскільки працюємо за командами й нам потрібні веселі тваринки, то й

команди в нас будуть веселі: команда «цуценят», « каченят»,

«кошенят», «курчат». (На партах лежать малюнки цих тваринок. у

кінці уроку їх кріплять на дошці).

Page 6: (п’ятниця) другий урок 9 · 1. Отже тема уроку- « Емоції та настрій людини.» 2. Оголошення мети уроку. -І

6

2. Правила роботи в групах.

-Як на вашу думку треба працювати в групі? (відповіді дітей).

Правила роботи в групах.

3. Девіз уроку: -Ну що, рушаймо, а щоб мандрівка була вдалою, промовимо девіз

уроку:

-Будемо старанно працювати, щоб багато вміти й знати! ( девіз на

слайді й маршрутних листах).

Page 7: (п’ятниця) другий урок 9 · 1. Отже тема уроку- « Емоції та настрій людини.» 2. Оголошення мети уроку. -І

7

4. Розповідь вчителя.

-Людина реагує на світ і на те, що робить сама. А виражає почуття

емоціями.

-Що таке ємоція?

5. Робота над словничком:

-почуття, емоції, настрій, міміка( прикрашаємо галявину).

6. Гра « Позитивна, негативна емоції».

-Я називаю слова, ви плескаєте в долоні, коли будете відчувати щось

приємне:

біг, морозиво, ласкаві слова, важкі завдання, сварка з батьками, темна

ніч, мультфільм, бійка, красива квітка, хвороба, посмішка, холодна

дощова погода, обзивання, самотність, комп’ютерні ігри, смачний

торт, запізнення на урок, нова іграшка, погана оцінка, канікули.

-У грі зустрічалися предмети і ситуації, які викликали у вас образу.

страх, незадоволеність, злість-це негативні емоції.(слайд).

-Як вважаєте, які емоції потрібні нашому здоров’ю? Чому?

-Закрийте очі і повторіть подумки декілька разів слово «посмішка».

-Що ви зараз бачите? Що відчуваєте?(тепло, радість, ласку).

-Розплющить очі і посміхніться один одному.

-А що таке посмішка?(гарний настрій, позитивні емоції).

-От і наше сонечко посміхається, бо до нього повертаються позитивні

емоції. (На дошці посміхнене сонечко).

7. Гра «Червоні, сині». - На ваших маршрутних листах перераховані емоції. Ваша задача

обвести червоним кольором позитивні емоції, синім негативні.

Працюємо самостійно.

-Перевірка за слайдом.

8. «Ситуативні завдання». -На маршрутних листах з’єднати міркування з емоціями.

-Перевіряємо за слайдом.

-Придумайте міркування до виділених слів- на слайді слова:

заздрість, радість.

9. Гра «Повторіть мімічні прояви».

-Працюємо разом.

10. Фізхвилинка музична.

-Співаємо пісню «Посмішка» мовою тваринок своєї групи ( мяу, кря,

пи, гав).

11.Обговорення проблемних питань(групи).

12. Гра «Розсипанка» (скласти прислів’я у групах).

-Перевірка за слайдом.

13. Гра «Тренуємо емоції» (разом).

Page 8: (п’ятниця) другий урок 9 · 1. Отже тема уроку- « Емоції та настрій людини.» 2. Оголошення мети уроку. -І

8

14. Гра- тренінг «Чарівна лікарня» (обговорюють у групах,

розповідають свої варіанти відповідей, перевіряємо за слайдом

«поради лікаря»).

15. Гра- тренінг «Різний настрій» (читаю вірша, учні мімічно

зображують емоції).

16. Вправа на саморегуляцію « Візьми себе в руки» ( разом, слайд).

17. Пісня з мульта та мульт «Крихітка Єнот».

IV. Підсумок уроку.

Які емоції вам відомі? (Радість, смуток, гнів, здивування, страх, …).

Як настрій відбивається на обличчі? (На обличчі можна побачити

здивування, страх, радість, гнів, …).

Що впливає на настрій?

Що прикрашає обличчя?

Як ви зберігаєте настрій?

Що потрібно робити, щоб створювати гарний настрій у мами, тата,

бабусі, дідуся, сестрички, братика, вчителя, друзів?

Яке значення для здоров’я має гарний настрій?

V. Яблуня настрою. -Вибрати яблучко з настроєм. Прикрасити нашу яблуньку.

Завершуємо «Галявину настрою» прикрашанням тваринок своїх

команд.

Page 9: (п’ятниця) другий урок 9 · 1. Отже тема уроку- « Емоції та настрій людини.» 2. Оголошення мети уроку. -І

9

Маршрутний лист

Тема уроку: «Емоції та настрій людини. Як покращити настрій».

1. Правила роботи в групах:

-Починайте вислóвлюватись спочатку за бажанням, а потім по

черзі.

-Дотримуйтесь правил активного слухання, головне - не

перебивайте один одного.

-Обговóрюйте ідеї, а не учнів, які висловили цю ідею.

-Утримуйтесь від оцінок та образ учасників групи.

-Намагайтеся дійтѝ спільної думки, хоча в деяких випадках у

групі може бути особлива думка і вона має право на існувáння.

2. Девіз уроку:

-Будемо старанно працювати, щоб багато вміти й знати!

3. Словничок.

Почуття — це те, що відчуває людина в різних ситуаціях. Це

переживання, які викликають певні емоції. Емоції – це реакція людини на те, що відбувається з нею і навколо

неї. Настрій – найтриваліший емоційний стан людини.

Міміка — це рухи м’язів обличчя, що виражають почуття і

психічний стан людини.

4. «Червоні, сині».

Спокій, гордість, злість, гнів, ніжність, захоплення, радість,

ненáвисть, упертість, страх, подяка, нудьга, ворожість, цікавість,

зáхват, образа, упевненість, байдужість, щастя, стривоженість,

сором.

5. «Ситуативні завдання». Навіщо мені з ними дружити? Упевненість

Зі мною ніхто не хоче товаришувати! Розчарування

Наступного разу зроблю краще! Зневіра

Батьки заборонили мені вийти погуляти. Образа

6. «Розсипанка».

і, здоров’я. Страх, підточують, смуток,

Page 10: (п’ятниця) другий урок 9 · 1. Отже тема уроку- « Емоції та настрій людини.» 2. Оголошення мети уроку. -І

10