storage.googleapis.com€¦ · web view2019/03/05  · Літературне читання 3...

8
Літературне читання 3 кл. Тема: Художній світ пізнавальних казок Оксани Іваненко. Коли твір відкриває свої таємниці. О. Іваненко «Синичка» (скорочено). Мета: ознайомити учнів з творчістю Оксани Іваненко; вчити правильно, свідомо та виразно читати прозові твори, аналізувати прочитане; формувати вміння давати характеристику персонажам твору за їхніми вчинками; розвивати зв’язне мовлення, мислення, пам’ять, уміння аналізувати, порівнювати; виховувати бережливе ставлення до природи. Тип уроку: комбінований Методи та прийоми: бесіда, пояснення, вправа «Мікрофон», «Асоціативний кущ», гра «Фотограф» Обладнання: презентація, підручник, портрет Оксани Іваненко, фото синички, зірочки Хід уроку I. Організаційна частина Сонце в небі прокидається. Наш клас із друзями вітається - Добрий день! 1

Upload: others

Post on 08-Aug-2020

1 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: storage.googleapis.com€¦ · Web view2019/03/05  · Літературне читання 3 кл.Тема: Художній світ пізнавальних казок Оксани

Літературне читання 3 кл.

Тема: Художній світ пізнавальних казок Оксани Іваненко. Коли твір відкриває

свої таємниці. О. Іваненко «Синичка» (скорочено).

Мета: ознайомити учнів з творчістю Оксани Іваненко; вчити правильно, свідомо

та виразно читати прозові твори, аналізувати прочитане; формувати вміння

давати характеристику персонажам твору за їхніми

вчинками; розвивати зв’язне мовлення, мислення,

пам’ять, уміння аналізувати, порівнювати;

виховувати бережливе ставлення до природи.

Тип уроку: комбінований

Методи та прийоми: бесіда, пояснення, вправа

«Мікрофон», «Асоціативний кущ», гра «Фотограф»

Обладнання: презентація, підручник, портрет Оксани Іваненко, фото синички,

зірочки

Хід уроку

I. Організаційна частина

Сонце в небі прокидається.

Наш клас із друзями вітається

- Добрий день!

Натхнення всім, хто прийшов працювати

- Чому?

- Бо без натхнення важко навчатись,

А також тому, що люблю я свій клас

І плідної праці чекаю від вас!

- Ми любимо працю і будемо старатися.

II. Емоційне налаштування на урок

1. Вправа «Чарівний мішечок»

1

Page 2: storage.googleapis.com€¦ · Web view2019/03/05  · Літературне читання 3 кл.Тема: Художній світ пізнавальних казок Оксани

- Діти, сьогодні у нас незвичайний

урок, тож аби вам працювалося

добре, ніщо не заважало, пропоную

всі ваші страхи, поганий настрій,

негативні емоції скласти до чарівного мішечка. Заховаємо його якнайдалі, а з

собою візьмемо лише добрий настрій, старанність та кмітливість.

2. Девіз уроку

- Сьогодні пропоную вам працювати за таким девізом

Відповідати чітко!

Творчо працювати!

Виразно читати!

3. Очікування «Вправа мікрофон»

- Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

- Я також сподіваюсь, що наш урок буде цікавим і ви добре працюватимете. У

ході роботи ви будете накопичувати

бали, у вигляді сніжинок, в кінці уроку

ми їх підрахуємо, це і будуть ваші оцінки

III. Перевірка домашнього завдання

- Діти, а давайте пригадаємо, який розділ

ми почали вивчати?

- А що таке літературна казка?

- З якою казкою ми познайомилися на

минулому уроці?

- Діти, зараз цю казку ми прочитаємо за абзацами

Про що співала Снугуронька?

Чому стало тихо?

Що почула дічинка?

Добре, діти, а тепер скажіть, який настрій казки «Снігуроньчина пісня»?2

Page 3: storage.googleapis.com€¦ · Web view2019/03/05  · Літературне читання 3 кл.Тема: Художній світ пізнавальних казок Оксани

IV. Актуалізація опорних знань

1. Загадка

- Діти, зараз я вам загадаю загадку, а ви спробуєте її

відгадати

Жовтогруді щебетушки,

Мають гарні капелюшки,

Сірі лапки, білі щічки,

Називаються … (синички)

2. Вправа «Мікрофон»

- Що ви знаєте про цих пташок?

V. Оголошення теми і мети уроку

- Більше дізнатися про цю пташку нам

допоможе письменниця Оксана

Іваненко. На сьогоднішньому уроці ми

з вами будемо читати казку Оксани

Іваненко «Синичка». Отже, перед нами

стоять такі завдання:

- Удосконалювати техніку читання;

- Висловлювати власну думку про прочитане;

- Вміти характеризувати дійових осіб

VI. Сприйняття та осмислення нового матеріалу

1. Ознайомлення з короткими біографічними даними

- Діти, а зараз, я вам коротко розповім бібліографічні відомості, а ви уважно

слухати і дивитися на монітор. Письменниця

Оксана Дмитрівна Іваненко – автор

багатьох книжок: літературних казок,

реалістичних оповідань і повістей, творець

біографічних романів про життя і 3

Page 4: storage.googleapis.com€¦ · Web view2019/03/05  · Літературне читання 3 кл.Тема: Художній світ пізнавальних казок Оксани

творчість класиків українських літератури.

Усе життя Оксана Дмитрівна дружила з

наукою. Навіть більшість її казок –

результат клопіткої праці письменника і

вченого. Про неї можна сказати, що вона

відкривала минуле століття і завершала

його, проживши 91 рік. Як казала Оксана

Іваненко, у неї було щасливе дитинство.

Письменниця згадувала: «Писати я почала дуже рано, як тільки навчилася

читати, а читала я з чотирьох років… На щастя вдома ніхто не звертав уваги,

що крім ігор «в ляльки», я дуже любила писати повісті. Псувала на своє

писання безліч паперу,… і в шість років вирішила видавати свій перший

журнал. Він називався «Гриб». Мій журнал, правда після кількох номерів

«прогорів»… Але я почала писати нескінченні повісті, уже навчаючись,

спочатку в гімназії, а потім у робітничій школі». У домі була хороша

бібліотека. Улюбленими письменниками з перших кроків самостійного читання

Оксани стали Тарас Шевченко, Микола Гоголь, Г.К.Андерсен. Скільки себе

пам’ятала Оксана Дмитрівна, життя її було пов’язане з дітьми. Домашні уроки,

які давала мама, постійно збирали, окрім маленьких учнів, двоюрідних братиків

і сестричок, сусідських дітей. Усі вчилися, читали, гралися ,слухали казки.

2. Опрацювання біографічних відомостей у підручнику

3. Первинне читання казки вчителем

- От і зараз, я прочитаю вам казку, а ви уважно слухайте і назвіть персонажів

твору?(Солов’ї,

журавлі,яблунька,граки,синичка)

- Хто назве персонажів твору?

4. Словникова робота

5. Фізкультхвилинка 4

Page 5: storage.googleapis.com€¦ · Web view2019/03/05  · Літературне читання 3 кл.Тема: Художній світ пізнавальних казок Оксани

6. Самостійне читання учнів

- Діти, а тепер ви прочитайте

самостійно і скажіть:

- Хто з персонажів казки

хвилювався за синичку?

7. Голосне читання учнів

1) Читання ланцюжком

- Діти, а зараз ми почнемо читати

казку ланцюжком і під час читання ви, розмірковуйте, уявляйте,

придивляйтесь, прислухайтесь.

2) Читання казки за особами

- А далі казочку ми будемо читати в особах

- Хто читатиме слова білочки?

- А автора?

- А слова сонечка, білочки.

3) Читання «Буксиром»

- Діти, а далі давайте продовжимо читати казку «Буксиром»

8. Вибіркове читання

- Діти, а скажіть, будь ласка ,чи

знала синичка , які труднощі

чекають на неї взимку?

- Підтвердіть свою відповідь

словами з тексту.

- Прочитайте опис зимового лісу?

- Доведіть, що авторка наділила зиму

людськими рисами

9. Гра «Фотограф»

5

Page 6: storage.googleapis.com€¦ · Web view2019/03/05  · Літературне читання 3 кл.Тема: Художній світ пізнавальних казок Оксани

- Прочитайте початок речення, «сфотографуйте очима», знайдіть продовження

його в підручнику.

VII. Закріплення вивченого матеріалу

1. Бесіда

- Діти, як ви вважаєте, яка головна думка казки? (Любити свій рідний край,

синичка не могла покинути свою

берізку, рідного дуба, яблуньку ,вміти

долати труднощі)

- А тепер назвіть головного персонажа?

2. Метод «Асоціативний кущ»

- Ми прочитали казку, назвали

головного персонажа, які асоціації

виникли у вас з цим образом

Синичка

VIII. Підсумок уроку.

- Діти, чи справдилися ваші очікування від уроку?

- Що вам було найцікавішим?

- Що найбільше запам’яталося?

IX. Домашнє завдання

С. 77-81 читати

I варіант – скласти план

II варіант - переказувати

6