osvita.ua · web viewУрок навчання грамоти у 1 класі. Тема. Звуки...

7
Урок навчання грамоти у 1 класі. Тема. Звуки [б], [б’]. буква Б б. Відпрацювання літературної вимови слів зі звуком [б]. Мета: закріпити артикуляцію звука [б],вивчити букву б; формувати в учнів уміння читати слова з цією буквою; розвивати мовлення,мислення; навчати описувати предмет; поповнити словниковий запас дітей словами «бузок», «баклажан», «бондар», «бобер», «ковдра», «бандура». Тип уроку:засвоєння нових знань Обладнання: комп’ютер, підручник Захарійчук М.Д., Науменко В.О. Буквар, смайлики, предметні,сюжетні малюнки. Хід уроку: І. Організаційний момент. Продзвенів чаклун-дзвінок Починається урок Всі за парти тихо всілись І на мене подивились. Покажіть мені ,який у вас настрій. Чому саме такий?

Upload: others

Post on 09-Feb-2020

8 views

Category:

Documents


0 download

TRANSCRIPT

Page 1: osvita.ua · Web viewУрок навчання грамоти у 1 класі. Тема. Звуки [б], [б’]. буква Б б. Відпрацювання літературної

Урок навчання грамоти у 1 класі.

Тема. Звуки [б], [б’]. буква Б б. Відпрацювання літературної вимови слів

зі звуком [б].

Мета: 

закріпити артикуляцію звука [б],вивчити букву б;

формувати в учнів уміння читати слова з цією буквою;

розвивати мовлення,мислення;

навчати описувати предмет;

поповнити словниковий запас дітей словами «бузок», «баклажан»,

«бондар», «бобер», «ковдра», «бандура».

Тип уроку:засвоєння нових знань

Обладнання: комп’ютер, підручник Захарійчук М.Д., Науменко В.О.

Буквар, смайлики, предметні,сюжетні малюнки.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

Продзвенів чаклун-дзвінок

Починається урок

Всі за парти тихо всілись

І на мене подивились.

Покажіть мені ,який у вас настрій. Чому саме такий?

II. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів 

1.Повторення вивченого матеріалу.

Page 2: osvita.ua · Web viewУрок навчання грамоти у 1 класі. Тема. Звуки [б], [б’]. буква Б б. Відпрацювання літературної

- Яку нову букву ми з вами вивчили на минулому уроці? (ь- м'який знак)

- Що ви про неї знаєте? 

- Чим особлива ця буква?

Гра «Утворіть слово». Учитель промовляє слова. Учні утворюють слова з

м'яким знаком. Наприклад: мала-маленька,висока-височенька, рука -

рученька, біла-біленька,серце-серденько.

2.Формування у учнів орфоепічних умінь.Артикуляційна хвилинка.

У лісі гриби: би –би- би.

Грали на трубі: бі-бі-бі.

Виросла верба: ба-ба-ба.

Читання скоромовки. «По базару йшов баран, бубонів у барабан». (Пошепки,напівголосно,голосно, весело,злякано).ІІІ. Фізкультхвилинка для очей.ІV. Вивчення нового матеріалу.1.Читання вчителем тексту Д.Матіяш « Білий кіт».

2.Бесіда за прочитаним.

- Про кого текст ви почули?- Які вони були?- Де вони жили?- Яка була пора року?

Page 3: osvita.ua · Web viewУрок навчання грамоти у 1 класі. Тема. Звуки [б], [б’]. буква Б б. Відпрацювання літературної

- Чому ви

так

вирішили?

- Які асоціації у вас виникають,коли ви чуєте слово ЗИМА? Що перше

вам спадає на думку?(Новий рік, сніг,подарунки, мороз)

- Хто гадає,що зима –це добре? А хто,що це небезпечно?

3.Робота в групах. (Утворюються дві групи. Діти доводять, що зима –це

добре і може бути небезпечно).

ДОБРЕ НЕБЕЗПЕЧНО

Новий рік Слизько на дорогах

Можна кататися на санчатах Можна захворіти

Зліпити снігову бабу переохолодження

Взимку багато свят Мерзнуть руки

Інші відповіді Інші відповіді

- Пригадайте , який звук в цьому тексті ви чули найчастіше? Вимовимо

його.

- До якої групи звуків він належить?

- Відокремлення слів із звуком [б]

- Звуковий аналіз слова будинок.

- Які були стіни? (білі)

- Звуковий аналіз слова білі.

Page 4: osvita.ua · Web viewУрок навчання грамоти у 1 класі. Тема. Звуки [б], [б’]. буква Б б. Відпрацювання літературної

Отже [б]-твердий,м'який приголосний.

Яка буде тема нашого уроку?(Діти намагаються самостійно повідомити тему

уроку).

Так. Тема нашого уроку: Звуки [б], [б’]. буква Б б. Відпрацювання

літературної вимови слів зі звуком [б].

4.Читання злиття ,буквосполучення, слів.(ст.108)

5.Читання колонок слів( після вчителя).

6.Збирання слів з променевих таблиць.( Словникова робота. Бук - велике

могутнє листяне дерево. Тис- хвойне дерево, або кущ.)

Аналіз предметів,намальованих у «віночку»

Барвінок, кульбаба, білка , бандура, біб.

( Словникова робота. Бандура – український народний інструмент.)

Чим цікаве слово БІБ ?

IV. Фізкультхвилинка.

V.Читання та аналіз тексту. (ст.109)

Page 5: osvita.ua · Web viewУрок навчання грамоти у 1 класі. Тема. Звуки [б], [б’]. буква Б б. Відпрацювання літературної

Читання тексту вчителем.Аналіз тексту.

- Прочитайте перші три речення.Яким словами автор описав кошенят?

Що вони любили робити біля будинку?

- Прочитайте наступні два речення.У що любили гратися кошенята?

- Що вони ліпили із снігу?

- Прочитайте останнє речення.

- Опишіть,яка була бабуся в кошенят?

- Знайдіть в першому реченні слова з буквою б.Прочитайте.

- Яке слово в останньому реченні найтепліше, найрідніше?(бабуся)

- Яка у вас бабуся?

V. Підсумок уроку 

- Давайте пригадаємо,що цікавого було на уроці?

- Що вам сподобалось?

- Який у вас зараз настрій?

Використані джерела: 

1. Захарійчук М.Д., Науменко В.О. Буквар: підручник для 1 класу

загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Грамота, 2012. – 176 с. 

2. Інтерактивні технології навчання у початкових класах / Авт. – упор.

І.І.Дівакова – Тернопіль: Мандрівець, 2011. – 180 с. 

3. Цікава дидактика. Українська мова. 1-4 класи / Автор-укладач

І.Є.Сєрпухова. – Х.: Веста: Видавництво "Ранок”. – 2005. – 304 с. 

4. Народ скаже – як зав’яже: Укр. нар. Прислів’я, приказки, загадки,

скоромовки. Для серед. шк. віку / Упоряд. Та передм. Н.С.Шумади; Іл.

Ю.І.Криги. – К.: Веселка, 1985. – 173 с., іл.. 

5. Словник + довідник. Початкова школа. Українська мова

Page 6: osvita.ua · Web viewУрок навчання грамоти у 1 класі. Тема. Звуки [б], [б’]. буква Б б. Відпрацювання літературної