yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../metodyka_vasileva.3.docx · web viewВиконуючи...

23
Тема 32 Мета. Ввести поняття сотня і тисяча. Навчити учнів лічити сотнями до тисячі. Хід уроку 1. Актуалізація опорних знань 2. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. 42, 43). 3. Руханка 4. Робота з робочим зошитом (с. 26). 5. Робота в звичайному зошиті. 6. Підсумок уроку. Рефлексія. Згадайте з учнями, як записується число 100. Запитайте, скільки чисел передує числу 100. Запропонуйте учням полічити до 100 п’ятірками чи десятками. Переходьте до роботи з підручником. 314. Запропонуйте учням одразу назвати число, потім попереднє число і наступне. Запитайте, що спільного у всіх цих чисел? Яке число відрізняється від решти? (100, воно трицифрове). Яке число пропущене (60) 315. Учні аналізують записи. Пригадайте з учнями, як додавання однакових чисел можна записати за допомогою множення. Зверніть увагу учнів, що десять разів по 10 – це 100, а десять разів по 100 – це тисяча. 316. Розгляньте спершу з учнями перший стовпчик. Проведіть аналогію з лічбою десятками. Розгляньте другий стовпчик. Розгляньте з учнями результат кожної дії. Запропонуйте учням полічити сотнями до 1000. 317. У цьому завданні учні мають полічити гроші, що подані у вигляді певної кількості купюр номіналом 100 грн, тобто, учні на практиці застосовують лічбу сотнями. Учні працюють у парі. Один дає відповідь, а другий перевіряє і навпаки. (600, 400) 318. Учні працюють у парі. Вже не спираючись на записи у підручнику, учні по черзі лічать десятками до 100, а потім сотнями до 1000. 319. Це завдання спрямоване не лише на те, щоб учні навчились правильно читати рівність. Після того, як учні прочитають усі рівності, проаналізуйте записи. Узагальніть окремі випадки додавання, віднімання, множення і ділення. 320. У цьому завданні числа 7, 17 і 100 записані у розрядній таблиці і проілюстровані за допомогою вертикальної рахівнички.

Upload: others

Post on 22-Dec-2020

4 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../Metodyka_Vasileva.3.docx · Web viewВиконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості

Тема 32

Мета. Ввести поняття сотня і тисяча. Навчити учнів лічити сотнями до тисячі.

Хід уроку

1. Актуалізація опорних знань2. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. 42,

43).3. Руханка4. Робота з робочим зошитом (с. 26).5. Робота в звичайному зошиті.6. Підсумок уроку. Рефлексія.

Згадайте з учнями, як записується число 100. Запитайте, скільки чисел передує числу 100. Запропонуйте учням полічити до 100 п’ятірками чи десятками.

Переходьте до роботи з підручником. 314. Запропонуйте учням одразу назвати число, потім попереднє

число і наступне. Запитайте, що спільного у всіх цих чисел? Яке число відрізняється від решти? (100, воно трицифрове). Яке число пропущене (60)

315. Учні аналізують записи. Пригадайте з учнями, як додавання однакових чисел можна записати за допомогою множення.

Зверніть увагу учнів, що десять разів по 10 – це 100, а десять разів по 100 – це тисяча.

316. Розгляньте спершу з учнями перший стовпчик. Проведіть аналогію з лічбою десятками.

Розгляньте другий стовпчик. Розгляньте з учнями результат кожної дії. Запропонуйте учням полічити сотнями до 1000.

317. У цьому завданні учні мають полічити гроші, що подані у вигляді певної кількості купюр номіналом 100 грн, тобто, учні на практиці застосовують лічбу сотнями. Учні працюють у парі. Один дає відповідь, а другий перевіряє і навпаки. (600, 400)

318. Учні працюють у парі. Вже не спираючись на записи у підручнику, учні по черзі лічать десятками до 100, а потім сотнями до 1000.

319. Це завдання спрямоване не лише на те, щоб учні навчились правильно читати рівність. Після того, як учні прочитають усі рівності, проаналізуйте записи. Узагальніть окремі випадки додавання, віднімання, множення і ділення.

320. У цьому завданні числа 7, 17 і 100 записані у розрядній таблиці і проілюстровані за допомогою вертикальної рахівнички. Проговоріть з учнями про розряди трицифрових чисел.

321. Маючи досвід виконання попереднього завдання, учні можуть по черзі висловити свої припущення про зашифровані на малюнках числа

322. Спершу повторіть з учнями співвідношення між одиницями довжини і вартості. Тепер учні мають виокремити істинні твердження, а потім вже їх записати у зошит у вигляді рівності (1 грн = 100к., 1 м = 100 см, 5 дм = 500 мм, 10 грн = 1000 к.)

323. Учні мають розв’язати задані приклади у зошиті. Запропонуйте одному з учнів прокоментувати порядок дій. Нехай учні записують результат кожної дії у рядок

(20 + 30) : (40 + 10) – 1 = 50 : 50 – 1 = 1 – 1 = 0(10 + 10) : (70 - 50) + 1 = 20 : 20 + 1 = 1 + 1 = 2

Page 2: yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../Metodyka_Vasileva.3.docx · Web viewВиконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості

Тема 33

Мета. Навчити учнів порівнювати, віднімати і додавати сотні

Хід уроку

1. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. с.43).2. Руханка3. Робота з робочим зошитом (с. 26).4. Робота у звичайному зошиті.5. Підсумок уроку. Рефлексія.

У якості розминки запропонуйте учням виконати завдання 324 і 325.

324. 10 монет номіналом по 10 грн можна замінити однією купюрою у 100 грн.

325. Зверніть увагу учнів, що на основі схем вони мають скласти розповідь. На першому малюнку зображено лише два лотки з яйцями, але між ними стоять три крапки і під малюнком записано, що упаковок 10. Тобто, одна з можливих історій учнів: «На прилавку у магазині стоїть 10 лотків, в кожному з яких 10 яєць. Отже, на прилавку є 100 яєць». А ось на другій схемі не написано кількість упаковок зубочисток. Тобто, учні мають дізнатися цю інформацію з малюнка. «Олег купив вісім наборів зубочисток по 100 у кожному. Тобто, всього він купив 800 зубочисток»

Нагадайте учням, що 500 – це 5 сотень, а 100 – це 1 сотня. Тобто, порівнюючи 500 і 100, ми можемо перейти до порівняння 5 сотень і 1 сотні.Запишіть на дошці пари чисел і попросіть їх порівняти400 і 800 500 і 300 600 і 200 800 і 900Також можете заздалегідь підготувати картки з сотнями і попросити учнів розмістити їх у порядку зростання, а потім у порядку спадання.

326. Для виконання цього завдання учні мають виконати дії з сотнями. Спробуйте спершу їм запропонувати це завдання (у зеленій рамці наведена підказка. Організуйте роботу в групах. Нехай учні в процесі обговорення спробують дійти до алгоритму виконання дій з сотнями. Ви можете запропонувати для кожної з груп окреме завдання, а потім винести всі завдання на обговорення. Або ж можете запропонувати в кожній з груп розв’язати три завдання (у такому випадки учні самостійно мають розподілити обов’язки всередині групи, обговорити і перевірити

свої розв’язки). Звісно, наприкінці підсумуйте правила порівняння і виконання дій з сотнями. Також запитайте, яку залежність між вартістю і рештою помітили учні. Обов’язково наприкінці підсумуйте, що зі зростанням вартості, решта зменшується.

Запишіть на дошці ще декілька прикладів: 400 + 300, 700 – 500, 100 + 800, 600 - 300, 200 + 800

Учні усно застосовують уміння віднімати сотні до розв’язування задач 327 і 328.

329. У цій задачі учні мають спершу знайти загальну кількість грошей у трьох дітей, а потім порівняти її з ціною намету. Учні виконують завдання письмово. Зверніть увагу на запис відповіді (Ні, не вистачить)

330. Зверніть увагу учнів на оформлення цього завдання. Ви можете запропонувати учням підписувати під виразами результати кожної з дій . Наприклад,200 + 300 > 400 – 100 500 > 300

331. Зверніть увагу учнів, що у цій задачі 3 запитання, тож має бути три відповіді. (500 кг, у другому, на 100 кг). 332. Завдання учні виконують у парі. Учні можуть розподілити між собою приклади, а потім разом розташувати результати у порядку спадання.333. Учні спершу малюють точки у зошиті. Після цього запропонуйте їм пройти за посиланням https://apps.mathlearningcenter.org/geoboard/ і повторити завдання за допомогою симулятора.

Page 3: yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../Metodyka_Vasileva.3.docx · Web viewВиконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості

Тема 34

Мета. Навчити учнів множити і ділити сотні на одноцифрове число, розрізняти різні одиниці маси та навчити розв’язувати складені задачі з буквеними виразами

Хід уроку

1. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. 45).2. Руханка3. Робота з робочим зошитом (с. 27).4. Робота у звичайному зошиті.5. Підсумок уроку. Рефлексія.

334. Учні можуть знайти кількість грошей у першому гаманці за допомогою лічби сотнями, додаванням сотень або ж множенням сотні на число. 100 + 100 + 100 = 100 ∙ 3 = 300. Актуалізуйте, як дія множення пов’язана з дією додавання. Попросіть знайти кількість грошей у другому і третьому гаманці за допомогою дії множення.

Нехай хтось з учнів за бажанням спробує самостійно пояснити як виконати множення сотень на число і ділення сотень на число. Запропонуйте цьому учню придумати 4 приклади і запропонувати їх 4 учням з класу. Ті, у свою чергу, мають пояснити, як вони виконують дії.

335. За допомогою цієї вправи учні усно вправляються у множені сотень на число

Поясніть учням, що маса може вимірюватися в різних одиницях. Однією з одиниць є центнер, що становить 100 кг. Попросіть учнів навести приклади об’єктів, маса яких могла б дорівнювати 1 ц.

336. Учні можуть сказати, що є 10 мішків по 50 кг. Або ж, учні можуть помітити, що є 5 груп мішків, по 100 кг у кожній. Тобто маса всіх мішків 500 кг. Розгляньте обидва способи знаходження маси всіх мішків. Для того, щоб знайти масу у центнерах можна перевести 500 кг у центнери. 500 кг = 5 ц. Або ж, знову ж таки помітити, що маса кожної з 5 груп становить 1 ц.

337. Зверніть увагу учнів на запитання до задачі. Попросіть учнів також виразити відповідь у кілограмах.

338. Щоб дізнатися масу кожної з тварин у кілограмах, учні мають перевести одиниці маси. Попросіть учнів ще назвати серед цих тварин тварину, що має найбільшу масу і найменшу масу.

339. Учні мають скласти задачу за малюнком та вираз для її розв’язання. Поясніть учням, що за однаковими буквами приховуються однакові числа. Якщо деякі учні відчувають труднощі, то дозвольте їм замінити спершу однакові букви однаковими числами, а потім – навпаки.

Обов’язково запишіть вираз для кожної з задач на дошці. Зверніть увагу, що до кожного малюнку можна скласти декілька задач, а відповідно і виразів Наприклад, 4∙а +2∙b або 4∙а - 2∙b.

340. Попросіть учнів записати скорочений запис, а потім скласти вираз до задачі. 1) 2∙(р + q);

2) р + q + 2 ∙ (р + q). Можна показати, як спростити останній вираз

Матимемо: 3 ∙ (p + q).

341. За два дні було продано 700 кг або 7 ц.

342. Малюнки до завдання чудово ілюструють, що розташування точок можуть бути різним. А отже задача має 2 відповіді: 10 см або 4 см.

Page 4: yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../Metodyka_Vasileva.3.docx · Web viewВиконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості

Тема 35

Мета. Актуалізувати знання учнів про множення числа на 1 і на 10, а також про одиниці довжини. Навчити учнів множити на 100.

Хід уроку

1. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. 46).2. Руханка3. Робота з робочим зошитом (с. 28).4. Робота у звичайному зошиті.5. Підсумок уроку. Рефлексія.

Виконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості множення. Учні мають скласти по 2 правильні числові рівності до кожної з властивостей. Тож, загалом мають озвучити 8 прикладів.У завдання 344 учні мають застосувати на практиці властивості, що були щойно актуалізовані. Запропонуйте учням розглянути два стовпчики рівностей, що записані на дошці: 4 ∙ 10 = 40 4 ∙ 100 = 400 3 ∙ 10 = 30 3 ∙ 100 = 300Запропонуйте учням проаналізувати записи і зробити висновок про те, як можна число помножити на 100. Далі розгляньте з учнями вправу 345. Поясніть, що добуток чисел 4 і 100 можна подати як добуток числа 4 і 1 сотні:4 ∙ 100 = 100 ∙ 4 = 1 сот. 4 = 4 сот. = 400. ∙Запропонуйте учням декілька прикладів на обчислення. Наприклад, 2 100, 6 100, 100 8, 100 9.∙ ∙ ∙ ∙Тепер запропонуйте учням пояснити як виконати ділення на 100.500 : 100 = 5 сотень : 1 сотню = 5.Розгляньте з учнями правила для швидкого обчислення, подані на наступній сторінці, і запропонуйте закріпити їх за допомогою номера 346.

347. Намалюйте прямокутник на дошці, попросіть учнів підписати його сторони і показати, які з них рівні. Запропонуйте учням усно розв’язати задачу. Якщо виникають труднощі – учні можуть записати розв’язання по діям.Далі розгляньте з учнями малюнок і запитайте, в яких одиницях вимірюється довжина олівця. Поясніть, що вимірювати в сантиметрах довжину полотна в сувої не дуже зручно. Тож, для цього використовують

таку одиницю як метр. 1 метр = 100 см. Розгляньте з учнями як перевести 2м у сантиметри.Запропонуйте ще декілька завдань на перетворення:4 м = см 600 см = м7 м = ми 900 см = м348. Розкажіть учням, що таке спринтерський марафон. Запитайте, чи бігали вони на час на уроках фізкультури такі дистанції.100 м 4 = 400 м∙349. Ця задача пов’язана з попередньою (на це вказує стрілка). Для розв’язування цієї задачі учні можуть виконати дію 400 : 200, або ж на основі підбору сказати, що необхідно 2 кола, бо взявши 200 м двічі отримаємо 400м. 350. 5 м = 500 см,9 м20 см = 920 см,3м2дм = 320 см351. 2 400м – І день∙ b 400м – ІІ день∙ с 400 м – ІІ день∙2 400 + ∙ b 400+ ∙ c 400 = (2 + c+ b) 400∙ ∙352. Завдання виконують учні в парі, обговорюючи відповіді (6, 8, 10, 10)

Тема 36

Page 5: yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../Metodyka_Vasileva.3.docx · Web viewВиконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості

Мета. Актуалізувати знання учнів про таку одиницю маси як кілограм. Ознайомити учнів з одиницею маси грам.

Хід уроку

1. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. 46).2. Руханка3. Робота з робочим зошитом (с. 28).4. Робота у звичайному зошиті.5. Підсумок уроку. Рефлексія.

Актуалізуйте знання учнів про дії з іменованими числами за допомогою задачі 353. (на 500 м)Далі пригадайте з учнями, що масу вимірюють у кілограмах або центнерах. Наприклад, на пачці з борошном може бути написано: 1 кг,2 кг чи 5 кг. А ось маси важких брил вимірюють у центнерах. Нехай учні запишуть на дошці залежність між центнером і кілограмом (1 ц = 100 кг)354. Учні мають спершу виконати додавання, тобто знайти суму в кілограмах, а потім перевести їх у центнери200 кг + 300 кг = 500 кг = 5 ц 100 кг + 600 кг = 700 кг = 7 ц

400 кг + 500 кг = 900 кг = 9 ц355. Завдання схоже до попереднього. Учні спершу знаходять суму у центнерах, а потім переводять її у кілограми (600 кг, 800 кг, 900 кг, 800 кг)Поясніть, що іноді необхідно знайти масу легких предметів, наприклад, масу ручки, скріпки, гумки, зошита, книжки. У таких випадках використовують грами. 1 кг = 1000 г356. Учні мають проаналізувати малюнок і відповідно висловити свої думки про масу двох і трьох шматочків торту (200 г, 300 г)357. Найбільша гиря має масу 500 г, а найменша 1 г. Маса найбільшої у 500 разів більша за масу найменшої.358. Учні аналізують малюнок. Можуть записати рівність 1 кг = 500 г + 500 г359. Учні можуть спершу представити дані у такому виглядіЦукор – 5 г Сіль – 8 гМука – 9 г Мед – 10 г.

А лише потім в зошиті учні можуть намалювати діаграму, взявши за 1 г одну клітинку. Бажано заздалегідь домовитися з учнями про вид діаграмі

(лінійна чи стовпчаста) Нагадайте учням, що відстані між стовпцями чи відрізками мають бути однакові.

360. Поясніть учням, що їм не обов ‘язково зводити до одних одиниць значення величин, щоб порівняти.200 г це менше 1 кг, тож 200 г менше 2 кг; 300 г менше 1 кг, а 3 ц більше 1 кг, тож 300 г менше 3 ц. Екскурсія. Звісно, що Ви можете провести вимірювання у класі за допомогою терезів. Але найкраще, якщо Ви все ж найдете можливість повести учнів до кабінету фізики. Це може додатково зацікавити та мотивувати учнів.

Тема 37

Page 6: yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../Metodyka_Vasileva.3.docx · Web viewВиконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості

Мета. Навчити учнів додавати сотні до десятків і одиниць, а також порівнювати числа

Хід уроку

1. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. 49).2. Руханка3. Робота з робочим зошитом (с. 30).4. Робота з тренажером (с. 25, 27).5. Підсумок уроку. Рефлексія.

У якості розминки запропонуйте учням завдання на усний рахунок.

361. Для учнів, що не можуть усно озвучити суму грошей, можете запропонувати записати рівності:100 грн + 50 грн = 150 грн; 200 грн + 10 грн = 210 грн;200 грн + 100 грн + 20 грн = 320 грн500 грн + 20 грн + 10 грн = 530 грн 362. Запропонуйте декільком учням полічити десятками до 100 і декільком іншим учням сотнями полічити до 1000.

363. Учні зачитують рівності (вони можуть спиратися на приклад у зеленій рамці).

364. Учні мають встановити відповідність між числом і його моделлю, що подана у вигляді своєрідної рахівниці.

365. Запропонуйте спершу виписати окремо числа, що зустрічаються в задачі, а потім вже встановити кількість розрядних сотень і десятків.

230 (2 сотні, 2 десятки), 150 (1 сотня, 5 десятків).

366. Зверніть увагу учнів, що тут йде мова не про розрядні десятки, а про загальну кількість десятків. 230 (23 десятки), 150 (15 десятків)

367. Учні можуть дати відповідь усно, або ж, за потреби, розписати

200 + 50 = 250; 600 + 30 = 630; 900 + 10 = 910

368. Розберіть з учнями приклад, що поданий у зеленій рамці. За аналогією учні розкладають задані числа на розрядні доданки.369. Учні працюють в парі. Самостійно створюють стрічку і записують числа на ній. Потім пари презентують свої стрічки іншим учням.Спершу учні виконують завдання 370, а потім можуть навіть записати нові числа. Ви можете додатково підказати учням, що числа мають бути записані тими самими трьома цифрами. Наприклад із заданого числа 290 можна утворити 920, 209, 902.Розгляньте правило порівняння чисел. Запропонуйте учням на дошці порівняти пари чисел. Наприклад, 560 і 600, 430 і 200, 640 і 680, 910 і 109.372. Аналізуючи чек, учні мають знайти: 1) хто заплатив більше (Мрійниця); 2) на скільки (учні можуть дати цю відповідь на основі лічби сотнями, а не на основі віднімання); 3) у кого більша решта (У Поспішайка)373. Зверніть увагу учнів, що деякі цифри виділені кольором. Нехай учні пояснять, що означають ці позначення. Всі нерівності, окрім двох (390 < 390 та 650 > 720) є істинними.Розгляньте з учнями як перетворити значення величини із одних одиниць в інші і запропонуйте учням це закріпити на основі виконання завдання 374.

Page 7: yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../Metodyka_Vasileva.3.docx · Web viewВиконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості

Тема 38

Мета. Навчити учнів порівнювати, додавати та віднімати круглі числа

Хід уроку

1. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. 50).2. Руханка3. Робота з робочим зошитом (с. 31).4. Робота у звичайному зошиті.5. Підсумок уроку. Рефлексія.

375. Учні вже вміють порівнювати сотні. На минулому уроці учням пропонувалось порівнювати круглі числа. Тепер учні мають навчитися порівнювати будь-які трицифрові числа. Попросіть пояснити учнів як вони визначили продукт, що має найбільшу масу. Поясніть, що для такого визначення досить порівняти кількість сотень у кожному числі. Після цього напишіть на дошці пари чисел і запропонуйте учням порівняти їх. Попросіть пояснити, як порівняти числа.

450 і 320; 560 і 580; 679 і 700; 789 і 700; 654 і 634; 412 і 423

376. Ця вправа актуалізує вміння учнів додавати та віднімати сотні. Актуалізуйте порядок виконання дій. Учні можуть виконувати це завдання в парі, перевіряючи один одного. (4; 1; 10; 20; 700; 400)

377. Учні мають проаналізувати малюнок і пояснити прийом обчислення.

Обговоріть цей прийом з усіма учнями в класі і підсумуйте за допомогою інформації, що подана у зеленій рамці.

378. Закріпити прийом обчислення учні можуть, виконуючи завдання в групі (250; 30; 380; 760; 790; 380; 380; 790). Можете попросити учнів проаналізувати 6 і 7 вирази. Вони різні, але мають однакове значення.

379. Учні усно розв’язують задачу, застосовуючи навички віднімання трицифрових чисел (20 сторінок). Звертайте увагу учнів на те, що називаючи відповідь, треба вказати не лише число, а й одиниці.

380. Попросіть учнів побудувати схематично трикутник і підписати його сторони. Після створення такої моделі, учні переходять до розв’язування задачі. Зверніть увагу учнів, що відповідь треба подати у сантиметрах. Тож, учні можуть спершу знайти периметр в мм, а потім перевести в сантиметри, а можуть одразу всі довжини сторін перевести у сантиметри і потім знайти периметр. (85 см)

381. Учні виконують завдання письмово (300 мм). Розкажіть учням, чому кількість опадів вимірюється в мм.

382. Пригадайте з учнями компоненти додавання і віднімання, а також правила знаходження невідомих компонентів.

Page 8: yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../Metodyka_Vasileva.3.docx · Web viewВиконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості

Тема 39

Мета. Актуалізувати знання учнів про порівняння, додавання та віднімання круглих чисел та закони додавання

Хід уроку

1. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. 52).2. Руханка3. Робота з робочим зошитом (с. 31).4. Робота у звичайному зошиті.5. Підсумок уроку. Рефлексія.

383. Актуалізуйте вміння учнів записувати числа і виконувати з ними дію додавання. Попросіть учнів на дошці чи у зошитах записати вирази. (310 + 130 = 440; 130 + 220 = 350; 340 + 110 = 450; 40 + 330 = 370 ) 384. Попросіть учнів розшифрувати малюнок і подати його у вигляді рівності. А потім оцінити правильність записаної рівності. 230 + 340 = 340 + 230Пригадайте з учнями закони додавання. Наведіть самостйно декілька прикладів. Попросіть учнів записати на дошці декілька прикладів рівностей, що ілюструють переставний чи сполучний закон додавання. Просіть учнів використовувати трицифрові числа. 385. Учні виконують завдання в парі. Учні можуть спиратися на записи у зеленій рамці. 386. Попросіть учнів прокоментувати спосіб виконання дій, вказуючи назву закону додавання. 387. 300 + 350 = 650 (м)388. Задачу учні розв’язують письмово. В умові записано, що ролер ще двічі пройшов по 250 м. Учні цього можуть не помітити. Попросіть декілька разів прочитати умову і намалювати схему чи скласти скорочений запис, щоб усвідомити про що йдеться в умові. (600 м) 389. Учні працюють в парі. Кожен самостійно обчислює значення кожного виразу, а потім звіряють свої результати один з одним.390. 90. Після того, як учні назвуть назву форми кожного з предметів, покажіть учням коробку у формі прямокутного паралелепіпеда і запитайте, якої форми її основа. Якщо учням важко дати відповідь на це запитання, то поясніть, яку саме грань називають основою і поверніть фігуру до учнів так, щоб вони побачили основу.

391. Розберіть з учнями умову. Можете запросити одного з учнів для запису скороченого запису на дошціМорква – 80 кгБуряк – 320 кг 890 кгКартопля - ? кгДалі попросіть учнів звернути увагу на запитання задачі, доповнити скорочений запис і запропонуйте учням самостійно розв’язати задачу в своїх зошитах. Далі – перевірте розв’язання учнів. (на 170 кг)392. Запропонуйте учням розв’язати рівняння. Обов’язково учні мають виконати перевірку (можна усно), щоб переконатися у правильності відповіді. (х = 790; х = 100; х = 200)393. Учні мають спершу обчислити значення виразів, а потім їх порівняти. Звертайте увагу учнів на оформлення такого завдання(500 + 250 < 430 +330 260 + 40 = 250 + 50 750 < 760 300 = 300 )394. Учні виконують завдання в парі. Тож, можуть обговорити декілька способів виконання дій: або перетворити кожне з значень у сантиметри, або ж окремо додавати метри і сантиметри. Наприклад, 2 м 30 см + 1 м 70 см = 3 м + 100 см = 3 м + 1 м = 4 м. Якщо учні вибрали цей спосіб, то зверніть їх увагу, що додавати можна лише однакові одиниці довжини.395. Важливо вміти визначити сторону квадрата знаючи його периметр. Після цього учні будують квадрат зі стороною 10 см. Учні можуть по різному розбити квадрат на 5 частин. Але наголосіть, що частини мають бути рівними. Якщо потрібно, то підкажіть, що утворений квадрат можна розбити на 25, 100 чи 400 квадратів. А вже після цього учні можуть знайти

кількість таких квадратів, що припадає на 15

Page 9: yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../Metodyka_Vasileva.3.docx · Web viewВиконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості

Тема 40

Мета. Познайомити учнів з різними способами додавання і віднімання трицифрових чисел

Хід уроку

1. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. 53).2. Руханка3. Робота з робочим зошитом (с. 32).4. Робота з тренажером (с. 29, 31).5. Підсумок уроку. Рефлексія.

Почніть з розгляду теоретичного матеріалу, що наведений в зелених рамках396. Учні в парі, спираючись на матеріал, що наведений в зелених рамках, обчислюють значення виразів. В процесі виконання цього завдання учні активно можуть обговорювати числа, на які треба розкласти одне з чисел.397. 600 + 400 = 1000 (г), 1000 г = 1 кг. Поясніть учням, що зручніше подати відповідь у кілограмах.398. На попередньому уроці актуалізувались знання учнів про закони додавання. Учні обчислюють суми і коментують, спираючись на досвід, який вже мають. Запропонуйте учням ще один спосіб, а саме спосіб округлення. Поясніть учням на основі матеріалу, що винесений в зелену рамку, яким чином округлення можна застосувати до додавання та віднімання.

399. На наступному кроці, учні мають, спираючись на теоретичний матеріал, що винесений в зелені рамки, знайти помилки в рівностях. Ця вправа сприяє розвитку критичного мислення учнів.

400. Нехай учні спробують розв’язати усно задачу. (390 р; на 240 р). Розкажіть учням про найстаріші дерева України. Наприклад, розгляньте

фотографію найстарішої липи. Покажіть на карті України учням Львівську область.

401. Учні самостійно в зошиті розв’язують завдання, а потім перевіряють отримані відповіді (130 грн)

402. Зверніть увагу учнів, що в задачі йде мова про один і той самий відрізок часу – 2хв

240 – 150 = 90 (ст) - Мрійниця;

240 + 90 = 330 (ст) – разом.

403, 404. Розгляньте спершу з учнями малюнки, що намальовані. Знайдіть кількість спільних точок на цих малюнках (2, 4).

1 точка 8 точок

Також розгляньте з учнями варіант, коли немає спільних точок

У кожного з учнів можуть бути свої малюнки.

Page 10: yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../Metodyka_Vasileva.3.docx · Web viewВиконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості

Тема 41

Мета. Навчити учнів множити і ділити кругле число на одноцифрове

Хід уроку

1. Актуалізація опорних знань2. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. 55).3. Руханка4. Робота з робочим зошитом (с. 33).5. Робота у звичайному зошиті.6. Підсумок уроку. Рефлексія.

Розпочніть урок з актуалізації таблиці множення

405. Також актуалізуйте знання учнів про подільність чисел на 10 і на 100. Кольори клітинок різні, але це лише заплутує учнів. 406. Учні можуть записати в зошиті чи на дошці різні рівності, підставляючи замість квадратів довільні числа. В результаті такої діяльності, учні намагаються сформулювати правила.407. Актуалізуйте порядок дій у виразі. Учні мають застосувати щойно сформульовані правил до обчислень. (8; 50; 3)408. Учні мають спершу проаналізувати зразок, а лише потім спробувати відтворити алгоритм у запропонованих нижче прикладах. (800; 600; 820; 480; 600)409. Учні, спираючись на зразок, виконують ділення.410. Ви можете вислухати декілька формулювань умов задач. Звертайте увагу як учні формулюють питання до задачі. ( 1000 грн)411. Учні розв’язують задачу усно. (1000 батончиків)412. Учні можуть скористатися малюнком годинника, уявити переміщення стрілки і таким чином визначити тривалість зарядки кожного з дітей. Або ж учні можуть виконати віднімання. 413. Актуалізуйте знання учнів про обернені задачі. Учні складають обернені задачі і озвучують їх. 414. Учні обчислюють значення виразів і перевіряю знак нерівності.415. Учні виконують завдання письмово. Розберіть з учнями, що для однієї людини необхідна пара ковзанів, за кожну з яких необхідно заплатити 100 грн. Учні можуть не помітити, що в

питанні запитується про сплату за 2-годинне катання на ковзанах (800 грн)416. Можете попросити учнів скласти скорочений запис чи схему до задачі

Ш-Б – 900 мШ-С – у 3р < на?

900 : 3 = 300 (м)

900 – 300 = 600 (м)

Відповідь: на 600 м.

417. Попросіть учнів скласти вираз до задачі. Якщо учням важко, то попросіть спершу розв’язати по діям, а потім сформувати вираз до задачі.

(3 ∙ 10 + 7 ∙ 100 = 730 (л))

418. Учні виконують завдання в парі. Обговоріть з учнями які рядки матиме таблиця. Далі учні мають самостійно полічити кількість кожної фігури

Трикутники - 5

Квадрати - 5

Кола - 6

І, звісно, після цього побудувати стовпчасту чи лінійну діаграму. Нагадайте учням, що одній фігурі може відповідати одна клітинка зошита.

Page 11: yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../Metodyka_Vasileva.3.docx · Web viewВиконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості

Тема 42

Мета. Актуалізувати знання учнів про закони множення

Хід уроку

1. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. 56).2. Руханка3. Робота з робочим зошитом (с. 34).4. Робота у звичайному зошиті.5. Підсумок уроку. Рефлексія.

419. Розгляньте з учнями теоретичний блок, що поданий у зелених рамках. Просіть різних учнів наводити різні відповідні приклади.

420. Учні виконують обчислення, спираючись на наведений зразок

421. Запропонуйте обговорити зручні способи обчислення.

422. Запропонуйте одному з учнів за бажанням вийти і записати вираз до задачі на дошці (10 ∙ 10 ∙ 7 = 700)

Далі розгляньте з учнями можливість помножити суму на число.

Попросіть учнів наводити аналогічні приклади і пропонувати їх для розв’язання іншим однокласникам біля дошки.

423. Учні застосовують щойно набутий досвід

(170 ∙ 3 = (100 + 70) ∙ 3 = 100 ∙ 3 + 70 ∙ 3 = 300 + 210 = 510 )

424. Учні намагаються самостійно виконати приклади в зошитах, а потім звіряють отримані відповіді.

425. Учні працюють у парі. Знаходять значення кожного з виразів, а потім їх порівнюють. Можете попросити учнів самостійно виробити стратегію їх взаємодії в парі.

426. Пригадайте з учнями одиниці довжини. Нагадайте, що дії можна виконувати з однаковими одиницями, тож, спершу учні мають перевести одиниці. Поясніть, що можна зводити як до більших одиниць, так і до менших

(Наприклад, 12 см – 10 мм =

120 мм – 10 мм = 110 мм = 11 см або 12 см – 10 мм = 12 см – 1 см =

= 11 см).

427. Декілька учнів можуть сформулювати умову задачі за малюнком. Залучайте інших учнів розв’язати ці задачі.Попросіть учнів записати вираз до задачі (840 – (320 + 200) = 320 (м))428. Запропонуйте учням розв’язати задачу хоча б одним із способів, а потім вже знайти інший.І спосіб. Знайти окремо масу 4 ящиків і масу овочів у 4 ящиках, а потім їх додати 20 ∙ 4 + 100 ∙ 4 = 480 (кг)ІІ спосіб. Знайти масу одного ящика з овочами, а потім відповідно 4 таких ящиків.(20 + 100) ∙ 4 = 480 (кг)Обговоріть з учнями, який з учнів є простішим. Чому? 429. Ви можете провести бесіду з учнями про те, як у їх віці можна заробити гроші. Поясніть, що здача чогось в оренду це досить поширений спосіб заробляння грошей. Наприклад, дорослі часто здають квартири в оренду. Запитайте, а що б учні могли б здати в оренду, щоб заробити гроші? Потім переходьте до розв’язування задачі (14 ∙ 50 = 600 грн. Відповідь: вистачить). Обговоріть з учнями, чи вигідно за таких умов купувати самокат. Можете запропонувати знайти прибуток Мрійниці і Поспішайка, якщо вони ще будуть тиждень здавати самокат в оренду. Порадьте учням обговорювати свої ініціативи й фінансові витрати з батьками чи іншими дорослими.

Page 12: yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../Metodyka_Vasileva.3.docx · Web viewВиконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості

Тема 43

Мета. Актуалізувати знання учнів про кути, їх елементи, назву і запис. Учні практикуються у виконанні дій з круглими числами

Хід уроку

1. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. 58).2. Руханка3. Робота з робочим зошитом (с. 35).4. Робота у звичайному зошиті.5. Підсумок уроку. Рефлексія.

430. Актуалізуйте знання учнів про геометричні фігури. Попросіть учнів назвати кожну з фігур (Точка Q, точка S, точка R; відрізок MP (чи РМ) та відрізок NE (чи ЕN), промінь KL, ламана ABCD (чи DCBA), коло, трикутник ZXY (чи ZYX, YZX, YXZ, XZY, XYZ))

431. Учні можуть показувати предмети у класній кімнаті, або ж утворити з інших предметів інші кути.

Нагадайте учням, що таке кут і як його будують і позначають. Скористайтеся матеріалом, що виділений рамкою.

Намалюйте на дошці ще декілька кутів. Попросіть учнів їх назвати, показати і назвати сторони кута та його вершину.

432. Учні називають кути на перших двох малюнках (Мал 1: ∠АОВ, ∠ВОС , ∠СОА. Мал 2: ∠MNP ,∠PNL,∠LNK ,∠KNM )

433. Усна задача на уважність. Спершу треба знайти загальну кількість айстр (27) і потім відняти від неї 3 (24).

434. Завдання виконується в парі. Запропонуйте одному учню усно знайти значення кожного з виразів у першому рядку, а іншому учню – у другому рядку. При цьому учні перевіряють один одного.

435. Це завдання можна виконати з учнями фронтально. Називайте учня і пропонуйте йому один з прикладів (не обов’язково по порядку).

436. Нехай учні розглянуть фото їжака. Запитайте: «Що цікавого вони помічають?» Попросіть учнів намалювати в зошиті відрізок довжиною 8 см, щоб учні уявили розміри новонародженого їжака.

437. Прочитайте умову задачі. Поясніть, що означає «віддають на благодійність?». Запитайте чи займаються благодійністю хтось в родині учнів. Запитайте: «Чи завжди благодійність виражається в допомозі грошима? Чим би учні могли б допомогти оточуючим?»

(Мрійниця віддасть 48 грн, а Поспішайко 46)

438. Спершу учні мають знайти кількість олівців у магазині (84). А потім порівняти 98 і 84. Ні. Не вистачить.

439. Розгляньте декілька способів розв’язування цієї задачі. Наприклад, одразу на скільки стрічок вистачить 5 м стрічки (2), а потім на скількох ще гімнасток треба стрічка (4), і скільки стрічки для цього знадобиться (10 м). Або ж, на 6 гімнасток знадобиться 15 м стрічки. Вже є 5, тож, знадобиться ще докупити 10 м стрічки.

Page 13: yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../Metodyka_Vasileva.3.docx · Web viewВиконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості

Тема 44

Мета. Актуалізувати знання учнів про види кутів. Учні практикуються у обчисленнях.

Хід уроку

1. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. 59).2. Руханка3. Робота з робочим зошитом (с. 36).4. Робота з тренажером (с. 22, 24).5. Підсумок уроку. Рефлексія.

440. Учні мають знайти значення кожного виразу і встановити відповідність між кулькою з числом і карткою з виразом.

441. Учні працюють у парі. Спершу учні мають виконати різні дії в залежності від кількості цифр, що має кожне число.

442. Учні обчислюють усно. Після того, як учні дали відповіді, попросіть їх сформулювати правило ділення числа на 10.

443. Завдання можна виконати як усно, так і письмово. Якщо Ви запропонуєте це завдання виконати письмово, то зверніть увагу учнів на правильне оформлення, спершу вони записують значення змінної, потім буквений вираз, потім – відповідний числовий, і лише потім знаходять його значення. Наприклад

Якщо с = 80, то 2с : 4 = 2 ∙ 80 : 4 = 160 : 4 = 40. Ви можете розглянути одне з запропонованих завдань письмово, а решту - усно (80, 120, 200, 220)

444. Пригадайте, як знайти третю частину числа (60 : 3 = 20) та його половину (60 : 2 = 30). 30 – 20 = 10. Відповідь: на 10.

445. Учні письмово виконують дії в зошиті (340; 640; 310; 20)

446. Учні мають назвати невідомі компоненти дій і правила їх знаходження (200; 200; 6; 40)

Розгляньте з учнями теоретичний матеріал, що поданий у підручнику.

Попросіть учнів за допомогою двох олівців показати гострий, прямий і тупий кут.

447. Попросіть одного з учнів назвати на малюнку всі прямі кути, іншого – всі гострі, а третього – всі тупі. Звертайте увагу на правильність нави кутів. Просіть учнів назвати кути двома способами (однією і трьома буквами)

448. Прочитайте задачу. Поясніть учням, чому пластик взагалі і кришечки зокрема (як частина, що містить найбільше пластику) варто здавати на переробку.120 : 6 = 20 (шт) – у Мрійниці120 + 20 = 140 (шт) – разом200 – 140 = 60 (шт)Відповідь: 140 ; 60.

449. Учні аналізують малюнок і: 1) називають геометричні фігури, що використані у вишивці.

2) називають види кутів, що зустрічаються на малюнку;

3) створюють свій орнамент (не обов’язково для вишивки) з різними видами кутів;

4) знаходять орнамент, що містить коло (запропонуйте це завдання додому)

Page 14: yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../Metodyka_Vasileva.3.docx · Web viewВиконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості

Тема 45

Мета. Актуалізувати знання учнів про дії з круглими числами

Хід уроку

1. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. 61).2. Руханка3. Робота з робочим зошитом (с. 36).4. Робота у звичайному зошиті.5. Підсумок уроку. Рефлексія

451. Мал 1: 2 кути: ∠CBD ,∠BDA . Мал 2: 0 кутів. Мал 3: 3 кути: ∠Р ,∠R ,∠ S. Мал 4: ∠М ,∠N ,∠E ,∠T .

452. Учні виконують завдання в парі. Вони самостійно розподіляють роботу в парі. Зашифроване слово ТИСЯЧА

453. 2 десятки, 9 десятків, 10 десятків, 12 десятків, 34 десятків, 51 десяток, 60 десятків.

454. Учні виконують завдання самостійно в зошитах (спираючись на зразок) (20; 30; 30; 20; 60; 90)

455. Обговоріть з учнями, за допомогою якої дії можна зменшити число у декілька разів (60; 40; 30; 20; 12)

456. Учні пропонують спосіб виконання, спираючись на зразок, а потім самостійно записують розв’язання в зошиті.

457. Учні виконую завдання в парах, самостійно розподіляючи роботу між собою. Запропонуйте учням колективно визначити порядок дій, а потім перейти до обчислень.

458. У задачі деякі дані записані числами, а деякі словами. Зверніть увагу учнів на те, що треба знайти (420 квартир)

459. Поросіть учнів скласти скорочену умову, щоб систематизувати дані.

3-4 кл – 30 учнів, у 5 р<

5 – 6 класи - ?

7 – 9 класи - ?

1) 30 ∙ 5 = 150 (учн.) – 5-6 класи

2) 30 + 150 = 180 (учн.) – 7-9 класи

3) 30 + 150 + 180 = 360 (уч) –всіх

Розкажіть учням про конкурс «Кенгуру». Запропонуйте розглянути декілька задач (Наприклад,

http://www.kangaroo.com.ua/php_upload/data/pdf/3_class_UKR_final%20mini.pdf) Запитайте, хто хоче взяти участь в цьому конкурсі.

460. Учні працюють в групах. Можете запропонувати одній групі одну з схем, а потім презентувати групою свою задачу за схемою.

461. Поясніть учням як спаюють деталі та для чого використовують сплав. (260 – 40 = 220 (г) – свинець; 220 – 40 = 180 (г) – олово.)

Тема 46

Мета. Узагальнити і систематизувати знання з теми

Хід уроку

Page 15: yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../Metodyka_Vasileva.3.docx · Web viewВиконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості

1. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. 62).2. Руханка3. Робота з робочим зошитом (с. 36).4. Робота у звичайному зошиті.5. Підсумок уроку. Рефлексія.

462. ∠ А ,∠В ,∠С ,∠D−прямі кути .∠ АРК ,∠РКС−гострікути .∠DPK ,∠BKP−тупі463. Повторіть, що таке розряд. Попросіть учнів назвати розряди в трицифровому числі та кількість одиниць у кожному розряді. 464. Учні висувають свої гіпотези і обґрунтовують відповідь (Сума очок дорівнює 9; сума очок більше, ніж 11)465. Принесіть у клас годинник, на якому можна рухати стрілки. Встановіть стрілки на 12:00. Попросіть одного з учнів рухати хвилинну стрілку. Досліджуйте взаємне розташування стрілок.466. Попросіть учнів розв’язати задачі. Підкажіть, що можна одразу довжину сторони виразити в сантиметрах, а потім обчислити периметр (60 см).467. Робота в парі. Учні мають задати запитання один одному. Щоразу один з учнів має задати своє значення для периметра, а інший – знайти сторону квадрата. Зверніть увагу, що кожен учень має запропонувати таку задачу, яку сам зможе розв’язати. 468. Учні мають спершу записати рівняння (560 : х = 7), а потім його розв’язати (х = 80). 469. За допомогою цього завдання проведіть математичний диктант. Викличте одного чи двох учнів до дошки. Читайте завдання. Два учня пишуть в різних місцях за дошкою, а решта – у своїх зошитах. Потім відкрийте крила дошки і проаналізуйте записи учнів на дошці.(530 + 240 : 8 = 560 400 : 4 + 480 : 6 = 180200 ∙ 3 – 150 ∙ 4 = 0)

470. Такого виду задачі є пропедевтикою до розв’язування задач на швидкість.Поясніть учням, що кожен їжачок проходить однакові відрізки за кожну хвилину.

1)60 + 70 = 130 (м)2)330 – 130 = 200 (м)

Відстань між їжаками через 1 хв – 200м3)200 – 130 = 70 (м)

Відстань між їжаками через 2 хв – 70м471. Учні мають спробувати розв’язати кожне рівняння, але віднайти те одне, що розв’язати вони не можуть (360; 140; 0; 730; -; 50)472. Завдання учні виконують в парі. Учні можуть обговорювати кожне з завдань чи розміщувати у порядку спадання кожен свою послідовність. (720, 702, 270, 207; 870, 807, 780, 708) 473. 750, 400, 33.474. 90 ягнят, 18 ягнят менше 5 кг, 44 ягнят більше 6 кг. 475. Після того, як учні виконають завдання, можете запропонувати повторити дії для іншої фігури. Тема 47

Мета. Узагальнити і систематизувати знання з теми

Хід уроку

1. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. 64).

Page 16: yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../Metodyka_Vasileva.3.docx · Web viewВиконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості

2. Руханка3. Робота з робочим зошитом (с. 37).4. Робота у звичайному зошиті.5. Підсумок уроку. Рефлексія.

Розпочніть з усного рахунку. Наприклад, запишіть на дошці такі вирази: 19 + 17; 7∙6; 56 – 29; 8∙9; 60 – 13; 45: 9; 57 + 34.

476. 5, 3, 21, 13

477. Знову актуалізуйте таблицю множення та множення круглих чисел на одноцифрове число (90; 280; 200; 360; 140; 400)

478. Зверніть увагу, що це завдання має багато відповідей. (Наприклад, 3 ручки, 4 клею, 6 лінійок, 2 пензлики, 1 ручку і 4 лінійки, 1 пензлик і 3 лінійки, 2 ручки і 2 лінійки, 2 клеї і 1 пензлик тощо)

479. Учні мають проаналізувати кожне з тверджень і визначити їх істинність. Підкажіть учням, що для того, щоб спростувати істинність твердження достатньо навести контрприклад. Наприклад, намалювати квадрат і показати, що в нього 4 сторони, а не 5. (Хибне, хибне, хибне, хибне, істинне, хибне). Зверніть увагу, що в 5 твердженні фігурує слово МОЖЕ, тобто для встановлення істинності достатньо навести малюнок, для якого така умова виконується.

480. Пригадайте з учнями види кутів. Попросіть учнів показати кожний з видів кутів за допомогою згинання руки в лікті. (∠ А ,∠С ,∠K ,∠L ,∠E ,∠D ,∠F ,∠P ,∠Q ,∠T ,∠H ,∠G)

481. Трикутник CDA і POQ має прямий кут. Трикутник KML має тупий кут.

482. Спершу учні знаходять значення виразів, а потім результати виписують у порядку зростання. (0, 300, 300, 300, 400, 500, 900, 900). Зверніть увагу учнів, що в послідовності будуть однакові значення і вони будуть розташовуватись поруч.

483. 350 > 300, 720 > 700.

484. 350, 620, 790.

485. 40, 80, 60, 30, 90, 60.

Page 17: yakistosviti.com.uayakistosviti.com.ua/.../Metodyka_Vasileva.3.docx · Web viewВиконуючи завдання 343 учнів актуалізують основні властивості

Тема 48

Мета. Узагальнити і систематизувати знання з теми

Хід уроку

1. Робота з підручником. Розв’язування задач і вправ (с. 65).2. Руханка3. Робота з робочим зошитом (с. 38).4. Робота у звичайному зошиті.5. Підсумок уроку. Рефлексія.

486. Учні мають вибрати серед фігур справа такі, що використані у конструкції зліва. Не використана для конструкції одна жовта піраміда.

487. 1 + 1 > 1 ∙ 1.

488. Олесь.

489. Якби у Мрійниці було б хоча б 100 балів, то після переводу балів від Поспішайка, вона б змогла купити аватарку. Отже, у Мрійниці було менше 100 балів. Мрійниці не вистачило 700 балів. Тож, аватарка коштує від 700 до 799 балів.

490. На 22 роки.

491. Після того, як один з учнів дав іншому 2 олівці, у обох олівців стало порівну, але загальна кількість залишилась 8.

1) 8 : 2 = 4;2) 4 + 2 = 6 (ол.) - було у першого спочатку3) 4 – 2 = 2 (ол.) – було у другого спочатку

Відповідь: 6 та 2 олівців.

492. Учні працюють в парі. (6; 9). Можете просити учнів починати лічити від найменших чотирикутників, до найбільших. Наприклад, на першому малюнку 3 менших чотирикутники, 2 чотирикутники, що є об’єднаннями

двох менших чотирикутників і один великий чотирикутник, що є об’єднанням трьох маленьких чотирикутників.

493. Уявімо, що знімемо з обох шальок 4 зошити і 3 олівця. При цьому рівновага терезів не зміниться. Маса зошита і олівця однакова.

494. 1∙1 + 1 = 2, 2∙2+1 = 5, 3∙3+1 = 10 і т.д. (17, 26, 37)